Philips HMP5000/12

Franek54

New member
Witam. Czy wie ktoś jak po wifi odpalić film z napisami ? wszystko śmiga jak należy ale napisów mi nie czyta?????? Używam Ps3 Media Serwer.
 

Franek54

New member
Jaki program multimedialny używacie ? Pomoc

Witam. Właśnie zakupiłem odtwarzacz Philips hmp 5000 z myślą o streamowaniu filmów za pomocą wifi z laptopa i tu mam problem. Chodzi mi tylko o stream filmów 720/1080 i do tego zainstalowałem Ps3 Media Serwer. Wszystko chodzi ładnie, ale mam wrażenie, że tracą filmy na jakości i brak napisów, największy problem to brak napisów. Czy jest ktoś kto może mi pomóc ? :/ Testowałem jeszcze Tversity i napisów też nie łyka w txt i srt.

HELP !!!!
 

gddemon

New member
Witam. Właśnie zakupiłem odtwarzacz Philips hmp 5000 z myślą o streamowaniu filmów za pomocą wifi z laptopa i tu mam problem. Chodzi mi tylko o stream filmów 720/1080 i do tego zainstalowałem Ps3 Media Serwer. Wszystko chodzi ładnie, ale mam wrażenie, że tracą filmy na jakości i brak napisów, największy problem to brak napisów. Czy jest ktoś kto może mi pomóc ? :/ Testowałem jeszcze Tversity i napisów też nie łyka w txt i srt.

HELP !!!!

Witam, wydaje mi się, że filmy z napisamy dostepne tylko przez standardowe udostępnianie ( samba ). Przez DLNA ( UPnP ) tylko pliki multimedialne w związku z czym nie widzi txt i innych.

Wszystko byłoby może i fajnie ale pliki dostępne przez udostepnianie nie dają sie sortować i sa poukladane w kolejnosci nagrania na dysk - masakra.

Jezeli komuś działaja napisy przez DLNA ( UPnP ) proszę o informację.
 

bibi55

New member
Witam,

Mam pytanie czy ten Philips czyta dyski NTFS ? bo nie mogę nigdzie się doszukać informacji na ten temat. A drugie moje pytanie może wydać się głupie ale chciałbym rozwiać wątpliwości ponieważ na aukcjach na allegro w opisie tego Philipsa jest napisane że nie posiada on progresywnego skanowania ale odtwarza filmy w 1080p ? wtf ? dlatego chciałem zapytać czy to błąd w opisie czy może filmy są odtwarzane jak 1080i ? Z góry dziękuję za odpowiedz.
 

gddemon

New member
Witam, czy może ktoś napisać jak to z tymi napisami przez UPnP/DLNA ? Czy tylko u mnie i kolegi Franek54 nie chce ich czytać ?
 

Franek54

New member
Witam, wydaje mi się, że filmy z napisamy dostepne tylko przez standardowe udostępnianie ( samba ). Przez DLNA ( UPnP ) tylko pliki multimedialne w związku z czym nie widzi txt i innych.

Wszystko byłoby może i fajnie ale pliki dostępne przez udostepnianie nie dają sie sortować i sa poukladane w kolejnosci nagrania na dysk - masakra.

Jezeli komuś działaja napisy przez DLNA ( UPnP ) proszę o informację.

Jeśli chodzi o te standardowe udostępnienie (samba) to jest to zwykłe kliknięcie na folderze "udostępnij" jeśli dobrze rozumiem czy jestem w błędzie? Ja mogłem jedynie udostępnić pliki przy pomocy serwera (Ps3 Media Server, Tversity i wiele innych) lecz napisów nie łykał.
Najdziwniejsze jest to, że konsola Ps3 łyka wszystko bez problemu po wifi i napisy bez problemu a odtwarzacz, który jest do tego przeznaczony nie :/ tylko w tego typu programach zawsze tracą filmy na jakości bo są transkodowane.
 

bibi55

New member
Witam,

Zakupilem wczoraj tego Philipsa, podlaczylem go do telewizora Samsung LE40A856 i niestety ale filmy nie odtwarzaja mi sie progresywnie :/ obraz wyglada najgorzej jak film ze starego wesele :/ wlaczylem w ustawieniach odtwarzacza 1080p 24hz ale nic to nie zmienia, odpalalem film w 720p mkv h264 23.99 fps i niestety kupa tak samo jak odpalalem film w mniejszej rozdzielczosci avi i jest to samo :/ prosba o pomoc
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam,

Zakupilem wczoraj tego Philipsa, podlaczylem go do telewizora Samsung LE40A856 i niestety ale filmy nie odtwarzaja mi sie progresywnie :/ obraz wyglada najgorzej jak film ze starego wesele :/ wlaczylem w ustawieniach odtwarzacza 1080p 24hz ale nic to nie zmienia, odpalalem film w 720p mkv h264 23.99 fps i niestety kupa tak samo jak odpalalem film w mniejszej rozdzielczosci avi i jest to samo :/ prosba o pomoc

Ewidentnie masz coś źle ubóstwione że jakość obrazu jest słaba.
Na pewno masz ustawione Video na 1080P 50Hz ?
Przetestuj bez włączonej opcji 1080 24HZ bo możne twój tv nie lubi 24Hz.
Dodatkowo spróbuj podłączyć Playera pod inny port HDMI w TV.
 

bibi55

New member
Próbowałem powyższych rad i niestety nadal bez zmian :/ dla testu podłączyłem tego philipsa do telewizora panasonic i wszystko ładnie śmiga, na samsungu dalej jest tak samo - filmy nie odtwarzaja sie progresywnie przez co wygladaja strasznie :/ przywracalem ustawienia fabryczne i dalej nic, szukalem w tv bo myslalem ze moze tam jest cos przestawione ale niestety nie znalazlem zadnej takiej opcji :/

pomocy !
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Próbowałem powyższych rad i niestety nadal bez zmian :/ dla testu podłączyłem tego philipsa do telewizora panasonic i wszystko ładnie śmiga, na samsungu dalej jest tak samo - filmy nie odtwarzaja sie progresywnie przez co wygladaja strasznie :/ przywracalem ustawienia fabryczne i dalej nic, szukalem w tv bo myslalem ze moze tam jest cos przestawione ale niestety nie znalazlem zadnej takiej opcji :/

pomocy !

Spróbuj jeszcze w TV przywrócić ustawienia domyślne, bo nawet przy ustawieniu 1080i
obraz powinien być dobry.

Jeszcze możesz spróbować w Playerze ustawić rozdzielczość 720p
 

bibi55

New member
Próbowałem już wszystkich ustawień w tym philipsie i dalej nic sie nie zmienia obraz pod wzgledem dynamiki wyglada jak telenowela brazylijska :/ w tv nie ma funkcji przywrocenia ustawien fabrycznych jedyne co moglem zrobic to zresetowac ustawienia obrazu co tez uczynilem, niestety to takze nie pomoglo, philips jest sprawny bo na innym telewizorze dziala wiec nie wiem o co chodzi z tym samsungiem :/
 

bibi55

New member
Udalo sie problem rozwiazac :) przyczyna byl kabel hdmi :/ dziwne jest to ze na tym kablu wszystko ladnie smiga z innymi telewizorami a na samsungu nie no ale najwazniejsze ze juz wszystko dziala :)
 

martinoo

New member
Witam,

czy ten odtwarzacz odtwarza pliki .m2ts? Mam kamerę sony, która nagrywa w tym formacie, a nie wiem czy urządzenie sobie z tym poradzi :)
Będę wdzięczny za odpowiedź.

PS. Lepiej wziąć ten model, czy może Ferguson Ariva 200A? Dodam, że odtwarzacz ma mi służyć do oglądania filmów (głównie avi), przeglądania zdjęć, słuchania muzyki. Ponadto musi mieć złącze pozwalające podpiąć je do mojego telewizora - chinch lub scart), i fajnie by było jakby miało WiFi :)

Pozdrawiam
 

maderos

Member
Bez reklam
Ok...jest problem. Philips wpięty do ampli (Yamaha RX-V671)po hdmi, z ampli na TV tez hdmi. Po odpaleniu całości, obraz na TV co jakieś 2-3 sekundy znika. I tak w kolko. Żadne ustawienia czy to w ampli czy w Philipsie nie maja wpływu na zmianę tego migania. Philips podpinamy w rożne wejścia hdmi w ampli. Ma ktoś tak podpięte i może potwierdzić ze u niego działa?
 
Ostatnia edycja:

Chris_84

New member
Ok...jest problem. Philips wpięty do ampli (Yamaha RX-V671)po hdmi, z ampli na TV tez hdmi. Po odpaleniu całości, obraz na TV co jakieś 2-3 sekundy znika. I tak w kolko. Żadne ustawienia czy to w ampli czy w Philipsie nie maja wpływu na zmianę tego migania. Philips podpinamy w rożne wejścia hdmi w ampli. Ma ktoś tak podpięte i może potwierdzić ze u niego działa?
maderos może to wina kabla hdmi-pozamieniaj,jeden drugiemu nie równy ja mam przyłączony hmp5000 z telewizorem i zastanawiało mnie czego obraz nieraz zanikał na kilka sekund przy oglądaniu zdjęć i po kilku sekundach znów był
 

maderos

Member
Bez reklam
Ano. Tyle, ze juz robilem sporo kombinacji. Wychodzi na to ze philips sie nie dogaduje z yamaha. I tyle. Wrocilem do ustawień wcześniejszych, tzn philips hdmi do tv a optykiem do ampli.

P.S. Ktory odtwarzacz multimedialny mzoe na wyjsciu hdmi podac dzwiek dts hd ma i dolby true hd?

Wysłane z mojego LT15i
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Ok...jest problem. Philips wpięty do ampli (Yamaha RX-V671)po hdmi, z ampli na TV tez hdmi. Po odpaleniu całości, obraz na TV co jakieś 2-3 sekundy znika. I tak w kolko. Żadne ustawienia czy to w ampli czy w Philipsie nie maja wpływu na zmianę tego migania. Philips podpinamy w rożne wejścia hdmi w ampli. Ma ktoś tak podpięte i może potwierdzić ze u niego działa?
Witaj, ja mam RX-765 i mam HMP5000 podpięty do ampli i nie mam problemu. Prawdopodobnie wina Przewodu HDMI.
 
Do góry