Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

NickSon

Member
deywies Herezje to Ty wypisujesz ciemna masa jesteś i tyle następcy znawca !!! obrońca tego co ma ...
Co ma matryca do Lagów na poziomie 60ms? heh dobre sobie nie wiedziałem że SPVA sama z siebie ma lagi na poziomie 60ms człowieku nie ośmieszaj sie tak wysoki lag jest generowany przez elektronike obrabiajaca obraz a nie matryce... Niestety tak to jest że na forach czesto wypowadają sie osoby które myślą że coś wiedzą....
Byś się wypowiedział merytorycznie na temat tej herezji i ja obalił...
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
No to teraz pojechałeś. Ogólnie nie dyskutuje z ludźmi którzy nie trzymają się jakiegokolwiek poziomu. Ogólnie coś Ci tam dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. Najpierw to trochę poczytaj o matrycach.
SPVA średnio może mieć jeszcze większe lagi na samym przejściu kolorów, a gdzie jeszcze elektronika (przez ciebie wspomniana) i inne straty. Elektronika która oczywiście nie ma nic wspólnego z matrycą, bo na pewno nie jest sterowana przez program który jest pisany pod matryce.
 
Ostatnia edycja:

Kijek1

Member
Na jakiej matrycy jest sony 40ex720? Pytam z ciekawości, bo input lag wyszedł 30ms (tryb gra). Jeśli to SPVA, to wychodzi że deywies nie ma racji. Tylko bez napinki:) Ja się tylko pytam.
 

NickSon

Member
deywies odwdzięczam sie tym samym bo zadnych herezji nie pisze... Oczywiście są ludzie którzy nic nie widzą ale myślę że oni nie powinni się wypowadać na forach które starają się trzymać jakiś poziom merytoryczny.
Z chęcią posłucham wykładu na temat "opóźnień w przejsciach kolorów" w nowoczesnych matrycach spva. Taki orzeł to nie jestem wytłumacz mi prosze o czym piszesz?
Z Twojej wypowiedzi wychodzi na to że żaden tv LCD nie nadaje sie do gier Nie wiem czy wiesz ale większość tv na rynku jest opartych na technologi VA nawet te najtańsze telewizory. To nie tak jak w monitorach gdzie monitor na VA to ten lepszy i droższy.
Ciekawe dlaczego sa tv na matrycach VA i mają laga 2razy mniejszego niż 65ms
 

Kijek1

Member
albo sharpa. Podobno jakiś pakt podpisali (tylko nie wiem od kiedy i jakich modeli dotyczył), na jakimś forum zagranicznym czytałem.

A wracając do samsunga, też wydaje mi się że za wysoki input lag odpowiedzialna jest elektronika. Im więcej polepszaczy to IL się zwiększa. Wystarczy zmierzyć na różnych ustawieniach, w tym samym modelu. Mi na trybie KINOWY wyszedł około 100ms, a GRA 30ms
 

tokland

New member
Szanowni panowie w dniu dzisiajszym przyjechał mi nowy tv samsung 55 d 8000 po paru godzinach mam spostrzezenia generalnie mam porównanie gdyz mam jeszcze 55 c 8000 jestem głęboko rozczarowany samsung d 8000 to niestety porazka najbardziej dla mnie tragiczne jest to że przy szybkich ruchach jest rozmydlenie obrazu wyglad tv jest piekny ale obraz pozostawia wiele do życzenia do obrazu c 8000 sie nie umywa na infolini samsunga znaja problem i pan z rozbrajajacą szczeroście przyznał że sa niestety problemy z tym modelem i technicy pracuja nad tym ale jakościa obrazu nie dorówna do c 8000 na forach piszą o tym i ludzie narzekaja
Bad motion blur on Samsung D8000 - AVForums.com
 

Attachments

  • DSCN1400.JPG
    DSCN1400.JPG
    720,9 KB · Wyś: 942
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
Z Twojej wypowiedzi wychodzi na to że żaden tv LCD nie nadaje sie do gier Nie wiem czy wiesz ale większość tv na rynku jest opartych na technologi VA nawet te najtańsze telewizory. To nie tak jak w monitorach gdzie monitor na VA to ten lepszy i droższy.
Ciekawe dlaczego sa tv na matrycach VA i mają laga 2razy mniejszego niż 65ms


No w sumie lepszy jest CRT.
No dobra, ale o czym teraz piszemy. Bo z tego co mi wiadomo to ja odnosiłem się do SPVA, a Ty teraz piszesz o całej rodzinie VA ( spva to nie mva, chyba że tu też nie mam racji).

Ja wiem jedno, że spva które znam miały zawsze wyższe input lag niż rozwiązania konkurencji i tyle.


Co do sony skąd pewność że tam siedzi spva?
 

Kijek1

Member
A bez rozkręcania można to jakoś sprawdzić?

I żeby nie było, to robię przymiarkę do czegoś większego. Czy to będzie samsung, sony, sharp, lg nie ma znaczenia. Ma być najlepszy i najtańszy:) A te serie c i d były/są na celowniku.
Trochę zmartwiły mnie te wasze dyskusje o Input lagach. Sony mam, to mogłem zmierzyć. W sklepie może być cięzko (chyba że mają jakiś monitor crt i dali by podłączyć pod kompa i... eee wątpię).
 
Ostatnia edycja:

tokland

New member
Panowie muszę odszczekać to co napisałem o 55 d 8000 po całonocnych szperaniach na forach ustawieniach z for i obraz jest przepiekny przebił moje 55 c 8000 które używa żona jest lux postawiłem 2 obok sibie i jest tak że d 8000 ma lepsza płynność jestem bardzo zadowolony naprawde a juz miałem wczoraj doła pozdrawiam.
 

Attachments

  • DSCN1401.JPG
    DSCN1401.JPG
    637,5 KB · Wyś: 349

accu

New member
Bez reklam
Panowie muszę odszczekać to co napisałem o 55 d 8000 po całonocnych szperaniach na forach ustawieniach z for i obraz jest przepiekny przebił moje 55 c 8000 które używa żona jest lux postawiłem 2 obok sibie i jest tak że d 8000 ma lepsza płynność jestem bardzo zadowolony naprawde a juz miałem wczoraj doła pozdrawiam.

Witam.

Należy najpierw poustawiać prawidłowo parametry obrazu telewizora , pooglądać trochę programów z zaprogramowanych kanałów i wówczas napisać swoje spostrzeżenia na temat jakości obrazu z zakupionego przez siebie telewizora.
Niemniej należy się Tobie pochwała , za to ,że przyznałeś się do mylnej opinii o tym modelu telewizora marki Samsung. Brawo.
Co niektórzy forumowicze po Twojej wypowiedzi , zaczęli już choć niesłusznie , wątpić w jakość obrazu , jaki prezentuje ten telewizor.

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Panowie muszę odszczekać to co napisałem o 55 d 8000 po całonocnych szperaniach na forach ustawieniach z for i obraz jest przepiekny przebił moje 55 c 8000 które używa żona jest lux postawiłem 2 obok sibie i jest tak że d 8000 ma lepsza płynność jestem bardzo zadowolony naprawde a juz miałem wczoraj doła pozdrawiam.
Możesz się podzielić informacją zmiana których parametrów dała taki efekt? W jakim trybie oglądasz i jakie ulepszacze obrazu masz włączone?
 

tokland

New member
nie to tylko takie wrażenie zdjecie zrobione pod kontem ale na miejscu obraz jest lepszy na d 8000 podstawowa sprawa musi był właczony motion plus na płynny i powiem tak najlepszy obraz cyfrowy jest z dekodera wbudowanego w tv podłaczałem dekoder cyfry i nki dekoder turbo i obraz najlepszy z dekodera tv pozdrawiam.
 

tokland

New member
Moje nastepne spostrzezenie jak sie ma dobry tv jak ten samsung c 8000 wzrok sie przyzwyczaja do tego obrazu i kiedy dostaje drugi wzrok troche wariuje ale najlepsze co mozna zrobic to postawic obok siebie te 2 tv i wtedy wsio wychodzi który lepszy.
 

tokland

New member
Picture mode: Standard
backlight: 8 (3D: 10)
contrast: 98 (3D: 100)
brightness: 46 (Freesat: 38)

sharpness: 30
colour: 50
tint: 50/50

black tone: off
dynamic contrast: off
shadow detail: 0
gamma: 1

Colour Space: auto

flesh tone: 0
edge enhancement: off
motion lighting: off

colour tone: standard
digital noise filter: off
mpeg noise filter: off
motion plus: płynny
 

tokland

New member
Try These;

Mode: Movie
Backlight: 9
Contrast: 96
Brightness: 48
Sharpness: 15
Colour: 48
Tint; 50/50
Black Tone; Dark
Dynamic Contrast; Off
Shadow Detail; 0
Gamma: -1

White Balance;
R-Offset: 19
G-Offset: 18
B-Offset: 20
R-Gain: 31
G-Gain: 30
B-Gain: 24

Colour Space Red: R59 G0 B0
Colour Space Green: R10 G59 B10
Colour Space Blue: R0 G6 B61
Colour Space Yellow: R53 G50 B0
Colour Space Cyan: R4 G49 B50
Colour Space Magenta: R37 G4 B41

10 point WB
Interval 1: R2 G2 B2
Interval 2: R-1 G-1 B-1
Interval 3: R1 G1 B0
Interval 4: R0 G-2 B-2
Interval 5: R6 G4 B3
Interval 6: R7 G6 B4
Interval 7: R5 G6 B4
Interval 8: R3 G3 B2
Interval 9: R1 G1 B0
Interval 10: R-2 G0 B-1

Flesh Tone: 0
Edge Enhancement; Off
Motion Lighting: On
XVYCC; Off
LED Motion Plus: On

Colour Tone; Warm 2
DNF: Off
MPEG NF: Off
HDMI Black Level: Greyed Out - but Low if not
Motion Plus: Clear
 

julianoz

New member
Panowie muszę odszczekać to co napisałem o 55 d 8000 po całonocnych szperaniach na forach ustawieniach z for i obraz jest przepiekny przebił moje 55 c 8000 które używa żona jest lux postawiłem 2 obok sibie i jest tak że d 8000 ma lepsza płynność jestem bardzo zadowolony naprawde a juz miałem wczoraj doła pozdrawiam.
:eek:k::D od poniedziałku przyglądam się swojemu 46D7000 i niedowierzam oczom, że obraz HD w 2D może tak wiernie oddać tyyyyyyle najdrobniejszych szczegółów ;-)
 
Do góry