philips BDP9500

Krzych692

New member
mam pytanie do posiadaczy 9500,
czy macie jakieś problemy ze "znikającym" sygnałem A/V po HDMI bo mi się to zdarzyło już kilka razy (teraz BD jest w serwisie) zobaczymy jak się skończy.
Sprawdzałem na rożnych kablach i telewizorach i dalej "gubił" sygnał.
Kilka razy nawet nie chciał wystartować.
Czy ktoś ma podobne problemy?

Witam

U mnie również czasami gubi sygnał po HDMI. Jaki werdykt serwisu, udało się naprawić?
 

kobar76

New member
"brak sygnału video" ciąg dalszy :(
odebrałem po naprawie swój 9500 z serwisu (za pośrednictwem sklepu) po obejrzeniu ok 20 filmów problem znowu sie powtórzył i znowu mam ten sam irytujący komunikat, w tym tygodniu znowu pakuje BD do pudła i zawożę do sklepu niech wysyłaja do serwisu.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Współczuję - Ja w swoim na razie zauważyłem że nie zawsze włącza się wyświetlacz na panelu - raz jest raz nie ma :( - ciekawe - wszystko inne Ok :)
 

vader256

New member
BDP9500 problem z BD-R DL

Witam,

Od Grudnia mam Philipsa BPD9500 FM v1.07 ktory dzielnie podnosi napisy aby trafiły w mój ekram 2,40:1.
Mam sporo kopi 1:1 filmów BR i kilka dni temu po aktualizacji oprogramowania przestał czytać BD-R a w szczególnie drugą warstwę (czyta pierwszą po czym się zawiesza przy zmianie warstwy). Czy kogoś to dopadło i czy BPD9500 czyta wam bez problemu BD-R DL. Płyty jakie wykorzystuje to Verbatimy 50GB 2x z Japonii (19zł szt.) polecam do kupienia na eBayu.

Pozdrawiam i Witam ;-)
 

strawosz

New member
"brak sygnału video" ciąg dalszy :(
odebrałem po naprawie swój 9500 z serwisu (za pośrednictwem sklepu) po obejrzeniu ok 20 filmów problem znowu sie powtórzył i znowu mam ten sam irytujący komunikat, w tym tygodniu znowu pakuje BD do pudła i zawożę do sklepu niech wysyłaja do serwisu.

Kobar, czy wyjaśniło się coś ze "znikającym sygnałem HDMI"? Mam ten sam problem - na razie używam componentu...
 

kobar76

New member
ja swój 9500 oddałem do serwisu po raz kolejny (za posrednictwem sklepu) napisałem ze prosze o wymiane na nowy, mineło narazie 2 tygodnie, i czekam dalej na sygnał ze sklepu, jak dostane sprzet to dam znać, jak juz pisałem po odbiorze za pierwszym razem BD z serwisu problem nadal występował, zobaczymy co teraz zrobia
 

kubaja74

New member
jest czwarty ;(
początkowo myślałem że to wina TV ( 9704 ) bo ze starym cineosem jest ok lecz infolinia rozwiała moje wątpliwości, powiedzieli że problem jest im znany i że mój BD potrzebuje serwisu. Ale dalej nie mogę sobie wytłumaczyć czemu z jednym TV pracuje a z drugim nie ???
 

crux

New member
Witam
Szukam BD do swojego zestawu audio-video:) Myślałem nad Pioneerem BDP-320/330/LX52/LX53. Znalazłem jednak informacje o Philips BDP9500. Warto nad nim pomyśleć? Poszukuję przede wszystkim prędkości działania, jakości dźwięku oraz w przyszłości, po aktualizacji oprogramowania, odtwarzania 3D. Philips będzie lepszym wyborem od w/w Pioneerów?
Pozdrawiam
 

jdud2

New member
Witam
Szukam BD do swojego zestawu audio-video:) Myślałem nad Pioneerem BDP-320/330/LX52/LX53. Znalazłem jednak informacje o Philips BDP9500. Warto nad nim pomyśleć? Poszukuję przede wszystkim prędkości działania, jakości dźwięku oraz w przyszłości, po aktualizacji oprogramowania, odtwarzania 3D. Philips będzie lepszym wyborem od w/w Pioneerów?
Pozdrawiam

"Jakości dźwięku" - ale jakiego rodzaju i co przez to rozumiesz?
Sprzęt jest naprawdę świetny, ale ma trzy słabe punkty:
1) głośniejszy wiatrak (ale czy na tyle, by irytować?)
2) gorsza niż w Pioneer lx 52/53, 320/330, Denon 2010 jakość dźwięku wielokanałowego (ale co to znaczy gorsza? I tak jest sporo lepsza niż playerach za 500 zł)
3) wada kostrukcyjna. Ośmielę się to tak nazwać. Zbyt dużo ludzi mówi o zanikającym obrazie na hdmi, by można było powiedzieć, że to jednostkowe przypadki.

Co do 1) i 2) ty sam musisz ocenić, czy ci dźwięk wiatraka oraz wielokanałowy pasuje lub nie. Nakreśliłem ci tylko powody potencjalnego rozczarowania. Zatem sam to sprawdź, bo może się okazać, że ci to będzie pasować, a wtedy sprzęt jako całość to będzie chyba jedyny sensowny zakup dla ciebie.
 

crux

New member
"Jakości dźwięku" - ale jakiego rodzaju i co przez to rozumiesz?
Sprzęt jest naprawdę świetny, ale ma trzy słabe punkty:
1) głośniejszy wiatrak (ale czy na tyle, by irytować?)
2) gorsza niż w Pioneer lx 52/53, 320/330, Denon 2010 jakość dźwięku wielokanałowego (ale co to znaczy gorsza? I tak jest sporo lepsza niż playerach za 500 zł)
3) wada kostrukcyjna. Ośmielę się to tak nazwać. Zbyt dużo ludzi mówi o zanikającym obrazie na hdmi, by można było powiedzieć, że to jednostkowe przypadki.

Co do 1) i 2) ty sam musisz ocenić, czy ci dźwięk wiatraka oraz wielokanałowy pasuje lub nie. Nakreśliłem ci tylko powody potencjalnego rozczarowania. Zatem sam to sprawdź, bo może się okazać, że ci to będzie pasować, a wtedy sprzęt jako całość to będzie chyba jedyny sensowny zakup dla ciebie.
Ok rozumiem wady.
Dźwięk wielokanałowy dla mnie oznacza dźwięk przez HDMI. Nie bawie się w analogowy. Pewnie ròżnic nie będzie?
Głośny wiatrak potrafi mocno irytować. Mój ampli nie ma wiatraka więc dobrze aby w BD był cichy. Sprawdzę w MM jak to wygląda.
Zanikanie obrazu? Wydaje mi się że to mimo wszystko niewielki odesetek przypadków.

Masz LX52. Gdybyś miał ponownie wybierać to co byś wybrał LX53, Philips 9600 Czy Denon 2010?

Pozdrawiam
 

fido2001

New member
Witam.

Z tym wiatraczkiem to przesada.
Moje KURO już głośniej brzęczy.
fakt, że o 01:00 nad ranem jak pozamykam okna i wyłącze wszystko po za Filipkiem, to wiatraczek słychać, ale wystarczy że KURO włączę nawet bez dzwięku i sam odgłos (brzęczenie w sekcji zasilania) zagłusza ten wiatrak. Reasumując nawet przy najcichszym materiale filmowym nic nie słychać :)

Co do zanikania obrazu - nie przypominam sobie takiego przypadku.
Filipka mam podłączonego do Yamahy RX-V663 a dopiero z yamaszki do Kuro (całość poączeń po HDMI, najtańszym najzwyklejszym OEMie za 20zł).

Co do dzwieku z Analogu, to używam go do płyt CD Audio (mam obecnie dwa monobloki, i .....) Nie wiem co możnamiec do zarzucenia analogowi z BDP9500. Muszę jednak byc uczciwy i napisać że odbiór dzwięku to odczucie subiektywne. Jednemu będzie sie podobać a innemu nie. Dla mnie filipek po wielu miesiącach testów i porównania do mojego ulubionego, starego NADa zajął jego miejsce. Napędzany monoblokami pięknie steruje B&W 603 S3.

Jednak jeżeli ktoś nie używa wyjść analogowych, to faktycznie przy HDMI nie ma o czym mówić. Co do obrazu, to Filip bije na łeb i na szyje wszystko co do tej pory widziałem. Czy to BD z obrazem 1080i50 czy DivX z sieci. Moja małżonka chorobliwie ogląda serial CSI który puszcza z Pena. Nasz Filipek radzi sobie duuuuuużo lepiej z obrazem niż Jakikolwiek program na PeCecie. Testowaliśmy PowerDVD oraz kilka playerków włącznie z tymi które korzystają z możliwości ATI Radeon 5870. To się zdajsie nazywa ATI STREAM. BDP9500 wypuszcza ładniejszy obraz. tak poprostu ;)

Pozdrawiam.
Rafał
 

crux

New member
Dzięki za odpowiedzi. W sumie zastanawiam się nad 9500, ale go prawie nigdzie już nie ma. Właściwie tylko topmarket ma go od ręki jak piszą na stronie. Czyżby był wycofywany? A co z następcą?
Jaka jest szansa by 9500 oraz Pioneery 320/330, LX52/53 miały w przyszłości obsługę 3D? Wolał bym nie nadwyrężać napędu PS3.

Edit:
Jak kupie BD to podłącze swój ampli również analogowo. Z ciekawości spróbuję usłyszeć różnice o których wszyscy piszą.
 

jdud2

New member
Ok rozumiem wady.
Dźwięk wielokanałowy dla mnie oznacza dźwięk przez HDMI. Nie bawie się w analogowy. Pewnie ròżnic nie będzie?
Głośny wiatrak potrafi mocno irytować. Mój ampli nie ma wiatraka więc dobrze aby w BD był cichy. Sprawdzę w MM jak to wygląda.
Zanikanie obrazu? Wydaje mi się że to mimo wszystko niewielki odesetek przypadków.

Masz LX52. Gdybyś miał ponownie wybierać to co byś wybrał LX53, Philips 9600 Czy Denon 2010?

Pozdrawiam

He, he, jestem jednak troszeczkę roszczarowany tym swoim lx 52. To prawda, że dźwięk wielokanałowy (po hdmi) jest super, ale mam wrażenie, że to super jest niewiele lepsze niż gdybym miał coś z denona, onkyo. Zresztą wziąłbym chyba tego filipka 9500. Jego funkcjonalność w porówaniu do mojego pionka jest wiele, wiele, wiele razy większa, a mam wrażenie, że dźwięk wielokanałowy (po hdmi) nie będzie drastycznie gorszy tylko też w porządku. Tym niemniej tylko tak się mówi, najlepiej przetestować pod swoje potrzeby.

A teraz kwestia rodzaju dźwięku. Ten "niby co debeściacki" dźwięk w moim pionku kontra ten "niby to słaby" w filipku to mam na myśli wielokanałowy po hdmi. Po analogu w stereo oba playery dają ten sam (dobry/bardzo dobry-sam wybiesz) dźwięk. Pionek wielokanałowego dźwięku po analogu nie ma, a ten w filipku jest dość słaby/niezadowalający - oczywiście to tylko moje zdanie i mnóstwo przeczytanych testów, postów na forach itd.
 

crux

New member
He, he, jestem jednak troszeczkę roszczarowany tym swoim lx 52. To prawda, że dźwięk wielokanałowy (po hdmi) jest super, ale mam wrażenie, że to super jest niewiele lepsze niż gdybym miał coś z denona, onkyo. Zresztą wziąłbym chyba tego filipka 9500. Jego funkcjonalność w porówaniu do mojego pionka jest wiele, wiele, wiele razy większa, a mam wrażenie, że dźwięk wielokanałowy (po hdmi) nie będzie drastycznie gorszy tylko też w porządku. Tym niemniej tylko tak się mówi, najlepiej przetestować pod swoje potrzeby.

A teraz kwestia rodzaju dźwięku. Ten "niby co debeściacki" dźwięk w moim pionku kontra ten "niby to słaby" w filipku to mam na myśli wielokanałowy po hdmi. Po analogu w stereo oba playery dają ten sam (dobry/bardzo dobry-sam wybiesz) dźwięk. Pionek wielokanałowego dźwięku po analogu nie ma, a ten w filipku jest dość słaby/niezadowalający - oczywiście to tylko moje zdanie i mnóstwo przeczytanych testów, postów na forach itd.
Rozczarowany LX52? Co wskazuje na korzysc Philipsa? MKV chyba nie bo bez obslugi NTFS to fukcjonalnie bezsensu. Wiec co jeszcze?
 

crux

New member
Mam takie spostrzeżenie. Nie wiem czy dotyczy jedynie Polski czy reszty krajow rowniez, ale jezeli mam znalesc jakies posty, testy itp na temat wyboru BD w cenie >1000zl, to mam duzy problem. Praktycznie to forum pod wzgledem BD lezy. Jest was najwyzej kilku w temacie gdyz macie wiedze i doswiadczenia. Kiedy dogonimy europe gdy BD za 1000zl nie bedzie luksusem? Przy wyborze amplitunera problemow nie bylo zadnych:)
 
Do góry