Pierwsza recenzja nowej ST50

Turturum

New member
Napisałem już tego posta w innym temacie ale tamten leży kompletnie odłogiem i chyba nikt nie zagląd aa dyskusja widze toczy się tutaj.


A więc.

Oglądałem dzisiaj 50 calową st50.

Dlaczego obraz "drży?
Puściłem sobie fragment batmana w HD, w momencie gdy kamera przemieszczała się nad dachem w kierunku okna wieżowca, na dachu znajdują się elementy blachy falistej. Cały ten obszar drży. Jest to niezmiernie męczące i upierdliwe.

To samo ma miejsce gdy następuje zbliżenie na gościa stojącego z torbą na ulicy to cała powierzchnia torby wpada w drgania. Dlaczego tak się dzieje?

Czy jest jakiś sposób na zniwelowanie tego czy tak te plazmy mają?


The Dark Knight Bank Robbery Scene HD - YouTube


Dlaczego w momencie gdy kamera przemieszcza się nad dachem (od 53 sekundy) w obszarach gdzie znajduje się blacha falista, obraz "drży" w tych fragmentach.

To samo gdy kamera zbliża się do gościa stojącego na ulicy z torbą (1:21), to powierzchnia torby drży.

I tak samo jest w przypadku podłoża z kamieni w 1:58s. TO takie najbardziej rażące fragmenty.

Obramowania okien, krawędzie zamka od drzwi skarbca itd. itp.

Co jest grane?


Dlaczego tak się dzieje i co jest tego przyczyną. Bo jeśli to jest cecha telewizora to dyskwalifikuje go bezwzględnie.
 

digitalus

Banned
Z youtube na pewno nie uzyskasz super jakosci. To amatorskie pliki.Jesli planujesz kupic st50 to warto tez pomyslec o dobrym zrodle sygnalu czyli platforma cyfrowa, bluray lub dobry divx hd,dvb-t . Jakosc obrazu na pewno nie bedzie gorsza niz na tym zdjeciu.
http://img31.imageshack.us/img31/6075/dsc0840w.jpg
Kreska po prawej stronie to odblask.
Niektore sklepy postawily juz krzyzyk na plazmach np rtv -euro-agd i sprzedawcy mowia tylko o wadach pdp.Sprzedaja "zarowki" czyli led-tv .
 
Ostatnia edycja:

Turturum

New member
Ale w zasadzie jakość materiału nie była tragiczna. Poza tym obraz był świetny, problem występował podczas ruchu, w pewnych obszarach obrazu.

Dlaczego na Plazmie problem występował, a na innym telewizorze (LCD) o tej samej przekątnej tego problemu nie było. Dla jasności, nie faworyzuję LCD, czy plazmy, chciałem sprawdzić czy problem wystąpi na innym telewizorze i pod ręką był jakiś Sony. Zastanawia mnie dlaczego plazma spowodowała, że w pewnych obszarach po prostu obraz drgał.

Mi nie chodzi o super jakość lecz pewne defekty, które wydaje mi się nie wynikały z jakości samego pliku.
Gdyby niska jakość wynikała z kompresji to podobnie zachowywałby się plik na innym TV.


Blue Ray odpada w moim wypadku, nie jestem kinomanem, filmy u mnie są oglądane sporadycznie.
Dlatego na razie analizuje sens zakupu plazmy.

Co do pliku.
Rozdzielczość: 1920x1080
Liczba klatek/s: 23.976023
Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)
 

plewan

New member
Po przeczytaniu ostatnich 60 stron w końcu zdecydowałem się na plazmę TX-P50ST50E jednakże zastanawiam się dlaczego ceny tak poszły w dół? czyżby panasonic planował wprowadzić na rynek kolejną generacje plazm?
PS. jutro będzie w domu :)
 

sunnyluk

Member
Ceny poszły w dół? Śledzę 50ST50 i cały czas trzeba za niego dać min. 3900-4000zł. Gratulacje nowego nabytku, podziel się wrażeniami :) ja do swojego muszę jeszcze trochę dozbierać ;)
 

chrobry

New member
Ceny poszły w dół? Śledzę 50ST50 i cały czas trzeba za niego dać min. 3900-4000zł. Gratulacje nowego nabytku, podziel się wrażeniami :) ja do swojego muszę jeszcze trochę dozbierać ;)

Kosztował sporo ponad 4k. Teraz są nawet oferty poniżej 3700. Ja też czekam. Myśle, że do końca roku może być jakaś ciekawa promocja - na to licze.
 

niktważny

New member
Czy macie problemy z otwarzaniem filmów MKV po przez USB lub DLNA ?

mi np nie działa obraz w filmach info z mkvinfo GUI:

dl.dropbox.com/u/11702337/1.txt
dl.dropbox.com/u/11702337/2.txt

próbowałem usuwać kompresję nagłówków za pośrednictwem mkvmerge GUIi nic to nie dało, dźwięk działa ale obrazu nie ma :(
 

current_valu

New member
Panowie, mam krótkie pytanko..
Chciałem sformatować pendriva aby nagrywać materiały z TV i w menu wyboru urządzenia do nagrywania widnieje mój DataTraveler jednak nie ma możliwości sformatowania go. Dajcie znać czy musi być sformatowany (FAT32, NTFS czy exFAT?) wcześniej przed podpięciem go do TV?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Monaro

New member
Według instrukcji nagrywac mozna tylko na dysk twardy a nie na pendrive. Tylko i wylacznie sygnal cyfrowy.Tv obsluguje dyski twarde od 160GB do 3 TB.
Jesli myle sie prosze o sprostowanie.
 

Osato

New member
Jeśli dobrze pamiętam to jest w instrukcji napisane aby podłączany dysk twardy był podłączony pod zasilanie zewnętrzne. W takim razie czy dyski usb 2,5 calowe, które zasilane są pod usb, można spokojnie podłączać pod tv ?
 

Byrd66

New member
Pytanie:) czy po wmuksowaniu napisow do mkv programem mkvmegre GUI film traci minimalnie na jakosci? czy jakosc jest taka sama jak przed muksowaniem:)

Taka sama.

Jeśli dobrze pamiętam to jest w instrukcji napisane aby podłączany dysk twardy był podłączony pod zasilanie zewnętrzne. W takim razie czy dyski usb 2,5 calowe, które zasilane są pod usb, można spokojnie podłączać pod tv ?

Bez problemu.
 

gunthe

New member
Problem z napisami w odtwarzanych filmach Panasonic tx-p42st50e

Witam serdecznie, nabyłem dwa dni temu tytułowy model plazmy Panasonica. Problem polega na tym, iż przy odtwarzaniu filmów poprzez WIFI/ funkcja media serwer telewizor nie wyświetla napisów pomimo tego, że są one w plikach .txt z taką samą nazwą jak plik video. Czy może to być spowodowane sposobem kodowania znaków tekstowych?
 

ma1234

New member
Witam,
Chcę kupić 55ST50, ale mam kilka wątpliwości:

1. Z infolinii Panasonica, z danych technicznych i z for internetowych wiem, że seria "50" ST,GT,VT nie ma przeglądarki z adobe flash player.
Ale w dyskusji na tym forum:

Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50) str.13

pojawiła się opinia "djmicha", że flash jest.
To jak w końcu?
Jest ten flash czy go nie ma?
Panasonic wydał aktualizacje przeglądarki?
Może ktoś sprawdzić czy przez przeglądarkę w ST50 można oglądać np. filmy 3D z Youtuba czy innych stron? I czy można przez przeglądarkę oglądać np. mecze, wlacz.tv czy inne tego typu strony?
Bo chcę z nich korzystać?

2. Przy okazji zmiany telewizora chcę zmienić tuner sat.
Oglądam legalnie cyfrę+.
Myślałem o Ferguson Ariva 250 combo.
Ktoś podłączał ten tuner do ST50? Jak działa? Jaka jakość obrazu itp?

3. Oglądam do tej pory CRT panoramiczny Thompsona. Okna mam w pokoju na przeciwległej to telewizora ścianie w odległości 8 m oraz z boku w odległości 2 m.
Czy w związku z tym odbicia na ST50 będą takie same? Czy w związku z tym, że plazma ma filtr będą mniejsze?
Mam rolety w oknach.

4. Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić lepiej GT50 ale mniejszego 50" ze względu na:
Smart VIERA Engine Pro
Pure Image Creation
Retusz twarzy
1080p Pure Direct
Tryb THX
Tryb isf
Wielozadaniowość
Dual Core

Lepiej z w/w względów kupić 50GT50 czy 55ST50?

Głównie oglądam tv-sat, czasami jakiś film + internet, dziecko zagra na konsoli xbox. Razem 6-8 godzin dziennie, w weekendy dłużej.
Odległość od tv 2,5-3 m.
Liczba oglądających 1-4 osoby.

Proszę o odpowiedzi i z góry dzięki.

Ma1234
 

TomekGlog

New member
1.Nie ma Flasha.
2.Youtube działa bo jest osobna aplikacja która go obsługuje.
Pozostałe strony jednak z flashem się nie wyświetlą.
3.Mam cyfrę ale oglądam na dekoderze dostarczanym przez cyfrę i jest wyśmienicie.
4.Ja bym brał ST50 w rozmiarze 55 cali.
 
Do góry