Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

wiruspl

New member
Witam
Ma stronce samsung PL jest wersja oprogramowania 1014.8 a już na stronce samsunga.com jest wersja oprogramowania 1016 z dnia Jul 26, 2011 Która jest "nowsza" ? Bo jak zwykle bywa nowsze oprogramowanie ma wyższy numerek
 
Kupiłem sobie dzisiaj ten pilocik Touch Control,musze przyznać że fajny bajer.Szczególnie Dual TV
jest git.Musze tylko wykombinować jak mieć dźwięk.TV mam połączone po komponencie a dźwięk mam z kina domowego.Kabel HDMI odpada bo obraz jest o wiele gorszy.Musze jakimś kablem puścić fonie do tv i może będzie git.:krol:
 

juanmag

New member
po componencie rowniez mozna przesyłac sie obraz fullhd .
pozdr
Tylko component jest analogiem , a HDMI cyfrową
Popatrz w ustawieniach TV, ( albo wymien kabel )powinno byc lepiej na HDMI.
Ja osobiscie mialem taka sytuacje przy podlaczaniu xklocka do TV kablem VGA, mialem gorsza jakos od Componenta dziwne, ale HDMI zawsze mialo najlepszy obraz
 
Zastanawiałem się nad tym i doszedłem do wniosku, że musisz mieć rozregulowane parametry obrazu (prawdopodobnie zbyt wysoka jasność) na wejściu HDMI.
Dla każdego wejścia te parametry są ustawiane osobno.

Kombinowałem z obrazem na wszystkie sposoby i powiem,że po componencie mam lepszy obraz
(bynajmniej dla mnie).Kabel HDMI nie robi róznicy czy jest za 100 pln czy za 700 pln,ma jeden i drugi i obraz jest taki sam.Oczywiście component nie za 5 pln tylko za podajże coś ponad 250 pln.
Wychodzi na to ,że mam gust na kabel componentowy.:-D
 

Chris_M

New member
Kombinowałem z obrazem na wszystkie sposoby i powiem,że po componencie mam lepszy obraz
(bynajmniej dla mnie).
Poszukaj na Googlach, co znaczy słowo "bynajmniej".

Kabel HDMI nie robi róznicy czy jest za 100 pln czy za 700 pln,ma jeden i drugi i obraz jest taki sam.
Na tym właśnie polega przewaga łącza cyfrowego.

Wychodzi na to ,że mam gust na kabel componentowy.:-D
To nie jest sprawa gustu, lecz ustawień wejścia telewizora.
 

witas2000

New member
Poszukaj na Googlach, co znaczy słowo "bynajmniej".

Na tym właśnie polega przewaga łącza cyfrowego.

To nie jest sprawa gustu, lecz ustawień wejścia telewizora.

nic nie jest do konca takie pewne hdmi jest to z pewnosci krok do przodu ale jest to wierny sygnal 1.1 dajacy ostry, szczególowy wrecz cyfrowy obraz ( jesli ktos zajmuje sie fotografia to wie ze wcale to niekoniecznie jest zaletą wrecz przeciwne )bez większej ingerencji systemow tv.
Obraz po componencie z pewnoscia daje wieksze nasycenie kolorow z uwagi na jego 3 skladowe wieksza mozliwosc ingerencji oraz z pewnoscia utrate szczegolowosci poprzez jego konwersje ale nadajac tym samym efekt miękkiego obrazu co wydaje sie byc bardziej przyjazniejsze do odbioru.
podobnie moznaby zalozyc ze cd gra lepiej niz dzisiejsza analogowa czarna plyta, co nie juz z pewnoscia prawda ale to juz zupelnie inny watek dla audiofilow
tak na marginesie nie ma co kruszyc kopi bo i tak obraz np z cyfry pozostawia jeszcze wiele do zyczenia i zaden kabel tego nie zmieni.
pozdrawiam
 

Mały78

New member
Witam jestem nowym uzytkownikiem samsunga d8005 jest to model na skandynawie i mam takie male pytanko, czy jest mozliwosc sciagniecia ipli na moj tv??
Druga sprawa ze mam podlaczonego playa 3 przez HDMI i mimo to jak gram w fife 11 to zawodnicy sa malo wyrazni jakby rozdzielczosc byla do bani :( Myslalem ze obraz bedzie zyleta ze beda widoczne nazwiska na plecach, a tam jakies pikselowate napisy. Co zrobic?? Jak to poprawic??
dzieki za pomoc
 

Kumak2

New member
Witam,
Wracając do tematu obrazu przez „mgłę” na HDMI to też miałem taki efekt jak używałem Samsunga F71 z dekoderami telewizji satelitarnej. W tym modelu był standard HDMI 1.2. Wtedy jedynie właściwy (kolory odpowiednio nasycone) obraz z dekoderów satelitarnych był na wyjściu komponent – rzeczywiście ładny. Problem ten nie występował na PS3 oraz BR – tam HDMI spisywało się właściwie – odpowiednie kolory. Drążyłem ten temat parę lat temu i okazało się że problem tkwi w palecie barw. Teraz będę pisał z pamięci więc proszę o wyrozumiałość J - są dwa standardy 16-255 i 0-235. „Mgiełka” była po prostu efektem tego że TV nie był się w stanie „dogadać” na temat standardu kolorów z dekoderami (N, C+). W PS3 jest opcja w której można ręcznie ustawić standard (paletę) kolorów, a mój BR też jest Samsunga wiec nie miał problemów w „negocjacjach”.
Moje rozwiązanie okazało się proste – po kilku latach wymieniłem na Samsunga D8000 i problem nie występuje J.
 

marex81

New member
Panowie podaje swoje ustawienia po profesjonalnej kalibracji tyle miałem ustawien ale to jest naj naj.

podswietlenie 10.
kontrast 98
jasność 37
ostrość 40
kolor 50
odcień z57-43
tonacja czerni-wyłaczona
kontrast dynamiczny-wyłączony
odcień skóry-0
uwydatnianie krawędzi-wyłączone
oświetlenie dynamiczne-wyłączone
led motion plus-wyłączone
tryb kolorów standardowy
filtr zakłoceń cyfr-wyłączony
red. zakłóceń mpeg-wyłaczony
motion plus-wyrazny
jeszcze ostrość 40

Na jakim trybie robiles kalibracje
 

Blackyy

New member
a Ja mam prośbe o rade . Na początku było ciężko posługiwać się netem za pomocą pilota - drobne ustawienia w opcjach (prędkość wskażnika) i jest już troche lepiej .Napisałem lepiej ponieważ wprowadzanie tekstu za pomocą pilota jest delikatnie powiedziawszy dobijające. Do sedna - jaki byście polecili telefon z klawiaturą Qwerty aby "kominikował" się bez problemu z TV. Na oku mam poniższe modele:
1 - HTC Desire Z
2 - Nokia C6
3 - Samsung Galaxy 551
4 - Samsung Wave 553
5 - SE X10 Xperia mini pro
Co sądzicie na temat powyższych a może ktoś ma inne sugestie.Tnx z góry .

ps.rozumiem że telefon łączy się za pomocą Bluetooth? Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli się myle.
 

xtmp

New member
Do sedna - jaki byście polecili telefon z klawiaturą Qwerty aby "kominikował" się bez problemu z TV. Na oku mam poniższe modele:
1 - HTC Desire Z
2 - Nokia C6
3 - Samsung Galaxy 551
4 - Samsung Wave 553
5 - SE X10 Xperia mini pro
Co sądzicie na temat powyższych a może ktoś ma inne sugestie.

Oryginalna aplikacja Samsunga działa na Androidzie oraz chyba również na Bada, więc Nokia tu zdecydowanie nie pasuje. Nie daje się też jej pobrać np. na HTC Hero - kilka komentarzy wskazywało na to, że jest dostępna tylko dla smartphonów Samsunga. W HTC z Androidem działa (również bezpłatny) SamyGo Remote.

ps.rozumiem że telefon łączy się za pomocą Bluetooth?
Nie, przez WiFi.
 
Do góry