Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

elloco

New member
Czy ktoś używa wersję 32'' do PS3 ? Jakie macie odczucia bo ja niestety jakoś nie jestem do końca zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu. Oczekiwania miałem większe bo mogłem kupić telewizor 32'' za 2 x mniej :-(
 

korsu

New member
witam, posiadam tv philips pfl5008/12 42'
1) prosze mi powiedziec jaki wieszak powinienem kupic by powiesic go na sciane? jakis dedykowany?
2) na jakiej wysokosci dac tv by ambilight najlepiej wygladał? półka pod tv byla by nizsza a nad nia by wisial tv
3) pytanie odnosi sie do drugiego, jak ustawic wysoko tv by efekty były 3d najlepsze, jak wysoko i jak daleko trzeba siedziec od tv pod 3d?
dzieki

1) Nie musi być dedykowany. Zwróć jednak uwagę na położenie i rodzaj gniazda zasilania. U mnie w 42 gniazdo wypadało "na blachę wieszaka" i wtyczka zwyczajnie się nie mieściła. Wtyczka obrana nożykiem + dłuższe o 0,5 cm śruby mocujące TV na wieszaku dopiero załatwiły sprawę. U mnie fajnie sprawdza się wieszak na ramieniu kupiony na portalu aukcyjnym, w którym odległość TV od ściany można regulować od 5 cm do około 40.
2) i 3) U mnie najlepiej wygląda jeśli środek jest minimalnie niżej niż linia wzroku w pozycji w której najczęściej oglądasz.
 

elloco

New member
Mnie cały ten telewizor denerwuje. Jak można go zachwalać skoro nawet obraz full hd wygląda jak dla mnie średnio.
Mogłem kupić Samsunga za 1000 i pewnie było by tak samo albo lepiej :( Kalibracja nic nie zmienia - to pewnie wina matrycy 50 Hz.
 

Adziu5

Member
Nie no nie przesadzaj. Obraz akurat dla mnie to żyleta. Przesiadłem się z LG42lg5000 a grał on naptawte fajnie, ale to co oglądam na Philipsie jest o o klase lepiej!
 

Adziu5

Member
Korzystam z tych ustawien, zreszto wziąłem je z tego forum.

Styl obrazu:Osobisty
Kontrast podś: 93
Kolor:53
Ostrość:6
Redukcja szumów: Średni
Redukcja MPEG: Wł
Pixel PHD
Ostrość zaaw - Wł
Dyn Kontrast - Wył
Dyn podśw - Wył
Intensyw barw - Średni
Czujnik św - wył
Gamma - 2
Odcień - własne
Odcień personalny - 127 - 127 - 127
Kontrast wideo - 93
Jasność - 44

Na początku wydawały mi sie zbyt wyostrzone kolory, może to kwestia przyzwyczajenia ale nie zmieniłem nic i nie tylko ja jestem zadowolonay, żona i znajomi twierdzą że gra naprawde ładnie!
 

elloco

New member
Mógłbym się zastanawiać nad sobą. Ale jak nigdy takimi rzeczami nie zainteresowana żona, spoglądając jak dziecko gra na PS3 powiedziała że coś słaba rozdzielczość chyba w tym TV to coś musi być. Zaznaczam że to dziecka telewizor, ja mam w dużym pokoju starą plazmę Panasonic 42 cale 1024x768, a w sypialni Sony 26 cali HD Ready. I szału nie zrobił ten Philips - sam nie wiem.

Wiem że to całkiem inny TV, ale u teścia na Sony 46HX750 obraz z naziemniej TVN cyfrowej wygląda lepiej niż na tym telewizorzez z Blu-Ray a przynajmniej prawie tak samo.

Czy do 3D (to akurat fajny ma efekt) zadziałają okulary kupione w Multikinie ?
 

ToomiGos

New member
100 % użytkowników nie może być zadowolonych bo było by to zbyt piękne.Ja na razie doceniam co mam , cieszę się z zakupu.
Może samsung był by lepsze może nie.Dzisiaj odwiedził mnie kolega i stwierdził , że efekt 3 d na aktywnym samsungu u innego kumpla mu się bardziej podobał.SPOKO.Mnie się podoba co mam , okulary mogę dostać za przysłowiową torebkę landrynek i jest GIT, a jak jeszcze najbliższe softy pomogą w funkcjonalności będzie całkiem super.

Co do softów zrobiłem jak kazaliście i wróciłem do softu z strony philka-YouTube obsługuje klawiatura , Tuba.Fm śmiga.

Co do dysku mam podłączony WD 750 GB, nawet nie pamiętam parametrów i modelu.W każdym razie ma swój wiek.Słychać go nie miłosiernie przy w czytywaniu ale potem jest nie najgorzej.


PONAWIAM PYTANIE BEDZIE DZIAŁAŁ HUB USB??
 
Ostatnia edycja:

kadaj2

New member
Z racji ze mamy ambilight i 3d to sam juz nie wiem jaki mebel kupic pod, tzn czy go wieszac ale nie za wysoko bo siedzi sie normalnie na kanapie a nie stoi, czy wysoka półka i stal by wtedy... Abmi pewnie chcialby wyżej dla pełnego efektu a 3d niżej co do wysokosci oczu
Czyli tak odleglosc 2. - 2.5 metra
tv kupiłem pod konsole xbox360, nie wiem jak z ps3 ale mysle ze nie powinno byc problemów z grami, czas reakcji jest dosyć dobry
 

pados135

New member
Znajomy kupił LG 620 -tkę , popatrzył na Philipsa ,że taki słaby. W ciągu 10 dni oddał i kupił 5008 i muwi ,że LG był cieniasty przy Philipsie. teraz nawet żałuje ,że nie dołożył do 6008 tak mu się spodobał
 

myszor81

New member
A jak jest z tym muleniem i zawieszaniem sie smarta i calego menu?Fajny TV i napalilem sie na niego ale boje sie tych opini o muleniu sie i mam dylemat.Najbardziej to sie nakrecilem na Ambilight.
Jaki jeszcze mozecie polecil TV na takim wypasie i w takiej cenie?
 

elloco

New member
To nie jest tak że ja jestem jakimś wybrednym videofilem czy coś :) Po prostu uważam że jak na 32 cale to jest dość drogi telewizor z górnej półki.
3D bardzo mi się podoba w nim. Ambilight też jest super, smart tv u mnie uważam chodzi też super. Ale to tylko dodatki do niestety średniej jakości obrazu - a obraz jest najważniejszy w tv.
Rozumiem sygnał SD że skalowany nie będzie super (chociaż polecano mi akurat że ten Philips radzi sobie z tym), cyfrowy naziemny HD powinien być dużo lepszy no ale rozumiem że naziemny i jeszcze TVP to może być średnio, PS3 jakoś zniosę chociaż powinno być dużo lepiej, ale jak włączam z blue-ray film full hd natywnie to obraz powinien być bajka, gładki i idealny bez żadnych krawędzi czy przekłamań a niestety taki nie jest i to mnie boli najbardziej.

Bo cieszył bym się co mam jak bym kupił tv w założonym budżecie a że podwoiłem go prawie to oczekiwania miałem większe - chociaż cudów nie oczekiwałem.

Teraz mogę się tylko zastanawiać czy Sony KDL-32W655 był by lepszym wyborem.

Powalczę jeszcze z kalibracją ale to raczej niuanse a nie całkowita jakość się zmieni.

Cieszę się że nie wszystkich zawiódł ten telewizor.
 

elloco

New member
Ja jak na razie zamulania i zwiech nie doświadczyłem. Testowałem Youtube, TVN Player oraz filmy full hd avi i mkv z pendrive, oraz PS3 gry i blu ray.
 

pados135

New member
Owszem każdy Tv ma swoje wady. Niestety i 5008 je również ma. Ale nie mozna oczekiwać po nim cudów. Uważam ,że w tej klasie cenowej to naprawdę porządny TV. Mam znajomych co kupili inne modele i jak zobaczyli 5008 byli zdecydowanie zaskoczeni na plus. Nawet ostatnio kolega oddał w 8 dniu LG 620 -tke i kupił 5008. Jego wrażenia są jakby zmienił TV o klasę wyżej przy cenie o 1oo zł większej. Czasami na Smarcie się muli , ale dzisiaj oglądałem na prezentacji Samsunga F8000 i też nie chodził idealnie. Miał podłączone łącze 25 mbit i pomimo 4 rdzeniowca też się nieco haczył . A kosztuje sporo więcej.Na moje pytanie dlaczego się nieco haczy gość odpowiedział , ,że tak juz jest i producenci nie mogą wsadzać do TV pełnego komputera bo nikt nie kupiłby laptopa. Fakt Smart chodzi dużo lepiej w Samsungu niż w 5008 ale różnica w cenie jest ponad 2 krotna. więc wolę małe przyciecia i resztę kasy w kieszeni.
 

tdx

New member
Bez reklam
To raczej nie wina tv tylko konfiguracji routera. Tv jest drozszy bo ma przede wszystkim matryce natynie 200Hz oraz bajery typu wbudowana kamera.
Porownywanie w ten sposob zadnego sensu nie ma....

Wysłane z mojego GT-I9100
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz złe ustawienia w telewizorze , bo przy dobrym bitrate(bluray) obraz musi być extra. To samo jest jest z kanałów DVB-t .
Może masz fatalną jakość kabli doprowadzających ze wszystkich sygnałów.
 

elloco

New member
pados135

W tej klasie cenowej ? No sorki. W moim przypadku czyli 32 cali to jest najwyższa klasa, droższy jest chyba tylko Samsung UE32F6510 i kilka modeli w podobnych cenach. Więc jeśli się robi górną półkę to ma być to górna półka. Nie można sprzedawać tego samego "shit'u" za 1000 i za 2000 - w każdym bądź razie jest to nie fair.

No ale w sumie to moja wina bo zamiast porządnie potestować zdałem się w większości na dobre opinie.

Jakoś to będzie :)
 
Do góry