Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlna

Zadziałało ! Rzeczywiście nie trzeba nic ściągać.Po kilkutygodniowym testowaniu tego telewizora jutro opiszę wrażenia i optymalne ustawienia obrazu/dżwięku dla mojego oka/ucha a może też dla innych.Tak czy owak TO NIE JEST ZŁY TELEWIZOR !
 

pados135

New member
Zgadzam się TO nie jest zły telewizor . Cena /Jakośc też jest OK. Jak zawsze każdy chciałby mieć model warty 5000zł kupiony za 2000 zł , a szczególnie możliwości modelu za 5000 zł
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
mała ocena 42PFL5008H

Po 3 tygodniach dość intensywnego używania oceniam ten telewizor na 4 w skali od 1 do 5.
Jakość obrazu- dobra , jakość dżwięku-dobra ,ambilight-dostateczny,funkcje SMART-dobre,Wygląd telewizora-bardzo dobra,pozostałe funkcje-dobre.
Denerwującą funkcją jest nagrywanie.Dlaczego nie mogę nagrywać na pendriva 16GB ,wymaga się dysku aż 250GB.Moją sprawą powinno być czy nagranie się zmieści czy nie.Funkcja DLNA działa niby prawidłowo jednak czasami się zacina/obraz się zatrzymuje,TV nie reaguje na pilota/.
Po wielu próbach mam takie ustawienia:
OBRAZ styl obrazu- STANDART
kontrast podświetlenia -60
kolor-57
ostrość-10
redukcja szumów-minimum
red.zniekszt.MPEG-wlącz
ostrość zaawansowana-wyłącz
dynamiczny kontrast-wyłącz
dynam.podświetlenie-wyłącz
intensywność barw-minimum
czujnik światła-włącz
gamma 0
odcień normalny
kontrast wideo 90
jasność 50
DŻWIĘK styl-osobisty
niskie 3
wysokie 5
sorround stereo
automat wyłącz

Przy takich ustawieniach mam obraz ostry,ale nie bijący po oczach,dżwięk czysty i wyrażny.Ale to oczywiście odczucie subiektywne.
Na koniec ocena 3D. Fajny bajer i tylko bajer.Dłuższe oglądanie męczy wzrok,przynajmniej u mnie.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego Philipsa.Jest to dobry telewizor.Nie bardzo dobry ale dobry.Mnie udało się go kupić za 2180 pln. Nie żałuję.
 

Adziu5

Member
Ja używam tych ustawień, żecz gustu, ale mi najbardziej odpowiadają!

Styl obrazu : Osobisty
Kontrast podś: 70
Kolor:60
Ostrość: 4
Redukcja szumów: minimum
Redukcja MPEG: Wł
Pixel PHD - minimum
Ostrość zaawansowana - Wył
Dynamiczny Kontrast - Wył
Dynamiczne podśw - Wył
Intensyw barw - Średni
Czujnik św - włączony
Gamma - -1
Odcień - własne
Odcień personalny - 128 - 106 - 118
Kontrast wideo - 70
Jasność - 50
 

pados135

New member
Czy na 42-kach serii 5008H/12 możecie zaktualizować soft bezpośrednio z netu ? . Mi dochodzi do 99% na pasku aktualizacji i wywala komunikat : nieudane. Robiłem aktualizację z 6 razy ciągle to samo. Wgrałem ponownie soft 2.30 z pena i próbowałem ponownie aktualizować z netu. I niestety to samo .
TV chodzi normalnie i bezpoblemowo . Jakiś błąd CRC ?
 

Adziu5

Member
Czy na 42-kach serii 5008H/12 możecie zaktualizować soft bezpośrednio z netu ? . Mi dochodzi do 99% na pasku aktualizacji i wywala komunikat : nieudane. Robiłem aktualizację z 6 razy ciągle to samo. Wgrałem ponownie soft 2.30 z pena i próbowałem ponownie aktualizować z netu. I niestety to samo .
TV chodzi normalnie i bezpoblemowo . Jakiś błąd CRC ?

Pisałem juz że koles z info mowil mi zebym nie aktualizowal z pozycji tv, tylko ze strony Philipsa. Też miałem na początku problem z aktualizacją bo koniecznie chciałem zeby sam mi pobrał, udało sie po wyczyszczeniu pamięci internetu i ponownym uruchomieniu. Po co Ci ten soft skoro są problemy z you tube. Ja mam 2.30 i tak zostaje.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
kalibracja

Let me google that for you[/QUOTE

Rzeczywiście,ze strony komputerswiat.pl ściągnąłem obrazy kontrolne i wyregulowałem wg.wskazówek.Muszę przyznać,że niewiele zmieniłem wartości regulacji,czyli miałem nosa ustawiając obraz na "oko'.Obraz teraz ma szerszą paletę odcieni szarości i kolorów,jest bardziej naturalny.Obrazy kontrolne nagrałem na pendriva i włożyłem do gniazda USB w TV.Polecam taką regulację na statycznych obrazach.
Dziwne,że ten TV nie ma NATURAL MOTION. Poprzedni model z 2012r /seria 5007/miał.Poprawiało to płynność ruchu.Czyżby Philips się z tego wycofał ?
'
 

pados135

New member
Wszystko kosztuje a firmy tną koszty, Kiedyś doczytałem się,że Skoda zaoszczędziła na jakieś blaszce 8 eurocentów x 5000 tysięcy samochodów rachunek jest prosty. Wielu producentów tak myśli.
 

pados135

New member
Let me google that for you[/QUOTE

Rzeczywiście,ze strony komputerswiat.pl ściągnąłem obrazy kontrolne i wyregulowałem wg.wskazówek.Muszę przyznać,że niewiele zmieniłem wartości regulacji,czyli miałem nosa ustawiając obraz na "oko'.Obraz teraz ma szerszą paletę odcieni szarości i kolorów,jest bardziej naturalny.Obrazy kontrolne nagrałem na pendriva i włożyłem do gniazda USB w TV.Polecam taką regulację na statycznych obrazach.
Dziwne,że ten TV nie ma NATURAL MOTION. Poprzedni model z 2012r /seria 5007/miał.Poprawiało to płynność ruchu.Czyżby Philips się z tego wycofał ?
'

Opisz jakie masz ustawienia po kalibracji - chętnie zweryfikuję z moimi.
 

pawel1304

New member
Orientuje się ktoś może czy będzie z naszymi telewizorami współpracował pilot, taki jaki jest w zestawie z modelem PFL6008 czyli z klawiaturą QWERT z tyłu? Jeśli tak, gdzie można taki kupić?
I jeszcze jedno, jak się ustawia głębie 3D, bo nic takiego nie mogę znaleźć, a niby taka funkcja istnieje.
 
Do góry