Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

przemo73

New member
Bez reklam
@chief
W karcie produktu nie ma informacji o tym, że jest klawiatura na odwrocie pilota. Niech się jednak wypowiedzą Ci co mają.

Ja natomiast mam pytanie techniczne. Telewizor będę wieszał na ścianie i to jak najbliżej się da. Jak myślicie, czy ten wieszak samsunga: WMN250M będzie się nadawał? Wiesza TV zaledwie 17 mm od ściany.

Może znacie jakieś inne wieszaki, które pozwalają powiesić TV blisko ściany?
 

chief

New member
Ja mam troche inaczej, musze miec mozliwosc regulacji prawo - lewo, gora dol tez by sie przydala, dlatego postanowilem wybrac Multibrackets MB036 M VESA Super Slim Tilt&Turn - moze ktos ma i sie wypowie lub poleci cos lepszego
 

jinx888

New member
Co to za model 6067? Czym się różni od podstawowego 6007? W sieci natrafiłem też na model 6877... Może ktoś się orientuje czy Philips wprowadzi ten model do sprzedaży w Polsce???
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
6067 ma 600Hz ale to jest tylko chwyt marketingowy:) i w Polsce dostępne są tylko modele 6907 i 6007 i philips na razie nie przewiduje innych modeli na rynek Polski :p
 

klinde

New member
te 600 Hz to pic na wodę co to za 600 skoro i tak jest 100Hz i nie ma kompletnie żadnej różnicy w płynności obrazu między 400 a 600 a tym bardziej w jakości obrazu ;p
Możliwe, ze chwyt jak większość fajerwerków, które w trakcie użytkowania się wyłącza. Mozliwe, ze to pmr 600 nic poza wyzsza wartocia na opakowaniu nie wnosi ale ogladalem dwa telewizory obok siebie 6007/6907 ustawilem je tak samo i wybrałem model ze zdecydowanie lepszym dla mnie obrazem mimo tego, ze model 6007 z zewnatrz bardziej mi się podobał... Wniosek, każdy dla wewnetrznego spokoju przed zakupem niech popatrzy na to co kupuje i wybierze to co jego zdaniem bardziej spełnia oczekiwania bez względu na marketingowy bełkot. Pozdrawiam wszystkich myślących o zakupie.
 

szczuro

New member
pisalem pare razy juz o roznicach, czysto technicznnych pomiedzy roznymi modelami, wiec warto troche forum przejrzec

6067 ma marketingowe 600Hz, glosniki 2x14 i 5xHDMI
 

martinez5

New member
wieszak

Może znacie jakieś inne wieszaki, które pozwalają powiesić TV blisko ściany?[/QUOTE]

W Saturnie widziałem wieszak z profilowanej blachy o odsadzeniu od ściany 4,5mm !
Regulacji w nim żadnej nie ma . Pilot dla 6907 jest jednostronny .
Dla planujących kupić w euroagd : aby móc zwrócić telewizor kupuj przez internet z dostawą do domu ; jak odbierzesz w sklepie zapomnij o możliwości zwrotu jak np. w MM .
 

kulfon1

New member
Po przeczytaniu testu na tym forum oraz wielu pochwał na temat Philipsa PFL6007 przekonałem się do jego zakupu i od soboty jestem jego posiadaczem. Po 2 dniach użytkowania mogę napisać, że niestety ale jestem trochę zawiedziony.

Obraz uważam jest dobry, zarówno HD jak i SD. Wcześniej filmy oglądałem na komputerze więc pewnie każdy telewizor nowej generacji zrobiłby na mnie dobre wrażenie pod tym względem. Bardzo fajnie sprawdza się podświetlenie ambilight - super to wygląda i jest przyjemne podczas oglądania filmów.

Niestety więcej znalazłem wad tego telewizora niż zalet:
- telewizor jest bardzo "powolny". Przełączanie kanałów, chodzenie po nawigacji, bawienie się ustawieniami i widgetami działa strasznie wolno. Nawet ściszanie/podgłaśnianie dżwięku działa tak jakby nie mogło. Brak jest takiej płynności i szybkości w tym tv. Jest to dla mnie bardzo irytujące.
- brak dźwięku w filmach mkv (z dysku usb)
- brak aplikacji vod (jest tylko ipla)
- w ciemności zauważyłem nierównomierne podświetlenie matrycy (z boku oraz w jednym z rogów przebijają diody)
- skype tylko z dedykowaną kamerą, którą trzeba dokupić za około 300zł
- przy włączaniu tv oraz przełączaniu urządzeń pojawiają się jakieś paski na matrycy. Nie wiem czy to tak ma być.

Gdyby nie żona, której strasznie się podoba ambilight zwróciłbym go do sklepu i zamienił na samsunga (kupiłem online więc mam 10 dni na odstąpienie). Póki co dam mu jeszcze parę dni szansy, może mnie jeszcze do siebie przekona :)
 

klinde

New member
Może znacie jakieś inne wieszaki, które pozwalają powiesić TV blisko ściany?

W Saturnie widziałem wieszak z profilowanej blachy o odsadzeniu od ściany 4,5mm !
Regulacji w nim żadnej nie ma . Pilot dla 6907 jest jednostronny .
Dla planujących kupić w euroagd : aby móc zwrócić telewizor kupuj przez internet z dostawą do domu ; jak odbierzesz w sklepie zapomnij o możliwości zwrotu jak np. w MM .[/QUOTE]

Uscisle. Kupując w euroagd przez internet z dostawa do sklepu masz możliwość testowania tego TV do woli w sklepie bez konieczności zakupu (są trzy dni od daty dostarczenia tv do sklepu na decyzje) sprzedawcy robią raczej łaskę bo nie maja z tego żadnej kasy (szkoda ze tak to rozwiązali). Następnie jak już TV zabierze się do domu i zaznaczam rozpakuje, podlaczy i bedzie sie ogladalo to rzeczywiście jest problem ze zwyczajnym zwrotem, ponieważ jak mi na infolinii wyjaśniono TV jest już używany, i jeżeli TV dziala ale coś nam nie odpowiada np. Nierownomiernosc podswietlenie to możemy dzwonić to serwisu philipsa by przyjechał serwisant i to zweryfikował czy ta wada podlega wymianie TV -( ale tego juz nie przerabialem bo przy ustawieniach jakich zwykle używam nierownomiernosc jest minimalna wręcz niewidoczna) - inne osoby oglądające ten TV uznały ze wydziwiam więc, może maja racje;) jeżeli nie rozpakujemy TV to mamy 7 lub 10 dni na zwrot dokładnie nie pamietam ale jest to w regulaminie sklepu internetowego i nikt nie powinien robić lachy bo takie są przepisy co do sklepów internetowych. Kupując przez internet ale odbierając w sklepie ma zastosowanie regulamin sklepu internetowego.
 

MCR

New member
- brak dźwięku w filmach mkv (z dysku usb)

U mnie jest, zarówno na USB jak i DLNA przy czym jeśli puszczam to na amplituner to w niektórych filmach się tnie

Gdyby nie żona, której strasznie się podoba ambilight zwróciłbym go do sklepu i zamienił na samsunga (kupiłem online więc mam 10 dni na odstąpienie). Póki co dam mu jeszcze parę dni szansy, może mnie jeszcze do siebie przekona :)

Widziałeś podświetlanie samsungów? To pierwsza marka którą odrzuciłem szukając TV. Clouding, słaba czerń i nierównomierne podświetlanie.
 

kulfon1

New member
U mnie jest, zarówno na USB jak i DLNA przy czym jeśli puszczam to na amplituner to w niektórych filmach się tnie

I dźwięk w DTS też Ci działa? Gdzieś znalazłem, że tylko AAC jest obsługiwany.

Widziałeś podświetlanie samsungów? To pierwsza marka którą odrzuciłem szukając TV. Clouding, słaba czerń i nierównomierne podświetlanie.

No właśnie dlatego boję się trochę wymienić na Samsunga. Pewnie jakbym go kupił na początku byłbym zadowolony. Teraz po Philipsie pewnie zauważyłbym spadek jakości.
 

MCR

New member
I dźwięk w DTS też Ci działa? Gdzieś znalazłem, że tylko AAC jest obsługiwany.

Tak, działa ale ja mam 6907 więc być może to z tego względu
No właśnie dlatego boję się trochę wymienić na Samsunga. Pewnie jakbym go kupił na początku byłbym zadowolony. Teraz po Philipsie pewnie zauważyłbym spadek jakości.

Dlatego dla mnie jedyną alternatywą byłby LG
 

MCR

New member
Czy ktoś podłączał klawiaturę bezprzewodową pod tv? Zastanawiam się nad
Logitech Wireless Keyboard K230 ale nie wiem czy będzie współpracować.
 

klinde

New member
MCR kup w saturnie to co chcesz, otwórz delikatnie i przetestuj. Będzie smigać to zostawiasz lub zwrócisz w możliwie najlepiej zapakowanym pudełku (masz na to 10 dni). Robiłem tak kupując antenę a rozwiązanie podsunął mi sprzedawca ze sklepu w Jankach. Przynajmniej tu zwroty przyjmowali bez problemu. Ja korzystam z klawiatury na iPadzie lub telofonach ( na os lub androidzie) spięte philips remote. Działa świetnie nie tylko w tej funkcji, polecam.
 
Ostatnia edycja:

ali69

New member
Panowie a jak widać napisy do filmów??? Można zmieniać wielkość czcionki i kolor jej wyświetlania?? I jak wyświetlają się polskie znaki??? Tyle wiem, że działają tylko w formacie *.srt !?
 
Do góry