Philips HMP5000/12

Chris_84

New member
hawk a co wnosi nowa wersja aktualizacji czy sa rozbudowane bardziej uslugi internetowe tzn czy jest co było youtube face , accu i picasa.
Ps.Moze wiesz jak to jest z picasa bo za cholere nie moge sie zalogowac w zaden sposób bo pisze ze serwer nie odpowiada itd.A z poziomu kompa wszystko da sie przeglądac zdjęcia oczywiscie.
Może jakies wskazówki krok po kroku.
 

Jackiller

New member
Na pewno idą pliki AVCHD 1080 60p i 50p ("p" - nie pomyliłem)
Wrzucałem ori pliki z aparatu Sony DSC RX100 Sony DSC-HX20V.
Nie poszły pliki z rozszerzeniem MOV z Canona G1X... nie wpadłem na to żeby zmienić rozszerzenie
sony HX9
sony RX100
Canon G1X - mov
Jak ktoś może niech pobierze MOVa i sprawdzi czy pójdzie po zmianie rozszerzenia (nie mam playera, sprawdzałem przez chwilę w sklepie).
 
Ostatnia edycja:

koperkoper

New member
Witam.
Zamówiłem owy sprzęt w Rtv euro Agd, czekałem 3 tygodnie i wczoraj doczekałem się:)
Podłączam pod prąd, podpinam pod Tv przez HDMI, baterie do pilota. Odtwarzacz się uruchami, pokazuje się obraz żeby kliknąc dowolny guzik, inaczej sprżed przejdzie w tryb czuwania. Naciskam i nic. Wymiana baterii nie pomogła. Czy ja coś robię źle czy dostałem wadliwy sprżet/niedziałający pilot?
Proszę o pomoc:)
 

qqqqqq11

New member
Dlaczego mi wyskakuje z radia internetowego?

Pytanie jak wyżej.Dziaiaj uruchomiłem wreszcie radio internetowe i jest problem.Przesłucham jeden lub dwa utwory i wyskakuje z danej stacji do playlist. Zna ktoś rozwiązanie?Proszę o pomoc.
 

Macko-2

New member
HMP 5000 i eSATA

Kupiłem 2 dni temu odtwarzacz Philips HMP5000.
Bardzo ładne i zgrabne urządzenie. Posiada wszystkie funkcje jakie potrzebujemy do wygodnego oglądania filmów, przeglądania zdjęć czy słuchania muzyki. Reasumując, jest to co musi być bez zbędnych dodatków, których nigdy nie wykorzystamy.

1) Instalacja
Podłączenie do TV oczywiście przez HDMI.
W zasadzie już po kilku sekundach mam przed sobą czytelny interface:
* USB * Karta pamięci *Dysk eSata
* Usługi internetowe * Sieć * Konfiguracja

2) Konfiguracja
Na początku wziąłem się za konfigurację pod swoje ustawienia, czyli:
konfiguracja / system / napisy - zmieniłem na "środkowoeuropejski'
konfiguracja / system / nazwa urządzenia -ja nazwałem "philips"
sieć - przy pierwszym uruchomieniu automatycznie poprosi nas o konfigurację połączenia. Ja wybrałem łącze bezprzewodowe. Podałem nazwę routera i hasło dostępu. Po chwili pojawił się komunikat o poprawnej konfiguracji.

3) Test filmu z napisami (txt) przy użyciu USB
Bez problemu rozpoznaje wszystkie formaty. Film odtwarza się natychmiast. Po naciśnięciu na pilocie przycisku subtitle mamy wiele opcji do wyboru takich jak: wł/wył napisy, ustawienie poziomu wyświetlania, wielkość czcionki, rodzaj kodowania, kolor czcionki.
Przewijanie bardzo szybkie i precyzyjne.

4) Test filmu z napisami (txt) przy użyciu WiFi
I tu pojawiają się małe schody i problemy. O ile w instrukcji opisane jest korzystanie z "udostępnione pliki multimedialne", niestety z druga opcją musimy powalczyć. A zatem po wejściu w "sieć" mamy do wyboru dwie opcje:
* folder udostępniony
* udostępnione pliki multimedialne
Zacznę od tego, z którym walczę po chwilę obecną - "folder udostępniony".
Dzieli się na 2 opcje: My_Shortcuts i Workgroup.
Po wejściu w "workgroup" pokazuje mi się nazwa routera. Czyli jest dobrze, widzi sieć i domenę. Po wejściu w nazwę sieci wyskakuje okienko "Logowanie do sieci" gdzie pyta się o "ID użytkownika sieci" i "hasło sieciowe". Na tym etapie zakończyłem dalszą przygodę z opcją "folder udostępniony". Myślałem, że wiem o co pyta...myliłem się jednak. Wpisałem już chyba wszystkie możliwe loginy, nazwy użytkownika i ścieżki dostępu jak i hasła. Zawsze pojawia mi się komunikat "LOGON FAIELD".
Jest jeszcze droga manualna (tak mi się zdaje).
Wchodząc w "My_Shortcuts" mamy możliwość edycji. Po wejściu w edycję pojawia się okno akcji: dodaj, zmień, usuń. Po wejściu w "dodaj" pojawia się okno ustawień sieciowych. Czyli "ID użytkownika sieci", "hasło sieciowe" i "określ IP serwera plików". Niestety nie potrafię ustawić wartości IP. Po prostu się nie da.. a szkoda bo czuje, że mogło by to skrócić moja mękę.
A więc nie powiem Wam jak działa...
Pierwsze pytanie:
Czy ktoś sobie z tym poradził? Jeżeli tak to proszę o rozwiązanie.

Jeśli chodzi o "udostępnione pliki multimedialne" to wszystko chodzi bez zarzutu. Jedynym problemem jaki miałem to odnalezienie na komputerze folderu udostępnianego, który wykorzystywany jest przez serwer DLNA. (C:\Users\twoja nazwa użytkownika\Videos ). Dodatkowo rozróżnia jeszcze foldery: music, pictures. Zapisanie w jednym z trzech podanych folderów plików spowoduje wyświetlenie na TV.

5) Aktualizację
Tu coś się popsuło... Wykonałem poprawnie aktualizację i.... nie działają napisy (w żadnym formacie) jeżeli film odtwarzamy za pomocą WiFi. Nie widzi napisów. Ciekawostką jest to, że przy odtwarzaniu tego samego filmu z napisami wykorzystując USB, wszystko działa poprawnie. Dziwna sprawa.
A zatem pytanie numer dwa:
Czy ktoś sobie z tym poradził?

Jeśli chodzi o opcje "karta" i "eSata" wszystko działa poprawnie.

Takie mam odczucia po 2 dniach zabawy ze sprzętem, który miał być super prosty w obsłudze a do końca nie jest.

Jeżeli ma ktoś szerszą wiedzę odnośnie tych problemów prosił bym o podzielenie się z nami.

/Mikołaj

Witam,
W moim HMP 5000 nie działa złacze eSATA. Podłączyłem dysk WD 2T z zewnętrznym zasilaczem i odtwarzacz nie widzi dysku. Czy miał ktoś z tym problem ? Proszę o pomoc.:blagam:
Macko-2
 

uki1985

New member
Jestem niemalże zdecydowany na zakup. Ostatecznie szalę przeważy odpowiedź na pytanie: Czy ten odtwarzacz "łyka" filmy wraz z napisami .srt przez sieć DLNA? Użytkownicy proszeni są o podzielenie się wiedzą.
 

Jackiller

New member
Proszę o informację czy procesor obrazu w modelu 5000 jest taki sam jak w 3000 i 7000 ?
Pożyczyłem model 3000/12 i niestety nie odtwarza on płynnie AVCHD 1080 50/60p (Progressive AVCHD) pochodzącego z aparatu Panasonic LX7
Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w sieci...
 
Ostatnia edycja:

Pirxx11

New member
Pytanie jak wyżej.Dziaiaj uruchomiłem wreszcie radio internetowe i jest problem.Przesłucham jeden lub dwa utwory i wyskakuje z danej stacji do playlist. Zna ktoś rozwiązanie?Proszę o pomoc.

A ja w związku z tym mam pytanie - jak w ogóle odpalić radio internetowe?
Ponadto - czy istnieje mozliwość zainstalowania na HMP 5000 Androida?
Albo jakichkolwiek aplikacji/programów?
Jakieś wskazówki?
Linki do softu nie-brandowanego?


Mam playera od kilku tygodni i jestem b. zadowolony. Podstawowe oczekiwania (odtwarzanie plików video i audio) spełnia doskonale.
Pozdrawiam.
 

Pirxx11

New member
Tak, odtwarza filmy wraz z napisami *srt poprzez sieć wi-fi. Jeżeli napisy są w osobnym pliku poprawność wyświetlania polskich znaków zapewnia wybór zestawu znaków "środkowoeuropejski". Natomiast jak są w kontenerze (wbudowane w film *.mkv) to należy wybrać zestaw znaków "uniwersalny".
 

Pirxx11

New member
Proszę o informację czy procesor obrazu w modelu 5000 jest taki sam jak w 3000 i 7000 ?
Pożyczyłem model 3000/12 i niestety nie odtwarza on płynnie AVCHD 1080 50/60p (Progressive AVCHD) pochodzącego z aparatu Panasonic LX7
Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w sieci...

Procesor jest ten sam. Jednakże w wersji HMP 5000/12 najnowszys soft (1261) poprawił wyświetlanie kilku formatów plików (m. innymi MOV). Nie jest wykluczone, że ten format który Ciebie interesuje tez pójdzie lepiej.
 

qqqqqq11

New member
Odpowiedź o radio internetowe

Witam,jeśli chodzi o radio internetowe to ściągnąlem pliki z rozszerzeniem *.pls w których zawarte są adresy stacji internetowych i player normalnie je wczytuje i odtwarza. Przesyłam Ci przykładowe pliki tylko zmień rozszerzenie na pls. Pozdro......
 

Attachments

  • 80s.txt
    2,6 KB · Wyś: 262
  • 20lat.txt
    2,9 KB · Wyś: 642
  • 50s.txt
    2,6 KB · Wyś: 195
Ostatnia edycja:

maniek1983

New member
Witam w jakim formacje maja byc napisy zeby byly odczytane ?? Napisy musza sie tak samo nazywac jak film??Bo czesto jest tak ze jak nacisne przyscisk subtitle na pilocie to wyswietlane jest info brak napisow.I jeszce jedno pytanie czy wersja oprogramowanie 1261 jest ok nie ma problemow takich jak w poprzednich wersjach ze komus odtwarzacz sie zawiesil nie czytal plikow itp.???
 
Ostatnia edycja:

Pirxx11

New member
Rzeczywiście, napisy musza mieć dokładnie taką samą nazwę jak film. Co do wersji oprogramowania - jest ok. Zwiechy się zdarzają - od czasu do czasu. Ale to dotyczy wszystkich wersji softu. A ta wersja ma poprawione odtwarzanie kilku rodzajów plików - m. innymi *.mob. Czyli to najlepsza na dzis wersja.
 

Coolasek

New member
Witam, czy HMP5000 odtwarza filmy 1080p o wielkośći około 12GB?
I czy ktoś wie jak ma się on do nowego odtwarzacza WESTERN DIGITAL WD TV PLAY (WDBHZM0000NBK)

Będe wdzięczny za szybką odp.
 

Pirxx11

New member
Odtwarzałem na tym playerku filmy nawet o wielkości 20Gb - bez problemów. W zasadzie szybkość transmisji do 60 Mb/sek nie stanowi problemu. Oczywiscie, mówię o odtwarzaniu z dysku lub usb. Przez sieć wi-fi duze pliki może przycinać. Nie wiem jak ten player wygląda na tle innych. Ale do odtwarzania folmów/muzyki jest ok.
 

niedoza

New member
Witam
Proszę o informację czy może sa dostepne aplikacje do HMP 5000 roszerzające usługi sieciowe o radio internetowe. Uściślając, ponieważ powyżej były już ptania o radio internetowe, chodzi mi o możliwość odpalenia takiej strony z menu HMP tak jak Youtube czy Picasa ( HMP mam podpiete do TV a ten z kolei współpracuje z zestawem audio. z góry dziekuję za odpowiedź
 

Pirxx11

New member
Nie spotkałem żadnego sposobu/omówienia/porady jak zainstalować jakiekolwiek rozszerzenia HMP 5000. Radio tak, ale jak to było mówione powyżej - odpalane z pliku. Działa ok - pod warunkiem, ze postaramy sie o dobre linki do stacji radiowych. Co do podłaczania playera do zestawu audio - najlepiej bezposrednio przez kabel optyczny - z pominieciem odbiornika TV. W opcjach ustawiamy Audio=Raw. Czyli bez obróbki sygnału. Tak jest najlepiej. A TV można podpiąc przez drugie gniazdo. Zazwyczaj sa dwa w kinie domowym. Jakość dźwięku jest wówczas najlepsza.
 

niedoza

New member
Nie spotkałem żadnego sposobu/omówienia/porady jak zainstalować jakiekolwiek rozszerzenia HMP 5000. Radio tak, ale jak to było mówione powyżej - odpalane z pliku. Działa ok - pod warunkiem, ze postaramy sie o dobre linki do stacji radiowych. Co do podłaczania playera do zestawu audio - najlepiej bezposrednio przez kabel optyczny - z pominieciem odbiornika TV. W opcjach ustawiamy Audio=Raw. Czyli bez obróbki sygnału. Tak jest najlepiej. A TV można podpiąc przez drugie gniazdo. Zazwyczaj sa dwa w kinie domowym. Jakość dźwięku jest wówczas najlepsza.

Dzięki za zainteresowanie:). A może taki sposób, który mi podsunął kolega - W HMP 5000 są wgrane cztery aplikacjie ( m.in. Youtube, Picasa i...potral pogodowy ) gdyby tak przekierować w ruterze ten adres "pogodowy" na adres radia internetowego? Teoretycznie to możliwe ale...nie mam pojęcia jak to zrobić :blagam:
Dla pełnej jasności chciałbym sluchać radia bez włączania kompa
 
Do góry