Philips seria 9664

tomdvd

New member
9604 pytanko

Co masz podłączone do tv jesli mozesz i napisz jak najwiecej o jakosci kanałów hd, blu ray oraz sd. Natural motion mozna wyłączyc ale jak wtedy radzi sobie z np. piłką nożną? Pozdr,
P.S Ja czekam na 9664 (szukam testów których jeszcze brak) ale również seria V plasmy Panasa b. mi sie podoba. Mysle ze w lipcu zadecyduje po serii testow w/w odbiorników. Mam starego panasa i nie wiem czy do lcd sie przyzwyczaje chociaz 9664 mnie b. interesuje.
 

sornat

Member
narazie mam podpietego fergusona hf8900 - kanały SD są ok - tzn. wszystko zalezy od tego jaka jakosc leci od nadawcy (jaki bitrate) - np. canal+ wyglada fajnie a paczka discovery juz raczej tragicznie...
co do hd o inna bajka - wyglad ekstraklasa - ostry jak żyleta obraz...
bluray nie posiadam na ta chwile - kompa jeszcze tez nie podpinalem bo musze sie zaopatrzyc w dlugi kabel ;)

mam jeszcze dvd podpiete scartem - jest nadspodziewanie dobrze

co do hdnm - widac ze jeszcze nie jest w tej wersji softu dopracowany - oprocz tego ze nawet na minimum jest straszny teatr - dochodza artefakty - przy szybkim ruchu - badz logo stacji, przesuwajace sie napisy itp..
ja mam narazie wylaczone na stale i spokojnie sie oglada bez roznicy - przy sporcie na c+ sport hd zeroooo smuzenia - przy sygnale sd na 99% przypadkow tez, choc niestety tutaj tez duzo zalezy od sygnalu
przy wlaczonym hdnm roznica jest - ale dopiero ja zauwazam jak wlacze hdnm - tak to oglada sie bez problemow przy wylaczonym - ciekawe jak to bedzie wygladac przy 9664 ktory ma miec 200hz

net tv smiga fajnie na wifi - z youtube ogladasz wszystko co chcesz - dodatkowo sa strony z pogoda (nie obejmuje Polski), jakies proste gierki online, radio online, album itp...

sprawdzalem tez dlna z kompa razem z tversity - tez bezproblemowo chodzi...

odtwarzanie z usb - sprawdzalem divx - ok, ale np avi z kodekiem mjpeg (z aparatu) nie chodza - nie odpala mi rowniez WMV9 HD - mimo ze powinien - poprubuje jeszcze cos z mpeg4, mkv oczywiscie nie chodzi...

pilot jest poprostu idealny - fajne materialy - masywny dobrze lezy w dloni - jest uniwersalny - fajnie przebiega przyuczenie nowych urzadzen - dzieki funkcji pomocy w telewizorze na ekranie robi sie to szybciutko - podswietlane sa klawisze power, wyboru urzadzenia i ambilight...
 

JuiCe

New member
sornat napisał:
net tv smiga fajnie na wifi - z youtube ogladasz wszystko co chcesz - dodatkowo sa strony z pogoda (nie obejmuje Polski), jakies proste gierki online, radio online, album itp...

Czy filmiki z YT można odtwarzać na pełnym ekranie czy tyklo w okienku?
 

mewa1

New member
Philips 42PFL9664

Właśnie wczoraj przyjechał do mnie Philips 42PFL9664 i jak narazie jestem zadowolona.Xbox360 śmiga aż miło a i zwykła kablówka też daje radę :eek:k:
 

MacVas

New member
Do mnie 42PFL9664H zawita w poniedziałek, więc nie omieszkam się podzielić wrażeniami, jak tylko wszystko poskładam.

Jak zamawiałem w Euro RTV AGD to w ich magicznym komputerku wyskoczyło, że jest tylko 7sztuk tego modelu na cały kraj, a 47' wcale nie mieli.

Zapewne będzie trzeba czekać na jakąś dostawę, bo mimo, iż o tych egzemplarzach newsy były jakoś w lutym, to krajowa premiera miała miejsce dopiero w drugim kwartale roku.

Bajerami "Filipek" zostawia z tyłu konkurencyjną Bravię - mam nadzieję, że obraz też żyleta, ale ponoć czas reakcji matrycy na poziomie 2ms mówi sam za siebie, że będzie super ;)
 
Ostatnia edycja:

mewa1

New member
Philips 42PFL9664

Ja zamawiałam w BAYZONE (mięli tam najtaniej a nawet dostałam upust) w pierwszej wersji miał być w okolicach 10 lipca a tu nagle Pan ze sklepu dzwoni,że już jest więc zamówiłam i mam.Jestem naprawdę zadowolona obraz robi wrażenie :eek:k:
Narazie tak na szybko mam podłączonego tylko Xbox360 (chodzi idealnie)Reszta sprzętu czeka na podłączenie myślę,że też się nie zawiodę.
A jeśli dobrze przejrzałam specyfikację tego modelu to czas reakcji matrycy to nie 2 a 1ms chyba,że opisy wprowadzają w błąd ale nie ma to chyba jakiegoś wielkiego znaczenia bo nie wydaje mi się aby tak małą różnicę można uchwycić ludzkim okiem przeciętnego oglądacza :)
 

MacVas

New member
Zgadza się, mój błąd - czas reakcji w modelu pfl9664 to 1ms (w pfl9604=2ms)
Różnica między modelami znikoma, ale za to inna 200Herzowa konkurencja odstaje.

Jeszcze tylko jeden dzień i Filipek zawita w salonie ;)
 

MacVas

New member
Mam telewizor ;)
Robi niesamowite wrażenie.
Kolor grafitowy również zrywa z ponurą rzeczywistością innych lcd.

Nie miałem jeszcze czasu by posiedzieć i w pełni się nim delektować - zapewne w weekend jakaś noc filmowa ;)

Póki co podpiąłem cyfrę HD i kablówkę SD.
W wolnym czasie przetoczę komputer i zobaczę jak sobie radzi z 1080p.
heh, no i ten Internet via wi-fi mnie rozwala ;)

Śmiem twierdzić, że jak za tą kasę to otrzymujemy produkt #1 w swojej klasie
(wszystkie nowinki jakie tylko się da upchnąć w lcd'ka). Brakuje mi jednak PiP z mojego crt :rolleyes:
 

mewa1

New member
No mi też się podoba mój Philips.Mam pytanie : jak podpiołeś do niego internet? Trzeba kablem ciągnąć od rutera czy masz jakiś inny sposób?
 

MacVas

New member
Zgadza się, można wi-fi lub kablem.
Sprawdziłem obydwie możliwości.
W soft póki co się nie będę bawił, chyba że ktoś opisze co to zmienia ;)

podpiąłem odtwarzacz dvd przez hdmi i pliki jpg w 1080i pierwsza klasa
 
Ostatnia edycja:

sornat

Member
dziala pogoda - tylko Polski nie ma...
album online
radio online
proste gierki

poza tym sprobujcie wybrac kraj Holandia i dochodzi kilkanascie nowych opcji ktorych jeszc ze nie widzialem dokladnie...
 

kacperhq

New member
ja tam słucham radia netoowego, właśnie leci fajna muzyczka.
Telewizor ogoolnie spoko ale bajery multimedialne padaka, filmy ledwo chodza nie wyrabia sie TV na maxa :( jedynie jak sie po DLNA z transkodowaniem leci to ok ale w kompie musi być spoko procek co by na zywo przekodowywał. Za tą cene co chca za tego 9664 to powinien sobie bardziej radzić z tymi filmami
 

mewa1

New member
Mam takie małe pytanie: czy jak kupowaliście swoje 9664 to były jakieś folie czy naklejki na telewizorze? bo wiadomo ,że jak się kupuje przez internet to nigdy nie mamy pewności czy to my jesteśmy pierwszymi właścicielami.Na moim nic nie było więc stąd moje rozterki i pytanie .
 

sornat

Member
na moim 9604 nie było ale z tego co pamietam teraz te informacje co kiedys bylo na naklejkach sa wyswietlane bezposrednio na ekranie przy trybie sklep...
 
Do góry