Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowy nabytek

Witam wszystkich,jestem nowym forumowiczem. Od 3 tygodni jestem właścicielem telewizora 42PFL5008H Philips.Może moje pytanie jest proste,ale nie umiem korzystać z funkcji DLNA w tym telewizorze.Mam smartfon Samsung Galaxy 3 mini. I co dalej ? Jestem zielony w temacie przesyłania
plików z telefonu na telewizor przez Wi-Fi.Proszę krok po kroku napisać co mam robić,Aplkacja REMOTE CONTROL na smartfona jest po angielsku ,języka nie znam. Z góry dziękuję za pomoc.
 

Nyg

New member
Do ogladania pilki noznej nie polecam, wystepuja pionowe linie widoczne na tle murawy przy ruchu kamery. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Ja na szczescie pilkie ogladam sporadycznie, wiec jakos przeboleje.


Potwierdzam! Mecze ogląda się fatalnie. Wygląda to jakby cały ekran był brudny i zakurzony. Te szare smugi i plamy nie zmieniają miejsca. Widać to nie tylko na meczach ale we wszystkich scenach gdzie występuje jednolite jasne tło szczególnie przy bocznym ruchu kamery. Oddałem TV do serwisu, gdzie stwierdzono, że wszystko jest w porządku. Nie wiem czy to to, ale wydawało mi się, że to jest po prostu brudna matryca, którą serwis powinien wyczyścić. Jeżeli to prawda, że "ten TV tak ma" i nie jest to wina brudnej matrycy ( moje rozmowy z Philipsem trwają) to jest to najzwyczajniej w świecie kiepski telewizor.
 

KrystWPR

New member
A ile masz kasy max na zakup?
To sprawdzimy w zasięgu jakich telewizorów jesteś ?

Myslalem o 1800zl (nie potrzebuje telewizora wiekszego niz 32"), ale jezeli znalazloby sie cos 32" do 2tys. lepszego do moich potrzeb to doloze.

Do ogladania pilki noznej nie polecam, wystepuja pionowe linie widoczne na tle murawy przy ruchu kamery. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Ja na szczescie pilkie ogladam sporadycznie, wiec jakos przeboleje.

Potwierdzam! Mecze ogląda się fatalnie. Wygląda to jakby cały ekran był brudny i zakurzony. Te szare smugi i plamy nie zmieniają miejsca. Widać to nie tylko na meczach ale we wszystkich scenach gdzie występuje jednolite jasne tło szczególnie przy bocznym ruchu kamery. Oddałem TV do serwisu, gdzie stwierdzono, że wszystko jest w porządku. Nie wiem czy to to, ale wydawało mi się, że to jest po prostu brudna matryca, którą serwis powinien wyczyścić. Jeżeli to prawda, że "ten TV tak ma" i nie jest to wina brudnej matrycy ( moje rozmowy z Philipsem trwają) to jest to najzwyczajniej w świecie kiepski telewizor.

Kurcze juz bylem prawie zdecydowany na ten telewizorek, ale takie opinie osob, ktore maja i sprawdzily troche mnie odstraszaja, tym bardziej ze poza filmami w hd przez hdmi z laptopa to sport jest wlasnie jedna z najczesciej ogladanych przeze mnie rzeczy...
 

pados135

New member
Od wczoraj próbuję zaktualizować soft w moim 5008 i jak belka dochodzi do 99% mam informację ,że nie udało się pobrać nowego oprogramowania. .Trzy razy miałem to samo . W infolinii Philipsa wysłali mi nową wersję softu (po ponownym włączeniu TV miałem komunikat o nowym sofcie) i ponownie jest to samo. Kurcze co jest grane ? Zawsze jest problem na 99% pobierania. Aktualnie mam soft 2.30
 

elloco

New member
Nyg:

To jest normalne. Matryca nie jest brudna. Ten telewizor tak ma - jest po prostu kiepski - do wyższej klasy aspiruje tylko ceną. Pisałem już o tym kilka razy, ale inni właściciele twierdzą że nie jest tak źle :(
 

pawel1304

New member
Nyg:

To jest normalne. Matryca nie jest brudna. Ten telewizor tak ma - jest po prostu kiepski - do wyższej klasy aspiruje tylko ceną. Pisałem już o tym kilka razy, ale inni właściciele twierdzą że nie jest tak źle :(

Ja nie jestem z tych co wychwalają ten TV bo też się trochę zawiodłem, min. Smartem i kilkoma szczegółami, ale co do obrazu to nie mam pojęcia na co narzekasz. Przed kupnem tego Philipsa używałem LG LM640S, który nie jest kiepskim TV no i cenowo porównywalnie do Philipsa, no i muszę stwierdzić, że obraz Philips ma mimo wszystko lepszy. Często oglądam mecze i naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
Jeżeli chodzi o ciebie elloco to podejrzewam, że odbierasz TV analogową, bo dobrej jakości cyfrówka i HD i kompletnie nie ma się do czego przyczepić, obraz żyleta, a mam porównanie do kilku TV z tej kategorii cenowej.
 

pados135

New member
A czy oglądałeś mecz np. na Toshibie ?. Ja porównywałem obraz na 5008 i Tosi 7335 i muszę stwierdzić że obraz w żadnym przypadku nie odbiega od ogółu modeli. Co więcej mam wrażenie ,że Phil ma lepszy obraz oczywiście pomijając 3D bo w Tosi bardziej mi się podoba - niestety migawkowa technika jest lepsza.
Ja niestety nie mam wrażenia brudnej matrycy w Philu , może mam kiepskie oczy .
 
Ostatnia edycja:

Nyg

New member
Ja nie jestem z tych co wychwalają ten TV bo też się trochę zawiodłem, min. Smartem i kilkoma szczegółami, ale co do obrazu to nie mam pojęcia na co narzekasz. Przed kupnem tego Philipsa używałem LG LM640S, który nie jest kiepskim TV no i cenowo porównywalnie do Philipsa, no i muszę stwierdzić, że obraz Philips ma mimo wszystko lepszy. Często oglądam mecze i naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
Jeżeli chodzi o ciebie elloco to podejrzewam, że odbierasz TV analogową, bo dobrej jakości cyfrówka i HD i kompletnie nie ma się do czego przyczepić, obraz żyleta, a mam porównanie do kilku TV z tej kategorii cenowej.

Ja mam cyfrówkę i HD i niestety nie mogę powiedzieć, że obraz w tym TV to żyleta. Ambi..., smart itp. to bajery- najważniejszy jest obraz. Może jakość poszczególnych egzemplarzy tego TV jest różna? Ja ogólnie jestem zawiedziony.
 

pawel1304

New member
Ja mam cyfrówkę i HD i niestety nie mogę powiedzieć, że obraz w tym TV to żyleta. Ambi..., smart itp. to bajery- najważniejszy jest obraz. Może jakość poszczególnych egzemplarzy tego TV jest różna? Ja ogólnie jestem zawiedziony.

Dałeś za TV ok 2300 zł a chciałbyś obraz jak w topowym modelu za 6000 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdemu musi się podobać brunetka.
Wymień w sklepie na inny i po kłopocie.
Ale ciekawy jestem jakie masz ustawienia ?
Robiłeś kalibrację ?
 

elloco

New member
Dałeś za TV ok 2300 zł a chciałbyś obraz jak w topowym modelu za 6000 zł.

Ja za swój 32 cale dałem 1900 i sorki ale w tej wielkości chyba jedne model Samsunga jest droższy więc można powiedzieć że jest to topowy model - a obraz ma gorszy jak tv z pierwszej strony gazetki za 999 - więc sorki mam prawo być zawiedziony.

Ok, skalowanie może być słabe choć zachwalano że jest super ale to praktycznie nie da się oglądać sygnału SD.
Cyfrowa HD niby ok ale właśnie z takim brudem jak by w ruchu szybszym.

Ale jeśli nawet materiał FullHD daje trochę do zastanowienia bo powinien być idealny, gładki i bez zastrzeżeń to sorki.

Obraz to podstawowa funkcja TV a reszta to tylko dodatki.

Kiedyś każdy TV miał można powiedzieć dobry obraz który się oglądało i nie miało prawie zastrzeżeń. Teraz jak kupie 32 cale za 1900 to słyszę że w tej cenie to mogę mieć tylko taką namiastkę jakości obrazu ... masakra jakaś.

Ciągle porównuje do dośc sdrogiego soniacza 46 cali HX750 chyba - ale tam obraz cyfrowego TVN (nie HD) śmiem twierdzić że jest lepszy albo taki sam jak na tym Philipsie ze źródła FullHD - i tyle w temacie. No ale na szczęście to TV dziecka do PS3 i bajek a on nie narzeka :)
 

szybal

Banned
Witam akurat parę dni temu kupiłem 32 5008 teściowej po podłączeniu do upc kanały hd prezentują się dobrze wiadomo sd trochę słabiej,ale hd wyraźnie i ostro ,może masz coś z matrycą.😊
 

ToomiGos

New member
Piłka nożna na NSport SAMA PRZYJEMNOŚĆ ;-) I nie czarujmy się ale nikt z polskich operatorów nie ma lepszych programów w HD niż TVN.
 

mirsiek

New member
Zupełnie nie rozumiem wieszania psów na obrazie w 5008.
Wydaje mi się, że tyle jest sklepów RTV, że przed zakupem można nabrać subiektywnego poglądu o danym modelu przed zakupem. Nie ma idealnego TV
(można powiedzieć - dajcie mi TV, a znajdę na niego haka)
Ja mam 32PFL5008, i porównując do poprzedniego Sony 26V4500 (5 lat temu jeden z lepszych obrazów od którego znacznie odbiegają min obecne Soniaki - pomijając wyższa półkę) z obrazu jestem w pełni zadowolony. Jedynie mogę się czepiać szybkości działania, Smarta, niedopracowanego softu - min. braku możliwości wycinania kanałów programowania wybranej stacji z danego mux-a który z resztą nie jest podawany jako kanał, tylko w formie częstotliwości.
 

pawel1304

New member
ściągnij na smartfona aplikację Philips MyRemote dostępnę sklepie play.

Nic nie trzeba ściągać. W TV włącz pilotem "domek", następnie "konfiguracja", potem wejdź w "wyświetl ustawienia sieci". Będziesz miał listę opcji, wybierz "urządzenie renderujące media cyfrowe DMR" i ustaw na "włącz". Włącz też funkcje "WIFI miracast" i "moje zdalne nagrania".
Jeżeli masz w domu siec WiFi i podłączone do niej TV i smartfona to wchodzisz w smartfonie do galerii, nie wiem jak to jest w Samsungu, ale będąc już galerii będziesz musiał włączyć opcje i wybrać odtwarzacz - TV, lub np. na zdjęciu będziesz miał ikonkę TV to wtedy ją naciśniesz i już powinno się pokazać zdjęcie na TV. Jeżeli komputer masz podłączony do wifi i ustawisz w Windows Media Player w zakładce "strumień" opcję "automatycznie zezwalaj urządzeniom na odtwarzanie moich multimediów" to wystarczy, że komputer będzie włączony, a będziesz miał z poziomu TV dostęp do wszystkich zdjęć, filmów i muzyki na dysku twardym komputera, super sprawa.
Jak nie masz sieci wifi w domu z routerem to możesz zrobić połączenie bezpośrednie dzięki Wifi Direct.
 
Do góry