philips BDP9500

Krzych692

New member
Z USB(karta SDHC w czytniku) odtwarza pliki AVCHD zarejestrowane kamerą, natomiast nie widzi filmów konwertowanych z mkv do avchd.
Macie może jakiś pomysł jaki jest tego powód?
 

Krzych692

New member
Z karty dlatego, że uszkodzoną mam nagrywarkę w laptopie, ale łatwiej też coś nagrać na kartę niż wypalać płytę a potem okaże się, że nie działa.
W multi ustawiałem opcję AVCHD dla nośników stałych - dla odtwarzaczy blu ray panasonic oraz AVCHD dla płyt dla kompatybilnych odtwarzaczy w obu przypadkach po włożeniu do odtwarzacza ukazuje się struktura AVCHD, ale brak zawartości w folderze. Możliwe, że coś źle ustawiam w opcjach. Użycie uncropmkv nie zmieniło sytuacji.
 

gothblack

New member
Witam! po przeczytaniu jakiś czas temu całego tematu zdecydowałem się na zakup tego playera...i w zasadzie byłbym zadowolony gdyby nie pare istotnych faktów....mianowicie mam starszy model ampli Yamahe RX-V457 i nie ma wyjścia hdmi....początkowo miałem podłączony optycznie i po waszych radach zaopatrzyłem się w przewody RCA za prawie 300 PLN i połączyłem analogowo i niestety jestem rozczarowany dźwiękiem....po optyku gra głośniej i zwłaszcza sub chodzi jak ta lala...po analogu muszę suba zgłośnić na maksa (jest nieaktywny) ,żeby czasami sie odezwał...własnie czasami..o co chodzi co zrobiłem źle?? dodam jeszcze ,że jak włącze test to tylko na ekranie świecą się głosniki które zaznaczę,ale nie ma żadnego dźwieku....do wzmacniacza podłączyłem pod wejście Multi Chanel Input...mam prośbe jeśli ktos przeczyta ten temat to proszę o pomoc...wiem,że to może nie najlepszy czas ze względu na te tragedie w Smoleńsku,ale bardzo mnie to gryzie...Plis!!!
 

gothblack

New member
No cóż....może i coś nie tak zrobiłem..,ale po kilku testach wybrałem połaczenie po optyku...po prostu dla mnie jest lepszy dźwięk...co innego stereo tu zdecydowanie analog,ale w tym przypadku są wsadzone w filipka lepsze kości....no i jeszcze wcześniej w opisie tego Philipsa napisane było wyraźnie,że zarządzanie subem jest w nim słabiutkie i może dlatego taki efekt...zresztą rozmawiałem z moim szwagrem ,który robi filmy dla SPI to znaczy cały mastering i inne duperele..ten DTS HD rózni sie od zwykłego DTS tylko nazwą...żeby ładniej brzmiało i to tyle w temacie...co innego 7.1 ,ale sami wiecie ile jest filmów w tym formacie..dziękuje za pomoc.
 

vandel

New member
po rozkodowaniu dźwięku DD lub DTS czy tez ich odpowiedników HD do PCM. dźwięk suba jest z ciszony o 10db wiec w ampli w ustawieniach analog input ustaw podbicie o 10 db lub wiecej i resztę kanałów jeśli potrzeba to tez i powinno być oki u mnie to się sprawdziło.
 

Horhe Ortega

New member
No cóż....może i coś nie tak zrobiłem..,ale po kilku testach wybrałem połaczenie po optyku...po prostu dla mnie jest lepszy dźwięk...co innego stereo tu zdecydowanie analog,ale w tym przypadku są wsadzone w filipka lepsze kości....
Można to rozumieć tak, że tylko dla pary stereo wsadzone są lepsze kości a pozostałe lepsze są w Yamaszce?
 

gothblack

New member
vandel podbiłem jak mi radziłeś...troche lepiej...,ale do ideału wiele brakuje...porównywałem np. na Kompanii Braci....po optyku chciało mi chałupę rozwalic po analogu słabiuuutko.......lubię subtelny wydmuch suba.....szkoda tylko kasy za RCA,ale dogadałem sie ze sklepem internetowym i mi zamienia na dobrego optyka i róznice kasy oddadzą...Horhe Ortega no w opisie Phillipsa piszą,że kości do stereo są zdecydowanie lepsze....,ale to też zależy od tego kto jaki dźwięk woli...mnie akurat jakos lepiej po analogu brzmi....,ale to może sprawa subiektywna.......
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
rozmawiałem z moim szwagrem ,który robi filmy dla SPI to znaczy cały mastering i inne duperele..ten DTS HD rózni sie od zwykłego DTS tylko nazwą...żeby ładniej brzmiało i to tyle w temacie...co innego 7.1

w SPI moze tak jest....:-D a w 7.1 nie jest "co innego" tylko dwa kanaly wiecej...:-D
 

conev

New member
Jak ten BD spisuje sie przy odtwarzaniu stereo CD? Szukam odtwarzacza BD, ktory oprocz przyzwoitej jakosci dla sygnalow video bedzie spelnial role jedynego odtwarzacza plyt cd w tandemie z hk255.
 

kobar76

New member
mam pytanie do posiadaczy 9500,
czy macie jakieś problemy ze "znikającym" sygnałem A/V po HDMI bo mi się to zdarzyło już kilka razy (teraz BD jest w serwisie) zobaczymy jak się skończy.
Sprawdzałem na rożnych kablach i telewizorach i dalej "gubił" sygnał.
Kilka razy nawet nie chciał wystartować.
Czy ktoś ma podobne problemy?
 
Do góry