Philips 9705 wszystko o serii

Czarny1212

New member
Witaj Accu,
dzięki za informację. To kolejny materiał do testów.
Do opóźnienia obrazu względem dźwieku zdążyłem sie przyzwyczaić ( poza tym większość kanałów z nbox jest ok ) ale stale walczę z tym "poklatkowaniem". Niekiedy jak zaczyna obraz się szybko poruszać to poklatkowanie daje tak rozmyty obraz, że strasznie denerwuje. Nawet kanały HD nie są wolne od tego. Efekt tem jest o wiele mniejszy z tunera cyfrowej TV naziemnej ale tu ten brak synchronizacji. Albo tak albo siak ...
Dziękuję i pozdrawiam
 

BRIKSIK

New member
Witaj Accu,
dzięki za informację. To kolejny materiał do testów.
Do opóźnienia obrazu względem dźwieku zdążyłem sie przyzwyczaić ( poza tym większość kanałów z nbox jest ok ) ale stale walczę z tym "poklatkowaniem". Niekiedy jak zaczyna obraz się szybko poruszać to poklatkowanie daje tak rozmyty obraz, że strasznie denerwuje. Nawet kanały HD nie są wolne od tego. Efekt tem jest o wiele mniejszy z tunera cyfrowej TV naziemnej ale tu ten brak synchronizacji. Albo tak albo siak ...
Dziękuję i pozdrawiam

a już miałem zamawiać 9705 a tu jeszcze problemy z ntv hmmm co krok to problem z ta serią
 

BRIKSIK

New member
Witaj Accu,
dzięki za informację. To kolejny materiał do testów.
Do opóźnienia obrazu względem dźwieku zdążyłem sie przyzwyczaić ( poza tym większość kanałów z nbox jest ok ) ale stale walczę z tym "poklatkowaniem". Niekiedy jak zaczyna obraz się szybko poruszać to poklatkowanie daje tak rozmyty obraz, że strasznie denerwuje. Nawet kanały HD nie są wolne od tego. Efekt tem jest o wiele mniejszy z tunera cyfrowej TV naziemnej ale tu ten brak synchronizacji. Albo tak albo siak ...
Dziękuję i pozdrawiam

może wyłączenie lub włączenie easy link coś pomoże, z tego co pamiętam u siebie w 9604 jest to związane z zakłucaniem się nawzajem przetwarzania obrazu, niby ma nie być kłutni :D między philipsem a n-ką, kto wie może akurat
 

Czarny1212

New member
Witaj i dzięki za pomoc ale ... nie używam ampli. Słyszalność dźwięku jest jedynie z głośników TV i jak do tej pory nikt kwestii nie rozpracował. Gdybyś jednak coś wykapował to daj znać. Pozdr,
 

kamciu1

New member
Witam,
od jakiegos czasu jestem wlascicielem tego modelu w wersji 32 cale. Troche sie obawialem kupując go bo wiekszosc postow to informacje o jakis niedociagnieciach ale kupilem rozpakowalem podlaczylem i... niespodzianka moj model nie piszczy !!! wiec banan na twarzy niesamowity :) a dodam ,ze wyprodukowany w 30 tygodniu. Gdybym sie nie naczytal o tym calym cloudingu nawet bym nie zwrocil na to uwagi, nie przeszkadza mi to w zupelności. Mam bardzo slabej jakosci sygna z osiedlowej kablowki wiec analogowe kanaly to jest porazka totalna ale cyfrowe jest duzo duzo lepiej i ogladajac z odlegolsci 2-2,5 metra nie mozna sie zbytnio przyczepic do obrazu. A jak jest czern to juz bylo powiedziane wiele razy i tylko pozostaje mi to potwierdzic, wykonanie samego tv rowniez na wysokim poziomie.
Co mnie troche zrazilo to to że tv nie czyta txt po usb!!!! no i ta nieszczesna niby klapka od baterii w pilocie...przykleilem ja na tasme dwustronna bo mnie strasznie irytowala.
I jeszcze jedno, jak sobie poradzic, co wlaczyc lub wylaczyc aby obraz sie nie rozmywal. Nie jest to niewiadomo jakie rozmycie ale irytujące, zwrocilem na to uwage odladajac jakis mecz, kamera obejmuje cale boisko to trawka jest ladna i ostra, jak kamera zaczyna sie poruszac to sie rozmywa.
 

Czarny1212

New member
Kamciu1
Na poczatek witam w klubie ...
Teraz to już tylko się przyzwyczajaj. Jak się naczytałeś postów i mimo to kupiłeś to teraz już możesz tylko się polubić z tym TV. Ja tak właśnie postanowiłem zrobić. Nic nie mogę poradzić na tych kilka niedomagań i dlatego postanowiłem się do nich przyzwyczaić ot tyle ... Po dłuższym obcowaniu telewizor zyskuje nawet jeśli ( tak jak mnie ) na początku bardzo irytował. Przyznam, że kol Accu bardzo mnie z nim oswoił udzielajac wielu cennych wskazówek. Poczytaj sobie trochę historii o kilku problemach ale na początek zaktualizuj oprogramowanie to z pewnością pomoże.
Pozdrawiam,
 

kamciu1

New member
Jest nowa wersja oprogramowania ale nie moge sie doszukac co wnosi

(Wersja: 000.140.029.000) angielski, Data publikacji: 2011-02-22
 

accu

New member
Bez reklam
Jest nowa wersja oprogramowania ale nie moge sie doszukac co wnosi

(Wersja: 000.140.029.000) angielski, Data publikacji: 2011-02-22

Witam.
To tylko " przelotka ", do właściwej aktualizacji , która ukaże się w miesiącu marcu , bodajże z końcówką
.032.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Czarny1212

New member
Accu,
powiedz proszę czy nasz 9705 czyta napisy z USB ? Być może już ktoś poruszał ten problem ale nie znalazłem odpowiedzi co zrobić aby film z dograną aplikacją tekstową odtwarzał się na TV z napisami. Może coś poradzisz ?
Pozdrawiam,
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Niestety w tym temacie niewiele będę mógł pomóc.
Philips nie stawia na obsługę multimediów z "gwizdka'' za bardzo jak np.Lg to i wsparcie jest słabe.
Pliki mkv mają kłopoty z dźwiękiem , musimy również zapomnieć o bezproblemowej obsłudze napisów.
Pójdzie standardowy DivX i np.WMV w HD.
Nie jestem tego pewien ale może trzeba przerobić na avi może wtedy odbierze z USB.Nie praktykowałem
tego dotąd.
Są niektóre serwery , które potrafią "wkleić'' napisy podając film przez DLNA. Jest program Wild Media Server dzięki któremu można wkleić napisy do filmu.Z tego programu darmowo można skorzystać dwa tygodnie. Jest również program PS3 Media Server dzięki któremu też można napisy dać przez DLNA.
Trzeba go jednak skonfigurować. Jest on freeware. Nie wymaga konsoli PS3.
Zachęć innych użytkowników telewizorów Philips serii 9705 do wypowiedzi w tej materii.
Jest jeszcze takie wyjście:dodaj jeśli masz odtwarzacz DVD z USB-ten na pewno odczyta napisy.
Jest jeszcze opcja zakupu odtwarzacza multimedialnego np :WD HD TV LIVE.Kosztuje około 300 zł.
Wymaga konwersji napisów ( bo nie czyta .txt.- ale do konwersji polecam program bestplayer)
Odtwarza większość formatów.Radzi sobie z 1080p.Jest bez dysku,dysk tylko przez USB.



Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Philips wydał w dniu 08-03-2011 r. nowy soft dla serii telewizorów 9705.
Q_5551.0.140.32.0




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

BRIKSIK

New member
czyżby te 200 hz w moim 9705 było gorsze niż 100 w poprzednim 9604 bo jakoś mi brakuje tej ostrości ruchomych obrazów, a moze coś jest nie tak z tv, nie mówie że rozmywa ale jednak to nie to, już nie taki teatrzyk :
)
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie jak ten telewizor sprawuje się z playstation3 ? jaki jest faktyczny czas reakcji matrycy? 1ms to prawda czy coś na zasadzie dynamicznego kontrastu? obecnie mam 2 samsungi seria 6 i 7 jestem bardzo nie zadowolony z reakcji matrycy przy grze na konsoli przy tv wystarcza.pozdrawiam
 

JIMa

New member
Witam wszystkich - jestem posiadaczem 40pfl9705. Poszukuję odpowiedzi na pytanie czy ten telewizor podłączony do sieci kablowej UPC może zaprogramować kanały cyfrowe? Ja nie potrafię - przy programowaniu i na DVBT i na DVBC programuje tylko 55 kanałów analogowych. Pytanie moje wynika z faktu iż mały Sony podłączony do tej sieci programuje wszystkie kanały analogowe i cyfrowe a ponieważ nie mam dekodera UPC to mogę oglądać tylko 2 niekodowane kanały cyfrowe lecz EPG podaje programy dla wszystkich kanałów cyfrowych. Serwis Philipsa mętnie tłumaczy to faktem, że dopiero po zainstalowaniu modułu CI ten telewizor zaprogramuje kanały cyfrowe - Sony posiada też gniazdo na moduł CI ale kanały cyfrowe znajduje bez modułu. Może jest uszkodzony tuner cyfrowy? Jeżeli ktoś zna odpowiedź to proszę o wyjaśnienie tego problemu.
 

Czarny1212

New member
Breksik

czyżby te 200 hz w moim 9705 było gorsze niż 100 w poprzednim 9604 bo jakoś mi brakuje tej ostrości ruchomych obrazów, a moze coś jest nie tak z tv, nie mówie że rozmywa ale jednak to nie to, już nie taki teatrzyk :
)

Witaj,
już kilka miesięcy wcześniej rozpisywałem się na temat płynności ruchu i niczego konkretnego się nie dowiedziałem. Sądzę, że wspomniany parametr częstotliwości nie do końca wpływa na płynność o której piszesz. Jest w tym TV tyle "poprawiaczy" obrazu, które czasem trzeba wyłączyć aby obraz był zadawalający :). Warto pobawić się kalibracją to pomoże znaleźć jakieś lepsze ustawienie obrazu. Ale tak serio to lepiej zacząć się do niego przyzwyczajać. Ja po kilku miesiącach nawet polubiłem mój obraz. Gdybyś jednak znalazł jakiś "złoty środek" to daj znać - chętnie poprawię coś u siebie. Pozdrawiam,
 

GracX

New member
Bez reklam
czarny możesz podać linka? to chyba ostatnia rzecz którą chcę sprawdzić przed testem tego tv? powiedz coś więcej jeśli możesz temat i tak mało ostatnio odwiedzany więc można chyba nanowo go poruszyć. przy czym zauważasz brak płynności? sport?filmy?gry? jest to jednostajne czy przy jakiś wymagających scenach? będę wdzięczny za szybką odpowiedz..

pozdrawiam
 
Do góry