Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic nie dało wyciągnięcie wtyczki na noc, wciąź brakuje EPG na części kanałów z sat.
Wczoraj dałem ponownie zainstaluj kopię listy kanałów z pendrive ale to też nic nie dało.

Jak dam ustawienia fabryczne to nie znikną mi aplikacje i ustawienia, a tylko lista kanałów?
 

panaho

Member
Jaki Ty masz model Philipsa?
...
50PUS8517/12

...
HbbTV jakość się podnosi tak jak na YouTube wraz z buforem, na początku jest gorsza jakość obrazu, ale po chwili się poprawia i jest ok.
Nie zauważyłem tego na YT.
Skoro twierdzisz że się po chwili jakość polepsza to ok. Wierzę Ci.

-----
Edycja

Nic nie dało wyciągnięcie wtyczki na noc, wciąź brakuje EPG na części kanałów z sat.
Może jakieś czyszczenie pamięci podręcznej albo danych aplikacji tv? Tyle, że pewnie już to robiłeś.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty masz nowszy z 7 na końcu, ja z 6 rocznikowo starszy.
Czyściłem: [Ustawienia] > [Ustawienia Androida]* > [Preferencje urządzenia] > [Pamięć masowa] > [Wewnętrzna pamięć współdzielona] > [Dane w pamięci podręcznej] > [OK]" + czyszczenie. Chyba że jest jeszcze w innym miejscu jakieś czyszczenie?
Wyłączenie telewizora z prądu na noc nic nie dało.

Jak dam ustawienia fabryczne to wykasuje tylko listę kanałów a reszta ustawień i aplikacji zostanie, to wówczas wyszukałbym zarówno sat jaki i DVB-T od nowa?

W ostateczności jak to nie pomoże to trzeba będzie dać zainstaluj ponownie telewiozr, ale ile potem ustawin on nowa to masakra. W marcu raz już dawałem bo nie widział nowego oprogramowania i tak po tej operacji nie widział, a ustawień była cała masa.
 

panaho

Member
Ty masz nowszy z 7 na końcu, ja z 6 rocznikowo starszy.
Czyściłem: [Ustawienia] > [Ustawienia Androida]* > [Preferencje urządzenia] > [Pamięć masowa] > [Wewnętrzna pamięć współdzielona] > [Dane w pamięci podręcznej] > [OK]" + czyszczenie. Chyba że jest jeszcze w innym miejscu jakieś czyszczenie?

Nie mam zielonego pojęcia czy to pomoże ale może spróbuj wyczyścić pamięć tymczasową aplikacji TV.

Ostatecznie, również 'dane aplikacji' TV ale to już na własne ryzyko.

[Ustawienia] > [Ustawienia Androida]* > [Preferencje urządzenia] > [Pamięć masowa] > [Wewnętrzna pamięć współdzielona] - aplikacje - zobacz wszystkie aplikacje - TV

-----
Edycja

Jak chcesz grzebać głębiej to w aplikacjach systemowych jest jeszcze jakaś aplikacja pomocnicza "epgdata". Może i tam wyczyścić pamięć tymczasową. TYMCZASOWĄ.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jutro zadzwonię do Marka, to może mi podpowie co jeszcze zrobić.
Jako ostateczność chcę dać zainstaluj ponownie telewiozr, w marcu dopiero przez to przechodziłem.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jutro zobaczę, ale chyba tam też kasowałem jutro jeszcze zobaczę bo teraz telewiozr zajęty
Jak znajdę epgdata to też usunę

Edyt.
Dałem przed chwilą tak jak pisałeś usuń pamięć podręczną w TV i guide, jeszcze w epgdata dam jutro
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozmawiałem z Markiem, i powrót do ustawień fabrycznych nie kasuje aplikacji, tylko listę kanałów. Odpiszę sobie jak mam listę ulubionych ustawiona by potem w tej samej kolejności ja ustawić, i dam fabrykę, a następnie na nowo wyszukam sam i naziemna i ustawię z powrotem listę ulubioną. Być może przywracając z pendrive zrobił się jakiś błąd.
 

panaho

Member
Zanim to zrobisz wyczyść sobie pamięć tymczasową aplikacji "EPGDATA" i aplikacji "TV".
Zrobisz to w niecałą minutę.
A nóż widelec uda się uniknąć resetu telewizora.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Rozmawiałem z Markiem, i powrót do ustawień fabrycznych nie kasuje aplikacji, tylko listę kanałów. Odpiszę sobie jak mam listę ulubionych ustawiona by potem w tej samej kolejności ja ustawić, i dam fabrykę, a następnie na nowo wyszukam sam i naziemna i ustawię z powrotem listę ulubioną. Być może przywracając z pendrive zrobił się jakiś błąd.
To zależy jakie aplikacje masz na myśli. Powrót do fabryki robi tak jak byś tv wyjął z kartonu... Jak sama nazwa wskazuje przywraca ustawienia fabryczne. To co philips daje to to będzie pozostałe rzeczy polecą wraz z kontem google....
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A więc tak dałem powrót do ustawień fabrycznych i wykasowało ustawienia obrazu i dźwięku, nie wykasowało list kanałów ani aplikacji. Myślę co by zrobić by wykasowało listę kanałów sat i naziemną? Przypomniałem sobie jak z pendrive przywracałem listę kanałów, to za pierwszym razem nie zapisało mi listy kanałów tylko skasowało wszystkie listy kanałów, a dopiero za drugim razem przywróciło listę kanałów. Tak zrobiłem dałem przywróć listę kanałów z pendrive i ok i wykasowało wszystko tak jak chciałem, więc dałem od nowa skanowanie pasma telewizji naziemnej oraz satelity według operatora NC+ i stworzyło mi dwie oddzielne listy i z tych dwóch oddzielnych list przeżuciłem do ulubionych a następnie w ulubionych poprzenosiłem sobie pojedyńczo kanały (bo nie da się kilku zafajkować) na odpowiednie pozycje. Po tych czynnościach mam z powrotem tak samo ułożone kanały jak wcześniej oraz pojawiło się EPG na wszystkich kanałach z satelity, więc cel osiągnięty, ale zeszło z tym sporo czasu, by tak samo jak wcześniej ułożyć sobie listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną.

Więc tak informacyjnie w telewizorze Philips :
  • ustawienia fabryczne - kasuje ustawienia obrazu i dźwięku. Listy kanałów i aplikacje pozostają nietknięte.
  • zainstaluj ponownie telewizor - kasuje wszystko, tak jak by telewizor wyjechał z fabryki, wtym wgrane appki, listy kanałów, ustawienia obrazu i dźwięku.

Ciekawi mnie jeszcze czy jest inny sposób na wykasowanie samych list kanałów w Philipsie ?

Dziękuję wszystkim którzy mi pomagali, problem z EPG został rozwiązany, co było tego przyczyną, że po przywrócenia z pendriva na części kanałów z sat brakowało EPG nie wiem, może jakiś błąd podczas zapisu na pendrive wystąpił nie wiem ?
 

panaho

Member
Gdybyś przed fabryką wyczyścił pamięć tymczasową aplikacji o których ci wspominałem wcześniej to może byś wiedział więcej.
Skoro miałeś i tak zrobić fabrykę to mogłeś wyczyścić również dane tych aplikacji. Być może wyczyściłyby się wtedy również i listy kanałów. Tego niestety już się nie dowiemy bo zadzwoniłeś do Marka.
Ja również po tych testach z telewizją naziemną oraz z epg na kanałach NC+ szukałem w menu opcji wykasuj kanały. Nie znalazłem takiej opcji czyli wychodzi na to że takiej opcji nie ma. Przeszukałem więc jeszcze raz częstotliwości naziemne i satelitarne bez podłączonych anten. Listy kanałów wyzerowały się.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
O, to jeszcze jeden sposób znalazłeś, wyszukać kanały z sat i naziemnej bez podłączenia anten by wykasować listy kanałów.
Jak pojawi się kiedyś (oby nie) problem z EPG, to spróbuje wyczyścić jeszcze te rzeczy.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziennik zmian:
TPM211EA_101.001.003.251 – Data: 2023/03/21
– Poprawka dla funkcji kalibracji brakującego pomieszczenia
Ulepszenia – ARC
Ulepszenia – DVB-T2
Ulepszenia – EPG
– Ulepszenia Hbbtv 4k


Pisze Ulepszenia EPG, więc może dlatego na starej liscie kanałów EPG nie działało poprawnie ?
Ulepszenia DVB-T2, to pewnie o Wydarzenia24 się rozchodzi.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydarzenia 24 z naziemnej nadal nie naprawione w Philipsie. Jak się wyłączy telewiozr na W24, to włączając telewiozr na tym kanale jest sieczka niestety ☹️

Przyglądam się, czy naprawili problem z samoczynnym wyrzucaniem z listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej do samej sat czy naziemnej, może chociaż to naprawili?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety nadal nie naprawili tego samoczynnego wyrzucania z listy kanałów ulubionych do samej sat czy naziemnej i to pomimo wyłączenia automatycznej aktualizacji listy kanałów, jak włączy się automatyczną aktualizacją listy kanałów to potrafi kilka razy dziennie wyrzucić, trwa to już półtora roku, z Wydarzenia24 mija już rok i jeszcze do końca tego nie naprawili.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Podobno jest nowy soft na telewizory Sony i Philips i problem oglądania Wiadomości 24 się rozwiązał
 
Do góry