Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

lukasz1983

New member
Chłopie, dostałeś drugie życie. Jak masz możliwość, to oddaj 6550, bo tym przedziale są zdecydowanie lepsze TV. Na lepszy soft ze strony Philipsa możemy poczekać jeszcze kilka miesięcy, o ile w ogóle będzie
 

Bravolot

New member
Chłopie, dostałeś drugie życie. Jak masz możliwość, to oddaj 6550, bo tym przedziale są zdecydowanie lepsze TV. Na lepszy soft ze strony Philipsa możemy poczekać jeszcze kilka miesięcy, o ile w ogóle będzie


Ja akurat mam model 6510 (tak na marginesie od dzisiaj jest w Saturnie promocja na ten model i można go kupić w cenie poniżej 2700 złotych ;-).
Odnośnie Twojej sugestii Łukasz, może trochę nie na temat, ale przyznam szczerze, że nie za bardzo widzę jakiegoś niekwestionowanego konkurenta w cenie do 3200 złotych (tyle byłbym skłonny zapłacić za TV). Wprawdzie trochę przechodzimy obok tematu tego wątku, ale jeśli masz jakieś doświadczenia (propozycje) z innym TV będącym godnym konkurentem tego Philipsa, to może nas moderatorzy nie zjedzą, gdy się podzielisz skrótowo swoimi przemyśleniami właśnie tutaj ;-)
 
Ostatnia edycja:

lukasz1983

New member
Ciekawą alternatywą jest Samsung J6200 na systemie Tizen (następca zeszłorocznego H6400, który nawet dzisiaj uważany jest za świetny TV) i ewentualnie Sony 755C. Tutaj też jest Android, ale raczej nie ma takich cyrków, jak z Philipsem
 

beno0

New member
Bravolot
Masz niewiele czasu. Nie masz co się zastanawiać. Tak jak napisał lukasz1983 "...dostałeś drugie życie. Jak masz możliwość, to oddaj 6550..." Chciałbym mieć tą możliwość.

W przyszłym tygodniu idę pogadać z radcą prawnym w sprawie reklamacji oraz rękojmi z racji niezgodności towaru.
 

Physxx

New member
Witam, jestem tu nowy, ale temat przeglądam od dosyć dawna. Jestem praktycznie 99% zdecydowany na zakup tego telewizora, ponieważ w tej cenie nie ma po prostu lepszego wyboru niż ten Philips tzn. android + amblight.

Ogólnie problem jest z 3D, youtube i zapamiętywaniem ustawień. Czy są jeszcze jakieś usterki?
 

beno0

New member
Witam, jestem tu nowy, ale temat przeglądam od dosyć dawna. Jestem praktycznie 99% zdecydowany na zakup tego telewizora, ponieważ w tej cenie nie ma po prostu lepszego wyboru niż ten Philips tzn. android + amblight.

Ogólnie problem jest z 3D, youtube i zapamiętywaniem ustawień. Czy są jeszcze jakieś usterki?

Są.
Niedziałający pilot. Dziwne zachowanie Amblight (samoczynne włączenie w trybie czuwania)
U mnie np. TV sam się potrafi włączyć i wyłączyć. Przejrzyj ten wątek dokładnie.
Same problemy.
 

prezmer

New member
Są.
Niedziałający pilot. Dziwne zachowanie Amblight (samoczynne włączenie w trybie czuwania)
U mnie np. TV sam się potrafi włączyć i wyłączyć. Przejrzyj ten wątek dokładnie.
Same problemy.

Przy czym problemy z ambilightem i samodzielnym włączaniem się telewizora myślę że należy traktować jako awarię konkretnego egzemplarza a nie błędy występujące u wszystkich. U mnie ambilight działa bez żadnych problemów, telewizor też się nigdy sam nie włączył. natomiast zdarzyło mi się dwa razy że włączyłem telewizor z pilota i później telewizor przestał reagować na pilota (na to pomaga odłączenie TV od prądu).
 

dark c

New member
Ciekawą alternatywą jest Samsung J6200 na systemie Tizen (następca zeszłorocznego H6400, który nawet dzisiaj uważany jest za świetny TV) i ewentualnie Sony 755C. Tutaj też jest Android, ale raczej nie ma takich cyrków, jak z Philipsem

Nie wiem jak z tym 755C ale z 809C też różne cuda się dzieją... Resetuje się, biały ekran, itp.
 

mik61

New member
Witam, jestem tu nowy, ale temat przeglądam od dosyć dawna. Jestem praktycznie 99% zdecydowany na zakup tego telewizora, ponieważ w tej cenie nie ma po prostu lepszego wyboru niż ten Philips tzn. android + amblight.

Ogólnie problem jest z 3D, youtube i zapamiętywaniem ustawień. Czy są jeszcze jakieś usterki?

Panowie co do nie działającego pilota, wiecie że pilot działa przez BT a nie przez podczerwień? po włączeniu tv telewizor paruje się na nowo z TV i dla tego nie od razu działa
 

pawelik2015

New member
Ktoś już chyba pisał wcześniej ale ostanio sam sprawdzałem jak wyświetlają się filmy na YouTube i wychodzi max 720p. Ja chyba miałem fuksa ogólnie , bo mój tv na codzień nie sprawia aż tylu kłopotów.Po dwóch aktualizacjach nie występuje już samoczynne włączanie sie telewizora. Jest natomiast inna ciekawostka. Mam ustawiony na smartfonie Xperia Z ustawiony budzik na 6.00 rano .Budzik dzwoni, wyłączam i w tym czasie telewizor mignie ambilight. Nie jest to codziennie ale często sie powtarza ostatnio. Nie traktuje tego ani jako wadę, ani zaletę tylko jako ciekawostkę. Pewnie gdybym nie przeczytał tu na forum o problemie teatru , to bym sam na to nie wpadł. Jak dla mnie obraz jest bardzo dobry. Z pilotem raz niedawno raz miałem problem. Tylko chyba wtedy bardziej tv sie zawiesił niż sam pilot odmówił posłuszeństwa . Joystick z tyłu tv nawet nie reagował specjalnie . Odłączyłem z prądu i po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Być może 3D też nie działa, ale akurat to jest dla mnie opcja najmniej istotna. Osobiście uważam że jedyna szansa na większą poprawę oprogramowania może przynieść dopiero android 6 . Jak dla mnie największą wadą było brak obsługi flash. Co prawda jest kodi ,mxplayer ale ostanio wyszły mini komputerki z Windows 8 wielkości pendrive i chyba w to zainwestuje . Będzie spokój :)
 

Ziewnik

New member
No ja mam "ciekawszy" efekt, po aktualizacji oprogramowania i wyłączeniu zgodnie z zaleceniami kabla z gniazdka tv nie chce się włączyć. Dioda miga przy naciśnięciu jostica zamiast się świecić. Heh... Ktoś, coś?
 

pawelik2015

New member
No ja mam "ciekawszy" efekt, po aktualizacji oprogramowania i wyłączeniu zgodnie z zaleceniami kabla z gniazdka tv nie chce się włączyć. Dioda miga przy naciśnięciu jostica zamiast się świecić. Heh... Ktoś, coś?
To chyba coś podobnego wyszło, co miałem . Ja odłączyłem tv na dłuższy czas . Miedzy czasie kombinowałem z pilotem (z bateriami) . Jakos po 30minutach wróciło do normy wszsytko.
 

Ziewnik

New member
Pilot pilotem, a baterie bateriami. Obsługuję go również pilotem od dekodera nc+, problem jest w tym, że po naciśnięciu joysticka dioda powinna się zaświecić "na stałe", a nie tylko mrugnąšć. Nie mogę go wybudzić z uśpienia. ;-) Wcześniej miałem 2 razy podobny problem, ale jakoś załapywał, teraz kompletna kaplica... Poszło zgłoszenie, jutro zadzwonię.
Poza tym "niuansem" reszta działała jak należy, miałem już pisać, że wszystko jest ok. :p
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Spróbuj przytrzymać joystick przez ok. 5 sekund, a następnie puść i odczekaj ok 20 sekund. Jeżeli to nie pomoże, naciśnij joystick 2 razy i odczekaj kilkanaście sekund.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

Ziewnik

New member
Spróbuj przytrzymać joystick przez ok. 5 sekund, a następnie puœć i odczekaj ok 20 sekund. Jeżeli to nie pomoże, naciœnij joystick 2 razy i odczekaj kilkanaœcie sekund.

Że to niby ma zadziałać? Spróbuję za chwilę, ale jak nie podziała (tfu, tfu, tfu) to co dalej?


Edit.
Nie działa, chyba całkowicie zdechł.
Edit.2
Po odłączeniu od zasilania na chwilę i włączeniu, po przytrzymaniu przez 5 s. logo lekko błyśnie i to byłoby na tyle. Przy kolejnej próbie już nie "mryga" logo. Nie obędzie się bez serwisu.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jak by całkiem "zdechł" to przy naciskaniu dioda by nie migała. Możesz jeszcze spróbować odłączenia od sieci na kilka/kilkanaście minut.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

Ziewnik

New member
Odłączony był na ponad 30 min, przeczytaj jak możesz drugą moją edycję w poprzednim poście. Zostawię go odłączonego na noc, jak rano nie wstanie to kaplica. ;) Fakt, faktem, że jakiś spec musi "rzucić okiem" na niego. Zaraz po zakupie wyłączyłem standby joystickiem i miałem problem, żeby się ponownie dioda zaświeciła. Podejrzewam, że to jakaś wada fabryczna....


Edit.
Hymmm, po wysłuchaniu paru takich i owakich, oraz biadoleniu na forum, telewizor postanowił sam zaświecić diodę i działa...
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ja tak miałem jak przestawiałem TV, po podłączeniu do gniazdka też nie chciał wystartować. Poczytałem w internecie i po kilku minutach zabawy z joystickiem uruchomił się bez problemu. Powiem szczerze, że na początku obstawiałem zasilacz w TV ale dobrze, że się myliłem :]

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

Ziewnik

New member
Nie zmienia to faktu, że muszę kogoś z serwisu zaprosić, zgłoszenie poszło, a jutro zadzwonię. Jak mi prąd wyłączą, to znowu będę bujał się z tym problemem.
Dzięki za podpowiedzi. Jak dowiem się czegoś za jakiś czas to dam znać co to za dziwna przypadłość.
P.S.
Ta aktualizacja co jest z listopada to tak naprawdę jest z września, chyba, że ja coś pochrzaniłem. ;-) Może ktoś to potwierdzić?
 
Do góry