Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

leksykon

New member
Witam.
Wczoraj wylądował u rodziców 40d8000. Osobiście nawet nie widziałem tego TV. Ogólnie podoba się mojemu bratu a szczególnie kanały HD z dekodera wbudowanego w telewizor. Podłączony wcześniej dekoder SD przez kabel HDMI dawał gorszy obraz. Brat ślęczy teraz nad ułożeniem listy kanałów i musi szybko przebierać palcami skakając po menu, bo ma na to jeszcze tylko kilka godzin hihi.(z tą listą to faktycznie tragedia). Jest problem z modułem Polsatu a dokładnie kanałami TVN i TVN7. Na TVN jest tylko dźwięk a TVN7 nie ma wcale. Znalazłem w sieci i na tym forum posty mówiące o podobnym problemie.
Na szczęście działa u mnie TVN HD. TVN7 muszę sobie odpuścić. Na tych brakujących kanałach jest czarny obraz i w nocy brat zauważył clouding. Określił to zjawisko jako brudny poplamiony czarny obraz. Nie mam zdjęć i nie potrafię tego opisać precyzyjniej. Zjawisko to występuje na całym ekranie jednak jest widoczne tylko przy zgaszonym świetle i na kanale bez sygnału TV(TVN7). Podczas oglądania innych kanałów brat nie dostrzegł cloudingu.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.
Mam to samo tylko że doszło jeszcze po pewnym czasie TVN Turbo i TVN Style razem 4 programy z pakietu familijnego.Najdziwniejsze jest to że na samym początku po kupieniu telewizora te programy były. Najpierw znikł TVN i TVN7 po jakimś 7 miesięcznym czasie a następnie TVN Style i Turbo.Czy może już znasz przyczynę bo do tej pory nikt nie może mnie na to pytanie odpowiedzieć. Samsung w niemczech ( bo mieszkam w niemczech) zwrócił mi stego powodu pieniądze za który kupiłem sobie Samsunga 46D8090 i jest to samo.

Pozdrawiam
 

Kris_H

New member
Wzywam na forum wszystkich uzytkowników samsunga wersji D którzy uzywaja tunera do napisania zbiorowej petycji na ręce Kikiego który przekaze ją do centrali samsunga w Polsce o poprawienie oprogramowania które zapamietuje wybór ścieżki dzwiekowej na programach odbieranych teraz jest tak że na niektórych trzeba wybierać ręcznie wchodzić w tools i wybierać ściezkę dzwieku jest to bardzo denerwujace proszę o poparcie mojej akcji bo mnie szlag trafia z tym wybieraniem.

Witam

W jakich okolicznościach zachodzi konieczność wybierania ścieżki dźwiękowej o której piszesz ?
Źródłem sygnału TV w moim przypadku jest tuner cyfrowej kablówki (UPC) i być może dlatego nie spotkałem się z tym problemem.
Jeszcze z wyborem ścieżki dźwiękowej spotkałem się przy odtwarzaniu plików .MKV i wbudowana przeglądarka ma opcję zmiany ścieżki dźwiękowej

Pozdrawiam wszystkich !
Kris
 

Kris_H

New member
Cześć

Jakie są Wasze opinie na temat widgetów dostępnych dla TV samsunga ?
Czy można instalować inne widgety niż te dostępne w SamsungAppsTV ?
Jeśli tak to skąd je wziąć ?
Znacie jakieś adresy stron o tematyce dostępnych widgetów ?

Co mnie wkurza w oficjalnym sklepie Samsung Apps to to, że w pierwszej zakładce "Co nowego" wcale nie są wyświetlane najnowsze widgety, które dopiero co wyszły. Wczoraj np. pojawił się nowy widget 'BBC News' i w zakładce "co nowego" go nie było a był w zakładce "VIDEO" :(

Pozdrawiam !
 

Kris_H

New member
Kris_H w takich okolicznościach jesli uzywasz tunera satelitarnego wbudowanego w tv.

Tokland, dzięki za odpowiedź !
Zapomniałem, że ma on wbudowany tuner sat :)
Czy ten tuner ma taką samą funkcjonalność jak taki zewnętrzny czy jest o coś uboższy ?
Czy można ustawiać na nim nagrywanie o zadanym czasie na dysk zewnętrzny ?

Kris
 

witas2000

New member
. ....Na tych brakujących kanałach jest czarny obraz i w nocy brat zauważył clouding. Określił to zjawisko jako brudny poplamiony czarny obraz. Nie mam zdjęć i nie potrafię tego opisać precyzyjniej. Zjawisko to występuje na całym ekranie jednak jest widoczne tylko przy zgaszonym świetle i na kanale bez sygnału TV(TVN7). Podczas oglądania innych kanałów brat nie dostrzegł cloudingu.....
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.


Z całym szacunkiem ale tv słuzy raczej do ogladania ruchomych obrazow nie czarnych plansz na kanale tvn bez kanału.!!!!! Druga sprawa niektorzy narzekają na jakosc obrazu z cyfrowych kablowek. ??? Wystarczy przeczytac instr. zeby sie dowiedziec ze jest to FuLL HD wiec tu odpowiedz do czego on powinien sluzyć . (kanały hd)
Pozdrawiam gorąco niezadowolonych i chcialbym przypomiec ze jest to tylko tv.
Jeszcze raz pozdrawiam i wiecej optymizmu.
 

mustang1972

New member
Mam to samo tylko że doszło jeszcze po pewnym czasie TVN Turbo i TVN Style razem 4 programy z pakietu familijnego.Najdziwniejsze jest to że na samym początku po kupieniu telewizora te programy były. Najpierw znikł TVN i TVN7 po jakimś 7 miesięcznym czasie a następnie TVN Style i Turbo.Czy może już znasz przyczynę bo do tej pory nikt nie może mnie na to pytanie odpowiedzieć. Samsung w niemczech ( bo mieszkam w niemczech) zwrócił mi stego powodu pieniądze za który kupiłem sobie Samsunga 46D8090 i jest to samo.

Pozdrawiam

U moich rodziców sytuacja bez zmian. Wciąż brak TVN, TVN7. Ponowne skanowanie nieba nie pomogło. Myślałem, że może zmieni coś wymiana konwertera i przewodu koncentrycznego, które i tak trzeba było zmienić, bo instalacja była stara i zanikały kanały HD. Po wymianie na kabel Televes T-100 Cu HD, konwerter Single Inverto Black Ultra wciąż brak tych dwóch TVN-ów.
Jedyne co mi jeszcze przyszło do głowy to edycja listy kanałów za pomocą programu, o którym napisał kolega Smutu w poście 461 i sprawdzenie czy wszystkie parametry są takie jak powinny. Może warto pobawić się i pozmieniać nieco te cyferki. Ja jednak nie mogę tego zrobić, bo telewizor jest poza moim zasięgiem a moi rodzice sami nie dadzą rady.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Szajsung UE55D7000 kupiony, Saturn bez VAT, cena- 6900 brutto, wzięty na firmę- 5600 netto.
Z tym na firmę to nie zawsze jest korzystne. Zaoszczędziłeś 1300zł ale masz tylko rok gwarancji. Za dwa lata będziesz wiedział czy było warto.
 

gibki

New member
Witam, u mnie też jest końcówka "YSXXH" > Made In Slovakia.
Pzdr.

Może ktoś z was zna wszystkie końcówki z kodów producenta i potrafi według nich wyszczególnić gdzie TV był produkowany?? Było by to dla mnie bardzo pomocne i dla innych którzy mają zamiar kupić ten TV. Z góry dziękuję.
 

ertriel

New member
a czy sprawdzał ktoś czy odtwarza pliki avchd z kamery hd serwowane przez jakis serwer DLNA? będę z góry wdzięczny za odpowiedź.
 

posejdon82

New member
Witam zaznajomionych w temacie, telewizorek jest nowoscia samsunga, ogladalem filmy full hd 1080 /50p z mojej kamery panasonic tm 700.Powiem ze obraz byl strasznie nie naturalny. Kolory bardziej weksponowane niz w rzeczywistosci. Strasznie podkrecone, zmienilem tylko tryby z dynamicznego na naturalny itd i nic nie pomoglo.Dla porownania widzialem ten sam material na lcd samsunga le46c750 i wygladalo cudnie i nauralnie. Obraz byl naprawde czysty i dobry.Pytanie jest takie.....czy po kalibracji telewizora z serii d8000 uyzskam rownie naturalny obraz jak w normalnym lcd z poprzedniego roku? czy to jest nie do obejscia?Sam mam filmy i pliki avchd i nie sadze ze ten telewizor je odtworzy bezposrednio.Sa to pliki mts.Najlepszy jest xtreamer do takich zabaw.Prosze o pomoc.Zastanamwiam sie na d tym telewizorem ale duzo jest mieszanych opinii.Osobiscie widzialem material z mojej kamery na tej serii i nie powalil mnie na kolana.
 

julianoz

New member
Witam ponownie wszystkich. Mam pytanie o jakieś dane do kalibracji obrazu, szczególnie zależy mi na dokładnych ustawieniach obrazu 3D w d7000. Myślę, że po kilku miesiącach od pojawienia się serii D macie już więcej doświadczeń i informacji. U mnie brak czasu na poszukiwania. Pozdrawiam.
 

garex

New member
A co z samsungiem ue55d6500

Mam takie pytanie do was, może testowaliście telewizor ue55D6500, porównywaliście go do modelu D7000, watro dopłacić te 1500 zł.
Czy może jednak kupić model D6500, nigdzie nie mogę trafić na jakieś konkretne testy tego TV
 
Do góry