Philips seria 9664

dune2

New member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
Panowie już się nie sprzeczajcie bo to nie ma sensu...

Porównanie W5500 do 9664 jest nie logiczne tak jak wasza dyskusja.

Różnica w cenie między 46 calowym modelem sony a 47 calowym philipsem to 1800 zł. Więc zupełnie inna półka cenowa.

Sony W to średnia półka.
Seria 90 to najwyższa liga u philipsa.

Dla tego TV jest lepiej wykonany, jest cieńszy i ma zdecydowanie lepsze głośniki. Nie wspominając o Ambilight i uniwersalnym pilocie. Za to wszystko trzeba płacić.

Z tego co czytam w testach u philipsa największą wadą jest powolne menu.
Sony jak dla mnie jest zdyskwalifikowany na starcie. Nie równomierne podświetlenie matrycy miałem już w 40 i 46V2500. Do tego od pewnego czasu sony stosuje jakość materiałów niczym chińska zabawka z kiosku ruchu.

Za kwotę 5 tys zł wybieram panasonica G10. w Cenie philipsa mam "prawię" plazmę Pioneera 5090.
Nie zgodze sie z Toba.To ze Philips jest drozszy o 1800 to jego kolejna wada a argument ze jest cienszy to zaden argument bo nie po to kupuje TV zeby mierzyc jego grubosc.Te pare cm to mala zaleta Philipsa a ambilight czy pilot to drobiazgi.
Natomiast jesli chodzi o znaczace roznice to ta "wyzsza liga" Philipsa to prawie 100W wiekszy pobor pradu i gorsze katy ktore sa na tyle slabe ze osobiscie nie wzialbym go nawet za 4 tys.
A Sony W5500 ma bardzo rownomiernie podswietlona matryce bynajmniej ten co widzialem tak mial i ta chinska zabawka z plastiku ma 5 lat gwarancji i kiedy Philips padnie a koszt naprawy przekroczy jego wartosc ja bede mial naprawiony lub dostane nowy.
Ale oczywiscie szanuje Twoje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

s_ebe_k

New member
dune2 obejrzałeś TV w sklepie porównałeś je, chociaż pewnie nie wiesz jakie były ustawienia tych TV itd wchodzisz na forum i wylewasz swoje żale, że 5 lat gwarancji, że kąty lepsze. Napisałeś to raz i OK ale powtarzasz się w kółko, robi się to strasznie nudne. Ambilight nazywasz drobiazgiem, dla innych drobiazgiem będą troszke słabsze kąty widzenia. Niektórzy kupując telewizor patrzą na jego grubość, Ty zaś zachwycasz się 5 letnią gwarancją i Ok.

W skrócie przestań już pier_____ :).
Również szanuję Twoje zdanie.
 

dune2

New member
Bez reklam
s_ebe_k napisał:
dune2 obejrzałeś TV w sklepie porównałeś je, chociaż pewnie nie wiesz jakie były ustawienia tych TV itd wchodzisz na forum i wylewasz swoje żale, że 5 lat gwarancji, że kąty lepsze. Napisałeś to raz i OK ale powtarzasz się w kółko, robi się to strasznie nudne. Ambilight nazywasz drobiazgiem, dla innych drobiazgiem będą troszke słabsze kąty widzenia. Niektórzy kupując telewizor patrzą na jego grubość, Ty zaś zachwycasz się 5 letnią gwarancją i Ok.

W skrócie przestań już pier_____ :).
Również szanuję Twoje zdanie.
Dokladnie nie wiem jakie byly ustawienia tych TV i wszedlem na forum napisac czy tylko ja sie zawiodlem na tym Philipsie.Ale nie nazwalbym tego zalami poprostu to fakt ze Philips ma slabe katy.
Napisalbym to wszystko tylko raz i gdyby jeden jegomosc na mnie nie naskoczyl na tym by sie skonczylo.
Wiec jak sie czepiac chcesz to nie mnie.I jak jest to nudne to po co komentujesz lepiej sobie przemilcz to a jak nie podobaja Ci sie moje odczucia zwiazane z tym modelem Philipsa to juz Twoj problem.
A ta koncowka posta swiadczy o Twoim poziomie.

Ale tak poza przepychankami pytanie do tych spokojnych jak to mozliwe ze Philips w tak wysokim i drogim modelu tak zawalil katy ?
Wedlug specyfikacji Philips ma 176 stopni a Sony ma 178 jednak na zywo roznica wyglada na duzo wieksza.
Mam nadzieje ze model 9704 bedzie wolny od tej sporej wady no ale jego cena.........
 
Ostatnia edycja:

piteremiter

New member
Dune2 dziś po południu byłem w media markt aby osobiście i naocznie przekonać się o twoich uwagach. W niewielkiej odległosci od siebie stały 3 modele sony (z55, w55, v55) , jvc (taki model jakby ze skóry - Kiki go ostatnio testował ) filip 9664h oraz sharp ledowy. Oczywiście wiekszość modeli nadawała sygnał hd z płyt testowych z wyjątkiem JVC który pokazywał sygnał z "N-ki" . Poprosiłem grzecznie Pana żeby w miarę mozliwości puścił ten sam sygnał sd na wszystkie te tv i po drobnej zabawie w ustawieniach ustawiłem na nich obraz który mógłbym mieć w domu. Wnioski : sony 46z5500 grał równie ładnie jak philips 9664h, tuż za nimi plasował się jvc i wyrażnie słabsze były oba modele z serii "W" wraz z sharpem. Takie sa moje subiektywne odczucia. Mimi całej mojej sympatii do W5500 wyrażnie odstawał on od innych sprzętów jakością obrazu i wykonania tv. Widać ze Z5500 to zupełnie inna liga tv ale cena też chorendalna prawie 9 tyś :fool: . To tyle moich wrażeń.
 

MacVas

New member
dune2 napisał:
Nie zgodze sie z Toba.To ze Philips jest drozszy o 1800 to jego kolejna wada a argument ze jest cienszy to zaden argument bo nie po to kupuje TV zeby mierzyc jego grubosc.Te pare cm to mala zaleta Philipsa a ambilight czy pilot to drobiazgi.
Natomiast jesli chodzi o znaczace roznice to ta "wyzsza liga" Philipsa to prawie 100W wiekszy pobor pradu i gorsze katy ktore sa na tyle slabe ze osobiscie nie wzialbym go nawet za 4 tys.
A Sony W5500 ma bardzo rownomiernie podswietlona matryce bynajmniej ten co widzialem tak mial i ta chinska zabawka z plastiku ma 5 lat gwarancji i kiedy Philips padnie a koszt naprawy przekroczy jego wartosc ja bede mial naprawiony lub dostane nowy.
Ale oczywiscie szanuje Twoje zdanie.
Przeczytałem wątek i już miałem go przemilczeć, ale tym wyżej cytowanym postem poprostu zjechałeś poniżej wszelkiej krytyki.

Nastałeś i napatrzyłeś się w tym euroAGD raptem kilka godzin (a może więcej?).. ok masz prawo wyrobić sobie zdanie, ale Twoja argumentacja jest "troszeczkę" nieprzemyślana. Polemizujesz z użytkownikami, którzy mają ten tv od kilku miesięcy i zdążyli kilkukrotnie przetestować jego możliwości. Zdania mamy wyrobione i najzwyczajniej w świecie nie zbijesz ich argumentacją typu: bo mi i moim kolegom kąty nie pasują.. To jest właśnie detal, a nie Ambilight czy możliwości/parametry matrycy.

I skoro grubość Ci nie przeszkadza, to znajdzie się kilka 100Hz crt'ków, których "uroki" - gdy się na nie patrzy w salonie :eek: - będą porównywalne z W5500 i rzecz jasna o niebo lepsze od 9664

Jak to trafnie podsumował s_ebe_k: Niektórzy kupując telewizor patrzą na jego grubość, Ty zaś zachwycasz się 5 letnią gwarancją i Ok

Next
gwarancja, pobór prądu? szczerze? to nawet sobie tym głowy nie zaprzątałem kupując Phillipsa - poprzedni miałem 5lat i jakoś go piorun czy inny pech nie ściągnął.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Przestańcie już w końcu ciągnąć w nieskończoność te bezsensowne spory,które już stają się nudne i zalewają żenadą ,nie po to jest forum żeby prowadzić spory,tylko sobie nawzajem pomagać i dzielić się swoją wiedzą.Przez niektóre osoby te forum staje się nudne.Gdybym był administratorem to zamknął bym te forum o Philipsie 9664 na tydzień lub takim dwóm osobom zablokował na tydzień możliwość wysyłania postów.Takie jest moje zdanie,jeżeli ktoś się z tym się nie zgadza,to już jego sprawa.
 

Archie

New member
Sony????

dune2, Twoja obrona SONY W5500 jest na prawdę godna podziwu i zastanawia mnie czemu to służy. Tak się składa, że w najbliższym czasie chcę kupić nowy TV (40-42 cale, pozdrowienia Kiki:)). Obecnie mam Sharpa 32 BV 9 , brakuje trochę cali, ale obraz tego TV, jak na model z 2006 roku to rewelacja (dzięki Kiki , to też Twoja zasługa:)). Ponieważ rozważam poważnie zakup Philipsa 9664, JVC WX70 , Sharpa LE 700 albo właśnie Sony W/Z 5500 napiszę swoją opinię. Jeżeli twierdzisz, że Sony W5500 jest lepszy (chodzi o obraz) od tego Philipsa to cóż, wybacz , ale czas zmienić okulistę. Obraz Phila jest znakomity jak na LCD, Sony to dobry średniak , fakt z nieco wyższej półki, ale średniak. Kolory, skalowanie, FORMATOWANIE, wreszcie ogólne wrażenia to inna bajka w przypadku Phila. Atut Sony to ta gwarancja, ale mój Sharp ma 3,5 roku i , jak dotąd , najmniejszej usterki. Czy Sony takie awaryjne, że zachęcają 5 letnią gwarancją. Na koniec prośba do Kikiego. Kupiłem od Ciebie tego Sharpa w 2006 roku. Co z wymienionych modeli wyżej (branych przeze mnie pod uwagę) poleciłbyś w wielkości 42 cale. Oglądam sporo sportu, trochę filmy, obecnie z DVD Denon 1940 i Polsatu Cyfrowego. Nie używam TV do gier. Ważny jest dla mnie także dźwięk TV, ale oczywiście najważniejszy obraz (skalowanie SD, płynność, jakość wykończenia. Dziękuję i
pozdrawiam
 

Leonidas

New member
Witam,

Mam pytanie do posiadaczy Philipsa 9664. Jak to w końcu jest z tymi kątami? Może jakieś zdjęcia? Każdy będzię mógł ocenić osobiście...
 

MacVas

New member
Jak na siłę będziesz szukał dziury w całym - tak jak niektórzy zwolennicy Sony :p - to do tych kątów się zawsze można przyczepić.

W moim odczuciu kąty są z całą pewnością więcej niż poprawne.
Pozatym aktualnie nie spraszam do domu hordy kibiców piłki nożnej (czy innych żądnych wrażeń), więc nie mam takiego dylematu czy ktoś będzie oglądał tv od frontu czy będzie zerkał z kąta 170 i więcej stopni.

Przekłamań w barwach nie odczuwam, no ale po przeszło trzech miechach użytkowania mogę być już zaślepiony tym Ambilightem. :cool:

Panie dune2, a zastanawia mnie jak jest z kolorem czarnym w tym W5500?

EDIT:
Archie lepiej nie bierz 9664, skoro można mieć w5500 za 1800 pln taniej, a ponoć w opinii dune2 i jego kolegów stojących godzinami w euroAGD niczym nie ustępuje Filipkom z 9604 i 9664 ;)
 
Ostatnia edycja:

bisqp

New member
Mam Pytanie Czy To że 9664 Z USB Nie Odtwarza Niektórych Dvix XVID 720 I 1080 To Wina Braku Kodeków I Czy Jest Szansa że Poprawią Ten Mankament. POZDRAVIAM
 

SDman

Banned
bisqp napisał:
Mam Pytanie Czy To że 9664 Z USB Nie Odtwarza Niektórych Dvix XVID 720 I 1080 To Wina Braku Kodeków I Czy Jest Szansa że Poprawią Ten Mankament. POZDRAVIAM
Chętnie sprawdzę, mam wgrany najnowszy soft 058.5, ale niestety nie mam i nigdy nie miałem takiej potrzeby aby mieć cokolwiek w DivX'e .
Więc może masz jakiś 1-2 min. sample (taki jaki Cię interesuje) i wystawisz mi go gdzieś do pobrania to nie ma kłopotu pobiorę i sprawdzę.

Również zachęcam do pisania takich pytań tutaj: http://www.support.philips.com/support/sms_page.jsp?userLanguage=pl&userCountry=pl
im więcej ich będzie tym lepszy firmware Holendry będą robić.
 

piteremiter

New member
Dziś prawie godzine bawiłem sie philem 9664h w 42 calach na terenie Saturna w Arcadii. Cena wyjściowa 6990 pln. Po kilku długich chwilach oglądania zaproponowano mi 10% rabat czyli 6300 do zapłaty. Niestety 47 cali nie mieli :( Musze wam powiedzieć ze jestem pod duzym wrazeniem jaości wykonania i obrazu. Ale te dwa elementy to jeszcze nic - Panowie jak on gra to szok !! Miły Pan odpalił mi najpierw dzwięk z jakiegoś materiału testowego philipsa a potem włączył music z mps (pendrive po usb). Dżwiek był taki że do telewizora nadciągneło kilka osób z obsługi oraz sporo gapiów z innych częsci działu rtv. Mocna czysta barwa z fajna regulacja, bez zadnego buczenia czy dzwonienia przy na prawdę głosnym odsłuchu. A wszystko to z 5 cm tv .... szacunek.
 

kacperhq

New member
Pojawił sie nowy soft o numerach 026.58.5 datowany na 20.09.2009.
-doszła funkcja cyfrowej rami ( ale coś zbytnio nie działa )
-przestało działać IPEPG (brak reakcji po wciśnięciu przycisku)
-nie wyświetlaja sie nazwy kanałów
-obraz z anteny się zawiesił

tak że odradzam update jak narazie
 

SDman

Banned
kacperhq napisał:
Pojawił sie nowy soft o numerach 026.58.5 datowany na 20.09.2009.
-doszła funkcja cyfrowej rami ( ale coś zbytnio nie działa )
-przestało działać IPEPG (brak reakcji po wciśnięciu przycisku)
-nie wyświetlaja sie nazwy kanałów
-obraz z anteny się zawiesił

tak że odradzam update jak narazie
Witaj , też wgrałem, ramka -tak oprócz motylka i info o wyłączeniu się TV po 240min nic się nie dzieje.
Dostęp do GUIDE z netu nie działa chyba to to IPEPG .
Nazwy kanałów z analogu się czytają tak jak były i nic się nie wiesza , tak więc nie wiem o co chodzi.
Na + poprawa w działaniu NetTV -szybkość , choć w YouTube będąc zalogowanym i przeglądając np Ulubione nie przechodzi z powrotem do Ulubionych trzeba "back" i NetTV nie wiem czy tak było czy nie na poprzednim sofcie.
Ja wgrywałem z USB -TV sam nie wykrywał nowego softu.
Ciekawe, czy robił już ktoś downgrade ?
 

kacperhq

New member
Tak giude to IPEPG, hmm mowisz ze czyta Ci nazwy kanałów, no to musze pokombinowac.gdzies juz było pisane ze downgrade sie nieda zrobić. Mój Tv jeszcze nigdy nie wykrył sam nowego softu, zawsze z usb musze.
Zastanawia mie jeszcze jedna kwestia tzw mosaic video. jak sie domyslam to pod wciśnieciu OK powinny sie pokazać miniaturki z obrazami kanałów - komuś to działa ? czy moze ja nadinterpretowywuje opisy i chodzi oco innego.



Już czyta, zmieniłem liste z ulubionych na wszystkie poskakałem po kanałach i zaskoczył. Ale to znaczy ze cos i tak maja ostro niedorobione w tym sofcie.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tak dokładnie po naciśnięciu OK. pojawiają sie mozaiki 5 poziomo 4 pionowo z wytłuszczoną nazwą stacji i w tle dużym Numerem kolejnym.
 

SDman

Banned
kacperhq napisał:
Tak ale czy w tych okienkach jest jeszcze obraz z tego co leci na kanale czy tylko cyfry i nazwa bo tyle to ja tez mam
z tego co leci na kanałach to technicznie nie możliwe chyba, że chodziło Ci o 1 kanał, natomiast może loga stacji w przyszłości będą.
 

piteremiter

New member
Koledzy powiedzcie mi czy macie swoje filipy powieszone na ścianie ?? Po zakupie planuję zawiesic na wieszaku ok 4 cm od ściany ale nie wiem czy kabelki z tyłu zmiszczą się w tak małej przestrzeni a druga rzecz to czy lepiej mieć tv bliżej czy dalej ściany ze względu na ambilight ??
Pzdr i z góry dziękuje za szybką odpowiedż
 
Do góry