Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

SergioVM

New member
Witam. Bardzo proszę poinformować po co po prawej stronie była naklejona metka z napisem nie zdejmować. Czy w tym telewizorze naklejona folia, bo ja na przykład je nie widzę i w jakim miejscu? Czy może ta folia mieć jakiś wpływ na jakość obrazu, bo zauważyłem że mam chyba banding i clouding i kilka drobnych kropeczek i czy w ogóle coś takie może być normą?
 

Yeti16

New member
Pany ważna sprawa. kilka dni temu pisałem z prośbą o polecenie tv 65" do 3.5k zł. Teściowa kupiła już LG NANO 883PB w wersji 65". Dobrała do tego soundbar Sony SN6 z tego co pamiętam.

Dzisiaj go instalowałem, tv spoko - zadowoleni. Problem pojawił się przy próbie podłączenia soundbara. Konkretnie chodzi o to, że optyk po stronie soundbara wszedł normalnie, ale po stronie LG już nie. Tam to wejście optyczne jest jakieś dziwne, nie świeci, bez tej klapki, z miejscem na bolec około 1cm głębiej i zwykły kabel optyczny nie wchodzi. Wtyk optyczny jest z jednej strony ścięty, u mnie to kwadrat. Jezeli mi się uda to wrzucę zdjęcie poglądowe.

Później próbowałem HDMI ARC i też klapa. O ile tutaj wszystko weszło tam gdzie powinno to dźwięku też było. Tutaj nie wiem co nie zagrało. Kabel wziąłem z nowego MiBoxa od Xiaomi... Wydawało mi się, że do ARC wystarczy zwykły HDMI v1.4... W ustawieniach mam przełącznik na eARC, ale do tego już chyba v2.1 potrzeba, a ten kabel raczej w tym standardzie nie jest.

Wracając do optyka, wyszperałem w necie, że jest coś takiego jak TOSLINK, ale nie wiem z czym to się je. Czy to nie zwykły optyk pod inną nazwą.

Proszę o pomoc oraz info jak to wygląda w przypadku PUS9206, chciałbym być przygotowany.

IMG_20211220_232237.jpg
 

ferg80

Member
Pany ważna sprawa. kilka dni temu pisałem z prośbą o polecenie tv 65" do 3.5k zł. Teściowa kupiła już LG NANO 883PB w wersji 65". Dobrała do tego soundbar Sony SN6 z tego co pamiętam.

Dzisiaj go instalowałem, tv spoko - zadowoleni. Problem pojawił się przy próbie podłączenia soundbara. Konkretnie chodzi o to, że optyk po stronie soundbara wszedł normalnie, ale po stronie LG już nie. Tam to wejście optyczne jest jakieś dziwne, nie świeci, bez tej klapki, z miejscem na bolec około 1cm głębiej i zwykły kabel optyczny nie wchodzi. Wtyk optyczny jest z jednej strony ścięty, u mnie to kwadrat. Jezeli mi się uda to wrzucę zdjęcie poglądowe.

Później próbowałem HDMI ARC i też klapa. O ile tutaj wszystko weszło tam gdzie powinno to dźwięku też było. Tutaj nie wiem co nie zagrało. Kabel wziąłem z nowego MiBoxa od Xiaomi... Wydawało mi się, że do ARC wystarczy zwykły HDMI v1.4... W ustawieniach mam przełącznik na eARC, ale do tego już chyba v2.1 potrzeba, a ten kabel raczej w tym standardzie nie jest.

Wracając do optyka, wyszperałem w necie, że jest coś takiego jak TOSLINK, ale nie wiem z czym to się je. Czy to nie zwykły optyk pod inną nazwą.

Proszę o pomoc oraz info jak to wygląda w przypadku PUS9206, chciałbym być przygotowany.

View attachment 20255




...to chyba nie w tym temacie powinieneś pytać. Tutaj prawimy o PUS9206:szukaj:
 

Yeti16

New member
...to chyba nie w tym temacie powinieneś pytać. Tutaj prawimy o PUS9206:szukaj:

Interesuje mnie jak to wygląda w przypadku pus9206 :) całość opisałem, żeby każdy wiedział o co mi chodzi.

Żeby nikt nie czuł się zgorszony, jeżeli macie jakieś info nt sytuacji w LG proszę na priv. Info odnośnie 9206 chyba można tutaj.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@conqest.
Przepraszam. Poprzednio podałem moje domyślne ustawienia z pamięci i pokrecilem.
Prawidłowe to: 127, 105,68,0,0,0. Czy mogę Cię prosić o ponowne przeliczenie?


Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (100 nits)
118,118,79: 0,0,1

Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (200 nits)
99,99,63: 0,0,1

Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.2
115,124,86: 0,0,0
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@SergioVM, @lolekanabolek
Co do naklejek to trzeba odkleić... heh Ja poprosiłem żonę gdyż ma długie pazurki i odkleiła bez problemu... Foli na ekranie nie ma...
@Yeti16
Soundbar mam podłączony po hdmi. Ja podłączyłem do arc a nie do earc gdyż mój soundbar nie obsługuje atmosa i nie ma earc. Kabel 2.1 jest potrzebny w przypadku atmosa, do arc nie musi być 2.1
 
Ostatnia edycja:

tomgajek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze raz dzięki.
Rozumiem że te wyliczenia są dla matrycy MVA, niezależnie od modelu ?


Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (100 nits)
118,118,79: 0,0,1

Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (200 nits)
99,99,63: 0,0,1

Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.2
115,124,86: 0,0,0
 

ferg80

Member
Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (100 nits)
118,118,79: 0,0,1

Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (200 nits)
99,99,63: 0,0,1

Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.2
115,124,86: 0,0,0




A dlaczego to tego TV podajesz 3 warianty wyliczeń? To który jest najbardziej adekwatny do tego modelu???
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To nie tak że adekwatny czy nie adekwatny. Np ustawienia od Kikiego a ustawienia z innej kalibracji będą się różniły. W opisie pisze dlaczego są trzy wersje. U mnie najlepiej było na 1 i 3. Ostatecznie ustawiłem to sobie na ISF NOC jako alternatywę dla tych które podałem na forum (ISF DZIEŃ). Isf dzień są idealne dla mojego dekodera 4K ale już np dla viaplay czy hbo go dużo lepsze są te z isf noc, a że tv sam to przełącza to dlaczego mam sobie nie ustawić pod każde źródło...
 

SergioVM

New member
Naklejka

[QUOTE=conqest;
Co do naklejek to trzeba odkleić... heh Ja poprosiłem żonę gdyż ma długie pazurki i odkleiła bez problemu... Foli na ekran
Witam. Na pewno nie ma foli? A po co wtedy ta naklejka z napisem nie zdejmować? Pisałem również do suportu Philips w RTV AGD tak ten przedstawiciel odpisał że folia jest! Tylko ja jej nie widzę:-(
Mam jakieś plamy, pasy i różne artefakty na czarnym tle widoczne jeżeli patrzeć w nocy i z boku ekranu i myślę może to przez tą ukrytą folię:?:
 

ferg80

Member
To nie tak że adekwatny czy nie adekwatny. Np ustawienia od Kikiego a ustawienia z innej kalibracji będą się różniły. W opisie pisze dlaczego są trzy wersje. U mnie najlepiej było na 1 i 3. Ostatecznie ustawiłem to sobie na ISF NOC jako alternatywę dla tych które podałem na forum (ISF DZIEŃ). Isf dzień są idealne dla mojego dekodera 4K ale już np dla viaplay czy hbo go dużo lepsze są te z isf noc, a że tv sam to przełącza to dlaczego mam sobie nie ustawić pod każde źródło...




Ale z tego co widzę jak sobie ustawisz któreś ustawienia ( z tych co podałeś np.) to one są do każdego źródła chyba takie samo. Czy się mylę? Wydaje mi się,że wszystko można zmienić ale 2 i 20 punktowe ustawienia będą wszędzie takie same.
 

Qubos1989

Member
Ponawiam pytanie ktoś wie kiedy philips wypuści aktualizacje dolby vision żeby działało w 4k 120hz I gdzie można przeczytać info co zmienili w ostatnich aktualizacjach
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@ferg80
Nie, nie będą bo temperaturę barwową w isf dzień mam na własny a w isf noc nam na ciepły i wtedy 2 i 20 są różne.
 
Do góry