Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

phillet

New member
Hej,
dzięki za ten teścik w sobotni wieczór - masz u mnie piwo (daj znać, jak będziesz na południu kraju) ;)

Co do tych "rozsypujących" się napisów: gdzieś, kiedyś* natknąłem się na program, który przerabia napisy na wersję, nazwijmy to, trójwymiarową, aby nie było takich problemów, jakie u Ciebie wyskoczyły. Ale mniejsza z tym - bo skoro się otwierają, to na pewno da się je dostosować tak, aby działały prawidłowo. Angelina <3 !

Tylko w sumie nie napisałeś w punkcie drugim o najważniejszym, na czym mi w praktyce obok napisów zależało, czyli o dźwięku. Czy ten mkv z DTS-em (gdy zostaje odpalony na kompie przez VLC Player), działa w pełni - mowa oczywiście o audio, czy i tutaj TV ma jakieś kłopoty z odtwarzaniem?

Hehe, spoko. Jestem z południa kraju :)

Angelina to akurat z The Office s03e02, napisy tam sie zaczynały od 2 sekundy :)

Też czytałem o tych programach do napisów. Jak juz bede miał zamiar oglądać film 3D z napisami, to albo go kupie, albo bede kombinował, zeby zrobic to jak najprosciej.

No zapomniałem o dźwięku, fakt. Ale DZIAŁA gdy film jest puszczony z komputera.

Nomensebastian, nie ma żadnego smużenia, obraz w grach jest ideał i żyleta (momentami az zmniejszam ostrość :) )


Czy moze ktos podac swoje ustawienia dzwieku? Mam ten telewizor od kilku dni i nadal mam problemy z ustawieniem dzwieku. Pozdrawiam.

Moje ustawienia nie są idelane no ale mam takie:
Styl: Osobisty
Niskie: 5
Wysokie: 5
Efekt surriund: Stereo
Automatyczna funkcja Incredible Sound: Wyłącz

Zaawansowane...
Automatyczna regulacja gł.: Wyłącz
Clear Sound: Włącz

Zauważyłem, że uruchamiając gre ustawia sie ona od razu w tryb 5.1. Wczesniej tego nie zauwazyłem, w grze/filmie/odtwarzaczu też nalezy ustawić stereo. Nie bawiłem sie za długo tymi trybami Incredible Sound, ale chyba szału jednak to nie robi. Dziwne, żeby robiło w sumie :)
 
Ostatnia edycja:

phillet

New member
Chodzi Ci o ustawienia obrazu? Czy o wszystko wszystko wszystko? :)

Poźniej Ci moge napisać moje ustawienia, które się zmieniają co chwile i tak :) Nie sadze ze sa idealne, na chwile obecna eksperymentuje z ostroscia, kolorem, a najczesciej to z Ambilightem, bo nie ma idealnego rozwiazania niestety...
 

pados135

New member
Jak sprawuje sie nowa wersja softu do 5008 ? Czy coś zmienia na plus , a co na minus

Jutro jadę kupić 42PFL5008 jako,że padł na niego wybór.

Sąsiad kupił Tośkę 7335 ja też brałem ją pod uwagę - działa całkiem nieźle, ale dźwięk jak dla mnie jest bardzo przeciętny. Duży plus za okulary aktywne i bardzo dobre 3D.
Dzisiaj oglądaliśmy oba z żoną oraz Phila z serii 6008 . Obraz może jest najlepszy z 6008 ale prawie 800 zł więcej więc ekonomia decyduje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba jak dobrze sprawdzisz ma naprawdę nierówne podświetlenie matrycy, wiele osób nie może się do tego przyzwyczaić. Niektórzy nawet ze stratą sprzedają te telewizory. Opis masz na forum.
Philips PFL5008 ma zdecydowanie równiejsze podświetlenie matrycy i czerń.
 

edraven

New member
@phillet

To jest już moja własna inwencja;) Dokładam pod wkręty tulejki plastikowe które oni dodają w zestawie. Nie jest to rozwiązanie które opisują w instrukcji, ale działa i teraz jest ok 7cm odsunięcia.
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
W jaki sposób odczytać filmy nagrane (HDD) na Philipsie w kompie ?
PC-et nie odczytuje tych danych bo to format linuxowy. Linux np. Knopix też ich nie widzi.
Dodatkowe pytanie jak najlepiej sformatować ponownie dysk używany w philipsie ponownie pod typ plików z PC-ta ?
 

phillet

New member
Wrzucam pare zdjęć "czerni". Te jaśniejsze miejsca zmieniaja się razem z kątem ujęcia zdjęcia. Dziwne, no ale tak czy siak, całkowicie równo nie jest, chociaz to naprawde delikatny efekt, normalnie nie do zauważenia. Wszystkie "dynamiczne" wspomagacze mam powyłączane - całkiem możliwe, ze konfiguracja dużo tu zdziała. Ja na takową jeszcze nie miałem czasu i ochoty. Jak wszystko kiedys poustawiam po swojemu to wrzuce ustawienia.

aZ1B9AG.jpg


8NI0ny4.jpg


nBahuLx.jpg


V7Vpz86.jpg


Dodam, że mam ustawione mocne podświetlenie. Jak widze te zdjęcia to chyba jutro az sie pobawie konfiguracją. Dziś juz mi sie nie chce, poza tym nie widac tego tak jak na zdjęciach. Zdjęcia robią efekt 300% tego jak to jest naprawde :)
 

pados135

New member
Dzisiaj stałem się posiadaczem 42PFL5008 za niecałe 2250 zł wraz z klawiaturą Logitecha K400 (Mam ją dostać pocztą lub kurierem).
Od jutra zaczynam zabawę z ustawieniami , dziś tylko podłączyłem i zaprogramowałem kanały. Mam soft z kwietnia 2013.
Ambilight rewelacja pomimo najniższego modelu z tą funkcją.
Jutro po ustawieniu parametrów planuję face to face porównanie z Tośką 733 sąsiada.

Philet jak się już pobawisz podaj swoje ustawienia .

Kiki też prosiłbym o pomoc w jak najbardziej optymalnym wyborze ustawień
 

gutek112

New member
Po przeczytaniu chyba wszystkich mozliwych opcji/ustawien/opini itp itd w internecie na temat pfl5008*** postanowiłem założyc tutaj konto bo widze ze dyskusja jest interesująca.
Na poczatek przedstawie swoje ustawienia TV.

Styl obrazu:Osobisty
Kontrast podś: 87
Kolor:56
Ostrość:2
Redukcja szumów: Maksimum
Redukcja MPEG: Wł
Pixel PHD
Ostrość zaaw - Wł
Dyn Kontrast - Wył
Dyn podśw - Wył
Intensyw barw - Średni
Czujnik św - wył
Gamma - 1
Odcień - własne - 119 - 122 - 70
Kontrast wideo - 87
Jasność - 38

Dźwiek - Osobisty
Niskie - 4
Wysokie - 8
Efekt surround - Stereo
Autom funkcja Incredi - Wył
Autoregulacja głoś - wył
Clear sound - wł


Nie jestem wielkim znawcą - ale te ustawienia najbardziej odpowiadają mi do oglądania wszystkich programów i ps3.

Nadmienie tylko że jestem juz po wymianie płyty głownej - ambilight zdechł :( ( 1 dzień użytkowania )

Problem mam z aktualizacja softu
Przez usb - komunikat: Nieudane ( format usb-> plik autorun jako jedyny na usb )
Przez sieć sciaga mi elegancko plik poczym ten sam komunikat.
Macie jakieś wyjście z sytuacji?
 

fanaticco

New member
Phillet, grzejemy? ;)

Z czystych ciekawostek, informacja bezpośrednia od Philipsa (choć nie wiem, czy kogoś to w praktyce poważnie zainteresuje):

(...) informujemy, że pliki z dźwiękiem DTS nie będą obsługiwane.

Także nie ma co spodziewać się nawet aktualizacji, która wprowadziłaby taką możliwość - a tego w gruncie rzeczy dotyczyło pytanie.
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
Swojego Phila 5008 kupiłem w Auchan Poznań - komorniki ,ale podejrzewam ,Multimedia2013-10 ,że jest to oferta dot. Auchan w całej Polsce chyba,że się mylę.
Cena rewelka nawet nie ma takiej w sklepach internetowych.

Czy moęcie opisać swoje ustawienia obrazu dla serii 5008 ?
 

yzbi

New member
Styl obrazu:Osobisty
Kontrast podś: 93
Kolor:53
Ostrość:6
Redukcja szumów: Średni
Redukcja MPEG: Wł
Pixel PHD
Ostrość zaaw - Wł
Dyn Kontrast - Wył
Dyn podśw - Wył
Intensyw barw - Średni
Czujnik św - wył
Gamma - 2
Odcień - własne
Odcień personalny - 127 - 127 - 127
Kontrast wideo - 93
Jasność - 44
 

pados135

New member
Dzięki Wam za podawanie ustawień - jest z tym sporo zabawy aby dojść do optymalnych. jeżeli można proszę innych użytkowników o podanie własnych
 

pados135

New member
Moje subiektywne porównanie Philipsa 42PFL5008 z Toshibę 40L7335G
Plusy Toshiby : dobry plan obrazowy Hollywood , sprawniej działąjący Smart, bardzo dobry tryb 3D z okularami migawkowymi , dobre skalowanie , ładnie nasycone kolory, szybsza matryca widać po podpięciu PS-a, bardziej matowa matryca

Minusy toshiby : clouding choć na egzemplarzu sąsiada dość mały ale jednak zauważalny.czerń nie jest idealna , dźwięk raczej nie porywa, przy dużej głośności obudowa delikatnie rezonuje , mało wygodny pilot,dyfuzory nie idealnie podświeltają ekran, większy pobór prądu ok 48 W

Philips : plusy : dużo lepsza czerń i bardzo równomierne podświetlanie matrycy , skalowanie dobre choć Toshiba ma je trochę lepsze, zdecydowanie lepszy dźwięk, Wygodny pilot choć od spody podatny na zarysowania (błyszczący). Mniejszy pobór prądu pomimo o 2 cale większego wyświetlacza średnio ok 45W, Micro dimming
Minusy : Smart dość wolny, wolno przełączają się kanały TV, po włożeniu pendriwa pojawia się jeżyk z połączenia polskiego i jakiegoś innego języka, gorszy tryb 3D .
Obraz - porównując oba z podobnymi nastawami obrazu Philips zapewnia jednak lepsze parametry obrazu co za tym idzie większy komfort oglądania.
Po podłączeniu Bluraya z filmem 3 D lepszy obraz i komfort na Toshibie . jednak system migawkowy jest lepszy ,choć sąsiad jak mówił po obejrzeniu Avatara miał dośc 3D
Sąsiad wolałby Philipsa choć uważa ,że idą prawie włos w włos.Ja pozostaje przy Philipsie 5008 i nie żałuję zakupu
 

nbox

New member
Panowie, mam pytanie- czy jak odtwarzacie filmy hd z pendrive to macie objaw klatkowania obrazu na jasnych obrazach? Pendrive jest nowy dt111/16GB szybkość odczytu 70 Mb/s.
W jaki sposób można wyeliminować ten problem?
 
Do góry