Philips HMP5000/12

NChrys

New member
Router chyba jest w porządku, bo bez problemu łączy sie bezprzewodowo z komputerem stacjonarnym.............. Nie mam pomysłów, co może być nie tak :(
 

maderos

Member
Bez reklam
Hmm...a inne urządzenia bez problemu podłączasz, czy tylko masz kompa podłączonego? Moze telefon spróbuj, jak sie uda to faktycznie dziwne...
 

NChrys

New member
Kumpel podłączył swój telefon bez problemu......, słuchaliśmy radia tym sposobem.... Kombinuję różne rzeczy - próbowałem z nowym hasłem, zmieniłem i znów wszystko się lączy poza philipsem :/
 

maderos

Member
Bez reklam
Hmm...właściwie to nie ma co kombinować. Mnie to zajęło tyle co wpisanie hasła...siec znalazł od razu. Sam juz nie wiem. Ja mam inny ruter, TP linka i raczej nie mam z nim problemów. Może dlatego ze to prosty sprzęt jest :D
 

Matthias

New member
Po pierwsze chciałbym wszystkich powitać.
Jestem nowym członkiem wspólnoty HDTV, choć od długiegi czasu byłem "cichym" obserwatorem. Mam nadzieję, iż bedę mógł wnieśc coś od siebie na tym forrm. Raz jeszcze witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu poszukuję informacji na temat tego odtwarzacza. Mam wieć zasadnicze pytanie. Co tak naprawdę oznacza zapis w danych technicznych: DTS 2.0+ Gigital Out? Czy ktoś możemi to rozszyfrować?
Wydaje sie że skrzyneczka potrafi downmixować pełny DTS na formę Stereo czyli 2.0 na wyjściu cyfrowym audio ale czy w tym przupadku mozliwe jest uzyskanie pełnej ścieżki dźwiękowej 5.1 np. po HDMI? Prosze o opinie.
Pozdr.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja posiadam od ponad miesiąca PHILIPS hmp3000_12 za tą cene to na prawde cacko u mnie smiga z dyskiem WD Esenntial 2T jak na razie zero problemów
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie mam jeszcze kina czje się dopiero więc na razie ci nie pomoge, ale na pewno bedzie 5.1 ogólnie puszcza nawet 7.1 więc na pewno nie ma z tym problemu, tak mi sie wydaje ze dzwięk musi lecieć przez optyka zeby był przestrzenny ale nie jestem pewien jak pisałem nie testowałem w ten sposób
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Po pierwsze chciałbym wszystkich powitać.
Jestem nowym członkiem wspólnoty HDTV, choć od długiegi czasu byłem "cichym" obserwatorem. Mam nadzieję, iż bedę mógł wnieśc coś od siebie na tym forrm. Raz jeszcze witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu poszukuję informacji na temat tego odtwarzacza. Mam wieć zasadnicze pytanie. Co tak naprawdę oznacza zapis w danych technicznych: DTS 2.0+ Gigital Out? Czy ktoś możemi to rozszyfrować?
Wydaje sie że skrzyneczka potrafi downmixować pełny DTS na formę Stereo czyli 2.0 na wyjściu cyfrowym audio ale czy w tym przupadku mozliwe jest uzyskanie pełnej ścieżki dźwiękowej 5.1 np. po HDMI? Prosze o opinie.
Pozdr.

DTS 2.0+ waśnie oznacza że potrafi downmixować do Stereo, co jest przydatne jak się nie posiada kina domowego.
Dźwięk 5.1 po optyku i hdmi jest jak najbardziej.
Wystarczy tylko w ustawieniach audio odpowiednio ustawić.
 
Ostatnia edycja:

jacep

New member
udostepnianie folderów dla Philips HMP5000

Kupiłem 2 dni temu odtwarzacz Philips HMP5000.
Bardzo ładne i zgrabne urządzenie. Posiada wszystkie funkcje jakie potrzebujemy do wygodnego oglądania filmów, przeglądania zdjęć czy słuchania muzyki. Reasumując, jest to co musi być bez zbędnych dodatków, których nigdy nie wykorzystamy.

1) Instalacja
Podłączenie do TV oczywiście przez HDMI.
W zasadzie już po kilku sekundach mam przed sobą czytelny interface:
* USB * Karta pamięci *Dysk eSata
* Usługi internetowe * Sieć * Konfiguracja

2) Konfiguracja
Na początku wziąłem się za konfigurację pod swoje ustawienia, czyli:
konfiguracja / system / napisy - zmieniłem na "środkowoeuropejski'
konfiguracja / system / nazwa urządzenia -ja nazwałem "philips"
sieć - przy pierwszym uruchomieniu automatycznie poprosi nas o konfigurację połączenia. Ja wybrałem łącze bezprzewodowe. Podałem nazwę routera i hasło dostępu. Po chwili pojawił się komunikat o poprawnej konfiguracji.

3) Test filmu z napisami (txt) przy użyciu USB
Bez problemu rozpoznaje wszystkie formaty. Film odtwarza się natychmiast. Po naciśnięciu na pilocie przycisku subtitle mamy wiele opcji do wyboru takich jak: wł/wył napisy, ustawienie poziomu wyświetlania, wielkość czcionki, rodzaj kodowania, kolor czcionki.
Przewijanie bardzo szybkie i precyzyjne.

4) Test filmu z napisami (txt) przy użyciu WiFi
I tu pojawiają się małe schody i problemy. O ile w instrukcji opisane jest korzystanie z "udostępnione pliki multimedialne", niestety z druga opcją musimy powalczyć. A zatem po wejściu w "sieć" mamy do wyboru dwie opcje:
* folder udostępniony
* udostępnione pliki multimedialne
Zacznę od tego, z którym walczę po chwilę obecną - "folder udostępniony".
Dzieli się na 2 opcje: My_Shortcuts i Workgroup.
Po wejściu w "workgroup" pokazuje mi się nazwa routera. Czyli jest dobrze, widzi sieć i domenę. Po wejściu w nazwę sieci wyskakuje okienko "Logowanie do sieci" gdzie pyta się o "ID użytkownika sieci" i "hasło sieciowe". Na tym etapie zakończyłem dalszą przygodę z opcją "folder udostępniony". Myślałem, że wiem o co pyta...myliłem się jednak. Wpisałem już chyba wszystkie możliwe loginy, nazwy użytkownika i ścieżki dostępu jak i hasła. Zawsze pojawia mi się komunikat "LOGON FAIELD".
Jest jeszcze droga manualna (tak mi się zdaje).
Wchodząc w "My_Shortcuts" mamy możliwość edycji. Po wejściu w edycję pojawia się okno akcji: dodaj, zmień, usuń. Po wejściu w "dodaj" pojawia się okno ustawień sieciowych. Czyli "ID użytkownika sieci", "hasło sieciowe" i "określ IP serwera plików". Niestety nie potrafię ustawić wartości IP. Po prostu się nie da.. a szkoda bo czuje, że mogło by to skrócić moja mękę.
A więc nie powiem Wam jak działa...
Pierwsze pytanie:
Czy ktoś sobie z tym poradził? Jeżeli tak to proszę o rozwiązanie.

Jeśli chodzi o "udostępnione pliki multimedialne" to wszystko chodzi bez zarzutu. Jedynym problemem jaki miałem to odnalezienie na komputerze folderu udostępnianego, który wykorzystywany jest przez serwer DLNA. (C:\Users\twoja nazwa użytkownika\Videos ). Dodatkowo rozróżnia jeszcze foldery: music, pictures. Zapisanie w jednym z trzech podanych folderów plików spowoduje wyświetlenie na TV.

5) Aktualizację
Tu coś się popsuło... Wykonałem poprawnie aktualizację i.... nie działają napisy (w żadnym formacie) jeżeli film odtwarzamy za pomocą WiFi. Nie widzi napisów. Ciekawostką jest to, że przy odtwarzaniu tego samego filmu z napisami wykorzystując USB, wszystko działa poprawnie. Dziwna sprawa.
A zatem pytanie numer dwa:
Czy ktoś sobie z tym poradził?

Jeśli chodzi o opcje "karta" i "eSata" wszystko działa poprawnie.

Takie mam odczucia po 2 dniach zabawy ze sprzętem, który miał być super prosty w obsłudze a do końca nie jest.

Jeżeli ma ktoś szerszą wiedzę odnośnie tych problemów prosił bym o podzielenie się z nami.

/Mikołaj


Witam serdecznie

problem z udostępnianiem folderów rozwiązany. Mam vistę ( niestety) i wygląda to tak:
1. Centrum udostępniania i sieci
2. Udostępnianie i odnajdywanie
3. Wyłączyć udostępnianie chronione hasłem.
Poza tym należy udostępnić poszczególne foldery z tymi plikami które chcemy odtwarzać. Jak to wygląda w innych systemach nie wiem.

Pozdrawiam
 

Raftus

New member
Odtwarzacz nie dziala po aktualizacji oprogramowania

Witam

Chcialbym doczepic swój temat do tego wątku.Mianowicie chodzi o to że po zakupie tego odtwarzacza ściągnąłem aktualizację ze strony Philipsa ver. 1223.Aktualizacja zostala zainstalowana przez USB prawidłowo.Po zainstalowaniu się softu odtwarzacz wyłaczył się i po chwili ponownie sie załaczył, pojawiło się menu i po chwili wyswietlil sie komunikat INVALID HDMI CONNECTION.Po 30 sekundach odtwarzacz sie wyłącza.

Czy macie jakieś pomysły czy pozostaje mi oddać go w ramach gwarancji.
Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
 

Raftus

New member
Zresetuj playera, gdzieś powinien być mały przycisk do tego.

Własnie wcześniej oglądałem się już za jakimś resetem, ale nic nie znalazłem.A tak wogóle muszę poprawić mój wcześniejszy post odnośnie wyświetlanego komunikatu o błędzie.
Komunikat jest następujący

INVALID HDMI KEY FOUND
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Własnie wcześniej oglądałem się już za jakimś resetem, ale nic nie znalazłem.A tak wogóle muszę poprawić mój wcześniejszy post odnośnie wyświetlanego komunikatu o błędzie.
Komunikat jest następujący

INVALID HDMI KEY FOUND

Spróbuj podłączyć do telewizora przez wejście AV
jak będzie obraz to przywróć ustawienia fabryczne.
 

Dudo23

New member
Spróbuj podłączyć do telewizora przez wejście AV
jak będzie obraz to przywróć ustawienia fabryczne.

mam to samo co kolega i u mnie działa po AV ale tylko wtedy jak odłączę definitywnie kabel HDMI bo mimo zmiany źródła sygnału na AV rozpoznaje podłączony kabel HDMI
no i po aktualizacji (do softu z bugiem) wypadałoby przywrócić firmware do poprzedniego
tylko jak???
 

Raftus

New member
mam to samo co kolega i u mnie działa po AV ale tylko wtedy jak odłączę definitywnie kabel HDMI bo mimo zmiany źródła sygnału na AV rozpoznaje podłączony kabel HDMI
no i po aktualizacji (do softu z bugiem) wypadałoby przywrócić firmware do poprzedniego
tylko jak???

Witam
Będę właśnie pisał maila do Philipsa w tej sprawie.Mam nadzieję że podeślą poprzednią wersję softu.Wydaję mi się że problem związany jest z zabezpieczeniem HDCP, ale nie jestem pewien.
Ustawienia fabryczne niestety nie pomagają.Mam nadzieję że jakoś uda się problem rozwiązać

Pozdrawiam
 
Do góry