Pierwsza recenzja nowej ST50

Danio02

New member
Mam do Was kilka pytań:

1. Prosiłbym o informację odnośnie ustawień 3D, a dokładniej jasności w tym trybie (filmy, jak i gry). Poniżej znalazłem info, aby ustawić na +30, czyli maksimum. Osobiście jednak uważam, że +20 jest w porządku. A jak z grami?

Link do ustawień: http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php/topic,7051.msg14640.html

2. Dedykowane okulary 3D (TY-ER3D4) - czy to normalne, żeby tak szybko się rozłączały po skończonym seansie? O ile w filmach działa to normalnie: włączamy film 3D, włączamy okulary, załącza się tryb 3D, film się kończy, załącza się tryb 2D, włączamy kolejny film 3D, załącza się tryb 3D..., to na youtube jest problem: włączamy film 3D, włączamy okulary, załącza się tryb 3D, film się kończy, załącza się tryb 2D, włączamy kolejny film 3D, nie załącza się tryb 3D - trzeba zresetować okulary za pomocą suwaka. Czy to normalne? W przypadku filmów 3D czasem trzeba też poczekać na załączenie się okularów. Jakby nie mogło to szybciej działać.

3. Przychodzę do domu, włączam telewizor i pojawia się logo SmartViera, a później komunikat VieraConnect, przełączam na HDMI2 (konsola) i pojawiają się duszki logotypu oraz komunikatu, oczywiście szybko znikają. Nic nie jest wypalone, taka sytuacja występuje tylko i wyłącznie po włączeniu urządzenia, po długiej przerwie w działaniu.

Ech, telewizor zakupiony w kwietniu/ maju 2012 roku, a dopiero kilka dni temu zauważyłem małe pęknięcie dolnej pleksi, ciągnie się od lewej do prawie, po środku. W niczym mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam się, jak do tego doszło. Towar pochodzi ze sklepu internetowego, natomiast przy przenoszeniu uważałem ;/
 
Ostatnia edycja:

yellowlabel

New member
Czy ktoś posiada jakieś dobre ustawiania do 42st50? Ustawiłem te z anglojęzycznego forum, ale obraz jest taki szary, wyprany z kolorów :/
Czy to normalne, że obraz lekko drży?
 

daryl2

New member
Na początku trochę reklamy .Tv zakupiłem przed świętami u kikiego w firmie loco w Olsztynie.Pieniadze wpłacone środa po 12 tv w piątek o 9 .15 w Sosnowcu, bardzo dobry kontakt i mili ludzie w firmie.Tv po wstępnej kalibracji.Cały czas nosiłem się z zamiarem kupna 65vt50 interesowała mnie tyko seria V.Gdy jednak miałem możliwość porownania S i V, po przeczytaniu kilku porównań ,w których seria S ma lepszą jasność niż V ,po konsultacjach z kikim ,zdecydowałem się na 65ST50.-bo po co przepłacać jeśli nie widać różnicy.I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY.Obraz wyważony ,kolory naturalne odpowiadające rzeczywistości.Sylwester hd w polsacie to była po prostu orgia barw i kolorów-rewelacja.Filmy z bluraya , programy hd np przyrodnicze -SUPER.Pozostałe programy plus ipla z internetu bardzo dobrze.Buczenie praktycznie nie słyszalne, ja słyszę je tylko wtedy gdy przytknę ucho w konkretną część tv do obudowy i ściszę dzwięk.-a głuchy nie jestem.Tv ogładam nie zwracając uwagi na jakieś docierania , ustawienia, loga itp pierdoły ,gram na xboxie .0 jakichś duszków i wypaleń.Zielone kropki:gdy ktoś chce je zobaczyć ,zobaczy je na każdym tv ja nie zauważyłem na żadnym programie.Widziałem je tylko raz na wyłączonym programie na jakiejś migającej szarosci bez podawanego sygnału ,ale poźniej gdy chciałem znów je zobaczyć nie zauważyłem.3d nie przepadam za tą opcją ale radość gdy rybki pływały koło głowy ,a rekin uderzył mnie płetwą była.Multimedialność bez zarzutu z jedną uwagą nie da się nagrywać programów na dysk , który służy do podawania filmów nagranych z zewnętrznego źródła np z komputera.Dysk do nagrywania z tv musi być przez niego sformatowany co wyklucza nagrywanie z pc.Ale to nagrywanie i tak zawęża się do programów z tv cyfrowej naziemnej więc i tak dla mnie bezużyteczne.Żeby nie było za słodko tv mam na wprost okna .Przy słonecznej pogodzie i słońcu na wprost nie da się uniknąć odbić.Mnie to jednak nie przeszkadza ,wzrok mój tego nie widzi przy oglądaniu ,widzi gdy chcę zobaczyć.POLECAM.JESTEM BARDZO ZADOWOLONY ,a o to przecież chyba chodzi , a ni e o umartwianie się wyszukując usterek.
 

Komander

New member
Czy ktoś posiada jakieś dobre ustawiania do 42st50? Ustawiłem te z anglojęzycznego forum, ale obraz jest taki szary, wyprany z kolorów :/
Czy to normalne, że obraz lekko drży?

yellowlabel trzeba troszkę poszukać... ;)

>>> http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/87650-ustawienia-obrazu-dla-tx-p42st50e.html <<<

a konkretnie :

tryb: prawdziwe kino
kontrast: 46
jasność: 0 (można ustawić 1 ale jak dla mnie 0 jest odpowiednie)
ostrość: 5 (można ustawić mniej jak kto woli)
kolor: 30
tryb eco: wyłączony
żywe kolory: wyłączone
redukcja szumów: auto (ale można wyłączyć jak kto woli)
gamma: 2,2
IFC: wyłączony
overscan: włączony (można wyłączyć)

Balans bieli :

R wzmocnienie -5
G wzmocnienie -1
B wzmocnienie 6
R cutoff 2
G cutoff -4
B cutoff -1

zarządzanie kolorami:

R-odcień -1
G-odcień 4
B-odcień 7
R nasycenie -1
G nasycenie 0
B nasycenie 2
R luminacja 2
G luminacja 2
B luminacja 5

W moim przypadku jest super ;)


Pozdrawiam
Marcin
 

Danio02

New member
Problem z okularami rozwiązany :)

Czy zawsze przy wyłączeniu telewizora obraz musi "mignąć" lekko jaśniejszą planszą? Prosiłbym o pomoc w pozostałych kwestiach.
 

maciej31

New member
Czy Wasz Panasonic 50" "bzyczy" ?
Słychać to bardzo wyraźnie z odległości 3-ch metrów...
Posiadam plazmę Samsunga i takiego objawu nie ma ( ciche bzyczenie słychać z odległości 30-stu centymetrów )
 

chrobry

New member
Może juz to było poruszane wcześniej ale narobiło się sporo stron tego wątku :)
Zakupiłem dysk 1TB, podłączam a tam totalna sieczka. Tzn. wszystkie katalogi są w katalogu głównym, nie ma zachowanej hierarchi. Może mam za duzo katalogów, może trzeba dyska podzielić ? Macie coś takiego ?
 

yellowlabel

New member
yellowlabel trzeba troszkę poszukać... ;)

>>> http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/87650-ustawienia-obrazu-dla-tx-p42st50e.html <<<

a konkretnie :

tryb: prawdziwe kino
kontrast: 46
jasność: 0 (można ustawić 1 ale jak dla mnie 0 jest odpowiednie)
ostrość: 5 (można ustawić mniej jak kto woli)
kolor: 30
tryb eco: wyłączony
żywe kolory: wyłączone
redukcja szumów: auto (ale można wyłączyć jak kto woli)
gamma: 2,2
IFC: wyłączony
overscan: włączony (można wyłączyć)

Balans bieli :

R wzmocnienie -5
G wzmocnienie -1
B wzmocnienie 6
R cutoff 2
G cutoff -4
B cutoff -1

zarządzanie kolorami:

R-odcień -1
G-odcień 4
B-odcień 7
R nasycenie -1
G nasycenie 0
B nasycenie 2
R luminacja 2
G luminacja 2
B luminacja 5

W moim przypadku jest super ;)


Pozdrawiam
Marcin


Przecież po takim ustawieniu wszystko jest szare i wypłowiałe :)

I w ogóle - można reklamować buczenie? Jest to bardzo denerwujące! W dwuletniej plaźmie LG tego nie ma :(
 
Ostatnia edycja:

maciej31

New member
TV zakupiłem przez "internet" 18-tego stycznia 2013, jeżeli serwis nie będzie chciał usunąć wg mnie ewidentnej usterki zwracam do sklepu.
Obraz jest OK, ale nocne seanse z powodu "bzyczenia" są bardzo irytujące.
Na Samsungu ( plazmie - model 42A451) z 2008 roku nic takiego nie ma.....( tzn jest, ale niewielkie, w żaden sposób nie powodujące dyskomfortu )
Infolinia Panasonica doradziła ściągnąć ze ściany powieszony telewizor i ustawić na podstawce...
Samsungowi to nie przeszkadzało...;-)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

yellowlabel

New member
Digitalus, a czy to normalne, że obraz lekko migocze? (widać to w sumie tylko w MENU)

A drugie pytanie mam takie:
Na ustawieniach na jakich oglądam, biel jest szara - jeśli jednak kliknę przycisk "menu" to ten kawałek obrazu który nie jest przez menu zakryty "rozświetla" się i kolory są mocne, żywe. Biel jest bielutka jak świeży śnieg.
Co powoduje taką zmianę? Ja chcę, żeby tak zostało :D
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
W telewizorze st50 jest opcja Professional i tam mozna uzyskac najlepszy efekt obrazu.
Np sprawdz jaka uzyskasz jakosc obrazu gdy skorzystasz z ustawien dla gt50 lub dokonaj malej korekty:)
Panasonic GT50 review - FlatpanelsHD
Intensywna biel zupelnie nic nie daje bo pojawi sie zanik szczegolow.Chcesz miec taka biel jak w telewizorze lcd?:)
Przeciez na tym zdjeciu kolnierz koszuli nie jest szary tylko bialy
panasonicgt50_small9.jpg
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Digitalus, ale każda ingerencja wiąże się z utratą gwarancji, a mi chodziło, że żaden serwis nie uzna tego za wadę.
 
Do góry