Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to i ja się pochwalę....

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
6235482a1209365b978df5c95d21b3fe.jpg
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
No niestety mam podobnie. Wcześniej mega mnie to drażniło, teraz mi przeszło... Heh

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Grzesio32

New member
Rozumiem, że producent tego typu wady nie uznaje podczas procesów reklamacyjnych? Mam jeszcze szansę odstąpić od umowy i wybrać coś innego. Przeszkadza to w codziennym użytkowaniu, przy graniu na konsoli , netflixie? Jak oceniacie pod dluzszym czasie?
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co się tyczy zdjęcia nr 2. Ludzie- czy Wy naprawdę oglądacie pod takim kątem?

U mnie clouding też występuje, ale w większym stopniu zaraz po włączeniu TV - jak trochę pogra to później znacznie lepiej.

W moim przypadku - TV stpi na nózkach pomogło też dokładne „wypoziomowanie i wypionowanie” - podejrzewam, że chodzi zniwelowanie wykrzywienia bryły 9206, co pewnie skutkuje naprężeniami matrycy, a to plamami na ekranie. Podobnie też miałem ze starszym TV, który do jet pory wisiał na ścianie, a teraz stoi na nóżce i plamy są bardziej widoczne.

Z innej beczki - może się ktoś podzielić ustawieniami 20sto punktowego balansu bieli? Te, które były wcześniej zamieszczane (identyczne są na avforums) mi nie odpowiadają.
A pytam dlatego, że na moim egzemplarzu niezależnie od wklepanych ustawień czy to z forum, czy od kikiego, w głównym menu obrazu przy zmianie jasności podświetlenia zmienia się odcień w zależności od jasności obrazu - od czerwonego do neutralnego i zielono-niebieskiego przy górnych poziomach podświetlenia. A podejrzewam, że niezależnie od poziomu bieli balans RGB powinien być podobny.

Może ktoś to sprawdzi?
 

SergioVM

New member
Co się tyczy zdjęcia nr 2. Ludzie- czy Wy naprawdę oglądacie pod takim kątem?

U mnie clouding też występuje, ale w większym stopniu zaraz po włączeniu TV - jak trochę pogra to później znacznie lepiej.

W moim przypadku - TV stpi na nózkach pomogło też dokładne „wypoziomowanie i wypionowanie” - podejrzewam, że chodzi zniwelowanie wykrzywienia bryły 9206, co pewnie skutkuje naprężeniami matrycy, a to plamami na ekranie. Podobnie też miałem ze starszym TV, który do jet pory wisiał na ścianie, a teraz stoi na nóżce i plamy są bardziej widoczne.

Z innej beczki - może się ktoś podzielić ustawieniami 20sto punktowego balansu bieli? Te, które były wcześniej zamieszczane (identyczne są na avforums) mi nie odpowiadają.
A pytam dlatego, że na moim egzemplarzu niezależnie od wklepanych ustawień czy to z forum, czy od kikiego, w głównym menu obrazu przy zmianie jasności podświetlenia zmienia się odcień w zależności od jasności obrazu - od czerwonego do neutralnego i zielono-niebieskiego przy górnych poziomach podświetlenia. A podejrzewam, że niezależnie od poziomu bieli balans RGB powinien być podobny.

Może ktoś to sprawdzi?
Witam. Przepraszam że wtrącam się.
"Pomogło wypoziomowanie i wypionowanie" co to znaczy? Czy telewizor krzywo stoi na nóżkach albo co...?
:???:
 

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Przepraszam że wtrącam się.

"Pomogło wypoziomowanie i wypionowanie" co to znaczy? Czy telewizor krzywo stoi na nóżkach albo co...?

:???:
No szafka krzywa, podłoga krzywa, dom krzywy..... jutro biorę poziomice i przemierzę jak to jest u mnie. Choć zastanawia mnie co w przypadku tv wiszących, które bardzo często wiszą wyżej i są pod kątem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tv jest odchylony do tyłu. Na oko jak kiedyś patrzyłem to ok 2 cm chyba...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

SergioVM

New member
No szafka krzywa, podłoga krzywa, dom krzywy..... jutro biorę poziomice i przemierzę jak to jest u mnie. Choć zastanawia mnie co w przypadku tv wiszących, które bardzo często wiszą wyżej i są pod kątem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka[/QUOTE
No właśnie trochę podejrzewałem to:shock:
 
A też włączyłem na czarnym obrazie, bo wcześniej tego nie robiłem, no są jakieś tam prześwity,to chyba tylko w oledzie byłoby czarne, ale nie wiem, w każdym LCD będą takie prześwity, w sony full array Led, też tak jest,ale grunt że obraz piękny na włączonym, kto ogląda czarne tło na bez obrazu, niech kupi oleda :-D
 

Grzesio32

New member
W serialach na netflixie przy ciemnych scenach też widać te białe prześwity. Dodatkowo u mnie każdy narożnik jest ciemniejszy co widać na jasnych scenach. Ja chyba oddam swój egzemplarz na korzyść Philipsa OLED mode 706.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Patrząc na fotki z postu 897, to faktycznie ten clouding trochę spory - można próbować masować matrycę. Co do rogów, to przy wielkości 65" z takimi defektami trzeba się pogodzić.
Jeśli mogę coś sugerować, to bym oddał i zakupił kolejny egzemplarz 9206. A jeśli i on będzie wykazywał takie wady, to wtedy przesiadka na OLED.

Sam również rozważałem zakup OLEDa, ale jakbym miał się co chwila zastanawiać, czy oglądany przez dłuższy czas statyczny obraz już będzie skutkował powidokami, czy jeszcze chwilę mogę popatrzeć, to to nie dla mnie.


BTW: dwa dni temu u konkurencji pojawił się test 9206.
 
Ostatnia edycja:
Kiki ale co jest? Bo nadal tam wejść nie można, brak uprawnień, tylko chyba dla tych co mają opłacone konto, przeczytałem test Philipsa i jeszcze z ciekawości sony xh 9505 i xr seria 9 ,no spoko testy, tylko czy ja widzę te nity,że tam jaśniej, a tu ciemniej? Skoro zniżyłem u siebie, by był za jasny obraz dla mnie to trzeba być telewizyjnym purystą,jak w audiofilii, że widzi się i słyszy każdy mankament :) patrzyłem na netflixie filmy w Dolby vision, czy ja wiem czy powaliło mnie na kolana? Raczej niekoniecznie, może z płyty bluray byłoby lepiej, tu obraz jest ładny, ale nie żebym powiedział wow i przyklęknął :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
On nie jest do klękania, w klasie LCD to bardzo dobry model.
Test jest w strefie dla niebieskich członków forum.

Jeśli chcesz jakość bezkompromisową to sięgaj po Oleda.
Jest za dopłatą nie dużą ale warto !
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polecam przeczytaniu testu naszego Philipsa u konkurencji. Najbardziej wkurzyła mnie kiepska jasność w HDR i to, że matryca nie jest w pełni 4K. Gdybym mógł to oddałbym ten model. Właśnie z powodu braku wyświetlania pełnego 4K.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Niestety większość producentów tv ma z tym problem...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

FaraonMumia

New member
Siemanko. Chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat TV. Zakupiłem wersję 55'', bo oglądam z małej odległości.

Kupiłem go na jdg razem z promocją 50 zł za każde wydane 500 zł, więc dokładając ołówek do zamówienia powinienem otrzymać 450 zł w bonie do sklepu. Liczę na to, że sklep mi go wyda, bo niby spełniam warunki promocji, ale to nigdy nie wiadomo.

Drugi ze sklepów, który ma go w ofercie miał jeszcze lepszą promkę (bony + raty, gdzie oni spłacali 3), ale nie dało się ich połączyć i wyklikać razem w koszyku. Dałem spokój.

Co do wyglądu i wykonania - mega pozytywne wrażenie.

Ambilight - super sprawa.

Telewizor głównie do gier (Xbox Series X), Netflixa, Youtube, czasem jakiegoś filmu, bywa że meczyk z Polsat Box Go, telewizji nie oglądam, więc tu się nawet nie wypowiem.

Jeśli chodzi o matrycę - małe przyciemnienia podświetlenia na rogach. Leciutki clouding, ledwo widoczny na jasnych tłach. Na ciemnych w ogóle nie występuje. Jeśli chodzi o zdjęcia z postu #897, to zastanawiam się czy to nie IPS, bo u mnie przy VA na ciemnych tłach nie widać podświetlenia.

Oglądając z bliska matrycę zauważyłem nieświecącego bad pixela, ale nie będę go zwracać, bo ryzykuję gorszy egzemplarz i brak promocji. Liczę się też z tym, że to jest jakiś kompromis jakości do ceny w produkcji tych matryc. A z 0.5m już tego nie widać, więc powiedzmy, że spoko. Szczerze mówiąc to nie chce mi się wymieniać tego sto razy - miałem takie przeboje z monitorem iiyamy - gwarancja 0 bad pixeli - z 5 razy wymieniany aż dałem spokój i wziąłem coś innego, bo albo bad pixel, albo tragiczne podświetlenie.

Troszkę dostosowałem ustawienia i nawet zostawiłem upłynniacz. Zawsze to wyłączałem w telewizorach, ale tu nawet zdaje to egzamin. Jeśli źródło jest dobre to super się ogląda (czyli np. Netflix).

Mam mały problem z Polsat Box Go i Viaplay - obraz przeskakuje jakby aplikacja pod spodem zmieniała jakość / bitrate. Czasem doczytuje i pojawia się loader - aczkolwiek wczorajszy mecz udało mi się na Canal+ obejrzeć cały. Podepnę się kablem pod router i sprawdzę, czy też to występuje, jeśli nie to uderzę do nich lub UPC, żeby to zdebugować. Co jest dziwne, bo pozostałe aplikacje śmigają, a łącze to 750 Mbps, gdzie zawsze jest >550.

Muszę kupić zasłony zaciemniające, bo świecące przez okno światło dzienne powoduje odbijanie się wszystkiego w matrycy TV.

Jeśli chodzi o gry to wrażenie jest super. Nie do końca trafia do mnie argument o tym, że ucina rozdzielczość przy 4k 120HZ - większość gier na konsolach śmiga w 60Hz, a nawet i 30 (Diablo 2 na ustawieniach wysokiej jakości ucina fps do 30), a jak masz kompa, który wyciągnie 120 fps w 4k, to po prostu kup lepszy TV.

Na koniec dodam, że wrażenie zrobiła na mnie szybkość działania Androida.
 

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
@FaraonMumia co do podświetlenia matrycy to przestaw źródło na to gdzie nie masz nic podłączone i sprawdź czy też nie masz przypadkiem IPS...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 
Do góry