Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

sumik13

New member
No lipa, wchodze codziennie na forum z nadzieja ze kiki wrzuci test , znajac jego poprzednie tesdty, dosc obszwerny i w miare obiektywny a tu kupa. W sumie to w sieci nie natrafilem na zaden inny polskojezyczny test tego tv.
Jakos wszyscy olewaja ten model.
SPISEK, pewnie za wszystkim stają Rosjanie, jeszcze dobrze ze nie probują zestrzelic wszystkich sztuk na polkach sklepowych :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...widzę, że dalej lipa z jakimkolwiek testem tego TV, nadal prawie nic nie wiemy :(

Witam dzisiaj czytalem test w gazecie tylko tytulu nie pamietam full hd czy cos takiego w empiku napewno jest ta gazeta. I 8605 niby dostal ocene 5/5 o dziwo tez byl tam test sonego lx900 bodajze tak si eon nazywa w kazdym badz razie ten najnowszy model i on dostal ocene 3/5 Takze nasz wphilips niby wypadl dobrze. O 3d nic nie pisali czy zle czy dobrze.Pozdrawiam.
Lolek
 

Driverek

New member
Niejako zdopingowany przez Lolka126, udałem się w dniu dzisiejszym do najbliższego Empiku, tam odnalazłem wspominany przez kolegę magazyn "Kino Full HD", który zakupiłem wydając 14,50 :]
Poniżej przedstawie w wielkim skrócie znajdujący się tam test "naszego" Fila. Testowany model to egzemplarz 40 cali. Dodam także, że test nie jest szczególnie rozbudowany-jest to raczej opis wyników testu telewizora w laboratorium, bo jak możemy w tym magazynie przeczytać-jest to pismo testujące sprzęt w specjalistycznych, przygotowanych do tego laboratoriach. Mam nadzieję, że tak jest faktycznie.
Przechodząc do meritum:
1. TV gotowy do 3D (3D Ready), bo zaktualizowaniu oprogramowania i dokupieniu okularów ze specjalnym modułem sterującym,
2. Liczba klawiszy na pilocie zmniejszona z 46 do 25, tym samym większość rzeczy, które tradycyjnie uruchamiało się z pilota, uruchamia się w menu ekranowym (jak w windowsie na kompie) - mnie to bardzo odpowiada, sam wygląd pilota bardzo designerski.
3. Rozbudowane, ale czytelne i pozwalające na mnóstwo kombinacji menu ekranowe,
4. Podobno naprawdę dający radę system Clear LCD 100/200Hz, całkowicie eliminujący jakiekolwiek smużenia, nawet przy bardzo szybkich obrazach,
5. Równomierność podświetlenia matrycy (na poziomie 94%) mimo Edge LED, z zaznaczeniem niedoświetlenia lewego i prawego górnego rogu!
6. Świetny jak na LCD dźwięk,
7. Świetny kontrast, świetne kolory,
8. Niewielkie problemy z ustawieniami gammy (w przypadku różnych kolorów), ale ponoć dostrzegalne tylko w warunkach testów laboratoryjnych,
9. Bajery w stylu Net TV.
Test podaje też zalecane ustawienia, oczywiście z wyłączeniem wszelkich poprawiaczy obrazu, w tym też Natural Motion, który ponoć sprawia, że wszystko wygląda nierealnie i zmniejszenie usterek MPEG, co podobno ogólnie bardziej psuje niż poprawia.
Na całość oceny skłąda się ocena obrazu, dzwięku, funkcji, wykonania, stosunku ceny do jakości.
Wszystkie elementy otrzymały ocenę maksymalną(5), prócz opłacalności, gdzie ocena jest 4 w związku z niemałą ceną.
Generalnie telewizor został zwycięzcą testu wśród TV 37-46 cali.
Testowane inne modele, też nie miały najgorszych ocen bo 3/5 bądź 4/5
Dodatkowo w czasopiśmie jest tabelaryczne zestawienie TV, odtwarzaczy blu-ray i projektorów - w zestawieniu tym również z maksymalną oceną występuje Philips 37PFL9604/12, nad którym również się zastanawiam.

Na koniec dodam, iż w necie "nasz" Fil 37PFL8605H udało mi się najtaniej znaleźć za kwotę 4.228 zł, a Fil 37PFL9604/12 za kwotę 3.099 zł.
Dodam również, że w drodze do Empiku zahaczyłem o tarnowski Sklep Nie dla Idiotów :hihi:, gdzie znalazłem 37PFL8605H za kwotę dla Idiotów - 4.799 zł. Niemniej nie bacząc na cenę - TV prezentuję się znakomicie (obraz oczywiście z "gotowca" na płycie)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
A ja niejako zdopingowany przez Driverka i Lolka kupilem i zeskanowalem ów numer Kina FullHD. Jpg nie są może oszołamiajacej jakosci ale w zupełnosci wystarczą.Wyciałem tylko niepotrzebne reklamy. Poniżej link
Kino fullhd.rar - download - Darmowy hosting plików

Witam. Dałeś link, co z tego jak serwer z którego można pobrać plik. rar jest praktycznie cały czas niedostępny aby go bezpłatnie pobrać.
Pozdrawiam, :)

BTW no udało się połączyć z serwerem i pobrać ten plik.Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

tomeksw

New member
Dla wszystkich zainteresowanych właśnie pojawiła się nowa wersja oprogramowania dal tego TV:

Wersja: 000.140.023.000, Plik ZIP, 70.28 MB, Data publikacji: 2010-10-21
 

sumik13

New member
ciekawe co zmienila, mogliby wprowadzic mozliwosc czytania napisow przez ten tv w divx`ah przez usb. Ktos kiedys napisal ze niby to nierealne bo piractwo itd ale nadmienic warto iz tvinnych prducentow jakos napisy tyxt czy srt czytaja. Co wiecej w Kinie Full HD do ktorego link wrzucilem powyzej jest soundbar philipsa ktory owe napisy czyta :)
 

tomeksw

New member
Niestety nie ma jeszcze opisu co poprawia ta wersja ale poniżej wrzucam opis poprawek poprzednich softów:

Software history

Main modifications

Each release contains:

z All solutions identified in earlier versions
z Improved connectivity to improve compatibility with other extern


Q5551_0.140.11.0(Publication date: 2010-10-05)

• DVB-S:pre-defined channel grid in Austria and Switzerland implem
• Improvements on picture performance in general.
• Improvement for the EPG broadcast performance and channel list o
cable network.(for Germany)
• Improved behavior of video store.
• Startup behavior is improved.
• Enhanced robustness again remote controls of other devices.
• Possible audio loss solved on HDMI and DVB-T Spain.


Q5551_1.75.60.1

• Ziggo certification obtained.


Q5551_1.75.59.0

• Improvements on subtitles level for BBC1 and UPC.
• Reduces possible transients after channel change.
• Solves possible loss or dark picture at startup or after channel
• Improves ambilight stability.
• Improvements on sorting on digital channels in Germany.
• Improvements on MPEG4 playback.
• Improvements on teletext in Danmark and the Netherlands.


Q5551_1.75.13.54

• Improvements for broadcasting in Switzerland.
• HDMI audio improvements in general and especially for Belgium co
Belgacom box.
• Adaptation menu items Germany.
• Support of Video Store.


Q5551_1.75.13.47

• Improvement on the level of the startup behaviour.


Q5551_0.75.13.43

• improvements on the multimedia features.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
witam a ja dzisiaj widzxialem w Euro AGD-RTV 8685 model czy cos takiego i z tego co na google wylapalem to rozni sie wiekszymi glsonikami a tak to jest to samo tylko czemu tego modelu ni ema na oficjalnej stronie philipsa i skad brac np oprogramowanie ..... Pozdrawiam
Lolek
 

Jump

New member

mareczek007

New member

lolek126

Well-known member
Bez reklam

Witam dzieki jakis czas temu patrzylem to nie bylo na stronie philipsa i myslalem ze dalej tak jest. Ale nei bardzo rozuiem bo jak wszedlem na strone philipsa od podstaw to w serii 8000 dalej ie m atego co jest w tym linku .... takze nei bardzo kumam, a druga sprawa kiedys kiedys jak w google w klepalem to byla roznica miedzy niemi w glosnosci teraz tak na szybkiego patrzac to zadnej roznicy nie widze wiec po co drugi telewizor ktory jest podobny do 8605? Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

tomeksw

New member
Witam dzieki jakis czas temu patrzylem to nie bylo na stronie philipsa i myslalem ze dalej tak jest. Ale nei bardzo rozuiem bo jak wszedlem na strone philipsa od podstaw to w serii 8000 dalej ie m atego co jest w tym linku .... takze nei bardzo kumam, a druga sprawa kiedys kiedys jak w google w klepalem to byla roznica miedzy niemi w glosnosci teraz tak na szybkiego patrzac to zadnej roznicy nie widze wiec po co drugi telewizor ktory jest podobny do 8605? Pozdrawiam
Lolek
Różnią się kolorem podstawy w 8605 jest szkalana czarna, w 8685 szara metalowa widać na zdjęciach.
 

mareczek007

New member
Witam
Od 2 dni posiadam ten tv. I nie dział mi "głośniej", "ciszej" z pilota kablówki. W poprzednim LCD działało całkiem dobrze a tutaj muszę ściszać lub dawać głośniej pilotem od tv.
Czy ktoś wie co z tym fantem zrobić aby można było ściszać pilotem od kablówki?
I czy też macie sekundowe zaniki dzwięku w nadawanym programie. Bo raz na jakiś czas dzwięk mi zanika na sekunde-dwie i powraca?


Marek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam
Od 2 dni posiadam ten tv. I nie dział mi "głośniej", "ciszej" z pilota kablówki. W poprzednim LCD działało całkiem dobrze a tutaj muszę ściszać lub dawać głośniej pilotem od tv.
Czy ktoś wie co z tym fantem zrobić aby można było ściszać pilotem od kablówki?
I czy też macie sekundowe zaniki dzwięku w nadawanym programie. Bo raz na jakiś czas dzwięk mi zanika na sekunde-dwie i powraca?


Marek

Mozesz wyjasnic cos wiecej o te sekundowe zaniki glosu , czy to tyko z kablowki np podczas przelaczania kanalow czy tez podczas ogladania jakiegos programu z kablowki czy tez to samo sie dzieje gdy ogladasz z dvd czy bluray? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz, jest to ciekawe gdyz nikt wczesniej ni episal o tym w tym modelu w 9705 ktos cos o przerywaniu glsou pisal.
Lolek
 

mareczek007

New member
Witam
Blu raya jeszcze nie sprawdzilem więc nie wiem.
Zaniki wystepuja na programach kablówki. dla sprawdzenia póściłem dzwięk przez kino domowe i w kinie głos był cały czas a w tv na sekunde dwie zanikał i sie pojawiał.
W weekend zamierzam jeszcze potestować telewizor, jak będzie się to powtarzało będę chyba reklamował go :-(.
Poza tym jak na razie sprawuje się super :).


A możecie dawać głośniej -ciszej pilotem z kablówki?
U mnie to nie działa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry