Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

conqest

Well-known member
Bez reklam
W jaki sposób można zmienić Kontrast podświetlenia w Dolby Vision? U mnie ta opcja jest na szaro i ustawiona na 50 i nie mogę jej zmienić by ustawić na więcej.
Musisz odpalić materiał DV np z dysku

@Katar10
Nie dziwię się, philipsy mają beznadziejny tryb sklepowy. Było o tym wiele razy na forum. Po poprawnym ustawieniu nie ma porównania do tego jak on świeci w sklepie.

@ADBAR70
Sprowadź pw

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
A czytasz co ja napisałem?? Napisałem z dysku a nie na Netflix... Cytujesz moją wypowiedź a i tak robisz po swojemu...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz i tak nie mogę nic sprawdzić,ani zmienić bo TV pojechał właśnie do serwisu w Gorzowie WLKP.
@conqest napisałeś np z dysku,a to jest różnica niż jakbyś napisał tylko z dysku.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
no nie tylko, bo może być np pendrive :) pisząc np z dysku miałem na myśli zewnętrzne źródło (dysk twardy, pendrive). Dlaczego do serwisu pojechał?
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Siadło gniazdo HDMI 2 i gdy pod nie podłączyłem coś to nie można było pilotem zmienić źródła. Podejrzewali płytę główną i dziś o 7:30 przyjechali z Gorzowa WLKP i zabrali. Telewizor niecałe 2 miesiące to niech naprawiają.
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
A u mnie zauważyłem że na kablówce tylko na kanałach canal + czasami brak głosu tylko nieprzyjemne takie terkotanie ,po przełączeniu na inny kanał i powrót do canal+ dżwięk powraca ale czasami jest lekko spóżniony względem obrazu .Tylko na kanałach canal+
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie czy ten telewizor obsługuje wi fi direct Nie za bardzo się na tym znam ale wyczytałem że w ten sposób można połączyć np laptop z telewizorem

Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś próbował połączyć ten telewizor bezprzewodowo z laptopem z windows 10
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
A u mnie zauważyłem że na kablówce tylko na kanałach canal + czasami brak głosu tylko nieprzyjemne takie terkotanie ,po przełączeniu na inny kanał i powrót do canal+ dżwięk powraca ale czasami jest lekko spóżniony względem obrazu .Tylko na kanałach canal+

Miałem podobnie w apce Canal Plus w NVIDIA shield, zmieniłem w opcjach dźwięku na wielokanałowe obejście i dźwięk już był normalnie odtwarzany.

Problem mam tylko podczas dźwięku z soundbara na włączony automatycznie ARC. Na obydwu gniazdach hdmi 1 i 2... Przy wyłączonym arc z automatu jest tylko strzelanie w głośniku, po załączeniu arc dźwięk ok, ale przy przełączeniu na obojętnie co czy to kodu, YouTube czy inny kanał nawet w naziemnej przez 2 sek. brakuje dźwięku.

Zauważyłem, że przy wyłączonym arc, dźwięk odpala się od razu po przełączeniu obojętnie czy to apka czy kanał naziemny itd...
Natomiast po odpaleniu automatycznie ARC, cisza 2 sekundowa..
Czy ktoś ma coś podobnego?
 

pldymek

New member
Ekipa pytanie bo już zgłupiałem jak ten tv radzi sobie z konsolami nowej generacji ? Myślę co lepsze 9206 czy x90j 🤔
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Radzi sobie bardzo dobrze - obraz rewelacja :) Miałem podobny dylemat i wybrałem 9206. Mam go 7 miesięcy i wszystko jest cacy:) Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A ja mam sony xh 9096, kupowałem drugi tv i myślałem nad x90j ale philips jak dla mnie miał lepszy obraz - wybrałem 9206. Tv stały obok siebie u mnie w salonie (nie w sklepie gdzie philips zawsze wypadnie gorzej), testowałem rożne materiały i philips obraz miał jak dla mnie ładniejszy.
 

pldymek

New member
Trochę naczytałem się tych opinii wcześniejszych o matrycy i się boję tego 9206 gdzieś czytałem też że nie ma dużej różnicy względem starszych modeli jeśli chodzi o matrycę chciałbym właśnie zobaczyć takie zestawienie 9206 vs x90j
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ależ ja nie namawiam do niczego, ja mówię o swoich odczuciach i tyle...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Wszystkich.
Też postawiłem na ten model Philipsa 65".
Szukam dobrego pewnego wieszaka. Co polecacie?
Pozdrawiam Wszystkich.
 
Do góry