Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

raptorf222

New member
Panowie, widzę że nie mam odpowiedzi na moje pytanie w kwestii stabilności wersji 48 cali Philipsa. Nie będę ryzykował , a zatem albo Sony albo Panas.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I Sony i Philips mają podobne wyposażenie, obydwa są tak samo szybkie, obydwa mają Androida i Kodi oraz MxPlayer.
Obydwa mają taka samą stabilność softu.
Philips ma dodatkowo Ambilight, Dual play, pilota z klawiaturą, Ambivoox.
Znam setki osób zadowolonych z Philips i steki niezadowolonych z Sony
i odwrotnie. Problem żeby dobrać telewizor do własnych potrzeb.
Ja mam Philipsa i jestem bardzo zadowolony.
A ambilight czaruje zawsze i każdego!
 

cirof

New member
To i ja się pochwale moją krótką przygodą z telewizorem marki Philips 6550/88, telewizor miałem 3 dni, Ambilight super efekt ale brak możliwości zapamiętywania własnych ustawień w tym modelu to porażka tej firmy, efekt teatru załączał sie po każdym uruchomieniu telewizora mi ten efekt tak bardzo nie przeszkadzał ale moja żona nie potrafiła na to zaglądać więc oddałem telewizor do sklepu a szkoda bo doprawdy w tej cenie jest bardzo dobry i ten Ambilight pierwszy raz to widziałem i jest super, nawet się to żonie podobało która z reguły nie cierpi żadnych takich światełek. Teraz już mam inny telewizor, niestety bez Ambilight ;( .
 

mik61

New member
No nie mówcie, że telewizor nie zapamiętuje ustawień to chyba raczej nie możliwe. Jak to jest ??

Uwierz że nie pamięta ustawiasz własne i teoretycznie po ponownym uruchomieniu telewizora masz "wybrane" własne ale telewizor działa w trybie standardowym, musisz ponownie wybrać inna opcję i potem wrócić na "swoją" żeby tv działał na twoich ustawieniach. Jest to wina software która miała być rozwiązana w poprzedniej aktualizacji jednak Philipsowi się to nie udało. Mi efekt teatru nie przeszkadza lubię to, drażni mnie że nie da się oglądać 3D :(
 

cirof

New member
Dokładnie nie pamięta ustawień pomimo tego że są od zaznaczone w menu to i tak działają, a takie coś jest niedopuszczalne. Po prostu błąd w sofcie fajnego telewizora ale błąd niedopuszczalny.
 

marrcin.b

New member
Nie z 5500 nie ma aż takich dużych problemów.

Przebrnąłem przez ponad 90stron, wszyscy opisywali różne problemy, ale nikt nawet nie wspomniał o tym żeby ambilight nie działał. No a u mnie właśnie mam taki problem. Początkowo myślałem że nie umiem go wlączyć. Że zalącza się on w jakiś wybranych okolicznościach... Robiłem już przywracanie ustawień fabrycznych, ale ambilight dalej nie dziala. Ma ktoś jakieś porady?

posiadam 40 pfh6550/88 z Mediaexpert
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o ustawienia fabryczne, to wybierałeś dokładnie tą opcję czy "zainstaluj ponownie TV"? Ustawienia fabryczne resetują tylko ustawienia dźwięku, obrazu i ambilight. Ta druga opcje przywraca TV do stanu wyjęcia z opakowania (jedynie wersja oprogramowania zostaje).

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
system

najbardziej co mi przeszkadza a to juz jet mój 6ty philips ( kazdy inny )

super poprawili prace perfect motion,ale co mnie denerwuje to jest płynnie itd az nagle szarpie jakby wyłaczona została okresowo funkcja perfect.Za chwile to samo ( tak mnie to wkurza ze mam chec wyłaczyć tv) najwiecej tego typu zachown jest jak sie pojawiaja napisy w filmie czyli prawie 50% całego filmu .

druga sprawa to po kilku próbach zainstalowania dysku usb jako rozszerzenie pamięci ( zadowolony ze zadziałąło i mógłem poprzenosić aplikacje ( zainsytalowałem ponad20gier).
A tu zonk nastepnego dnia tv nie widzi tego dyzku i wywaliło wszystkie aplikacje jakie były zainstalowane :( ,

mam nadzieje ze poprawia soft jak to miało sie z modelem 6877 który był naprawde genialny jak po13tu miesiacach soft wreszcie poprawił wszystko . :)

zachciało mi sie 55cali to teraz chyba musze czekać na poprawkę softu ( jako informatyk u mnie w pracy jakbym tak długo robił poprawki to pewnie był juz dawno szukał innej pracy ) ale w philips tpv niestety tak sie nie dzieje:)
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
philips sony

zapomniałem dodac ze ten model 6550 juz wymieniałem na inny 6550 bo poprzedni byl chyba naprawde odrzutem z fabryki takie miał jazdy .

i byłem gotów dopłacić do sony serii 8 i 9 ale to co zaprezentowały te tv w sklepie ( próby z dyskiem i materiałami ) to jakas porażka ( i restarty tv sprwdzałem 4 sztuki kazdy z innej serii i były jaja az sie sprzedawca ( specjalista od sony) zaczerwienił . bo takie och ach ze philips badziewie i lg itp. tylko sony

a tu niespodzianka sony było w du... a lg i philips dawał rade :)
 

maroani

New member
Koledzy trzeba być cierpliwym bo telewizory mają duży potencjał który mam nadzieję że fachowcy z Philipsa w końcu wykorzystają.
 

mik61

New member
Koledzy trzeba być cierpliwym bo telewizory mają duży potencjał który mam nadzieję że fachowcy z Philipsa w końcu wykorzystają.

Niech może najpierw zaczną korzystać z mózgu, bo wypuszczając sprzęt nie dopracowany szargają dobre imię firmy... Dla mnie Ci pseudo inżynierowie już powinni być na wypowiedzeniu i mam nadzieję że tak jest
 

barat

New member
super poprawili prace perfect motion,ale co mnie denerwuje to jest płynnie itd az nagle szarpie jakby wyłaczona została okresowo funkcja perfect.Za chwile to samo ( tak mnie to wkurza ze mam chec wyłaczyć tv) najwiecej tego typu zachown jest jak sie pojawiaja napisy w filmie czyli prawie 50% całego filmu .

Czy aby nie dzieje się to co ~40s? :>
Poczytaj o " 23.976 FPS video jitter" ... może to to ;)

Podobno w jakims ostatnim sofcie Philips poprawił to dla źródła HDMI 1080p (czyli podłącz laptopa/odtwarzacz) i ustaw 1080p i puść jakiś film - sprawdź, czy też to występuje gdy to tv zrobi przeskalowanie źródła z 1080p na UHD.
 

maykel

New member
Panowie, ponieważ skusiłem się jednak na okulary 3D (wiem jestem masochistą), udało się dostać w dobrych pieniądzach pta509, chciałem skonsolidować wiedzę na temat 3D w 6550 i potwierdzić że są to powszechne problemy (u mnie występują):

1. Duży cross talk - wiadomo, wielu z Was o tym wspomina
2. Brak możliwości aktywowania 3D z menu TV czy z automatu przy odtwarzaniu z innych źródeł niż player fabryczny, m.in. YouTube, VLC, MX Player i Kodi (w tym streaming). Po prostu opcje 3D w menu telewizora są nieaktywne.
3. Czarny ekran przy odtwarzaniu z USB przez player fabryczny. Dźwięk jest, ambi świeci (u mnie czasem od święta załapie i nie ma znaczenia czy odpalę jakieś demko fabryczne).
Skutek taki, że nowe okulary wylądowały w szafie...


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
Panowie, ponieważ skusiłem się jednak na okulary 3D (wiem jestem masochistą), udało się dostać w dobrych pieniądzach pta509, chciałem skonsolidować wiedzę na temat 3D w 6550 i potwierdzić że są to powszechne problemy (u mnie występują):

1. Duży cross talk - wiadomo, wielu z Was o tym wspomina
2. Brak możliwości aktywowania 3D z menu TV czy z automatu przy odtwarzaniu z innych źródeł niż player fabryczny, m.in. YouTube, VLC, MX Player i Kodi (w tym streaming). Po prostu opcje 3D w menu telewizora są nieaktywne.
3. Czarny ekran przy odtwarzaniu z USB przez player fabryczny. Dźwięk jest, ambi świeci (u mnie czasem od święta załapie i nie ma znaczenia czy odpalę jakieś demko fabryczne).
Skutek taki, że nowe okulary wylądowały w szafie...


Pisałem o tym już od dawna na samym początku POTWIERDZAM wszystkie 3 twoje wymienione punkty, odnośnie punktu 3. ściągnij jakieś demo 3D małe byle jakie i bankowo ci się włączy za pierwszym razem jak już się włączy to wtedy wyłącz i włącz sobie film 3D z usb i też ci wskoczy, pomijając fakt że Cross talk nie daje możliwości oglądania zobacz sobie na moj film z YT jak działa włączenie 3D z usb, a jak postawisz serwer multimedialny np z laptopa filmy 3D za każdym razem wejdą to z USB jest problem. https://www.youtube.com/watch?v=Y2OnO9zbYgY&ab_channel=MichalTenerowicz

Dziś czytałem że zmniejszenie kontrastu może zredukować cross talk ale nie wiem o ile spróbuję jak wrócę z pracy
 
Ostatnia edycja:

maykel

New member
Wiem wiem, czytałem oczywiście Twoją wypowiedź i oglądałem filmik. Ściągnąłem demka fabryczne Philipsa i Samsunga i niestety wczoraj mi to nic nie dało, bo nie odpaliły ani demka ani właściwy film. Dziś z ciekawości jeszcze spróbuję z innymi materiałami. Zobaczę jeszcze jak to jest z tym serwerem multimediów.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
Wiem wiem, czytałem oczywiście Twoją wypowiedź i oglądałem filmik. Ściągnąłem demka fabryczne Philipsa i Samsunga i niestety wczoraj mi to nic nie dało, bo nie odpaliły ani demka ani właściwy film. Dziś z ciekawości jeszcze spróbuję z innymi materiałami. Zobaczę jeszcze jak to jest z tym serwerem multimediów.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Powiem ci tak postawiłem na laptopie, film Avatar 3D rusza z kopyta 32GB jakieś inne typu Avengers 2 MINI HD Minionki. Czy nawet prze zemnie zrobiony z 2d do 3d bajka (anime) Dragon Ball Super wszystko działa ale Cross zabija
 

maroani

New member
Wiem wiem, czytałem oczywiście Twoją wypowiedź i oglądałem filmik. Ściągnąłem demka fabryczne Philipsa i Samsunga i niestety wczoraj mi to nic nie dało, bo nie odpaliły ani demka ani właściwy film. Dziś z ciekawości jeszcze spróbuję z innymi materiałami. Zobaczę jeszcze jak to jest z tym serwerem multimediów.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Zanim włączysz tryb 3D góra dół czy też prawo lewo to włącz tryb konwersja z 2D na 3D a potem wyłacz i włacz ten tryb który ciebie interesuje i powinno zadziałać u mnie przynajmniej tak jest ale CROSS zabija potwierdzam :)
 

maykel

New member
Słuchaj, pomijając cross talk, który fakt, jest maskaryczny, nie masz wrażenia że to 3D działa na zasadzie głębi wewnątrz TV, a nie "wychodzenia" obrazu z ekranu jak to ma miejsce w np. kinie? Nie znam się na technologii 3D w telewizorach, może tak ma być, a może mam złe wrażenie? 😉

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry