Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

pawel1304

New member
Panowie jak pozmieniać kolejność kanałów w tym TV ?
Sygnał mam z kablówki, chciałbym pod 1 mieć TVP1, pod 2 TVP2 itp, itd, bo wkurza mnie, że na 1 mam VIVA i nie potrafię tego zmienić...
 

mirsiek

New member
Panowie jak pozmieniać kolejność kanałów w tym TV ?
Sygnał mam z kablówki, chciałbym pod 1 mieć TVP1, pod 2 TVP2 itp, itd, bo wkurza mnie, że na 1 mam VIVA i nie potrafię tego zmienić...
Już to pisałem, ale powtórzę

Na pilocie podczas oglądania TV: LIST - OPTIONS - PONOWNE UPORZĄDKOWANIE - wybrać przesuwany kanał przyciskiem - OK - przesunąć i zatwierdzić.
Warto sobie zapisać kopię listy kanałów na "penie", mnie się już przydała i pozwoliła zaoszczędzić trochę czasu na programowaniu i porządkowaniu;
-(działa na DVB-t, nie wiem jak na DVB-c).
 

ToomiGos

New member
U mnie kolejny problem i kolejne pytanie.Czy wie ktoś może co się dzieje , i jest przyczyną, że jak się ogląda film lub serial z dysku (przeważnie plik MKV) obraz raz ciemny , raz jasny ,to ostrzejszy, to jak by lekki śnieżek??
Czy to wina jakiś ustawień.Próbowałem każdego ustawienia z czujnikiem światła oraz redukcją szumów i nadal to samo.Lekko drażniące to. Może to wina dysku??
 

ToomiGos

New member
Panowie, a ja mam inne pytanie. przeczytałem caly ten wątek i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. ogólnie upatrzyłem sobie ten Tv jakies 2tyg temu, bardzo mi sie podoba funkcja ambilight no i pasywne 3D. Jest tylko problem, bo jak piszecie, TV nie obsluguje DTS. Jak sobie z tym radzicie? Wszak wiekszosc filmow w HD ma wlasnie taki format dzwieku. Jest moze w planach aktualizacja ktora doda ten kodek?

pozdrawiam

Także zauważyłem , że jak wspomniał Adziu5 większość filmów jest z AC3 nawet te które mają w opisie DTS.Jak się przyjrzysz opisom filmów (specyfikacji) zauważysz ,że mają dwa audio i właśnie jeden z nich to AC3 .Wystarczy po włączeniu filmu w opcjach zmienić język.U mnie zazwyczaj , a w sumie chyba za każdym razem jest opisane Polski ;-)
 

pawel1304

New member
Już to pisałem, ale powtórzę

Na pilocie podczas oglądania TV: LIST - OPTIONS - PONOWNE UPORZĄDKOWANIE - wybrać przesuwany kanał przyciskiem - OK - przesunąć i zatwierdzić.
Warto sobie zapisać kopię listy kanałów na "penie", mnie się już przydała i pozwoliła zaoszczędzić trochę czasu na programowaniu i porządkowaniu;
-(działa na DVB-t, nie wiem jak na DVB-c).

Dzięki Ci bardzo kolego, teraz mogę sobie uporządkować kanały:)
 

pawel1304

New member
Jeszcze jedno pytanie, czy mając ustawiony TV na stojaku też tak macie, że jest lekko przechylony w tył?
Bo nie wiem czy źle przykręciłem stojak czy co... A może tak ma być po prostu?
 

mirsiek

New member
Jeszcze jedno pytanie, czy mając ustawiony TV na stojaku też tak macie, że jest lekko przechylony w tył?
Bo nie wiem czy źle przykręciłem stojak czy co... A może tak ma być po prostu?
Również mnie to nurtowało, ale logicznie myśląc najczęściej regał na którym stoi TV jest trochę niżej niż głowa oglądającego, a po za tym może względy bezpieczeństwa (łatwiej poleci do tyłu).
Gdyby jednak Cię podpowiedzi nie zadowoliły, to stojak ma z tyłu wykręcane korki.
 

pawel1304

New member
A rzeczywiście, dzięki bardzo za odpowiedź.
Mam jeszcze ostatnie pytanie, ściągnąłem na smartfon aplikację Simply Share i aby się połączyć trzeba podać kod aktywujący. Gdzie ten kod można znaleźć??
 

mirsiek

New member
W tej dziedzinie nie pomogę, nie używałem tych funkcji ale poszukałbym w ustawieniach konfiguracyjnych.
Czy na Twoim TV działa HbbTV, a jeżeli tak to jaką masz wersję oprogramowania?
 

maciej86

New member
A czy ktos moze opisac jak "dziala" przegladanie stron internetowych, czy sa dostepne przegladarki oraz czy istnieje mozliwosc korzystania z serwisow takich jak webtv?
 

ToomiGos

New member
U mnie kolejny problem i kolejne pytanie.Czy wie ktoś może co się dzieje , i jest przyczyną, że jak się ogląda film lub serial z dysku (przeważnie plik MKV) obraz raz ciemny , raz jasny ,to ostrzejszy, to jak by lekki śnieżek??
Czy to wina jakiś ustawień.Próbowałem każdego ustawienia z czujnikiem światła oraz redukcją szumów i nadal to samo.Lekko drażniące to. Może to wina dysku??

Czy jest wstanie mi ktoś tutaj na to odpowiedzieć i czy ktokolwiek ma tak samo.Może pisać lub dzwonić do PHILIPSA??
 

tomii38

New member
Witam serdecznie,
Noszę się z zamiarem zakupu okularów do grania w dwóch na jednym ekranie. Oferta philipsa jest prawie dwukrotnie droższa niż LG. Czy ktoś z obecnych tu forumowiczow testował lub używa okulary LG AGF310DP na 5008? Interesuje mnie jak się sprawują?

Pozdrawiam
Tomasz

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

elloco

New member
ToomiGos:

Problemy z jasnością to może dynamiczny kontrast lub podświetlenie / Próbowałeś wyłączyć ?

Co do śnieżku i ostrości to raczej tak ma ten model. Szczególnie jeśli źródło nie jest w natywnej rozdzielczości telewizora czyli full hd.
Skalowanie filmów które to jakiś dramat, dużo lepiej ogląda je się na gorszych bo przynajmniej tańszych telewizorach.

Niestety ale to nie jest szukanie dziury w całym. Jeśli nie oglądasz tylko hd nie ma sensu kupować tego tv.
 
Do góry