Pierwsza recenzja nowej ST50

Cześć,wiele osób szczególnie przed zakupem plazmy zadaje pytanie odnośnie poboru prądu,zmierzyłem go przez prawie 2 miesiące(500 godzin wyświecone),wynik na skalibrowanym 50ST65" wynosi 233W,jak dla mnie rewelacja,pomiar zrobiłem z czystej ciekawości bo wcześniej miałem 50VT20 i tamten mniejszy o 15" ciągnął 200W,widać że obiecany spadek poboru przez Panasonica to fakty a nie reklamowy bełkot,brawo oby tak dalej w nowej serii.
 

Komander

New member
Cześć,wiele osób szczególnie przed zakupem plazmy zadaje pytanie odnośnie poboru prądu,zmierzyłem go przez prawie 2 miesiące(500 godzin wyświecone),wynik na skalibrowanym 50ST65" wynosi 233W,jak dla mnie rewelacja,pomiar zrobiłem z czystej ciekawości bo wcześniej miałem 50VT20 i tamten mniejszy o 15" ciągnął 200W,widać że obiecany spadek poboru przez Panasonica to fakty a nie reklamowy bełkot,brawo oby tak dalej w nowej serii.

super informacja, ja właśnie dzisiaj sie zastanawiałem jak to będzie z tymi rachunkami... ;) mam TV od miesiaca, wyswiecone ponad 300 godzin tyle że 42ST50... chyba muszę iść Twoim tropem i zmierzyć jak to sie będzie miało u mnie ;) ale myslę że wynik będzie bardzo zbliżony lub równy ;)

Pozdrawiam
Marcin
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Digitalus, a czy to normalne, że obraz lekko migocze? (widać to w sumie tylko w MENU)
A drugie pytanie mam takie:
Na ustawieniach na jakich oglądam, biel jest szara - jeśli jednak kliknę przycisk "menu" to ten kawałek obrazu który nie jest przez menu zakryty "rozświetla" się i kolory są mocne, żywe. Biel jest bielutka jak świeży śnieg.
Co powoduje taką zmianę? Ja chcę, żeby tak zostało :D

Obraz Ci mogocze i nie masz bieli, skad ja to znam, no ale za to masz czern..
Wlacz SSX`a to zobaczysz szary snieg zamiast bialego. Sprawdzane na VT50 (65")
 

digitalus

Banned
Bylem dzis w sklepie i kolor bialy byl w st50.Nie byl to taki wysoki poziom bieli jak w lcd ktory zupelnie nic nie daje bo pojawia sie zanik szczegolow.W jasnym oswietleniu sklepowym to normalne.
Na tym zdjeciu tez jest kolor bialy.



dsc0840w.jpg
 
Ostatnia edycja:

yellowlabel

New member
Nie oczekuję oczojebnych kolorów jak w LEDzie :) Ale fakt, myślę o tym aby plazmę odesłać do sklepu i poszukać czegoś innego :/ Obraz na starym CRT mi bardziej odpowiada. Mam je postawione koło siebie. Nie mogę ustawić tych kolorów tak jak chcę. Wszystko jest szare, mało kontrastowe, wypłowiałe wręcz (I to po wprowadzeniu "super" ustawień z innych for). Jakość jest ok, wszystko jest ostre, wyraźne. Ale te kolory nie są wyprane wręcz. Oglądałem dzisiaj skoki narciarskie na TVP1 HD - obraz miazga! Po prostu jakbym tam był. Odwzorowanie kolorów było bardzo naturalne. No ale.. jest właśnie takie ale, że brakowało tam takiego smaczku. Może więcej kontrastu, jasności.

Obraz migocze tylko w niektórych momentach i dla innych domowników jest to niedostrzegalne. Tylko ja szukam czegoś na siłę. Migotanie widzę w sumie tylko w menu (na szarych paskach albo przy przełączaniu kanałów na tym niebieskim pasku).

Mam inny problem - telewizor nie widzi mojego dysku. Jest to Samsung Portable S2 320GB bez swojego zasilania (podłączam pod USB HDD). Pokazuje przez chwilę, że wykryto USB ale nigdzie się nie da wejść. Jest napisane, że nic nie jest podłączone. Co zrobić?
 
Ostatnia edycja:

Robert73

Member
Panowie mam ten Tv i pytanie do was , na wejściach Hdmi 1 i 2 na całkowicie czarnym tle jest taki jakby "śnieg" migające malenkie kropki , nawet jeśli nic nie jest podłączone do tych wejść to z bliska te ziarno widać , podobnie jest jak czyta film z HDD lub pena "ziarno " na całym ekranie, na innych wejściach brak tego efektu , czerń absolutna, o co biega? Inna sprawa mam podłączonego Lg BD550 przez HDMI do Panasa a z niego optykiem do dekodera od Logitech Z-5400 ( komputerowe 5.1) i daje mi tylko stereo , jak podepnę HDD lub pena to filmy idą mi w DTS lub DD , dlaczego z odtwarzacza BL nie mam DTS?
 
Ostatnia edycja:

yellowlabel

New member
Czy ktoś mógłby powiedzieć jak podłączyć pod ten tv dysk twardy?
320GB, jedna partycja, system NTFS.

Na LG dwuletnim śmiga aż miło a tutaj nic nie wykrywa! Ależ jestem zły!
 

Pingu

New member
Jak możecie pokazywać biel na takich obrazach. Jak się opale to mam bielsze zęby. To jak zęby mi się wybielają? Poprostu plazma ma czerń nie ma bieli, lcd ma biel nie ma czerni. Co do dysku to u mnie czyta wszystko bez problemu. A Panasoniki pierdzą i buczą i to fakt a nie mit. Jednemu to wisi innemu to przeszkadza, mnie denerwuje i uważam, że jest to poważna wada, która powinna być w każdym teście wspomniana bo to słychać najbardziej w takich warunkach do jakich ten TV został stworzony.
 

Robert73

Member
Panowie sprawdźcie jak to jest u was na HDMI 1 i 2 z tym "ziarnem" na całkowicie czarnym ekranie, wystarczy włączyc tv bez żadnego sygnału i to się pojawia , na starej plazmie u rodziców tego nie ma (C3E) , HDMI 3 ok , z USB1 jak jest menu dysku to ok , ale jak odpalam film to włącza się "ziarno" i w całkowicie ciemnym pokoju z 1 m to widać, nie wiem czy to jest jakaś przypadłość mego tv?
 

yellowlabel

New member
U mnie nie ma ziarna.
Cholera, szkoda, że się tak napaliłem na ten telewizor przed zakupem. Teraz po 3 dniach oglądania mam ogromną ochotę odesłać go do sklepu :/
 

Robert73

Member
Sprawdziłem przed chwilą na DVD Drużyna Pierścienia początek filmu gdy leci napis New Line Cinema jest tam czarne tło i "ziarno" na całym ekranie na wejściu 1 i 2 , na 3 czysto , film ma pasy na górze i dole , na 1 i 2 widać krawędzie pasów i to bardzo wyraźnie jako czarna linia ,podczas napisów z początku widać to mocno , na HDMI 3 tylko minimalny zarys ledwo widoczny , o co tu chodzi ? U mnie dysk czyta normalnie , to WD 500gb 2, 5 cala.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cholera, szkoda, że się tak napaliłem na ten telewizor przed zakupem. Teraz po 3 dniach oglądania mam ogromną ochotę odesłać go do sklepu :/

Wszystko to co opisujesz jest typowe dla osoby ktorej plazma nie jest pisana, z drugiej strony piszesz ze nie chcesz oczojebnych lcd (co jest bledne, bo lcd takze sie kalibruje ale mniejsza z tym), nastepnie ze crt ma lepiej co juz kompletnie zbija z tropu. Nie atakuje Cie, tylko sie zastanawiam gdzie blizej do kompromisu, inny pdp czy przeprosic sie z lcd.
 
Ostatnia edycja:

yellowlabel

New member
Chyba się muszę przeprosić z jakimś LEDem.. Ale w tej cenie cholera nie ma nic, co dorównywało by tej plazmie jeśli chodzi o jakość samego obrazu (płynność, czystość, ostrość). Mam jeszcze 3 dni na odesłanie go do sklepu.

To ja już nie wiem co z tym dyskiem jest nie tak :/ Innym działa a mi nie. Prąd na wejściu to 5V więc powinno być ok.
 

chrobry

New member
Chyba się muszę przeprosić z jakimś LEDem.. Ale w tej cenie cholera nie ma nic, co dorównywało by tej plazmie jeśli chodzi o jakość samego obrazu (płynność, czystość, ostrość). Mam jeszcze 3 dni na odesłanie go do sklepu.

To ja już nie wiem co z tym dyskiem jest nie tak :/ Innym działa a mi nie. Prąd na wejściu to 5V więc powinno być ok.

Gdzieś czytałem, że min. pojemność to 360GB.
 

digitalus

Banned
Niektore komentarze nie sa prawdziwe . W telewizorze plazmowym jest kolor bialy ale w jasnym oswietelniu poziom bieli jest nizszy od lcd. W sklepie lcd swieci bardzo mocno i pobiera prawie dwa razy wiecej energii aby naiwny klient wybral lcd. Telewizor lcd w sklepie "krzyczy" kup mnie, kup mnie:) swiece mocniej od plazmy jestem lepszy

Pobór mocy (podczas pracy w sklepie) 143 waty
Pobór mocy (podczas pracy w domu) 84 W
KDL-46HX751 | Wszystkie telewizory LCD z***ekranem 117 cm / 46" | Dane techniczne | KDL46HX751BAE2 | KDL46HX751 | Sony
To dobry cytat z internetowej strony, caly czas aktualny
Producenci zdając sobie sprawę, że zakup telewizora często dokonywany jest na podstawie impulsu wywołanego pierwszym wrażeniem, specjalnie, fabrycznie przygotowują odbiorniki tak aby przykuwały wzrok konsumenta. Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - obraz jest bardzo jasny, kolory jaskrawe, a obraz coraz częściej prezentowany jest ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, lecz gdy przywieziemy telewizor do domu okaże się, że mamy zupełnie inne warunki oglądania telewizji i ustawienia sklepowe są po prostu niewłaściwe. Kolory, które w markecie wyglądały na piękne, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi, występującymi w naturze, jasność jest za wysoka, bo męczy nam się wzrok, a obraz z kablówki wygląda o wiele gorzej niż w sklepie.

cytat ze strony sony
Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu. koniec cytatu.informacja zostala juz skasowana.Taka informcje mozna bylo przeczytac gdy sony nie produkowalo juz plazm , pewnie ktos zauwazyl i trzeba skasowac:)

Po prawej stronie zdjecia st50
Jesli komus podoba sie bardzo duze swiecenie ekranu to mozna kupic telewizor po lewej stronie zdjecia.

ST50DT50-8.jpg
 
Ostatnia edycja:

copperman

New member
dysk trzeba sformatować w fat32 i powinien działać.Co do bieli w plazmach ,to nigdy nie będzie ona super biała.Telewizory plazmowe mają specjalny ogranicznik ,bo plazma w panelu by się spaliła.Ziarno w plazmach to standard,ale widoczne z kilunastu cm,jeżeli jest inaczej to albo sygnał slaby ,albo złe ustawienia albo telewizor uszkodzony.Mój 50st50 nie ma tych wad, jest cichy,żadnych przydżwięków nie słyszę.
 

Robert73

Member
Tutaj nie chodzi o ziarno w filmie , tylko że na dwóch wejściach nawet bez podłączonego sygnału jest "szum" a na HDMI 3 czysto, na C3E u rodziców jest czarny obraz bez zakłóceń na obu HDMI, wygląda to jak małe szare kropki na całym ekranie z 50 cm w całkowitej ciemności jest mocno zauważalne. Oglądam w trybie Prawdziwe Kino ( wszystkie dopalacze wyłączone , ostrość +4 , kontrast 37-38 , jasność +1 lub +2 ), ale nic nie daje zmiana trybu obrazu , dalej ten efekt wystepuję , co ciekawe na USB 1 tez tak jest , to zaczyna być irytujące .
 
Ostatnia edycja:
Do góry