Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

roboro

New member
Witam
Mam problem z 42" 6007. Po wyłączeniu z pilota telewizor przechodzi w uśpienie. Niestety czasem po np nocy ponownie nie można go włączyć pomaga tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka. Może ma ktoś jakieś sugestie lub doświadczenie z tą przypadłością?
 

Boguszch

New member
Witam
Mam problem z 42" 6007. Po wyłączeniu z pilota telewizor przechodzi w uśpienie. Niestety czasem po np nocy ponownie nie można go włączyć pomaga tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka. Może ma ktoś jakieś sugestie lub doświadczenie z tą przypadłością?

Ktoś wcześniej (bądź w innym wątku) sygnalizował już ten problem.
Ma ponoć wyjść nowa wersja softu, która załatwi wiele problemów. Ale czy ten ? Zadaj pytanie Lizarazu.
A swoją drogą bardzo to niepokojące...
 

czosnekltd

New member
Dziś nowy 47PFL6007 przyjechał kurierem, podłączyłem ....... i działa z dekoderem Vectry ale podłączyłem do mojego odtwarzacza Hyundai MBox Light L110 i zaskoczenie.......obraz jest OK ale dźwięku ani widu ani słychu :(
Próbowałem zmieniać ustawienia dźwięku w odtwarzaczu dla wyjścia HDMI i lipa :( niezależnie od ustawień nie ma dźwięku na moim 6007 :(
Czy ktoś miał podobne problemy z odtwarzaczami multimedialnymi na tym TV?
Odtwarzacz Hyundai MBox Light L110 działa na starszym już LCD-ku Philipsa (seria 9000 sprzed 3-4 lat..... nie pamiętam symbolu) jak i na Samsungu T24S550 (monitorze z funkcją TV).
Z kompem podłączonym przez HDMI dźwięk jest również OK.

Patrzyłem na updaty softu ale mam teraz najnowszy czyli QF1EU-0.133.5.0_bld4a.

Macie jakieś sugestie?
 

Harpo

New member
Witam,
po dłuuuugiej nieobecności an Forum znów tu zajrzałem, bo szykuje się zmiana TV. Cóż, technologia gna i mój "stary" Philips HDReady 32" pójdzie do innego pokoju.
5 lat to "lata świetlne" dla techniki. 3D, doskonalsze matryce, piękne cienkie obudowy, net w TV i.... widzę, że ZNÓW problemy! DObrze, że to nie takie co kilka lat wstecz (pionowy pas w meczach, brzęczenie TV czy ruszająca się matryca)a raczej pierdoły, ale czyżby?
Byłem zdecydowany na Panasa 42"ET5, ale przeczytałem test tego Phila i już wiem, ze będzie mój :).
Aczkolwiek znów wprowadziliście trochę zamieszania tymi "usterkami"
Pytania do @mdaga (też mam C+, też mam PS3):
- opanowałeś te ustawienia konsoli? Faktycznie przy szybkich ruchach kamery obraz jest postrzępiony? Może to wina słabego kala HDMI?
- piszesz, że obraz HD z satelity dobry, ale TV uwydatnia wady przesyłu. SĄ JAKIEŚ WADY w obrazie HD?! NA moim dotychczasowym Philipsie obraz HD z Cyfry jest fantastyczny! Poza tym zawsze myślałem, że obraz bezpośrednio z SAT jest najlepszy...
- co powiesz o 3D jak wygląda, i jak prezentuje się Ambilight?
Chcę nabyć ten TV, ale czy warto, skoro obraz z konsoli się "rwie" (nici z grania w szybkie tytuły BTF3 np.) a HD ma jakieś "wady"?? Przyznam, że jestem zszokowany troszkę. Może oglądasz obraz z 20 cm? Może połączenia masz złe? Może w końcu to przesadne szukanie dziury w całym - żądacie IDEAŁU za 3,5 tys?? Sam już nie wiem...
Co do tego TV to za moją decyzją jest: obraz, dźwięk, wygląd no i Ambilight. Oraz test Kikiego ;) pozdrawiam

PS. zapomniałem o najważniejszym - gdzie do diaska mogę tego o6007 zobaczyć, dotknąć i przetestować? W MM "nie handlują Philipsami", w Saturnie podobnie. Pozostaje RTVeuroAGD, ale też nie mają na składzie (trzeba zamówić, wtedy sprowadzą może). Prezentacja w domu nie wchodzi w gę (koszty).
 
Ostatnia edycja:

dajbanana

New member
witam,
ja mam z kolei pytanie troche z innej beczki. Wie ktos moze gdzie ewentualnie mozna kupic tv firmy Philips oznaczony numerkiem 6877? Wydaje mi sie, ze ten tv bylby lepsza alternatywa do 6007.

pozdrawiam:)
 

MCR

New member
Wygląda na to, że Saturn będzie miał Philipsa w ofercie. W każdym razie we Wrocławiu postawili w sklepie wielką ścianę z logo z miejscem na 3 TV serii 6, 7 i 8 :)
 

roboro

New member
Jest nowy soft 150 .48.9. Na razie zmian nie zauważyłem. Podczas aktualizacji jest trochę chaosu . Telewizor wywyświetla inny komunikat jak postępować niż jest napisane w instrukcji pdf.
 

przemo73

New member
Bez reklam
rafalek3 w innym wątku o telewizorze Philipsa 6007 napisał coś takiego: "Po włączeniu kolory wyprane - obraz jakby szary, kontrast kiepski - miała być kalibracja - jeżeli tak wygląda jej efekt to szkoda kasy...
Chwilka zabawy z ustawieniami - i to jest to!"

Chciałbym, żeby Kiki wytłumaczył skąd taki efekt i dlaczego po kalibracji trzeba jeszcze ustawiać obraz. Żeby było jasne, nie czepiam się tylko chciałbym przeczytać jakieś wytłumaczenie dlaczego w TV u jednego z forumowiczów coś takiego miało miejsce, że musiał sam ustawiać obraz.
 

mdag

New member
Witam,
Pytania do @mdaga (też mam C+, też mam PS3):
- opanowałeś te ustawienia konsoli? Faktycznie przy szybkich ruchach kamery obraz jest postrzępiony? Może to wina słabego kala HDMI?

To rwanie na Red Dead Redemption to częściowo wina gry, a trochę wina ustawień TV.
Np. w tej grze, ustawienia stylu obrazu na Standard powodowało, że kolory były wyblakłe, a na "Jaskrawy", przesadzone. Trzeba znaleźć złoty środek.

To jednak nie najważniejsze. Na samym początku, zgodnie z sugestiami producenta, po podłączeniu PS3 ustawiłem: "Ustawienia telewizora > Obraz > Gra lub komputer > Gra". Nie wiem co powoduje to ustawienie, wiem tylko, że obraz wygląda fatalnie. Przejścia tonalne między kolorami, nie są płynne nawet na statycznym obrazie. Widać to mocno na wielobarwnym niebie i innych podobnych tłach. Po wyłączeniu tej opcji jest normalnie.

- piszesz, że obraz HD z satelity dobry, ale TV uwydatnia wady przesyłu. SĄ JAKIEŚ WADY w obrazie HD?! NA moim dotychczasowym Philipsie obraz HD z Cyfry jest fantastyczny! Poza tym zawsze myślałem, że obraz bezpośrednio z SAT jest najlepszy...

czy są jakieś wady w obrazie HD ?
Widziałem np. jakby zakłócenia cyfrowe na HBO HD. Na brodzie jakiejś kobiety pojawiały się taki jakby aliasing. Czego to wina nie wiem, ale na przykład na Canale+ Sport, podczas programu na żywo w studiu obraz jest rewelacyjny, ostry jak brzytwa, na którymś z kanałów dokumentalnych HD (chyba NG) też wygląda to wyśmienicie.

Według mnie ten TV ma jakiś problem z kanałem tvn24. To oczywiście SD, ale we wcześniejszym TV tego nie miałem. Tu często pojawiają się wspomniane wady. Może duża liczba pasków, tła i innych pierdół (blue box)na ekranie ma wpływ ? Te zakłócenia cyfrowe pojawiają się na krawędziach, na włosach, jak wspomniałem przypomina to aliasing. Np. wczoraj okulary ministry Muchy pokryte były właśnie takim efektem. Może to kwestia ustawień i powyłączania kilku ulepszaczy ? Nie wiem.

Niech ktoś kto ma ten odbiornik, przełączy na tvn24 i popatrzy na włosy prezenterów. Według mnie to nie jest normalne.

Uprzedzając pytania, ten efekt widoczny jest nawet z ponad 3 metrów.


- co powiesz o 3D jak wygląda, i jak prezentuje się Ambilight?

Ambilight wygląda świetnie.
http://imageshack.us/a/img87/6418/68895676.jpg

Z 3D mam małe doświadczenie, włączałem grę, włączałem jakieś programy testowe. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Może w końcu to przesadne szukanie dziury w całym

pewnie trochę coś w tym jest.
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
W Saturnie widziałem wieszak z profilowanej blachy o odsadzeniu od ściany 4,5mm !.
Hmmm..a jak wygląda wtedy Ambilight? Wszak producent sugeruje 10-20 cm od ściany. Ja też bym chciał "przykleić" go do muru...
A jak się sprawuje czujnik światła? Czy ten moel ma osobny głośnik basowy? Ogólnie jak jest z dźwiękiem ?
 

Mietek2141

New member
Właśnie jestem w czasie testów i konfiguracji mojego 55PFL6007 - na razie jestem bardzo zadowolony, obraz bardzo fajny, matryca wprawdzie nie matowa ale spokojnie daje radę (północne okno na wprost telewizora). U mnie podświetlenie równomierne, telewizor wykonany bardzo solidnie, nic nie odstaje nie trzeszczy.
Ale pojawia się kilka pytań:
- jaki serwer multimedialny byście polecili do współpracy z tym telewizorem ?
- sygnał mam z UPC, dekoder cyfrowy podłączony do TV po HDMI jak/czy da się tak skonfigurować żeby móc nagrywać programy z TV, na razie przewodnik TV nic nie wyświetla - nie da się czy ja coś źle robię?
 

jurasko

New member
Mietek2141
Ja używam serwera Serviio.Śmiga aż miło.
Nie mam UPC to Ci nie pomogę ale rozumiem że masz dekoder z nagrywarką.W dekoderze ustawiasz nagrywanie.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
też po nowej aktualizacji macie dziwne trzaski przy zmianie kanałów? nie zawsze i nie na każdych kanałach ale słychać po przełączeniu kanału jak włączę kino już tego nie ma tylko przy samym tv
 
Do góry