Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

mustang1972

New member
Witam.
Wczoraj wylądował u rodziców 40d8000. Osobiście nawet nie widziałem tego TV. Ogólnie podoba się mojemu bratu a szczególnie kanały HD z dekodera wbudowanego w telewizor. Podłączony wcześniej dekoder SD przez kabel HDMI dawał gorszy obraz. Brat ślęczy teraz nad ułożeniem listy kanałów i musi szybko przebierać palcami skakając po menu, bo ma na to jeszcze tylko kilka godzin hihi.(z tą listą to faktycznie tragedia). Jest problem z modułem Polsatu a dokładnie kanałami TVN i TVN7. Na TVN jest tylko dźwięk a TVN7 nie ma wcale. Znalazłem w sieci i na tym forum posty mówiące o podobnym problemie.
Na szczęście działa u mnie TVN HD. TVN7 muszę sobie odpuścić. Na tych brakujących kanałach jest czarny obraz i w nocy brat zauważył clouding. Określił to zjawisko jako brudny poplamiony czarny obraz. Nie mam zdjęć i nie potrafię tego opisać precyzyjniej. Zjawisko to występuje na całym ekranie jednak jest widoczne tylko przy zgaszonym świetle i na kanale bez sygnału TV(TVN7). Podczas oglądania innych kanałów brat nie dostrzegł cloudingu.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Tokland

Przeciez jakosc obrazu na D7000 i D8000 jest identyczna :)

Prawie te same srodki maja, ciut inną ramkę, ale panele te same
 

tokland

New member
Kompletne bzdury z kanałami TVN HD. TVN7 wsio chodzi normalnie tylko ze jest tvn hd i tvn 7 pod rózne platwormy to znaczy systemy kodowania trzeba znależć w tej całej liscie takie jaka masz platworme bo jak zechcesz je odbierać i ustawiasz na takiej jakiej nie masz wiadomo ze nie będa działac
 

mustang1972

New member
Kompletne bzdury z kanałami TVN HD. TVN7 wsio chodzi normalnie tylko ze jest tvn hd i tvn 7 pod rózne platwormy to znaczy systemy kodowania trzeba znależć w tej całej liscie takie jaka masz platworme bo jak zechcesz je odbierać i ustawiasz na takiej jakiej nie masz wiadomo ze nie będa działac

To ciekawe co napisałeś o TVN-ach. TVN HD działa u mnie jak zaznaczyłem w poprzednim poście, a parametry TVN i TVN7 brałem ze strony LYNGSAT dla Polsat Cyfrowy i pokrywają się z parametrami jakie miałem poprzednio na tunerze zewnętrznym a mimo to nie działają. W takim razie poszukam jeszcze rozwiązania.
 

julianoz

New member
Poproszę o info jakie kable HDMI 1,4 (ok 2 metry) mam kupić, by działały dobrze z Dekoderem eNki i kinem samsung 5550 3D, ale też puki co, z nagrywarką DVD HDD by było kompatybilne ze starszym sprzętem. Myslę, że nie potrzebne mi super doskonałe złote kable, byleby gwarantowały właściwą jakość....??? Dzięki za odpowiedź. :)
 

Slygado

New member
Poproszę o info jakie kable HDMI 1,4 (ok 2 metry) mam kupić, by działały dobrze z Dekoderem eNki i kinem samsung 5550 3D, ale też puki co, z nagrywarką DVD HDD by było kompatybilne ze starszym sprzętem. Myslę, że nie potrzebne mi super doskonałe złote kable, byleby gwarantowały właściwą jakość....??? Dzięki za odpowiedź. :)
Pytałem o to kilkakrotnie, ale jak dotąd nikt się nie chce podzielić :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Poproszę o info jakie kable HDMI 1,4 (ok 2 metry) mam kupić, by działały dobrze z Dekoderem eNki i kinem samsung 5550 3D, ale też puki co, z nagrywarką DVD HDD by było kompatybilne ze starszym sprzętem. Myslę, że nie potrzebne mi super doskonałe złote kable, byleby gwarantowały właściwą jakość....??? Dzięki za odpowiedź. :)

Witam ja juz kupilem kabel hdmi do nowego systemu ktory bede skladal i ja kupilem kabel VDH tylko on jest drogi ale slyszalem ostatnio dobre opinie o kablu inteligentnym hdmi jego cena za dl. 1.8 m to okolo 180 zl podobno sie sprawdza. Wejdz na strone www.ihdmi.pl tam poczytasz o nich.
Lolek
 

boncio1

New member
A po co dodatkowy kabel optyczny do dźwięku jak można HDMI? No chyba, że to kino nie ma wejścia HDMI...
 

Slygado

New member
Kino ma dwa wejścia HDMI, ale nie zawsze jest konieczność jego włączania.
Nka do tv pójdzie po hdmi, a optykiem do kina w przypadku, gdyby była projekcja 5.1, a normalnie niech gra tylko TV
 

boncio1

New member
Kino ma dwa wejścia HDMI, ale nie zawsze jest konieczność jego włączania.
Nka do tv pójdzie po hdmi, a optykiem do kina w przypadku, gdyby była projekcja 5.1, a normalnie niech gra tylko TV
O tym nie pomyślałem. Sam zawsze oglądam przez ampli ze względu na upscaling do 1080p, choć jak się pojawią dzieci, to zamierzam podłączyć komponentem bezpośrednio do TV, który mi zostanie jak wymienię DVD na BR, a audio analogiem. Ale to lekki OT.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
a ja zamierzam porownac D8000 z D7000 - czy faktycznie jakosc obrazu jest identyczna...

Po tym tescie pisali ze cloudingu na D8000 nie było, no ale nie od dzis wiadomo ze USAM ma i lepszego pilota, i lepsze microdimming plus
 

tokland

New member
U mnie tam pięknie gra kto tak pięknie gra to ja to ja
 

Attachments

  • DSCN1408.JPG
    DSCN1408.JPG
    592,3 KB · Wyś: 205

tokland

New member
Ustawienia obrazu

Picture mode: Standard
backlight: 8 (3D: 10)
contrast: 98 (3D: 100)
brightness: 46 (Freesat: 38)

sharpness: 30
colour: 50
tint: 50/50

black tone: off
dynamic contrast: off
shadow detail: 0
gamma: 1

Colour Space: auto

flesh tone: 0
edge enhancement: off
motion lighting: off

colour tone: standard
digital noise filter: off
mpeg noise filter: off
motion plus: off
 
Do góry