Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie Sony, Philips, Sharp czy Samsung ustalają warunki gwarancji ale przepisy europejskie. Po to jest powołany serwis w każdej firmie na świecie aby naprawiał sprzęt.
Kupuj w dobrych i sprawdzonych sklepach a unikniesz wielu kłopotów.
 

galaxteck

New member
Że też nigdy w żadnym teście u żadnego testera takie dziadostwo nie wyjdzie. Wtedy zawsze jest idealnie.
A u nas w domach to co macie....

Moze producent przed przekazaniem TV sam go testuje czy na tescie nic nie wyjdzie :)
Mam wrazenie, ze coraz wiecej osob jest niezadowolonych z jakosci Philipsa, a te zadowolone ciagle te same.. chcialem kupic ten TV, ale nie kupie TV bez przedluzonej gwarancji..

pekus1982, na pocieszenie albo i nie.. serwis Sony jest tak samo beznadziejny.. ciagle odpowiedzi, ze tv zgodny ze specyfika producenta i walka trwala rok czasu z Sony, az w koncu sie zreflektowali..
 

szymonkali

New member
Witam. Jestem posiadaczem tego tv od ok 3 tyg. Wątek obserwowałem od dłuższego czasu. Powiem szczerze że nie do końca rozumiem te wszystkie negatywne opinie. Do porownania mam samsunga ks9500 znajomego. Na plus w philipsie czerń, kontrast, dźwięk , mniejsza ilość odbić -w samsungu w ciągu dnia zawsze mozna sie przejrzeć, dodatkowo ambilight. Remis - jedno i drugie dostaje czkawki przy ultra hd hdr z usb. W samsungu wydaje sie odrobine lepszy obraz z satelity - jednak znajomy ma nc+ a ja cp, menu i szybkosc dzialania tv - sprawa dedykowanego oprogramowania i specjalnie skrojonych programow pod smart. W moim philipsie brak cloudingu równomiernie podświetlona matryca bez martwych pixeli. Ablilight dziala wyśmienicie . tv kupiony ze sklepu z czerwono niebieskim szyldem z konsola w gratisie. Post pisze dla każdego kto zastanawia sie nad kupnem . Nie każdy sprawia jakies problemy , można być po prostu zadowolonym. A poziom kontrastu i czerni podczas wieczornych seansow po prostu zniewala. Ja jednym słowem POLECAM. Pozdrawiam
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze producent przed przekazaniem TV sam go testuje czy na tescie nic nie wyjdzie :)
Mam wrazenie, ze coraz wiecej osob jest niezadowolonych z jakosci Philipsa, a te zadowolone ciagle te same.. chcialem kupic ten TV, ale nie kupie TV bez przedluzonej gwarancji..

pekus1982, na pocieszenie albo i nie.. serwis Sony jest tak samo beznadziejny.. ciagle odpowiedzi, ze tv zgodny ze specyfika producenta i walka trwala rok czasu z Sony, az w koncu sie zreflektowali..

TV został sprzedany dlatego nie ma już tematu. Zwyczajnie obsługa klienta zachowała się bardzo profesjonalnie. Zwykli złodzieje i tyle. I nie są to mocne słowa tylko wyjęte z kontekstu. To życie mnie nauczyło i wnioski same się nasuwają.. Bo przecież jak przeciętny szary człowiek, który pracuje za te śmieszne stawki obowiązujące w naszym kraju gdzie średnia wartość TV jest na tym samym poziomie cenowym co przykładowo w innych krajach Europy, a zarobki odbiegają zupełnie w drugą stronę! I zapewne tylko w Polsce jest tworzenie sztucznych problemów z reklamacją jak i podejściem do klienta. Przykład znajomy za granicą miał podobny przypadek. Efekt błyskawiczny wymiana na nowy. Po blisko tygodniu TV w domu. Ale nie w PLN, bo u nas trzeba robić sobie pod górkę tak jak to Polak potrafi najlepiej. Dorabiać się na tych biedniejszych. A niech kupi następny i płaci... Może tym razem trafi na egzemplarz bez kurzu, much, z dobrze dopasowaną obudową. A nóż poprawi się obsługa klienta.


p.s. Podobny przypadek miałem z Samsungiem. Pionowy pas z prawej strony. Identyczna łuna jak w 7502. Serwis podjechał, zabrał i po 5 dniach miałem nową matrycę.
Można?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Jestem posiadaczem tego tv od ok 3 tyg. Wątek obserwowałem od dłuższego czasu. Powiem szczerze że nie do końca rozumiem te wszystkie negatywne opinie. Do porownania mam samsunga ks9500 znajomego. Na plus w philipsie czerń, kontrast, dźwięk , mniejsza ilość odbić -w samsungu w ciągu dnia zawsze mozna sie przejrzeć, dodatkowo ambilight. Remis - jedno i drugie dostaje czkawki przy ultra hd hdr z usb. W samsungu wydaje sie odrobine lepszy obraz z satelity - jednak znajomy ma nc+ a ja cp, menu i szybkosc dzialania tv - sprawa dedykowanego oprogramowania i specjalnie skrojonych programow pod smart. W moim philipsie brak cloudingu równomiernie podświetlona matryca bez martwych pixeli. Ablilight dziala wyśmienicie . tv kupiony ze sklepu z czerwono niebieskim szyldem z konsola w gratisie. Post pisze dla każdego kto zastanawia sie nad kupnem . Nie każdy sprawia jakies problemy , można być po prostu zadowolonym. A poziom kontrastu i czerni podczas wieczornych seansow po prostu zniewala. Ja jednym słowem POLECAM. Pozdrawiam

Mój Drogi.
Ja po tym samym czasie od kupna również byłem zadowolony jak po swoim pierwszym razie...
Brak bandingu, obraz żyleta, całość mucha nie siada...

Po 4 miesiącach...

Po aktualizacji kolory jak po 0,7l, banding już niestety zauważalny zwłaszcza patrząc z boku, a nawet i przecinek zagościł.
Także wnioski na spokojnie po dłuższym czasie użytkowania.

p.s. Miałem reklamować, ale czekam na kolejną aktualizację lub na koniec żniw😀

PZDR
 

philipstv

New member
A balans bilei może ktoś mi da od siebie bo coś tak troszkę czerwono mam

czerwony wp 116
zielony wp 109
niebieski wp 120

czerwony bl 0
zielony bl 0
niebieski bl -4
 

inuictus

Member
Ja mam tak:

czerwony wp 111
zielony wp 113
niebieski wp 127

czerwony bl 1
zielony bl 0
niebieski bl -2

Ale przecież wiele innych ustawień również ma na to wpływ, no i każdy model jest trochę inny.

Ja miałem kalibrację robioną w domu.
 

philipstv

New member
Barwe mam tak
czerwony 3
żółty -2
zielony -11
turkusowy 1
niebieski -4
fuksjowy -1

A nasycenie
czerwony 1
żółty -3
zielony -4
turkusowy -5
niebieski 0
fuksjowy 0

inuictus a u kolegi podobne nastawy czy troszkę inne?
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam
Czy macie podobnie ?
Tv po włączeniu generuje jakby ciemniejszy obraz jak zmienię tryby np z standard na osobisty lub inny wszystko wraca do normy.
 

Master-78

Member
Witam
Czy macie podobnie ?
Tv po włączeniu generuje jakby ciemniejszy obraz jak zmienię tryby np z standard na osobisty lub inny wszystko wraca do normy.


U mnie jest odwrotnie - TV świeci bardzo mocno - robię to co TY - zmieniam tryb na inny i wracam na ten, który był pierwotnie i wtedy jest OK.


SPDIF - przekazywanie audio z tego TV to lotto - z apk w TV (po jego włączeniu kilkunastu godzinach = następnego dnia) najczęściej albo brak dźwięku, albo jest przesterowany, albo go przycina. Konieczne jest ręcznie przełączanie w ustawieniach na wyjście w innym formacie i po tym powrót do ustawień pierwotnych aby audio wróciło do normy...


HDR vs Netflix - z apk w TV zwykle włącza się tylko tam, gdzie faktycznie materiał jest w HDR.
W przypadku XBox One-S - HDR włącza się przy starcie aplikacji - stawiam, że Microsoft nadal nie opanował tematu HDR'u...
W przypadku apk w Zidoo X10 - tam gdzie jest materiał w HDR, to jest HDR. Apka Netflixa w Zidoo niestety nie jest kompatybilna i nie obsługuje wyższych rozdzielczości :-(


Czasami TV nie trzyma zmienionych ustawień w poszczególnych trybach obrazu. Poprzełączanie się między nimi czasami przywraca je do tego, jak były przeze mnie ustawione, a czasami trzeba zmiany wprowadzać ponownie... Tyle na dziś z obserwacji.
 

Brelik

New member
Może mi ktoś wytłumaczyć w najbardziej logiczny sposób, dlaczego w tym tv nie da się uzyskać dźwięku dts cyfrowo ? W Panasonicu za 1.5k zł, włożyłem pendrive'a i dźwięk na odbiorniku był w formacie dts bez kombinacji, ze zwykłego odtwarzacza w tv. Odbiornik się nie zmienił, telewizor za 5x tyle, a jedyne co mi się udało uzyskać to ac3 przez kodi. Próbowałem tych różnych kombinacji np z mx player i wtyczkami, ale nic nie chce wysłać dts.
 

Master-78

Member
Może mi ktoś wytłumaczyć w najbardziej logiczny sposób, dlaczego w tym tv nie da się uzyskać dźwięku dts cyfrowo ? W Panasonicu za 1.5k zł, włożyłem pendrive'a i dźwięk na odbiorniku był w formacie dts bez kombinacji, ze zwykłego odtwarzacza w tv. Odbiornik się nie zmienił, telewizor za 5x tyle, a jedyne co mi się udało uzyskać to ac3 przez kodi. Próbowałem tych różnych kombinacji np z mx player i wtyczkami, ale nic nie chce wysłać dts.




Nie mam pojęcia co jest nie tak z tym TV. W ustawieniach audio w TV mam ustawioną wersję 'obejście' i tylko wówczas udaje się uzyskać DD.
Sprawdzę na testowych plikach w DTS, czy TV po otrzymaniu takiego sygnału prześle go w wersji w jakiej dostał - tzn. w DTS.
Z tego co pamiętam - wszystko powyżej DTS nie przejdzie 'optykiem' (DTS-HD MA, etc.) - musi zostać zdegradowane do max. DTS.
 

Brelik

New member
Już to sprawdzałem. Tv każdy otrzymany sygnał wysyła do odbiornika jako DD :) Nie ważne czy ustawie wielokanalowy czy obejście, tv wysyła od razu DD. Pamiętam, że w tym panasonicu było tak, że format na ampli pokazywał się dopiero w momencie gdy coś włączyłem. Tu tv z góry go narzuca.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Czy macie podobnie ?
Tv po włączeniu generuje jakby ciemniejszy obraz jak zmienię tryby np z standard na osobisty lub inny wszystko wraca do normy.

Dokładnie. Jest to nawet opisane na innym forum. TV po dłuższym stanie czuwania tak się zachowuje. Jak jest zimny. Natomiast po chwilowo ponownym odpaleniu obraz pozostaje bez zmian.
Na moje wina softu.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam
Czy macie podobnie ?
Tv po włączeniu generuje jakby ciemniejszy obraz jak zmienię tryby np z standard na osobisty lub inny wszystko wraca do normy.


U mnie podobnie. Wg mnie tv nie trzyma po prostu ustawien podswietlenia matrycy ("kontrast" glowny) w trybach dzien albo noc. Jak wlaczam tv w dzien zostawia podswietlenie z nocy (choć nie zawsze). Musze wtedy wejsc w kontrast glowny - suwak gora albo dol o jeden poziom i obraz sie rozjasnia do żądanej wartości. W poprzedniej wersji 240 nie mialem z tym problemow.
 
Do góry