Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

accu

New member
Bez reklam
Odgrzeję trochę temat. Jakieś 2 lata temu często siedziałem w tym wątku, a teraz ciężko było mi go odnaleźć ;)

Mam pytanie do właścicieli tego modelu. Czy też tak macie, że kiedy idziecie do swoich znajomych, którzy mają nowszy TV to wydaje wam się, że jakość odbioru jest o wiele gorsza niż w waszym? Przez ostatnie dwa lata bardzo dużo moich znajomych kupiło nowe telewizory i co stwierdzam z bananem na ustach, żaden z nich nie ma tak super odbioru jak mój 52'' 8605 ;)
Co prawda telewizor kosztował swego czasu ponad 10 tysięcy zł, ale przecież technologia idzie do przodu...

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego modelu. Cały czas jesteśmy na topie :)

Witam uprzejmie,

Rzeczywiście technologia idzie do przodu......... ale oszczędności w produkcji nowych telewizorów są coraz większe , więc efekt końcowy jest taki a nie inny , a więc spadek jakości produkowanych
telewizorów . Ale to tylko moje , skromne , subiektywne zdanie .
Może OLED , gdy technologia ta będzie dopracowana w pełni , zmieni coś diametralnie w tej materii .

Jest już "jaskółka" w głębokim tunelu to ......... telewizor firmy SONY OLED 4K o przekątnej ekranu 56 cali , pokazywany na wystawie IFA 2013 R w Berlinie od 6 września 2013 r. do 11 września 2013 r .
To rokuje(wzbudza) nadzieje , że w ciągu kilku czy kilkunastu lat w zależności od kraju , gdzie żyjemy ,
doczekamy się doskonałej jakości obrazu w produkowanych telewizorach .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

robovit

New member
Witam użytkowników Phila, swojego 40PFL8605 kupiłem 23.12.2011 świadom tego, że jest to już stary model i do tego stojak sklepowy. Pojęcia na temat telewizorów nie miałem bladego, wiernie używałem CRT 28' panoramicznego Philipsa. Coś tam gdzieś tam przeczytałem, że ma super obraz i dźwięk, a że się ostatnia sztuka w Szczecinie ostała postanowiłem ją wciągnąć.

Do teraz jestem zachwycony jakością obrazu, w ustawieniach prawie nic nie zmieniałem bo dla mnie jest super, u nikogo do tej pory nie widziałem takiego obrazu.

Dwa tygodnie temu przeszedł na "emeryturę" i w nowym mieszkanku wisi dumnie w sypialni (świetna sprawa z tą stopką).

W salonie pojawił się 55PFL7008 :D
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A jak "sprawuje się" Twój nowy "telewizorek-olbrzym 55":|"


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

robovit

New member
Zastosowałem do rad bardziej doświadczonych kolegów i kupiłem TV rozmiar większy od planowanego (46-47). Ale gdy go postawiłem to przez chwilę żałowałem, że nie wybrałem 60' 6008. Ale ambi 3D trochę to rekompensuje, a kamerka już wkrótce się przyda.
Co do obrazu, wprowadziłem trochę ustawień znalezionych na tym forum i jestem bardzo zadowolony, podświetlenie idealne, ale tylko w 2D. W 3D widoczne jasne placki w narożnikach, nie wiem czy to normalne, to mój pierwszy TV 3D.
Dźwięk po prostu rewelacyjny, silny, głęboki, nawet trochę basy czuć.
Działanie menu mnie nie drażni, przyzwyczaiłem się do Philipsowego muła, tu nie jest tak źle jak w 8605.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za odpowiedź .
Najważniejsze , że jesteś zadowolony z nowego zakupionego telewizora Philips . Życzę bezawaryjnego ,
długiego użytkowania .
Jest nowa wersja oprogramowania wydana 10 lutego 2014 r - QF2EU-0.173.46.0 .
Jak wszystkie funkcje w telewizorze działają prawidłowo , to nie koniecznie trzeba ją instalować i
można poczekać na opinie o tej wersji użytkowników , czy coś istotnego wniosła .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

awakeman

New member
Pisalem o tym 3 lata temu i raz jeszcze odgrzeje ten kotlet po kolejnych 3 latach :) Mam 52 calowy model tego TV i caly czas ciezko jest mi znalezc jakis inny TV, ktory ma tak dobry obraz. Przez prawie 6 lat wszystko dziala w nim wysmienicie i nie mam zadnych problemow. Do tego ta matryca, ktora robi mega wrazenie.
Pytanie do uzytkownikow tych modeli, Wasze TV tez dzialaja tip top i czy zamienilibyscie ten TV na jakis inny, nowy z Androidem na pokladzie, bo ja na pewno nie? :)
 

wombat193

Member
Ja mam wersję 46 cali tego modelu (po mojej kalibracji) i jak dotąd nie znalazłem nic co lepiej wyświetla obraz...nooo...może poza moim monitorem w pracy, ale to prof. EIZO :)
 
Do góry