Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

ToomiGos

New member
ToomiGos:

Problemy z jasnością to może dynamiczny kontrast lub podświetlenie / Próbowałeś wyłączyć ?

Co do śnieżku i ostrości to raczej tak ma ten model. Szczególnie jeśli źródło nie jest w natywnej rozdzielczości telewizora czyli full hd.
Skalowanie filmów które to jakiś dramat, dużo lepiej ogląda je się na gorszych bo przynajmniej tańszych telewizorach.

Niestety ale to nie jest szukanie dziury w całym. Jeśli nie oglądasz tylko hd nie ma sensu kupować tego tv.

Dzięki za odpowiedź. Zobaczę co się będzie działo jak przestawię ten kontrast i podświetlenie.
Co do filmów i seriali to oglądam je z dysku i jak wspomniałem większość (może nawet wszystkie) są plikami mkv .
Zaś jeżeli chodzi o tv to mam podłączony dekoder NC+ ( w sumie to jeszcze dekoder od cyfry) , a i tu zauważyłem właśnie owe zdarzenie z pojaśnieniem czy przyciemnieniem obrazu.Właśnie na kanałach HD a mianowicie wczoraj podczas oglądania The Walking Death na FOX HD.
 

pawel1304

New member
Czy instalował ktoś już tą wersję softu Wersja: 003.000.000.001 z strony PHILIPSA ??Jak tak jakie spostrzeżenia??

No ja mam tą wersję od soboty. W zasadzie nie zauważyłem różnicy, no poza tym, że przed aktualizacją jak włożyłem pendriva to na chwilę wyskakiwał napis po hiszpańsku czy portugalsku o tym, że trwa odczyt z urządzenia USB, a teraz ten napis jest po polsku:) Co do szybkości działania to nic się nie zmieniło, dalej wszystko chodzi tragicznie wolno. Nie wiem jeszcze czy to po aktualizacji czy przed też tak było, ale menu w YouTube bardzo straciło na płynności i w czasie oglądania niektórych filmów przestaje się ładować filmik i trzeba przewinąć w przód i w tył, żeby ruszyło dalej.
 

pados135

New member
Muszę soft 3. zainstalować i zobaczyć do poprawia , a co knoci.
Tylko tak na marginesie do wersji 5008h/12 JEST W DALSZYM CIĄGU SOFT. 2.030 a nie 3.00 ?
 
Ostatnia edycja:

pawel1304

New member
Tylko w jakim telewizorze menu działa szybko tak jak na TV analogowym ?

Na moim poprzednim LG LM640S też narzekałem na szybkość, ale w porównaniu do tego Philipsa to tam był struś pędziwiatr. I na LG cały Smart działał na podobę systemu operacyjnego, a w Philipsie mam nieodparte wrażenie, jakby to była jakaś strona internetowa, zresztą utwierdza mnie w tym przekonaniu to, że mając odłączony internet w Philipsie zamiast Smarta można obejrzeć tylko obrazek demonstarcyjny, podczas gdy w LG czy Samsungu wszystko normalnie śmiga, nie można jedynie korzystać z funkcji wymagających sieci.
Muszę soft 3. zainstalować i zobaczyć do poprawia , a co knoci.
Tylko tak na marginesie do wersji 5008h/12 JEST W DALSZYM CIĄGU SOFT. 2.030 a nie 3.00 ?
Ja mam 5008H i soft 3.00
https://drive.google.com/file/d/0Bwt50PCb71Q_RHhZLTFZUUl4MTg/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bwt50PCb71Q_eFk2TXdKSVF5SGs/edit?usp=sharing
 
Ostatnia edycja:

pawel1304

New member
przed chwilą sprawdzałem na stronie philipsa - nie ma tej wersji softu, jest tylko ta 2.10.2013! (dla mojego 42PFL5008K/12). Ta z listopada jest, ale dla 32pfl...
Ja zaktualizowałem bezpośrednio przez TV i jak widać na dodanych przeze mnie screenach jest 3.000.000.001. I również mam 42PFL5008H/12
 

pados135

New member
Próbowałem przed chwilą zaktualizować . dochodzi do ok 98 ,99% i koniec. Pojawia się błąd aktualizacji oprogramowania. Dzwoniłem na infolinię Philipsa - weszli do TV-ka przez internet i stwierdzili,że mam najnowszą wersję softu 2.030 i jest OK. Nie ma żadnych błędów. Jak zadałem pytanie czy ściągnąć z netu na pena soft 3.00 - odpowiedź brzmiała NIE Dla mojego Tv 5008H/12 soft będzie wydany na dniach i nie mam jego aktualizować z innej wersji TV-ka
 

KrystWPR

New member
Witam czy ktos z posiadaczy tego telewizora moglby mi opisac jak wyglada ogladanie sportu na nim? Glownie chodzi mi o pilke nozna i koszykowke. Czy sa jakies problemy i widoczne bledy w wyswietlaniu? Czy matryca 50Hz nie jest za wolna do tego typu programow?
 

elloco

New member
KrystWPR:

Ja nie polecam Ci tego telewizora do niczego - przynajmniej wersji 32 cale (nie wiem jak inne).

Nie słuchaj porad ludzi którzy tego telewizora nie mają, albo mają i wmawiają sobie że jest super bo nie jest. Zresztą znajdź gdzieś w sklepie i sprawdź sam, także w porównaniu z innym modelami i firmami.

Naprawdę można się zawieść bardzo bazując na samych poradach z forum. Każdy lubi co innego, inni znowu wmawiają sobie że jak już coś maja to trzeba to polecać a jeszcze inni lobbują na rzecz danej marki - oczywiście nie kieruje tego do nikogo personalnie po prostu wydaje mi się że tak jest.

Poza tym każdy ma swoje preferencje i oczekiwania, ale uważam że obraz w tym telewizorze jak na te czasy i cenę (najdroższy model 32 cale) to jakaś***pomyłka.
 

ToomiGos

New member
Witam czy ktos z posiadaczy tego telewizora moglby mi opisac jak wyglada ogladanie sportu na nim? Glownie chodzi mi o pilke nozna i koszykowke. Czy sa jakies problemy i widoczne bledy w wyswietlaniu? Czy matryca 50Hz nie jest za wolna do tego typu programow?

Zgadzam się po części z elloco. Dobrą sprawą by było zobaczyć wybrane przez ciebie telewizory w akcji ale nie w sklepie a u znajomych.Jednak nie zawsze jest to możliwe.Co do porównywania obrazu w sklepach też bym tutaj uważał , bo całkiem inaczej ogląda się w domu, a i sprzedawcy mają określoną liczbę danego produktu do sprzedaży na dany okres i będą robili wszystko by spełniać te warunki.
Ja zdecydowałem się na philipsa mimo , że od prawie roku myślałem i przyglądałem się tylko i wyłącznie samsungowi.Kupiłem go po przeczytaniu tego forum, a co do polecenia , to każdy ma swoje gusta i każdy ma swój rozum.
Ja jestem zadowolony z obrazu mimo , że na pewno do ideału brakuje, i nie żałuje wydanych 2999zł na 47 cali ;-)
 

Adziu5

Member
Witam czy ktos z posiadaczy tego telewizora moglby mi opisac jak wyglada ogladanie sportu na nim? Glownie chodzi mi o pilke nozna i koszykowke. Czy sa jakies problemy i widoczne bledy w wyswietlaniu? Czy matryca 50Hz nie jest za wolna do tego typu programow?

Do ogladania pilki noznej nie polecam, wystepuja pionowe linie widoczne na tle murawy przy ruchu kamery. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Ja na szczescie pilkie ogladam sporadycznie, wiec jakos przeboleje.
 
Do góry