Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Witam
Ostatnio zauważyłem ze tv ma problem z płynnością ruchu przy włączonej funkcji motion plus -teatralny efekt bez względu na poziom korekcji objawia się to bardzo krotkim przesokiem obrazu w pewnych odstepach czasu tak jak by brakowało kilku klatek, np oglądając publicystyczne programy w każdym razie urwany,szarpanyb ruch na pól sekundy Po wyłączeniu tej funkcji obraz jest ok oglądam obraz z cyfry moZe ktoś się z tym spotkał ?
Pozdrawiam

Tak ,potwierdzam mam to samo.Wczoraj sprawdziłem to po kablu HDMI i Componet na tv podłaczonym
do Dreamboxa 8000HD (TVN HD).Chyba sprawe trzeba zgłosić do supportu Samsunga.
Dzieje się tak również przy wyłączonym motion plus podczas oglądania materiału 3D nagranego techniką
side by side odtwarzanego z dysku sieciowego przy pomocy odtwarzacza multimedialnego Qnap NMP-1000.Dziwne bo na dreamboxie tak się nie dzieje gdy motion plus jest off.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Witajcie, dość dawno mnie tu nie było, więc jeśli coś przegapiłem, to sorry. Generalnie widzę prawie same zachwyty wśród szczęśliwych nowych właścicieli i na początku też tak miałem, ale z czasem przychodzi bardziej krytyczne spojrzenie... Mam wprawdzie 55D7000 , a nie D8000 ,ale chyba już się wyjaśniło, że od strony technicznej to to samo, więc piszę tutaj. Różnych wątpliwości nazbierało mi się trochę, ale dziś głównie o funkcji SMART. Ciekaw jestem, jak Wam to chodzi przy sieci bezprzewodowej, bo u mnie tragedia ! Filmy z IPLI ,VOD TVP, DailyMotion, You Tube i t.p. niemiłosiernie się przycinają co kilka,kilkanaście sekund. Myślałem, że to wina routera - miałem Pentagrama Cerberusa P-6331-62 Wi-Fi 802.11g i wymieniłem go na Netgeara 2200 w standardzie n i niestety, nic nie pomogło.Przyspieszyłem Neostradę z 6 Mb do 10 Mb i też kicha. Komputer mam jeszcze 5 m. dalej od routera niż TV i za jeszcze jedną grubą ścianą i Ipla, Iplex i inne hulają aż miło, a na tym cudzie techniki nie. A jak to jest u Was ?

Mam podłączony D700o po wifi z prostym routerem tracera ;) ale yt ipla tvp vod działają bez zarzutu. Wiec coś musi być jednak nie tak u Ciebie a po lanie próbowałeś? żeby wykluczyć TV
 

komar751

New member
Witam, zamówiłem telefonicznie przedwczoraj w Euro RTV AGD UE40D8000 + 2 pary okularów = 5350 + 2x299 zł. w 40 ratach 0%. Dziś zaglądam na stronę Euro, a tam cena za TV = 6499 !!! Na szczęście :) obowiązuję ich zamówienie i dziś realizuję zakup za ustaloną cenę (5350). W MM cena jest 5350 zł. Ciekawe w co to Euro "pogrywa" ?
Pzdr.


Standardowy chwyt marketingowy jaki RTV-EURO-AGD stosuje zazwyczaj na weekendy. Wychodzą z założenia, że w sobotę i niedzielę i tak mało ludzi złoży zamówienia przez internet (jedynie chyba ci co mają nóż na gardle) więc sru cena do góry. Po weekendzie w ofercie na stronie ładnie tą cenę przekreślają i dają niżej tą sprzed podwyżki dopisując PROMOCJA! Bez tego zabiegu z podwyżką nie mogli by tak zrobić bo ktoś spostrzegawczy zgłosi ich do odpowiednich organów - a tak nikt im nic nie zrobi bo przecież wcześniej mieli wyższą cenę. Zwróćcie na to uwagę :D Zaobserwowałem to kupując lodówkę - a że zastanawiałem się przez miesiąc to miałem okazję prześledzić te ich pożal się Boże "promocje".
 

jeak

New member
Standardowy chwyt marketingowy jaki RTV-EURO-AGD stosuje zazwyczaj na weekendy.

Witam,
owszem również to zaobserwowałem, ale ciekawostką jest fakt, że nie zastosowali tego "chwytu" w odniesieniu do innych modeli TV, których ceny również śledziłem > przyjrzę się, jak sytuacja się będzie rozwijała :)
Pzdr.

P.S. Telewizor zamówiony, formalnosci załatwione (40 rat 0%), dostawa w poniedziałek, obrazy testowe przygotowane :)

edycja: cena już dziś wróciła do poprzedniej (5350 zł.) > widać wdarł się jakiś chochlik :)
 
Ostatnia edycja:

vince85

New member
Po LAN-ie nie bardzo mam jak, bo mam dość daleko od routera/ ok.10 m/, ale problem tkwi w telewizorze, bo jak pisałem w kompie jest ok. Dzwoniłem do jednego z serwisów autoryzowanych Samsunga i gościu mi powiedział, że jest dużo takich zgłoszeń i zalecił mi uaktualnienie softu, co oczywiście nic nie dało.Sieć Wi-Fi działa /przegladarka, wiadomości Picassa i tp./, ale filmów już nie trawi, pewnie będę reklamował, ale znając serwis Samsunga dość czarno to widzę.
 

jeak

New member
(...) na mojej fantastycznej matrycy mam fantastycznego niebieskiego hot pixela (wprawdzie widoczny tylko na ciemnym tle no ale nie zmienia to faktu, że jest). Support Samsunga stwierdził, że według ich standardów nie powinno być ani jednego niebieskiego hot pixela na czarnym tle. Sugerują rejestrację zgłoszenia na wymianę matrycy.


Witam,
w pobranym ze strony Samsunga quick guide, znalazłem taki zapis :
" Panel TFT LCD wykorzystuje ekran składający się z subpikseli, których wytworzenie wymaga bardzo skomplikowanej technologii. Mimo tego na ekranie może występować kilka jasnych lub ciemnych pikseli. Nie mają one negatywnego wpływu na działanie urządzenia. "
Czy jest zatem podstawa do reklamacji ?
Pzdr.
 
Robił ktoś takie połączenie.Laptop do tv D8000 połączony HDMI a tv połączony z wzmacniaczem za pomocą optycznego.Czyli obraz i głos dajemy na tv po hdmi a z tv kablem optycznym ciągniemy audio na wzmacniacz.
Oczywiście można użyć wyjścia jack słuchawkowego w laptopie i podpiąć cinche do wzmacniacza ale wtedy o dobrym dzwięku możemy zapomnieć.
W poprzednim modelu tv miałem tak zrobione tylko że z tv wychodził nie optyczny a coaxial.Mam film side by side który nie idzie mi z Qnapa.Na szybko podpiołem laptop i wszystko ok z małym ale dźwięk z telewizora.
 

witas2000

New member
witam
Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie you tube z strony przegladarki na tv od jakiegos czasu odtwarza tylko dzwiek i robi sie cały czarny obraz choc sa wyjatki ze odtworzy film, normalnie . gdzie upatrywac zrodla problemu ?? predkosc łacza jest dobra, siec widziana wiec nie wiem co jest ? byc moze po ostatniej aktulizacji softu ?? jesli tak to jak wrocic do poprzedniej wersji? spotklal sie ktos z tym problemem ?
 

damdamcio

New member
Wieszak Dulik Lauk R 400

Witam
Jeszcze raz nawiążę do starego tematu dotyczącego wieszaka Dulik Lauk R 400.
Czy ktoś już zawiesił Samsunga serii D.... na tym wieszaczku i co zrobił (np zakupił nowe dłuższe śruby)
Mam nadzieje, że znajdzie się osoba która udzieli konkretnej odpowiedzi. Pozdrawiam
 

Smutu

Member
witam
Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie you tube z strony przegladarki na tv od jakiegos czasu odtwarza tylko dzwiek i robi sie cały czarny obraz choc sa wyjatki ze odtworzy film, normalnie . gdzie upatrywac zrodla problemu ?? spotklal sie ktos z tym problemem ?
Nie korzystam z You Tube ale postanowiłem sprawdzić jak to działa u mnie żeby udzielić Ci odpowiedzi. TV też mam po najnowszym upgrade firmware ale u mnie filmy z You Tube odtwarzają się bezproblemowo.
Co do powrotu do starszego softu być może udałoby się to zrobić ale musisz znaleźć w sieci starą instalkę lub poprosić kogoś żeby gdzieś Ci ją wystawił do pobrania i spróbować ją zainstalować.
Chociaż z tym może być różnie bo czasami nie można zainstalować starszego softu na nowszy:(
 

Kris_H

New member
Witam
Jeszcze raz nawiążę do starego tematu dotyczącego wieszaka Dulik Lauk R 400.
Czy ktoś już zawiesił Samsunga serii D.... na tym wieszaczku i co zrobił (np zakupił nowe dłuższe śruby)
Mam nadzieje, że znajdzie się osoba która udzieli konkretnej odpowiedzi. Pozdrawiam

Ostatecznie pomimo, że kupiłem dłuższe śruby i byłem w trakcie malowania pokoju to odstąpiłem od wieszania TV na ścianie.
Przynajmniej na razie bo cały czas o tym nadal myślę :)
Długo zastanawiałem w jakim miejscu go zawiesić ale nie znalazłem uniwersalnego miejsca biorąc pod uwagę, że często zmieniam miejsce ustawienia kanapy i przeważyła opcja zakupu stolika abym mógł go przesuwać i obracać.
Drugim powodem odstąpienia od powieszenia TV jak obrazu była dość niska wysokość na której byłby on powieszony więc nie chciałem robić sztuki dla sztuki ponieważ i tak musiałbym ustawić szafkę ze sprzętem (tuner UPC + DVD +...)

Nadal czekam na eleganckie rozwiązania kolegów z forum :)

Pozdrawiam
Kris
 

witas2000

New member
Nie korzystam z You Tube ale postanowiłem sprawdzić jak to działa u mnie żeby udzielić Ci odpowiedzi. TV też mam po najnowszym upgrade firmware ale u mnie filmy z You Tube odtwarzają się bezproblemowo.
Co do powrotu do starszego softu być może udałoby się to zrobić ale musisz znaleźć w sieci starą instalkę lub poprosić kogoś żeby gdzieś Ci ją wystawił do pobrania i spróbować ją zainstalować.
Chociaż z tym może być różnie bo czasami nie można zainstalować starszego softu na nowszy:(


dzis wszystko chodzi wiec to chyba chwilowa zawieszka ??? wielkie dzieki
 

Lideros

New member
Witam , może ktoś kumaty poradzi jaki najlepszy wieszak kupić do powieszenia Samsunga, przeglądam i głupieje, nie chcę kupić jakiegoś "bubla".
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam...mam pytanie, czy oglądając filmy w okularach aktywnych efekt zmęczenia oczu jest tak bardzo uciążliwy tak jak piszą na różnych forach(męczenie wzroku, zawroty głowy ,mdłości).
Pytam bo chcę kupić Samsunga D8000, i jest to jedyna rzecz która hamuje mnie od tego zakupu???
 
Tak.Jeśli o mnie chodzi to zaczołem odczuwać zmiany po ok.1 godzinie oglądania Avatara.Doleciałem do końca ale żadnych zawrotów głowy itp.
nie miałem.Jeśli chodzi o mojego malca(7 lat) to powiedział mi ,że bolą go
oczy po ok.1 godzince oglądania bajki "żółwik sammy".Dodam,że filmiki w trybie side by side.Mam Trona 3D na blu-ray i jak obejże to będe mógł coś więcej powiedzieć.Wcześniej miałem Philipsa z ambilght-em i musze przyznać,że oczy mniej się męczyły niż przy zwykłym tv.
 

Smutu

Member
Skoro w kinie oglądając film 3D odczuwa się dyskomfort, co niektórzy bóle oczu, głowy i zawroty to podobnie jest w zaciszu domowym.
Ja wychodzę z założenia że wszystko jest dla ludzi ale w rozsądnych dawkach - nie siedzę przed TV i nie oglądam wszystkiego w 3D - raz na jakiś czas można się "przemęczyć" dla dobrego efektu.
A to, że nasz organizm reaguje tak a nie inaczej - to będzie tak bez względu na sprzęt - nie uwierzę że na innych TV nie odczujesz efektów oszukiwania mózgu :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Dla mnie najfajniej ogląda się filmy 3D z BD i SBS z netu i jest naprawdę fajny efekt, rozczarowałem się troche GT5 z PS3 i tu 3D utrudnia mi skupienie się na jezdzie :)
 
Do góry