Philips HMP5000/12

Dudo23

New member
może być z HDCP bo u mnie na dwóch TV jest problem (jeden stary LG, drugi nowy Samsung kupiony 2 miesiące temu)
na obu jest ten sam problem
wcześniej miewałem problem na starym TV z połączeniem przez HDMI - tam też był problem firmware'u
tu pewnie jest to samo
nikt więcej nie miał po aktualizacji problemów czy my jesteśmy jedyni lub jedni z pierwszych?
 

maderos

Member
Bez reklam
Po zakupie tego odtwarzacza, od razu uaktualniłem oprogramowanie. Nie miałem żadnych problemów. Jedynie 2 razy sie powiesił, musiałem odłączać wtyczkę zasilania. Wadliwy dźwięk w pliku filmowym, na kompie poszedł dalej, filips sie wyłożył. Poza tym zdarzeniem, zero problemów...oby tak dalej :D
 

maderos

Member
Bez reklam
No u mnie tez, i jestem po apdejcie i jest git. To zawieszenie sie odtwarzacza uważam za błąd pliku a nie samego urządzenia.
 

Xaphon

New member
Witam
Możliwe, że soft był trafiony i zdjęli go z aktualizacji on-line.
Jednakowoż ja w innej sprawie. Mianowicie.
Czy w/w player (HMP5000) potrzebuje do prawidłowej pracy w sieci (multimedia itp.) serwera DLNA czy może potrafi pracować z sambą i standardowymi share'ami (WNR3500L+USB HDD).
Z poprzednich postów wnioskuję, że jest taka możliwość (bez DLNA), wolę się jednak upewnić, więc jeśli ktoś może potwierdzić moje obserwacje będę wdzięczny.
 

gabor2

New member
Witam,

też chodzi za mną chęć kupienia tego playera, ale mam kilka wątpliwości.
1. Jak jest z softem, czy philips daje radę i aktualizuje oprogramowanie regularnie?
2. Czy istnieją, albo czy jest opcja że będą softy "niebrandowane" od innych "osób" niż Philips?
3. Czy mógłby ktoś nagrać i wrzucić, jak wygląda menu w tym sprzęcie?
4. Jeśli sprzęt ma wi-fi, czy da się ustawić aby wyświetlał bibliotekę filmów okładkami? Ewentualnie czy pobiera skądś opisy itp. rzeczy z netu?
5. Jeśli mam w filmach mkv dwie ścieżki dźwiękowe, to bez problemu można się między nimi przełączać? To samo dotyczy napisów, jeśli są wbudowane w mkv, można je wyłączyć?
6. Jak wygląda odtwarzanie napisów txt? Czy nie ma problemów?

Będę wdzięczny za odpowiedzi i ewentualne wskazówki, czy powyższe spełni jakiś inny odtwarzacz.

Pozdrawiam
 

Raftus

New member
uaktualnienie po USB ze stronki producenta też nic nie zmieniło
dalej jest: Invalid ....key...HDMI...coś tam :)

Cześć
Jestem już po konsultacji mailowej z Philipsem.W mailu opisalem dokładnie co się dzieje z odtwarzaczem, poprosiłem równięeż o ewentualne podesłanie starej wersji softu.W odpowiedzi napisali żeby podesłać odtwarzacz do najbliższego punktu serwisowego.Nic więcej.
Sprzęt oddałem w ramach gwarancji,przyjęli bez problemu.

Jak sprzęt wróci to zobaczę jaką wersję softu wgrają.
 

Franek54

New member
Witam. Zastanawiam się nad kupnem tego playerka i mam takie pytanie. Interesuje mnie oglądanie filmów 720/1080p przy pomocy DLNA ze swojego laptopa. Player posiada wifi więc możliwość zapewne jest ale czy filmy odtwarza płynnie w tych formatach ? A jeżeli nie czy może ktoś polecić jakiś player z taką funkcją sprawdzony?
Dzięki
 

schumi79

New member
Witam Wszystkich

Widzę, że używacie to urządzonko, więc powiedzcie mi, czy player ten obsługuje poprzez USB zewnętrzne dyski twarde 3.5'' 1T-1.5T-2T z własnym zasilaniem, a jeżeli tak, to czy filmy z takich dysków w formacie mkv 720p i 1080p śmigają bez problemu [tzn. czy obraz i dźwięk nie przycinają się]

Z góry wielkie dzięki za info
 

t0101

New member
Witam,
Czy orientuje sie ktos czy ten player potrafi odtworzyc film z zewnetrznego napedu optycznego DVD?
Drugie pytanie - Philips podaje, ze po aktualizacji firmware poprawie ulega odtwarzanie formatu MOV. Czy ktos ma doswiadczenia z odtwarzaniem MOV (H.264) np. z cyfrowych lustrzanek Canona na tym playerze?

Z gory dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Witam Wszystkich

Widzę, że używacie to urządzonko, więc powiedzcie mi, czy player ten obsługuje poprzez USB zewnętrzne dyski twarde 3.5'' 1T-1.5T-2T z własnym zasilaniem, a jeżeli tak, to czy filmy z takich dysków w formacie mkv 720p i 1080p śmigają bez problemu [tzn. czy obraz i dźwięk nie przycinają się]

Z góry wielkie dzięki za info

Ja mam akurat 1.5 tera bo jak kupowalem to nie bylo 2 tb, a jedynie 2.5. A ze nie bylem pewien co do poprawnosci dzialania z takim dyskiem to wzialem "mniejszy". Co do pytania 2, mnie smiga wszystko co mu wrzucam. Nie ma mowy o zadnych przycinkach, chyba ze film jest skopany. Mialem przypadek, ze film mi wieszal odtwarzacz. Na kompie w tym samym mijescu slychac bylo takie pikniecie. Poza tym nie mam problemow.
 

t0101

New member
Witam,
Może się komuś przyda informacja odnośnie zewnętrznych napędów DVD, którą otrzymałem bezpośrednio od Philipsa:
"oba modele (HMP3000, HMP5000) umożliwiają podłączenie poprzez USB zewnętrznego napędu optycznego DVD, tak aby można było oglądać filmy z plyt DVD, CD, VCD."
 

NChrys

New member
Stara wersja!

Ma ktoś może starszą wersję sterownika na kompie do Philips HMP5000/12 niż tą co mam 1223? Bo u mnie coś nie działa poprawnie ta nowa. :sad:
 

maderos

Member
Bez reklam
Ja mam nowa wersje od początku. Pierwsze co zrobiłem to update. Co się dzieje ze chcesz wersje poprzednią?
P.S. Jak macie ustawioną sekcje Video?
 

NChrys

New member
wi-fi

Nie łączy się z siecią wi-fi. Nie mam pojęcia co zrobić więc może jakoś przywrócić tą starą wersję. Pisałem do PHILIPsa, a oni napisali mi że mam zanieść urządzenie do serwisu. O nie.
 
Do góry