Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

pawel1304

New member
Tak,tak regulacja dżwięku się pojawiła się ale znikło 3D z You tube !!!Okazuje się że wgrałem 003.030.000.001.Niby najnowsze oprogramowanie,ale jak ktoś pisał wcześniej nie na polski rynek.Próbowałem zgodnie z instrukcją przegrać oprogramowanie 002.030.000.001 na pendriva i wgrać do TV przez USB.Skutek:brak w ogóle funkcji SMART w TV.Nie wiem co robić,bo filmy 3D z you tube to największa atrakcja dla gości oglądających mój TV.Nabroiłem-chyba czeka mnie serwis...

A odłączałeś TV z prądu i włączałeś jeszcze raz? Taki soft reset często pomaga.
 

pawel1304

New member
Już się cieszyłem że idealnie skalibrowałem telewizor na obrazach testowych z komputer świata a tu wciąż nie to ! Na programach HD jest idealnie.Tonacje szarości i odcienie barw wręcz wzorowe.Po przełączeniu na programy SD koszmar ! Gorzej niż przed kalibracją.Twarze blade jakby chore,kolory wyprane,ostrość krótkowidza,Jak to możliwe ? Już teraz tak namieszałem w ustawieniach że chyba będę musiał zrobić reset.Czego się trzymać ? Programów SD z tunera kablówki cyfrowej jest 80% i dość często je się ogląda.Ustawiając obraz na programach SD na w miarę strawny powoduję na programach HD obraz przeostrzony,przekolorowany,przejaskrawiony.Trochę mam dość i chyba wrócę do ustawień fabrycznych.Też tak macie ? Używam tunera HD MULTIMEDIA POLSKA.Operator ten niestety nie ma modułów CAM.

Hej, a ogarnąłeś już ten temat? Bo dziś mi założyli cyfrówkę z Mutimedii z dekoderem i udało mi się elegancko ustawić, zarówno na SD jak i HD obraz jest bajka.
 

liberart

New member
Jaką macie podaną jakość sygnału (przycisk info) jeśli coś oglądacie po hdmi? Od czego głównie zależy podana tam wartość, od źródła i kabla czy czegoś jeszcze?
 

pawel1304

New member
No nareszcie ktoś kto ma Multimedię.Proszę o podanie ustawień obrazu pod ten dekoder.Będę wdzięczny.Z góry dziękuje !

Tylko pytanie jaki masz dekoder?
Ja mam taki - link https://drive.google.com/file/d/0Bwt50PCb71Q_MEJ0aUsyVmE1c3M/edit?usp=sharing
Drugie pytanie jak masz podłączony do TV? Ja mam przez HDMI i najpierw trzeba wejść w dekoderze w ustawienia. Przycisk na pilocie MENU > INSTALACJA > KONFIGURACJA DEKODERA > USTAWIENIA OBRAZU, następnie ustaw w ten sposób:
link https://drive.google.com/file/d/0Bwt50PCb71Q_aXJmdG5WS0k4QXM/edit?usp=sharing

Na TV w trybie HDMI ustawienia obrazu:
STYL OBRAZU - osobisty
KONTRAST PODŚWIETLENIA - 96
KOLOR - 59
OSTROŚĆ - 5
REDUKCJA SZUMÓW - minimum lub wyłączone
RED. ZNIEKSZT. MPEG. - włączone
PIXEL PLUS HD - ostrość włączona
- dynamiczny kontrast na minimum
- dynamiczne podśweitlenie na najlepszy obraz
- intensywność barw na minimum
ZAAWANSOWANE - czujnik światła włączony
- gamma 1
- odcień ciepły
- kontrast 90
- jasność 51
GRA LUB KOMPUTER - mam na wyłączone, ale nie testowałem jeszcze jak się zmienia obraz jak się przełączy
FORMAT OBRAZU - szeroki ekran

Swoją drogą to multimedia nie ma za ciekawej jakości obrazu, TVP 1 i 2 HD na zwykłej naziemnej ładniej u mnie wyglądały, niż w MM na cyfrówce.
 

ToomiGos

New member
Jaką macie podaną jakość sygnału (przycisk info) jeśli coś oglądacie po hdmi? Od czego głównie zależy podana tam wartość, od źródła i kabla czy czegoś jeszcze?

NC+ przez HDMI poziom sygnału 95


Natomiast ja mam pytanie odnośnie tego 3d na youtube. Czy chodzi WAM o wcześniej włączoną konwersję 2d na 3d??Czy jak i co??
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
dekoder multimedia

Dekoder mam podobny bez nagrywarki.Ten na zdjęciu to chyba z PVR.Ustawienia w dekoderze mam identyczne.Jasne ,że przyłączony kablem HDMI,inaczej nie byłoby HD.Ustawienia w telewizorze mam nieco inne,te podane wydają mi się za "ciepłe".Eksperymentuję więc dalej...
 

pawel1304

New member
Dekoder mam podobny bez nagrywarki.Ten na zdjęciu to chyba z PVR.Ustawienia w dekoderze mam identyczne.Jasne ,że przyłączony kablem HDMI,inaczej nie byłoby HD.Ustawienia w telewizorze mam nieco inne,te podane wydają mi się za "ciepłe".Eksperymentuję więc dalej...

Wydają za ciepłe czy ustawiłeś i rzeczywiście były za ciepłe?
Bo u mnie obraz z dekodera na standardowych ustawieniach TV jest właśnie zimny i blady i trzeba go było ocieplić. Na takich ustawieniach zarówno kanały HD jak i SD wyglądają ok.
 

ToomiGos

New member
Wydają za ciepłe czy ustawiłeś i rzeczywiście były za ciepłe?
Bo u mnie obraz z dekodera na standardowych ustawieniach TV jest właśnie zimny i blady i trzeba go było ocieplić. Na takich ustawieniach zarówno kanały HD jak i SD wyglądają ok.

Zgadzam się z kiki bo gdzie by nie czytać , szukać zawsze jest żeby ustawić na zimne a także by powyłączać wszystkie polepszacze obrazu jedynie MPEG włączone.

http://www.komputerswiat.pl/media/1158068/tabela-szybka-kalibracja-tv-10-krokow.pdf
 
Ostatnia edycja:

dbursz

New member
Zastanawiam się nad zakupem Philips'a 47PFL5008H mam o to kilka pytań do posiadacza tego modelu (czy też o innej przekątnej):
  1. Czy SMART w tym TV jest naprawdę tak kiepski bo coraz więcej widzę opinii że jest bardzo powolny zacina się itp. Jeżeli te opóźnienia występują to w jakiej skali, a te restarty jak często się zdarzają?
  2. Kwestia CI+ jeżeli dobrze zrozumiałem to jest to technologia która pozwala nam jakby omijać dekoder i tu moje pytanie czy przykładowo moduł CI+ z cyfrowego polsatu (niestety nie mogę wklejać linków a więc prosiłbym o wpisanie w wyszukiwarce "moduł cam ci+ cyfrowy polsat") i sprawdzenie czy on pod tym telewizorem działa ? Bo jest tam coś o DVB-S/S2 z tego co czytałem to model 5008H w odróżnieniu od 5008K nie posiada DVB-S/S2 czym to skutkuje? I czy w ogóle ta technologia jest opłacalna jakościowo czy jednak lepszy jest dekoder i kablem HDMI do tv?
  3. I jak jest z filmami z pendriva czy są jakieś problemy z niektórymi formatami a jeżeli tak to w jakich formatach najlepiej oglądać?
  4. I ogólnie czy osoby które kupiły ten telewizor żałują czy jednak kupiły by go jeszcze raz?
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pfl5008h

Zastanawiam się nad zakupem Philips'a 47PFL5008H mam o to kilka pytań do posiadacza tego modelu (czy też o innej przekątnej):
  1. Czy SMART w tym TV jest naprawdę tak kiepski bo coraz więcej widzę opinii że jest bardzo powolny zacina się itp. Jeżeli te opóźnienia występują to w jakiej skali, a te restarty jak często się zdarzają?
  2. Kwestia CI+ jeżeli dobrze zrozumiałem to jest to technologia która pozwala nam jakby omijać dekoder i tu moje pytanie czy przykładowo moduł CI+ z cyfrowego polsatu (niestety nie mogę wklejać linków a więc prosiłbym o wpisanie w wyszukiwarce "moduł cam ci+ cyfrowy polsat") i sprawdzenie czy on pod tym telewizorem działa ? Bo jest tam coś o DVB-S/S2 z tego co czytałem to model 5008H w odróżnieniu od 5008K nie posiada DVB-S/S2 czym to skutkuje? I czy w ogóle ta technologia jest opłacalna jakościowo czy jednak lepszy jest dekoder i kablem HDMI do tv?
  3. I jak jest z filmami z pendriva czy są jakieś problemy z niektórymi formatami a jeżeli tak to w jakich formatach najlepiej oglądać?
  4. I ogólnie czy osoby które kupiły ten telewizor żałują czy jednak kupiły by go jeszcze raz?

1.SMART w tym modelu jest wolny.Filmy z you tube,ipli,tvn playera chodzą dość płynnie,już jednak korzystanie z przeglądarki internetowej jest koszmarem;
2.Aby korzystać z modułu CI od Cyfowego Polsatu trzeba mieć model z tunerem DVB S2;
3.Filmy z pendriva chodzą płynnie w wielu znanych formatach;
4.Gdybym miał kupić 2 raz wybrałbym Panasonica ET60.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale można spokojnie serfować w internecie tylko odpalać jedną aplikację i powyciągać powtykane pendrive czy karty, bo one obciążają drugi procesor który spowalnia akcję.
A tak jest naprawdę znakomicie.
 

pados135

New member
Kiki ma w pełni rację. Jak używasz jednej aplikacji jest OK. Wielu myśli ,że TV nie ważne jakiej marki to komputer , Niestety tak nie jest. Zawsze wolę jako przeglądarki używać kompa niż Smarta . Co do oglądania You Tuba wolę Phila bo jest spory komfort oglądania.
 
Do góry