Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Mike21r

New member
Witam doradźcie w czym problem mam ten tv. Wczoraj kupiłem soundbar JBL 5.1 bar. W ustawieniach telewizora gdy mam ustawione format wyjścia cyfrowego Stereo to soundbar gra, a jak zmienię na Dolby Digital Plus soundbar przestaje grać :/ Połączone przez HDMI ARC
 

PiotrekZas

Member
A czy twój JBL obsługuje ten format? Powinieneś w TV ustawić "wielokanałowy (obejście) ". Listwa będzie odrwarzać to co dostanie na wejściu. Jak ma 5.1 to bedzie tak grać. A jak dostanie stereo to pewnie procesor dźwięku zrobi jakiś wirtualny dźwięk przestrzenny. Ja mam CP i na kinie pokazuje mi co TV przepuszcza. Raz jest stereo a raz Pro logic II. Inne formaty takie jak DTS wypuszcza z Xboxa lub z filmów z USB :D

Testuj. Czy twój JBL ma jakiś wyświetlacz? Pokazuje format dźwięku? Masz przełączanie stereo/5.1? Poczytaj w instrukcji
 
Ostatnia edycja:

wbartus

New member
Tez potwierdzam, że stałem się posiadaczem telewizora nie 4k. Max 1080p na Netflix. Te plamy na matrycy jakieś niewyraźne teraz...

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Miyagi

Member
Problem jest znany od pewnego czasu a Netflix nadal tylko 1080p.Czy to jest az taki wielki problem wypuscic aktualizacje?? To po co ja place za pakiet 4k??
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Żyje z z plama od prawie 2 lat. Nie powieksza się. Przyzwyczailem sie. A tak na marginesie, to jest teraz tv żony, a jak wiadomo kobiety podchodza inaczej do takich "problemow" :-D
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Cześć,

Jakie jest oznaczenie tego softu? U mnie ostatnio w sekcji 'Aktualizacja' jest info, że brak aktualizacji.


Hej,



TPM171E _ 107.001.136.003

Date: 2020/12/07



-Android Oreo 8.0.0based software
-Fix for UHD playback on specificVOD services
-Improvements for network setup

-Fix for clock time in EPG grid

-Improvements for system stability
 

Master-78

Member
Hej,



TPM171E _ 107.001.136.003

Date: 2020/12/07



-Android Oreo 8.0.0based software
-Fix for UHD playback on specificVOD services
-Improvements for network setup

-Fix for clock time in EPG grid

-Improvements for system stability


Dzięki!
Soft patrząc po dacie - sprzed 2/3 dni :-D
Właśnie się instaluje :)

Przy okazji - przed aktualizacją jeszcze test był - niektóre filmy/seriale z Net.lix były w 4K i nawet HDR (acz bez Dolby Atmos :-().

Zobaczę rano, co aktualizacja dała.
 

Miyagi

Member
Żyje z z plama od prawie 2 lat. Nie powieksza się. Przyzwyczailem sie. A tak na marginesie, to jest teraz tv żony, a jak wiadomo kobiety podchodza inaczej do takich "problemow" :-D


Ja też niestety musze z tym żyć.Ale nie o to chodzi, nie po to kupilem tv za 6k żeby praktycznie zaraz po gwarancji patrzeć na czarną plame.W drugim pokoju mam Samsunga kupionego chyba w 2011 lub 2012 i nic się nie dzieje.Przed kupnem dużo czytałem narzekań na ten kurz ale się skusiłem.Ogólnie jestem zadowolony z tv ale następny już nie wiem czy to będzie Philips.Gdyby nie Ambilight to decyzja byłaby dużo łatwiejsza a takto światełka chyba tylko mnie trzymają przy Philipsie.
 

Robsto

Member
Dawno mnie tu nie było.
Nic się nie działo - nie zaglądałem.
Teraz ze dwa dni nadrabiałem,żeby być na bieżąco :)

Po pierwsze mam dwa lapki. Na lapku win7 chromcast przenosi obraz aż miło, na win10 chodziło i zdechło. Walczę kilka dni - i nic. Zna ktoś może powód - w necie nic nie znalazłem.

Kolejny temat - ze względu na problemy z włączającym się o 4 rano TV, jak trafiłem na soft że się uspokoił - nie zmieniałem do dziś. Mam:
tpm171e_r.003.001.012.000
z 09.2018 :)
Dziadkowy, ale trzyma ustawienia, nie mam problemów z Hue, dobrze współpracuje z kinem Yamaha, Netflix ciemny jak u wszystkich.
Pytanie - radzicie pozostać czy odmłodzić.
Nowy czymś mnie mile zaskoczy?

Ostatni temat - klasyka tego wątku.
TV mam po gwarancji 2,5 roku i pojawiło się to co czytam posiada już wielu, jak nie większość:
8ad7a73731d171979498bb924715ee1b.jpg

c5f5515f6702c6def3489826fa51d0bb.jpg


Na górze ekranu nie jedna plama kurzu ale całe stado ciągnące się przez całą długość :(
Uważam, jak i inni na forum, że to to wielka wtopa producenta. Seria ma wadę, która wychodzi praktycznie u wszystkich - u jednych wcześniej u innych później. Teraz większość ma po gwarancji dość młode wiekowo sprzęty z serii premium z wadą jak wyżej na foto. Włączam codziennie i wku... mnie bierze.
Uważam, że to nie sprawiedliwe, że tylko Ci co zdążyli pod koniec gwarancji zareklamować - mogą się cieszyć nowymi Oled lub dostali zwrot gotówki i kupili zupełnie inne modele.
Nie po to wydaliśmy po 6-9 tysi by się codziennie wkurzać. Dziś ta kasa ma inną wartość - i za tyle można spokojnie cieszyć się Oledem.
Zastanawiam się czy nie byłby to dobry pomysł rozważyć pozew zbiorowy nawet przez UOKIK w sprawie rozwiązania problemu. Nawet posty tego forum wskazują, że problem jest globalny.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ja też niestety musze z tym żyć.Ale nie o to chodzi, nie po to kupilem tv za 6k żeby praktycznie zaraz po gwarancji patrzeć na czarną plame.W drugim pokoju mam Samsunga kupionego chyba w 2011 lub 2012 i nic się nie dzieje.Przed kupnem dużo czytałem narzekań na ten kurz ale się skusiłem.Ogólnie jestem zadowolony z tv ale następny już nie wiem czy to będzie Philips.Gdyby nie Ambilight to decyzja byłaby dużo łatwiejsza a takto światełka chyba tylko mnie trzymają przy Philipsie.


nie chcialbys przyjacielu zadnego modelu z tego albo poprzedniego roku. model 8102 był ostatnim dobrym modelem spod tej "marki". bez wzlgledu na wady byl technoloiczniie najbardziej zaawansowany.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Dawno mnie tu nie było.
Nic się nie działo - nie zaglądałem.
Teraz ze dwa dni nadrabiałem,żeby być na bieżąco :)

Po pierwsze mam dwa lapki. Na lapku win7 chromcast przenosi obraz aż miło, na win10 chodziło i zdechło. Walczę kilka dni - i nic. Zna ktoś może powód - w necie nic nie znalazłem.

Kolejny temat - ze względu na problemy z włączającym się o 4 rano TV, jak trafiłem na soft że się uspokoił - nie zmieniałem do dziś. Mam:
tpm171e_r.003.001.012.000
z 09.2018 :)
Dziadkowy, ale trzyma ustawienia, nie mam problemów z Hue, dobrze współpracuje z kinem Yamaha, Netflix ciemny jak u wszystkich.
Pytanie - radzicie pozostać czy odmłodzić.
Nowy czymś mnie mile zaskoczy?

Ostatni temat - klasyka tego wątku.
TV mam po gwarancji 2,5 roku i pojawiło się to co czytam posiada już wielu, jak nie większość:
8ad7a73731d171979498bb924715ee1b.jpg

c5f5515f6702c6def3489826fa51d0bb.jpg


Na górze ekranu nie jedna plama kurzu ale całe stado ciągnące się przez całą długość :(
Uważam, jak i inni na forum, że to to wielka wtopa producenta. Seria ma wadę, która wychodzi praktycznie u wszystkich - u jednych wcześniej u innych później. Teraz większość ma po gwarancji dość młode wiekowo sprzęty z serii premium z wadą jak wyżej na foto. Włączam codziennie i wku... mnie bierze.
Uważam, że to nie sprawiedliwe, że tylko Ci co zdążyli pod koniec gwarancji zareklamować - mogą się cieszyć nowymi Oled lub dostali zwrot gotówki i kupili zupełnie inne modele.
Nie po to wydaliśmy po 6-9 tysi by się codziennie wkurzać. Dziś ta kasa ma inną wartość - i za tyle można spokojnie cieszyć się Oledem.
Zastanawiam się czy nie byłby to dobry pomysł rozważyć pozew zbiorowy nawet przez UOKIK w sprawie rozwiązania problemu. Nawet posty tego forum wskazują, że problem jest globalny.


nic nie zrobisz po gwarancji wg mnie. Trzeba sie cieszyc w miare dobrym obrazem. Przeczytaj temat o biezacych philach. dramat! Wolalbym mante za pol ceny niz te obecne pseudo phile.
 
Do góry