Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
Zanim włączysz tryb 3D góra dół czy też prawo lewo to włącz tryb konwersja z 2D na 3D a potem wyłacz i włacz ten tryb który ciebie interesuje i powinno zadziałać u mnie przynajmniej tak jest ale CROSS zabija potwierdzam :)

A próbował ktoś zmniejszenie kontrastu? No ale w sumie za każdym razem się w to bawić skoro tv nie trzyma ustawień? Kurde z deszczu pod rynnę
 

mik61

New member
Kolego mam takie wrażenie mam porównanie z pasywem LG 652V i tam jak włączę film nawet swój Avatar 32gb efekt jest taki sam głębi, ale gdy włączę demo LG to wygląda to jakby faktycznie wyłaźiło z TV ale to jest właśnie nakręcanie sprzedaży... w sklepie w reklamach puszczą ci DEMO specjalnie przygotowane pod TV/Technologie a nie film a kino jak kino zakładam że twój TV jest mniejszy od Ciebie, nigdy nie byłem w kinie 3D bo u mnie w zadupiu nie ma takich rarytasów ale sam fakt wielkości ekranu chyba robi swoje
 

techfan

New member
Witam serdecznie. Planuję zakup nowego tv. Budżet do 2,5k.Wielkość 40 -43 cale,więcej nie zmieszczę na półkę.Telewizor będzie podłączony do dekodera NC+ premium-box. Najczęściej oglądany będzie sport,programy informacyjne typu tvn 24 czy Polsat news, czasami pewnie jakiś film na canal+ czy hbo Zależy mi przede wszystkim na bardzo dobrej jakości obrazu. Po poszukiwaniach najlepszą opcją wydawał się ten Philips 6550 40 cali, ale po przeczytaniu tego wątku jestem trochę przerażony a najbardziej tym brakiem zapamiętywania ustawień obrazu. Czy to występuje w każdym egzemplarzu ? Warto ryzykować i go kupić czy jednak zdecydować się na coś innego, jeśli tak to co byście ewentualnie polecali w zamian. Czy takie modele jak Samsung UE40H6400 Panasonic TX-40AS640 dużo odstają od tego Philipsa?
 

mik61

New member
Nie wiem ale jeśli nie zależy Ci na 3D 6550 ma na prawdę ładny obraz. Nie zapamiętywanie ustawień to jest problem dotyczący nie tylko tego modelu ale większości telewizorów Philips z Androidem, a co do modelu tv które podałeś nie pomogę nie mam porównania na oczy ich nie widziałem
 

mik61

New member
A jak oceniasz te dwa TV? Bo ja swojego 50PFH6550 oddałem i właśnie skłaniam się ku 55LF652V. Co jest na plus, a co na minus? Brać LG, czy też będą problemy jak z tym Philipsem?

55LF652V
+pasywne 3D (dla mnie wygodniejsze niż aktywne)
+tanie okukary
+działa bez problemów
+ładny ale 6550 ma ładniejszy obraz
+LG dużo lepszy dzwięk niż philips
+bez problemowe odtwarzanie wszystkiego z USB
+Lepiej działa miracast na LG niż PH
+ dla Philips to QWERTY na pilocie

A jeśli zamierzasz używać smarta w LG KUP PILOT MAGIC LUB KLAWIATURĘ BO CIĘ SZLAG TRAFI

- Brak androida
- troszkę powolne to WebOS 2.0
- kwestia gustu ale Ambilight robi jednak dużo w Philips

a jeden największy minus (-) Philipsa to jest OPROGRAMOWANIE

Jeśli chciałbym po prostu oglądać TV bez wodotrysków typu 3D, ambilight, Android (root) itd. ani bym się nie zastanawiał i brał LG, Philips to TV udany ze względu na Desing i ogólne obraz itd. ale skrzydeł nie daje rozwinąć głupota programistów Philips co właśnie kroi funkcjonalność PHilips właśnie chodź by przez 3D na którym mi akurat zależało
 
Ostatnia edycja:

maroani

New member
A jak oceniasz te dwa TV? Bo ja swojego 50PFH6550 oddałem i właśnie skłaniam się ku 55LF652V. Co jest na plus, a co na minus? Brać LG, czy też będą problemy jak z tym Philipsem?

Mój szwagier ma model LG 55LB700V z pasywnym 3D i działa to naprawdę dobrze jednak przy zmianie pozycji efekt jest słabszy... przy aktywnym 3D pozycja z której oglądamy nie powinna aż tyle wpływać. Oprócz tego zauważyłem że większość droższych telewizorów posiada 3D aktywne... i ciekawi mnie dlaczego tak jest czy 3D aktywne jest lepsze czy o co chodzi...
 

mik61

New member
Mój szwagier ma model LG 55LB700V z pasywnym 3D i działa to naprawdę dobrze jednak przy zmianie pozycji efekt jest słabszy... przy aktywnym 3D pozycja z której oglądamy nie powinna aż tyle wpływać. Oprócz tego zauważyłem że większość droższych telewizorów posiada 3D aktywne... i ciekawi mnie dlaczego tak jest czy 3D aktywne jest lepsze czy o co chodzi...

Chodzi tylko o bicie kasy! Ja tam różnicy specjalnie nie widzę między aktywnym a pasywnym poza samą wygodą okularów Aktywne ciężkie nie wygodne ładowanie baterii/ wymiana baterii zniszczysz zapłacisz ponad 100zł za sztukę a pasywa bierzesz zakładasz i masz zniszczysz zapłacisz 20 zł za sztukę z tego co czytałem za nim kupiłem SAMSUNG PHILIPS WIĘKSZOŚĆ PROMUJE AKTYWNE 3D tylko LG się wyłamuje i właśnie chyba przez to dobrze mu idzie, mówią że w pasywie widać kreski w okularach no bo widać skoro patrzysz na szkła nie na film, jak bym miał wybierać ponownie brałbym coś z pasywnym ale to tylko moja opinia
 
Ostatnia edycja:

maroani

New member
Chodzi tylko o bicie kasy! Ja tam różnicy specjalnie nie widzę między aktywnym a pasywnym poza samą wygodą okularów Aktywne ciężkie nie wygodne ładowanie baterii/ wymiana baterii zniszczysz zapłacisz ponad 100zł za sztukę a pasywa bierzesz zakładasz i masz zniszczysz zapłacisz 20 zł za sztukę z tego co czytałem za nim kupiłem SAMSUNG PHILIPS WIĘKSZOŚĆ PROMUJE AKTYWNE 3D tylko LG się wyłamuje i właśnie chyba przez to dobrze mu idzie, mówią że w pasywie widać kreski w okularach no bo widać skoro patrzysz na szkła nie na film, jak bym miał wybierać ponownie brałbym coś z pasywnym ale to tylko moja opinia

Wsumie 3D aktywne ponoć ma lepszą jakoś bo FullHD nie traci rozdzielczości a pasywne 3D mamy 1920x540 czyli teoretycznie jakoś jest gorsza ale czy jest to do zauważenia nie mam pojęcia musiało by mi działać 3D aktywne w moim Philipsie a na razie jest jedna wielka kaszanka...
 

mik61

New member
Wsumie 3D aktywne ponoć ma lepszą jakoś bo FullHD nie traci rozdzielczości a pasywne 3D mamy 1920x540 czyli teoretycznie jakoś jest gorsza ale czy jest to do zauważenia nie mam pojęcia musiało by mi działać 3D aktywne w moim Philipsie a na razie jest jedna wielka kaszanka...

No dokładnie być może i masz rację absolutnie tego nie neguję. Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że oglądając na Pasywnie nie widzę różnicy zwłaszcza w rozdzielczości może ktoś jakiś większy fanatyk widzi różnicę dla którego każdy pixel się liczy, ja jestem tolerancyjny ale tego cross talka to nie mogę przeżyć :[
 

maroani

New member
No dokładnie być może i masz rację absolutnie tego nie neguję. Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że oglądając na Pasywnie nie widzę różnicy zwłaszcza w rozdzielczości może ktoś jakiś większy fanatyk widzi różnicę dla którego każdy pixel się liczy, ja jestem tolerancyjny ale tego cross talka to nie mogę przeżyć :[

Ja też nie jestem fanatykiem 3D ale dobrze by było żeby działało ciekawe czy philips nie zrobi nas w ch..... bo na razie nie mogłem nawet porównać pasywnego z aktywnym dlatego piszę jak wygląda to w teorii... na LG wpisując na youtube np hasło 3D są takie filmiki z gościem co się bawi szablą dolarem i takie tam na LG wyglądało to naprawdę imponująco gostek machał mi dolarem przed nosem. Na philipsie nawet nie zobaczysz bo po pierwsze youtube nie wspiera 3D w androidzie a po drugie jak sobie odpalę te wideo np. z komputera na telewizorze to się krzaczy dziwnie rozdzielczość o gościu jest jakiś wydłużony... bardzo dziwne...
 

dark c

New member
U mnie zgłoszenie niezgodności z umową podejście drugie... Dziś budzę się o 4 rano a TV rozświetlony jakby sam Jezus zstąpił z niebios i chciał mi powiedzieć, że zgrzeszyłem :O Oczywiście później pojawiły się problemy z włączeniem TV, gdyż trochę to trwało. Jak się przyjrzałem matrycy, która teoretycznie nie reagowała, to praktycznie widać było znaczek philipsa i później android, tak jakby podświetlenie nie zadziałało, więc trzeba było kilkukrotnie wyciągać wtyczkę z kontaktu. Miałem już olać kwestię tych ustawień, żeby się nie denerwować zwyczajnie walką z systemem, ale pojawiło się dziś to, poza tym zwyczajnie zaczynam się bać, że gdy zostanę bez rękojmi to ten telewizor będę mógł wyrzucić na śmieci, skoro na samym starcie takie jaja... Oczywiście już wiem, że raczej nic nie wskóram ze zwrotem pieniędzy, gdyż Euro RTV Agd opiera się na opinii serwisu, która wiemy jaka będzie. Raz już naprawili rzekomo a nic nie naprawili. Jestem na 99,9% pewien, że teraz będzie tak samo. Ktoś ma jakiś pomysł jak to ugryźć, żeby mi oddali pieniądze? TV wzięty na firmę...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam możesz kasę zarobić na objawieniu ? Żartuję a poważnie to w tym sklepie ciężko o zwrot kasy,doradzam wymianę na inny TV, innej firmy, na to powinni się zgodzić ....
 

prezmer

New member
Drodzy Koledzy,
Tak mnie zmotywowaliście, że od dwóch dni jestem użytkownikiem Sony KDL-50W805C i muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony (jedyny minus tego TV w porównaniu do Philipsa to brak amiblighta, ale myślę, że czasem się przyzwyczaję)

Mozesz sobie zrobić namiastkę ambilightu umieszczając za telewizorem jakąś lampkę LED RGB. Oświetlenie będzie co prawda statyczne ale i tak poprawi jakość oglądania "po ciemku"
 

mik61

New member
Kombinowałem z kontrastem i różnymi innymi ustawieniami pomogło ale jednak baaaaardzo nie wiele ciężko się ogląda 3D
 
Ostatnia edycja:

beno0

New member
... pojawiły się problemy z włączeniem TV, gdyż trochę to trwało. Jak się przyjrzałem matrycy, która teoretycznie nie reagowała, to praktycznie widać było znaczek philipsa i później android, tak jakby podświetlenie nie zadziałało, więc trzeba było kilkukrotnie wyciągać wtyczkę z kontaktu...

Miałem dokładnie to samo.:-(
Dzisiaj dostałem odpowiedź od philipsa:
"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.
Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji.
Pańską sprawę chcę przesłać do naszego działu technicznego, aby umożliwić stworzenie aktualizacji która rozwiąże wszystkie problemy. " :blagam:
Jak długo przyjdzie nam czekać? Jak długo:?:

 

mik61

New member
Miałem dokładnie to samo.:-(
Dzisiaj dostałem odpowiedź od philipsa:
"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.
Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji.
Pańską sprawę chcę przesłać do naszego działu technicznego, aby umożliwić stworzenie aktualizacji która rozwiąże wszystkie problemy. " :blagam:
Jak długo przyjdzie nam czekać? Jak długo:?:


He moje zgłoszenie jest w toku od 3 tygodni więc uwierz że pewnie jeszcze długo... Najbardziej wkurwia mnie to że zapłaciłem za 3D i to nie mało którego nie mogę oglądać... Może ktoś kupił ten TV i nie patrzył na 3D ale sam fakt że TV posiada taką opcję to przynajmniej 500-700zł winduje cenę
 

beno0

New member
He moje zgłoszenie jest w toku od 3 tygodni więc uwierz że pewnie jeszcze długo... Najbardziej wkurwia mnie to że zapłaciłem za 3D i to nie mało którego nie mogę oglądać... Może ktoś kupił ten TV i nie patrzył na 3D ale sam fakt że TV posiada taką opcję to przynajmniej 500-700zł winduje cenę


Dokładnie masz rację. Byłem o krok od kupna okularów ale biorąc po uwagę co się dzieje z 3D to sobie daruję. A tak na marginesie jakie masz okulary dedykowane czy inne?
 

mik61

New member
Dokładnie masz rację. Byłem o krok od kupna okularów ale biorąc po uwagę co się dzieje z 3D to sobie daruję. A tak na marginesie jakie masz okulary dedykowane czy inne?

Oczywiście dedykowane PTA509 oraz 529 więc to nie wina okularów, puki co szkoda inwestować w okulary bo i tak nie pooglądasz możesz mieć je jedynie do testowania obrazu a szkoda :(
 
Do góry