Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

kulfon1

New member
też po nowej aktualizacji macie dziwne trzaski przy zmianie kanałów? nie zawsze i nie na każdych kanałach ale słychać po przełączeniu kanału jak włączę kino już tego nie ma tylko przy samym tv

U mnie nie nie pojawiła się nowa aktualizacja... próbowałem ale wyskoczyło mi, że oprogramowanie jest w najnowszej wersji... Ktoś wie jaka może być przyczyna?

@jurasko też używam serwiio. Filmy Ci płynni z kompa odtwarza? Bo mi strasznie tnie, a ruter mam nowy w standardzie n (wifi w kompie też) zasięgi na 100%, wszystko stoi blisko siebie i taka zamuła...

@Mietek2141 Ze strony philipsa można też ściągnąć MediaManager (twonky). Trzeba przy instalacji podać klucz licencyjny. Napisałem do biura obsługi klienta i od razu mi go przesłali. Mimo wszytsko i tak Serwiio lepszy dla mnie.
 

kulfon1

New member
Ile trwa wyszukiwanie kanalow z dvb-t bo zaraz oszaleje z tym tv.
Juz mam 16 krok i dalej szuka a czekam juz ponad 30 minut.

Mi wyszukiwało kilka minut. Problem był jednak taki, że znalazł mi tylko jeden kanał, który i tak ledwo odbierał (próbowałem wyszukiwać kilka razy). Mój stary tv znajduje kilkanaście kanałów cyfrowych i kilka analogowych.
Czemu tak się dzieje? Słaby ten wbudowany tuner dvb-t? Czy ktoś wie czy można coś na to poradzić? Jakieś ustawienia?
 

Bobik_123

New member
Cześć, mam 3 główne pytania:

A) Czy posiadacze tego modelu mogą się wypowiedzieć jak na tym TV sprawuje się konsola? Gdzieś o oczy mi się obiła informacja, że któryś z kolegów miał problem z płynnością. Ale to chyba dotyczyło konkretnej gry. Ja to wygląda u Was? Zauważyliście jakieś niepokojące rzeczy?
Jest też rozbieżność w wartości input lag'a, w teście jest info, że ten elementy wypada super, natomiast na zagranicznym forum pojawiła się informacja, że wskaźnik ten jest dość wysoki.
B) Jak ten telewizor współpracuje po DLNA? Odnotowaliście jakieś problemy etc?
C) czy aktualizacja softu bardzo wpływa na szybkość działania MENU? Ludzie narzekali na szybkość działania, powiedzcie mi czy to jest głównie problem z szybkością przełączania kanałów, czy chodzi o wszystkie elementy MENU, które możemy sobie ustawiać? Szczerze przyznam, że wolne działanie MENU jest dość niepokojące w takiej klasie TV

dziękuję
 

rys1153

New member
to może coś na temat 6907,oprogramowanie beznadziejne,włącza się samo co chce skacze z ikony na ikonę nie można zaprogramować nagrywania,przez to teraz nie mogę odzyskac dysku,tak go philips sformatował że teraz chcąc wrócic do FAT, czy NTFS,laptop go nie może wykryc i nie wiem jak to zrobić puściłem e-maile do philipsa zobaczę co odpiszą,obraz i wygłąd tego tv jest spoko,ale to oprogramowanie .szkoda gadać może ktoś napisze o tym moim problemie,jutro przeczytam,może będzie mi lżej,a może ktoś doradzi ,pozdro
 

marioking

Member
Coraz bardziej skłaniam się ku 6xxx, widzę tylko jeden znaczący problem, to najgłupiej umiejscowione gniazdo lan!!!!

Naprawdę to wychodzi na wprost i nie zapodali chociaż małego kata w dół???

Wydaje mi się to problematyczne przy ok 2,5cm.
 

rys1153

New member
6709

Napisz do Lizarazau na PW - to Ci pomoże.
czy to dla mnie podpowiedż?,ajak już tu jestem to wsadziłem nowe oprogramowanieQF1EU-0150.048.013 i na razie mogę stwierdzić żę menu chodzi lepiej,pózniej spróbuję z nagrywaniem,ale czekam na dysk, w poniedziałek dzwonie do philipsa,i czkam 3 dni robocze na odpowiedż z e-maila/2x/ zobaczymy:?
 

zbyniek

New member
Witam
Nie wie ktoś przypadkiem, w którym sklepie w Krakowie można pooglądać 55PLF6007?
Nie mogę nigdzie namierzyć tego tv a opinie tutaj na jego temat są różne.
Pozdrawiam
 

Pawelsky83

New member
A jak jest z napisami do filmów oglądanych przez DLNA?
Z USB śmigają napisy aż miło, oczywiście po przeróbce wg. przepisu Lizarazu :) ale jak próbuję obejrzeć ten sam film przez DLNA napisów już nie da się otworzyć. Jest na to jakiś sposób? Po za tym nie zauważyłem jakichś większych problemów z moim tv. Mój model to 47pfl6007T/12 z najnowszym softem.
 

ketonk

New member
Posiadam model 47PFL6007K/12 i zauważyłem że w ustawieniach obrazu (style obrazu) nie ma trybu ISF Dzień i ISF Noc, a według instrukcji obsługi powinny te ustawienia być. Czy je trzeba jakoś uaktywnić w menu serwisowym ???
 

Mietek2141

New member
Mam 55PFL6007 już 3 tygodnie - to mój pierwszy LCD generalnie jestem zadowolony: ładny wygląd, dobry obraz zwłaszcza wieczorem, czyta wszystkie formaty które potrzebuję. Mam zainstalowany soft 000.150.048.013. Niestety piętą achillesową tego telewizora jest zdecydowanie soft. Z tego co zaobserwowałem:
- mam minimalnie jaśniejsze dolne narożniki (widoczne praktycznie tylko w warunkach laboratoryjnych- całkowicie zaciemniony pokój i czarny ekran)
- trzaski przy zmianie niektórych kanałów na dekoderze UPC
- ciągłe rozpoznawanie i instalowanie nowych urządzeń
- dziwne zachowanie standby, czasem w ogóle TV sam się włącza.
- przy puszczaniu filmów z dysku USB nie odświeża drzewa katalogów (mimo wykasowania niektórych katalogów TV dalej je pokazuje) nie widzi nowych filmów dogranych do istniejących katalogów, pomaga dopiero zmiana nazwy całego katalogu na nową
Generalnie nie mam wiele czasu wolnego i nie udało mi się jeszcze sprawdzić wszystkich opcji, ale duży + za jakość obrazu, duży - za soft. Mam nadzieję że Philips nie zostawi nas na zbyt długo z tym niedopracowanym softem.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mietek2141 mam dokładnie to samo, co do trzasków podczas zmiany kanałów to zmień w dekoderze dźwięk na stereo i powinno pomóc. Na resztę może jedynie pomóc jakaś mądra aktualizacja
 

Szoszon

New member
Witam
Zamówiłem wczoraj model 42pfl6007k i mam pytanie do Was .... chciałbym Sobie jeszcze kupić kabel hdmi , z tego co się zorientowałem są różne kable , będąc laikiem w temacie proszę o pomoc w kupnie odpowiedniego kabla i porady na przyszłość ... jaki kabel kupić ?
Po drugie ... testował ktoś tuner satelitarny wbudowany w ten TV ? to tuner HD ?
 
Do góry