Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

accu

New member
Bez reklam
Accu a orientujesz sie co mniej wiecej zmienia ten soft?? moze by tak mozliwosc czytania napisow dorzucili?

Witam.Niestety, nie ma w sofcie uaktualnienia możliwości czytania napisów. Być może , że taka możliwość się pojawi , jak pojawią się modele 40"9705 i 46"9705 , choć osobiście wątpię.Poszczególne zmiany w wydanych dotąd softach możesz zobaczyć na stronie Philipsa , przy danym modelu telewizora w zakładce "pliki do pobrania i obsługa techniczna" , następnie kliknij "zobacz wszystkie informacje o tym produkcie",dalej -, oprogramowanie i sterowniki, wybierasz:+komunikaty-klikasz,wyskakuje strona"download,klikasz history i wyskakuje adobe reader z software history.Musisz sobie przetłumaczyć z angielskiego.
Pozdrawiam,:)
 
Ostatnia edycja:

danch

New member
Accu a orientujesz sie co mniej wiecej zmienia ten soft?? moze by tak mozliwosc czytania napisow dorzucili?

Patrzac na dotychczasowa politke phlipsa to nie ma. Tzn. nowy soft zawsze poprawia bledy, nigdy nie dodaje nowych funkcji. Nowe funkcje sa/beda dostepne w nowych telewizorach, czyli philips na rok 2011 :-D. Ten soft philpsa to jakis okrojony linux, szkoda wiec, ze mplayer tych telewizorach to jakis zart. Na prawde mozna by tam zrobic wypasiony player z obsluga napisow, wielu sciezek audio itd. Nie wiem czemu philips tego nie robi, nawet w najwyzszych modelach. Moze taka polityka firmy - czytaj mplayara z obsluga napisow i sciezek audio uzywaja piraci.
 

Jaszczurek

New member
... Na prawde można by tam zrobic wypasiony player z obsluga napisow, wielu sciezek audio itd. ...
Na razie trzeba radzić sobie inaczej :)
Trzeba tylko zainstalować Wild Media Server (bezpłatna wersja 14dniowa).
Mój 32PFL7605 odtwarza filmy korzystając z DLNA z możliwością przewijania (na zasadzie ustawianych przedziałów czasowych) z możliwością włączania różnych ścieżek i napisów(transkodowanie)
Trochę się trzeba nagłowić przy ustawieniach ale efekt jest wyśmienity.
Używam trzeci dzień i jestem bardzo zadowolony
 

adamusSY

New member
Witam, model 8605 ma podświetlenie led krawędziowe czy lokalne?
Jaszczurek, jesteś zadowolony ze swego tv, ciągle szukam jakiegoś porządnego i niedrogiego leda, miedzy innymi wziąłem pod uwagę 46" 7605. Jak u niego podświetlenie, czerń. Clouding mocno zauważalny w nocy, w końcu to "EDGE"? Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam, model 8605 ma podświetlenie led krawędziowe czy lokalne?
Jaszczurek, jesteś zadowolony ze swego tv, ciągle szukam jakiegoś porządnego i niedrogiego leda, miedzy innymi wziąłem pod uwagę 46" 7605. Jak u niego podświetlenie, czerń. Clouding mocno zauważalny w nocy, w końcu to "EDGE"? Z góry dzięki za pomoc.

Witam krawedziowe jest podswietlenie w samsungu c 8000 jest lokalne i w lg bodajze w LE 8500 i nie wiem czy te znie ejst w lg w serii lx . pozdrawiam.
Lolek
 

evolv

Member
Witam krawedziowe jest podswietlenie w samsungu c 8000 jest lokalne i w lg bodajze w LE 8500 i nie wiem czy te znie ejst w lg w serii lx . pozdrawiam.
Lolek

zgadza się jest lokalne zarówno we wspomnianym samsungu jak i lg ale trzeba mieć na uwadze, że ilość sektorów jest tak mała, że wg mnie nazywanie to local dimingiem jest po prostu chwytem marketingowym Samsungu czy LG;/
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zgadza się jest lokalne zarówno we wspomnianym samsungu jak i lg ale trzeba mieć na uwadze, że ilość sektorów jest tak mała, że wg mnie nazywanie to local dimingiem jest po prostu chwytem marketingowym Samsungu czy LG;/

Witam nie mniej jednak jest roznica miedzy c7000 a c 8000 w obrazie i to widac jest a czy warte roznicy tych pieniedzy mysle ze jak ktos ma kase to warto dolozyc a jesli nie bardzo stoi to i c 7000 jest ok tv. Pozdrawiam.
Lolek
 

evolv

Member
Witam nie mniej jednak jest roznica miedzy c7000 a c 8000 w obrazie i to widac jest a czy warte roznicy tych pieniedzy mysle ze jak ktos ma kase to warto dolozyc a jesli nie bardzo stoi to i c 7000 jest ok tv. Pozdrawiam.
Lolek
zgadza się - nie wiem jak to wygląda w lg ale w samsungu różnica na pewno jest widoczna niewielka ale jednak. Chociaż ostatnio jak porównywałem 7000 i 8000, 8000 znacznie bardziej nierówno świecił ale może to tylko jeden model był po prostu walnięty. Pozdrawiam
 

sumik13

New member
kiki mi napisal juz kilka tygodni temu ze test juz ukonczyl i tenze czeka na wpisanie ale jak widze to jakos wolno te testy sa wpisywane na strone. nie wiem czy to takie czasochlonne czy powodem sa trudnosci lub problemy techniczne. mozecie do niego napisac i zapytac. Ja pisalem kiedys ale nieodpisal juz
 

sumik13

New member
tez jestem zainteresowqny, bardzo mi sie podoba wizualnie ten tv, dizajnerski pilot do tego. W sumie to mam nadizeje ze w tescie dobrze wypadnie, :) Niestety brak testu na stronce, a mila byc juz daawno temu. nie wiem skad tak duze opoznienie. Pozostaje nam jedynie czekac.
 

Driverek

New member
Strasze modele są opisane, są recenzje, opinie.
Nowsza seria 9000 też doczekała się recenzji, opinii, a nawet testów, dlaczego na temat Fila PFL8605H totalnie nigdzie nic nie można znależć?? Ani tutaj jakichkolwiek recenzji, czy testów, ani w sklepach internetowych opinii nabywców, ani gdziekolwiek indziej czegokolwiek.... ?

Z wielu względów interesuje mnie ten właśnie model, zwłaszcza ze względu na akcpetowalną cenę (obecnie ok 4 tys zł) i dostepność w wielkości 37 cali.
 
Ostatnia edycja:

sumik13

New member
No jakoś nasz faworyt nie jest zbyt popularny. Ceny takie sobie, za 32 cale trzeba dac ponad 3 tyski co moim zdaniem jest lekko za duzo. KIKI jakos nie rozpieszcza szybkoscia wrzucania tych testow, a szkoda bo jakos net nie jest podobnymi zawalony. Ciekaw jestem jaki jest powod niewielkiej popularnosci tego modelu. Calkiem niezly technicznie tv o bardzo ciekawej stylistyce. Cóż...
 

tomeksw

New member
No jakoś nasz faworyt nie jest zbyt popularny. Ceny takie sobie, za 32 cale trzeba dac ponad 3 tyski co moim zdaniem jest lekko za duzo. KIKI jakos nie rozpieszcza szybkoscia wrzucania tych testow, a szkoda bo jakos net nie jest podobnymi zawalony. Ciekaw jestem jaki jest powod niewielkiej popularnosci tego modelu. Calkiem niezly technicznie tv o bardzo ciekawej stylistyce. Cóż...


Ja mam w domu 46PFL8605h, po znalezieniu właściwych ustawień obraz jestem nawet zadowolony z tego TV, co do największych obaw co do tego TV czyli refleksów i odbić, to zupełnie ich nie zauważam nawet w ciągu dnia (okna mam po lewej stronie TV). Natomiast co do ambilight to wiem że nie kupie juz TV bez tej funkcji. jedyne zastrzeżenia to odtwarzanie filmów tu tv jest dosyć wybredny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam w domu 46PFL8605h, po znalezieniu właściwych ustawień obraz jestem nawet zadowolony z tego TV, co do największych obaw co do tego TV czyli refleksów i odbić, to zupełnie ich nie zauważam nawet w ciągu dnia (okna mam po lewej stronie TV). Natomiast co do ambilight to wiem że nie kupie juz TV bez tej funkcji. jedyne zastrzeżenia to odtwarzanie filmów tu tv jest dosyć wybredny.

Wtam jakbys nie mial nic pzreciwko temu to mozesz napisac swoje ustawienia mysle ze wielu ludziom sie to przyda w porowaniu do swoich ustawien. Napisz jak sie oglada programy cyfrowe SD i z jakiej odleglosciogladasz tv? Dziekuje i pozdrawiam
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ustawienia sprawdzę wieczorem, odległość to około 3.5m.

Pozdrawiam

Tomek

Witam dziekuje za odpowiedz i jak bedziesz mial juz ustawienia to wez napisz na forum mysle ze to pomoze wszystkim majacym ten tv i tym ktorzy zamierzaja kupic i porownac ze swoimi ustawieniami i dzieki temu mozna naprawde samemu ustawic tv poprzez korekcje tego co si ema i tego co maja inni. A pwoied zmi bo ja tez mam 3.5 m i zdecydowany jestem wlasnie na 46 cali tak jak i Ty , napisz czy sygnal cyfrowy z tunera satelitarnego sd nie ma za duzego ziarna da sie ogladac na spokojnie czy jednak jest troszke jak to mowia pikseolozy :) Bo rozumeim ze hd czy film z bluray to w wogole jest bajka:)? I tez co cieszy ze napsiales ze jakso specjalnei sie nie odbija jesli jest swiatlo w pokoju .... Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
A propo tego co SUMIK 13 napisal ja mysle ze to cena hamuje ludzi przy kupnie tego lcd, zauwazcie ze podbny jemu soniak hx 800 tez o nim jest malo bo tez cena jest dosyc duza i niestety nie wszystkich stac jest skoro moga kupic taniej, troszke moze gorszy ale nie musza sie jakos spinac zeby kupic ten tanszy tv.
Lolek
ps co oznacza wybredny do ogladania filmow? o jakie filmy ci chodzi i z czego puszczane ?Czy to chodzi o dvd, bluray czy filmy z pena puszczane i podlaczone pod tv?
 
Ostatnia edycja:
Do góry