Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

Kamil91PL

New member
Witam.. Panowie i Panie.. mam mega problem.. otóż dzisiaj byłem sobie w sklepie MM w Olsztynie i kurcze nie dowierzam.. Telewizor który sobie upatrzyłem i był perełką wśród innych był jednym z tych najgorszych;o (Philips 5008h żeby była jasność) Obraz który widziałem na tych telewizorach był co najmniej straszny;o (różne wersje rozmiarowe) Zaleta to czerń jako tako i płynność obrazu względem innych... Wady: biel wpadająca w niebieski, czasami ziarnistość obrazu... Zaobserwowałem to np podczas pokazywani morza i "fal"... gdzie były kolory jasne i ciemne... normalnie obraz był generowany "czarnymi" kropkami w miejscach fal tak pokazującymi się z nikąd.. chyba widziałem tzw duszki i artefakty;o śiwe plamy gdzie obraz był pokazywany ciemny (np gazetka MM z telewizorem) normalnie masakra... po prostu siwe strefy i jeszcze odznaczone "kwadratami" (nie wiem jak to nazwać może domyślicie się o co mi chodzi..)grając w miencrafta może by to nie przeszkadzało ale podczas filmu to yyy szkoda mówić... i jeszcze jedno przypadłość zaobserwowałem... Np jak było pakazane słońce to było pokazane same słońce a promienie wyglądały jak pierścienie barw... (Inne tv też miały podobnie mniej lub bardziej widoczny ten efekt) Strasznie się zawiodłem na tym tv z takimi ustawieniami. I mam do was prośbę (bo nie chcę z niego tak od razu rezygnować), czy to faktycznie taki obraz On daje po skalibrowaniu go i wprowadzeniu własnych ustawień??? Bardzo mi się podoba wygląd jego, ambi ma więc może być ciekawy (co prawda mnie nie przekonywuje ambi 1 ale mam nadzieję że ok będzie... możecie się pochwalić jak to działa) Ma także 3D które podobno jest ok (oo właśnie, niech ktoś się da opinie jakie wrażenia z 3D, bo w MM nawet jakiś TV za 8tys zł miał nie straszne 3D... więc jak to ma być i tu tak to Ja dziękuję za taki bajer...) konkurentem z jakim był porównywany ten oto model to Panasonic E6.. konkurent miał co prawda lekko szarawą biel ale obraz o niebo lepszy.. i 100Hz się czasami czuło.. Żeby nie to i fakt że Philips jest "bradziej wypasiony" to nieźle by został zmasakrowany względem +ów i -ów...;/ Proszę jak ktoś ma ten TV to niech napisze czy taki jest czy jest tak niefortunnie prezentowany w sklepie.. Dodam że TV będzie wykorzystywany do PS3/4 (25% swojego czasu), podpięty do laptopa i jako monitor (45%) no i jako tv reszta czasu, z powiedzmy jednym filmem 3D na miesiąc jak dobrze by to działało... (30%) W grę wchodzi 42 cale, za około 2300zł;/ Pozdrawiam i dzięki z góry
 
Ostatnia edycja:

elloco

New member
Kwadraty i ziarnistość***to norma - przez kwadraty rozumiem brak płynnych przejść przy np. ciemny środek i powoli tylko rozjaśniający się***to nie ma płynności tylko takie właśnie kwadraty - nie wiem czy to kwestia kompresji materiału video ale ten sam materiał na laptopie wygląda lepiej (oczywiście efekt ten występuje tylko przy właśnie przejściach tonalnych jednego koloru w jaśniejszy - nie wiem czy dobrze to w słowa ubieram).

3D mi się podoba mimo małego rozmiaru nie spodziewałem się takiego efektu w filmach przyrodniczych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Im lepszy bitrate sygnału, tym lepsza jakość obrazu.

Jeśli 42" w klasie około 2500 zł to Panasonic 42ET60 z matrycą natywna 100Hz
lub Philips 42PFL 5008 z ambilightem.
 

pados135

New member
Mam podłączony Dysk 1TB WD USB 3.0 - działa bezproblemowo .Dla pewnoścoi podłączyłem jego kablem Rozwidlonym do 2 portów USB. Na jednym porcie również działa, choć wg specyfikacji dysk USB 3.0 może pobierać wg teorii 900mA.
 

kadaj2

New member
kupilem 47pfl5008h niedlugo bede testowal.

czy moge kupic inne okulary do tv tego niz Okulary 3D PTA417? jakie? bo rozumiem takie z kina nie nadają sie tylko orginalne?

i jak wysoko go ustawiacie i z jakiej odleglosci ogladacie filmy 3d? zalezy mi na jak najlepszym umiejscowieniu jego, bo półke mebel kupie wlasnie o takiej wysokosci jak roradzicie, kiki popowiada na 1.2m wysokosc ustawic jak inni?
 

ToomiGos

New member
kupilem 47pfl5008h niedlugo bede testowal.

czy moge kupic inne okulary do tv tego niz Okulary 3D PTA417? jakie? bo rozumiem takie z kina nie nadają sie tylko orginalne?

i jak wysoko go ustawiacie i z jakiej odleglosci ogladacie filmy 3d? zalezy mi na jak najlepszym umiejscowieniu jego, bo półke mebel kupie wlasnie o takiej wysokosci jak roradzicie, kiki popowiada na 1.2m wysokosc ustawic jak inni?

Ja używam także okularów z kina w Lesznie i nawet lepiej mi się w nich ogląda niż oryginalnych, a zapłaciłem za nie chyba 4 zł ;-)
CO do wysokości , mój ekran jest na wysokości 64 cm (na tyle pozwoliła szafka pod tv) , zaś siedzisko kanapy mam 44 cm i ogląda mi się całkiem przyjemnie.:popcorn:
 

kadaj2

New member
to troche nisko masz ten ekran, bo jak bylem w salonie coś wspominalo ze tv moze byc wyzej niż siedzimy (mówie o 3d) ale musi być pochylony od góry do dołu by dobrze obraz widac,
tez mam okulary z kina z 6 par sie uzbierało moze bedą dzialać, te sa z cinema city
 

aepseidhe

New member
Hey, kupiliśmy 47PFL5008H, ma ktoś jakieś "dobre" (subiektywnie) ustawienia?
Poniżej nasze obecnie ustawienia:
OBRAZ styl obrazu - Osobisty
kontrast podświetlenia -70
kolor -60
ostrość-5
redukcja szumów -wyłącz
red.zniekszt.MPEG - wyłącz
Pixel Plus HD
-ostrość zaawansowana -wyłącz
-dynamiczny kontrast -wyłącz
-dynam.podświetlenie -wyłącz
-intensywność barw -wyłącz
czujnik światła-wyłącz
gamma 0
odcień ciepły
kontrast wideo 90
jasność 50
DŻWIĘK styl - osobisty
niskie 3
wysokie 3
sorround stereo
automat włącz

Ale szukam czegoś lepszego, szczególnie dla obrazu.
 

marpol85

New member
Witam! Mam problem z Philipsem 47pfl5008 k jeśli chodzi o dźwięk. Na jednym kanale b. głośno zaś na innym nic nie słychać?! Może ktoś mi coś w tym względzie pomoże? A i jak by ktoś mógł podać ustawienia obrazu z których jest b. zadowolony też bym był wdzięczny. Z góry dziękuję za odp.
Pozdro
 

kadaj2

New member
cześć Wam, tez kupiłem kilka dni temu 47PFL5008H, i również szukam jakis ustawień bo choć narazie go testowałem na dekoderze cyfrowego polsatu, ale nie w jakosci hd i przez złacze euro, bo takie było w domu rodzinnym, ja do swojego wchodze za 3 tygodnie, i jesli rozumiec ze nie byl to kanał hd i złacze euro to jakosc była niezbyt ciekawa, mam nadzieje ze hdmi da rade

kilka pytan
1 Jak go optymalnie skalibrować? tzn widze ze kolega wyżej ma prawie wszystko wyłaczone np pixel plus... nie wiem czy tak ma byc jak dali czy potrzeba kombinacji, ale musi byc pewnosc ze mozna o wiele wiecej wycisnąc z tv
2 posiadam odcinki anime, roz 720, i jak włacze na tv przez port usb z pendrive to wyrzuca mi ze ,, rozdzielczosc nieobsługiwana'' jak to nie rozumiem? czy tu chodzi o kodeki plik jest mkv, podaje własciwosci pliku, i tak mam z innymi plikami roznymi nawet niektóre avi, ogólnie filmy chodzą

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High 10@L5.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 16 frames
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 24mn 9s
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Scan type : Progressive
Title : 720p H.264
Writing library : x264 core 128 r2216 198a7ea
Encoding settings : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:1:1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=0.60:0.10 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=10 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=crf / mbtree=1 / crf=17.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=81 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=2:0.80

3 jak wlaczyłem anime najnowszy dragon ball
Dragon Ball Z Battle of Gods 1080p 2013 x264 BrRip Spa Latino - Pitu - to pojawiają się rozmycia obrazu, widac nawet czesami duze pixsle , kwadraty, i nie wiem czy to ze sie przewija do wybranego momentu w filmie, czy znów kodeki ale zeby tak słabo z odtwarzaniem było?

4 napisy polskie dlaczego one tak długo wiszą na obrazie? jak postac nic nie mówi to trzeba długo ogladac stary napis... da sie to zmienic,?

5 odczuwam jakiś brak synchronizacji w czasie wyswietlania napisów a filmu, wczesniej ktos cos wspominal o konwertowaniu napisów? do czego, z czym tv sobie lepiej radzi?
 

tdx

New member
Bez reklam
Na pewno piszesz o DLNA?
Serwer DLNA nie odtwarza fizycznie filmu/muzyki/zdjęć na lapku tylko wysyła strumień na TV....
 
Do góry