Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wybierałem pomiędzy tym Philipsem a Sony XR93J. Wygrał Philips jakością obrazu o jakości wykonania już nie wspomnę. W Sony ramka to plastik fantastik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spoko to będę czekał na jakąś promke :)i go łykam


Na Twoim miejscu nie czekałbym zbyt długo, bo jeszcze firmy nie do końca już przekalkulowały koszta działalności w nowej, ładnej polskiej rzeczywistości. I jestem pewien, że one jeszcze wzrosną, a za tym pójdą też ceny.



W marketach w grudniu ceny były następujące:
- 55 cali - regularna 4699 zł, promo 3999 zł,
- 65 cali - regularna 5999 zł, promo 5999 zł.



Teraz ceny promo to odpowiednio 4499 zł i 5499 zł w EU, ME i MM. A poza tymi sieciówkami dostępność jest niewielka, stąd i konkurencja cenowa żadna.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Twoim miejscu nie czekałbym zbyt długo, bo jeszcze firmy nie do końca już przekalkulowały koszta działalności w nowej, ładnej polskiej rzeczywistości. I jestem pewien, że one jeszcze wzrosną, a za tym pójdą też ceny.



W marketach w grudniu ceny były następujące:
- 55 cali - regularna 4699 zł, promo 3999 zł,
- 65 cali - regularna 5999 zł, promo 5999 zł.



Teraz ceny promo to odpowiednio 4499 zł i 5499 zł w EU, ME i MM. A poza tymi sieciówkami dostępność jest niewielka, stąd i konkurencja cenowa żadna.


Ja kupiłem 55 cali za 3999 w grudniu. Naprawdę nie żałuję. Kiki jak tam test?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja dałem 4500 za 65 i też jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

SergioVM

New member
Chyba tak. Mam standardowe ustawienia HDR gaming i od tych ustawień bolą mnie ozy, próbowałem również temperatury barwowe z twoich postów ale mi się wydaje że są za ciemne.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak trudno je rozjaśnić?
Wiadomo że HDR czy DolbyVision potrzebują innej jasności...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ja wtrącę dwa słowa tylko, działa dźwięk z tv przez optyczny na wzmacniacz, też się bawiłem z 1.5 godziny z tymi ustawieniami obrazu, tyle tego jest że zwariować można, po trzecie, to nie wiem czy był tu wątek o dźwięku, ustawiłem na wirtualizujący,czy jakoś tak on się nazywa i jest dwa razy głośniej, gdyby ktoś nie wiedział, no i po ostatnie, też nie wiem czy pisano o tym,tv robi jako lampka nocna, odkryłem przez przypadek, tv na czuwaniu,naciskamy ambilight i robi jako lampka, A każdym razem naciskając ambilight, zmienia się kolor na czerwony, niebieski,zielony i biały,za piątym razem znów wchodzi w stan czuwania,tak napisałem gdyby ktoś nie wiedział- pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, funkcja lampki nocnej działa od początku powstania ambilight .
Lounge Light - tak się nazywa.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Porównanie nie ma sensu. Ten TCL to mini led. Jasne że obraz będzie miał lepszy i też lepszy dźwięk Onkyo. Też chciałem go kupić. Android słabo działa tak piszą osoby, które go mają. Pisał też ktoś i to na tym forum, że padła mu matryca. Nie chciałem ryzykować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
W teorii powinien być lepszy ale czy jest?



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
działa dźwięk z tv przez optyczny na wzmacniacz


U mnie działa przez optyczny.



Ustawienia\Wszystkie ustawienia\Ustawienia ogólne\Easy Link\Easy Link - wyłącz
Wyjście audio - głośniki telewizora

Ustawienia\Wszystkie ustawienia\Dźwięk\Zaawansowane\eARC - wyłącz

Ustawienia\Wszystkie ustawienia\Dźwięk\Zaawansowane\Format wyjścia cyfrowego - wielokanałowy


W kinie/amplitunerze wyłącz na HDMI ARC/CEC


Przy takiej konfiguracji u mnie działa. Dwa zastrzeżenia:
- jeśli format audio jest DD+ to po optycznym jest tylko DD,
- często nie rozpoznaje fonii w Dolby Atmos - wtedy muszę przełączyć format z wielokanałowego na PCM i z powrotem na wielokanałowy i gra; ale je s t jest TrueHD+Atmos to fonia jest.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest test 9206, choć jakiś krótki.
Wg przeprowadzonych pomiarów balans bieli ma znaczą dominantę czerwonego - nawet do 10%.
Ciekawe, jak to się ma od zamieszczonych ustawień 20 punktów bieli, w których czerwony jest niwelowany w niższych poziomach jasności, a z testu wynika, że powinno się go ograniczyć od 20-30% w górę.
Pytanie, czy to tylko testowany egzemplarz tak miał, czy też kwestia wielkości matrycy (55")?
 
Do góry