Philips 9705 wszystko o serii

accu

New member
Bez reklam
Wiem accu ale czy jest aż tak żle;

YouTube - Philips 46PFL9705 Part 3

Witam. Myślę , że nie jest tak źle i złe opinie o serii 9705 są "lekko" przesadzone . Nie ma telewizorów idealnych , chodzi oto aby kontrola techniczna nie wypuszczała wyprodukowanych telewizorów z usterkami z fabryki , a nie testowała dany model telewizora u klientów , którzy oczekują produktu ,który zakupili w "dobrej wierze" , że jest bez wad , umożliwiających przyjemność z użytkowania zakupionego telewizora. Chodzi również o jakość świadczonych usług przez autoryzowany serwis , a z tym obecnie nie jest za dobrze . (chodzi mi o serwis centralny Philipsa w Radomiu .)

Pozdrawiam, :)

accu
 

BRIKSIK

New member
Witajcie kto wie być może w nowej serii 9000 Philips powiększy liczbę stref co zmniejszy efekt halo i otrzymamy prawie idealny tv no ale o tym podyskutujemy w temacie o nowościach philipsa na 2011 rok
 

majkel220578

New member
40 9705

Witam:
Od czwartku stałem się użytkownikiem 40 9705 oraz PDP 5100 . Niestety mój egzemplarz piszczy jak holera i bardzo mi to przeszkadza co do efektu halo uważam , że opinie są przesadzone. Mi osobiście to nie przeszkadza , gdybym nie czytał o tym na forum to nie wiedziałbym , że coś takiego istnieje. Tak naprawdę ja tego nie widzę. Telewizor ma bardzo dobry dżwięk , obraz jak na razie tylko w sd ok.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam:
Od czwartku stałem się użytkownikiem 40 9705 oraz PDP 5100 . Niestety mój egzemplarz piszczy jak holera i bardzo mi to przeszkadza co do efektu halo uważam , że opinie są przesadzone. Mi osobiście to nie przeszkadza , gdybym nie czytał o tym na forum to nie wiedziałbym , że coś takiego istnieje. Tak naprawdę ja tego nie widzę. Telewizor ma bardzo dobry dżwięk , obraz jak na razie tylko w sd ok.

Witam. Jak piszczy to zgłoś do serwisu firmy Philips. Wiedzą o tym problemie i naprawiają tę usterkę.

Pozdrawiam , :)

accu :kom:
 

Pikus

New member
model ma mały efekt Haloo, na ile jest on przeszkadzający dla każdego -trzeba ocenić przed zakupem. Czerń jest rewelacyjna, paleta barw również.
http://www.hdtv.com.pl/forum/obalam...-i-gier-video-w-polsce-slepy-test-wyniki.html

Duza mocno oswietlona hala...idealne warunki do robienia testu porownawczego telewizorow... Na tej samej zasadzie mozna robic testy na polce w media markt, albo ogladajac zdjecia w internecie. Gdyby zamknac kazdego z tymi modelami w ciemnym pokoju, wyniki bylyby totalnie inne, ale przeciez towar musi sie sprzedac.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Przypominam sobie podobną dyskusję na ten sam temat w zeszłym roku, porównywane były Philips 9704 i Panasonic V10. Po ponadrocznym użytkowaniu obu modeli moja konkluzja jest następująca - wszelkie zjawiska opisywane jako przypadłości jednego modelu, czy drugiego to w rzeczywistości zjawiska INCYDENTALNE! w większości przypadków zależne tylko i wyłącznie od następujących determinantów:
- jeżeli materiał był realizowany w takiej lub innej technice /niezwykle trudno usystematyzować/, to zjawisko występujące jako efekt Haloo występuje zarówno w Philipsie jak i w Panasonicu /objawia się to w inny sposób/, a możliwe jest zniwelowanie tego efektu poprzez zmianę nastaw /różnych/. Ogólnie można stwierdzić, bez przesady, że jest to problem marginalny, który podnoszony jest z reguły przez użytkowników jednej technologii, dla zdyskredytowania użytkowników drugiej technologii. Moja konkluzja - nie należy przejmować się tymi opiniami, jeżeli wybieramy modele z górnej półki.
- dla uzyskania jak najlepszych końcowych rezultatów wizualnych, warunkiem sine qua non powinno być, dostarczenie sygnału jak najwyższej jakości z odpowiedniego źródła. Dopiero taki sygnał poddany obróbce tzw. polepszaczy obrazu w TV daje zadowalające efekty końcowe.

Oczywiście są to tylko moje praktyczne, choć subiektywne spostrzeżenia, z którymi wcale nie musicie się zgadzać.
 

BRIKSIK

New member
Na pewno nie ma idealnego telewizora w kazdym modelu w sumie znajdziemy coś co moze nam się nie spodobać ale najważniejsze jest to aby być zadowolonym ze swojego telewizora czy to będzie ten tani ale wystarczająco dobry czy też ten drogi, najgorsze jest dla niektórych to ze np tyle kasy się wywaliło a to nie jest to także ideału nie ma jest tylko craz lepiej a za to coraz lepiej się dopłaca, ale cóż ogladajmy to co nam telewizor wyswietla, cieszmy się z nowego filmu koncertu itp, pewne wady które nam przeszkadzają jakos tam się da zmniejszyć a czasami zlikwidować trzeba czasami dostrzegać też te dobre rzeczy, wierzcie mi ja tyle lat walczyłem z dobrym dzwiękiem, miałem dziesiątki odtwarzaczy cd, wzmacniaczy itd, wydałem dużo kasy i ciągle po pewnym czasie coś było nie tak ale trzeba powiedzieć czasami stop i cieszyć się z tego co się ma a kiedy przyjdzie czas na zmianę na lepszy sprzet i będzie nas na niego stać gdzieś tak po jakimś czasie to po kupnie go takze powinnismy czerpac przyjemność z jego urzytkowania
Pozdrawiam i Wesołych Świąt, oby przyszły rok przyniusł nam telewizor z milionem diod led i milionem stref podświetlenia a tym czasem siadzmy wygodnie przed ekranami i oglądajmy.
 

Pikus

New member
Na pewno nie ma idealnego telewizora w kazdym modelu w sumie znajdziemy coś co moze nam się nie spodobać ale najważniejsze jest to aby być zadowolonym ze swojego telewizora czy to będzie ten tani ale wystarczająco dobry czy też ten drogi, najgorsze jest dla niektórych to ze np tyle kasy się wywaliło a to nie jest to także ideału nie ma jest tylko craz lepiej a za to coraz lepiej się dopłaca, ale cóż ogladajmy to co nam telewizor wyswietla, cieszmy się z nowego filmu koncertu itp, pewne wady które nam przeszkadzają jakos tam się da zmniejszyć a czasami zlikwidować trzeba czasami dostrzegać też te dobre rzeczy, wierzcie mi ja tyle lat walczyłem z dobrym dzwiękiem, miałem dziesiątki odtwarzaczy cd, wzmacniaczy itd, wydałem dużo kasy i ciągle po pewnym czasie coś było nie tak ale trzeba powiedzieć czasami stop i cieszyć się z tego co się ma a kiedy przyjdzie czas na zmianę na lepszy sprzet i będzie nas na niego stać gdzieś tak po jakimś czasie to po kupnie go takze powinnismy czerpac przyjemność z jego uzytkowania
Pozdrawiam i Wesołych Świąt, oby przyszły rok przyniusł nam telewizor z milionem diod led i milionem stref podświetlenia a tym czasem siadzmy wygodnie przed ekranami i oglądajmy.

Swiete slowa, podpisuje sie pod nimi.
 

lw1961

New member
Witam,
korzystając z wysprzedaży poświątecznej stałem się posiadaczem 46PFL9705. Mam problem z podłączeniem dźwięku do Amplitunera kina domowego. Jeżeli podłączam coaxial digital do dekodera Cyfry+ to Amplituner rozpoznaje dźwięk wielokanałowy gdy jest nadawany. Niestety podłączenie kabla coaxial digital do telewizora (gniazdo Digital out) zamiast do dekodera Cyfry powoduje że Amplituner zawsze widzi dźwięk dwukanałowy. Chciałem podłączyć do TV aby zawsze mieć dźwięk nawet gdy odbieram z anteny i aby korzystać z opóźnienia dźwięku w TV (mój Amplituner nie ma ustawiania opóźnienia). Czy to jest uroda tego TV, a może coś przeoczyłem?
 

makis

New member
Witam,
korzystając z wysprzedaży poświątecznej stałem się posiadaczem 46PFL9705. Mam problem z podłączeniem dźwięku do Amplitunera kina domowego. Jeżeli podłączam coaxial digital do dekodera Cyfry+ to Amplituner rozpoznaje dźwięk wielokanałowy gdy jest nadawany. Niestety podłączenie kabla coaxial digital do telewizora (gniazdo Digital out) zamiast do dekodera Cyfry powoduje że Amplituner zawsze widzi dźwięk dwukanałowy. Chciałem podłączyć do TV aby zawsze mieć dźwięk nawet gdy odbieram z anteny i aby korzystać z opóźnienia dźwięku w TV (mój Amplituner nie ma ustawiania opóźnienia). Czy to jest uroda tego TV, a może coś przeoczyłem?

Wszystkie TV na wyjściu dają tylko stereo,szkoda czasu na kombinacje,ja mam podłaczony AMP jednym optykiem zTV/stereo/ gdzie jest regulacja opóżnienia,i drugim bezpośrednio z N-ki aby mieć dzwięk wielokanałowy i w zależności od kanału uzywam albo jednego ,albo drugiego nie ma innego rozwiązania /mój TV to Samsung 55C8000/.
 

jarek13

New member
Wszystkie TV na wyjściu dają tylko stereo,szkoda czasu na kombinacje,ja mam podłaczony AMP jednym optykiem zTV/stereo/ gdzie jest regulacja opóżnienia,i drugim bezpośrednio z N-ki aby mieć dzwięk wielokanałowy i w zależności od kanału uzywam albo jednego ,albo drugiego nie ma innego rozwiązania /mój TV to Samsung 55C8000/.

W przypadku akurat tego telewizora pozwolę z Kolegą Makis się nie zgodzić. Sygnał wielokanałowy DolbyDigital jest wysyłany przez gniazdo coaxial digital. Ważne, aby taki sygnał trafiał do telewizora.
Co innego sygnał DTS (i jego pochodnych wersji) , który jest zamieniany w telewizorze na DolbyDigital .
Sprawdziłem to używając tunera sat. CooLStream NEO (jako żródło DD) i PopCorn Hour C200 (jako żródło DTSHD-MA).

Proponuję sprawdzić w tunerze Cyfry, czy złączem HDMI wychodzi odpowiedni sygnał do telewizora.
 

lw1961

New member
W przypadku akurat tego telewizora pozwolę z Kolegą Makis się nie zgodzić. Sygnał wielokanałowy DolbyDigital jest wysyłany przez gniazdo coaxial digital. Ważne, aby taki sygnał trafiał do telewizora.
Co innego sygnał DTS (i jego pochodnych wersji) , który jest zamieniany w telewizorze na DolbyDigital .
Sprawdziłem to używając tunera sat. CooLStream NEO (jako żródło DD) i PopCorn Hour C200 (jako żródło DTSHD-MA).

Proponuję sprawdzić w tunerze Cyfry, czy złączem HDMI wychodzi odpowiedni sygnał do telewizora.

Witam,
nie wiem jak to się stało ale podczas poprzednich testów sygnał wielokanałowy był tylko po podłaczeniu kabla do dekodera Cyfry, przełaczając ten kabel do TV miałem tylko dwukanałowy. Następnego dnia już było inaczej i sygnał wielokanałowy jest z TV również. Nie zmieniałem żadnych ustawień. Będę dalej to testował. Pozostaje mi również do przetestowania opóźnienie sygnału audio (właczane w menu) czy dotyczy wyjścia cyfrowego coaxial.
 

Czarny1212

New member
Witam,
nie wiem jak to się stało ale podczas poprzednich testów sygnał wielokanałowy był tylko po podłaczeniu kabla do dekodera Cyfry, przełaczając ten kabel do TV miałem tylko dwukanałowy. Następnego dnia już było inaczej i sygnał wielokanałowy jest z TV również. Nie zmieniałem żadnych ustawień. Będę dalej to testował. Pozostaje mi również do przetestowania opóźnienie sygnału audio (właczane w menu) czy dotyczy wyjścia cyfrowego coaxial.


Witam,
kolego z Twoich postów widzę, że patrzysz w ten sam TV kupiony całkiem niedawno. Ja walczę z moim ponad miesiąc i jestem już przyzwyczajony do różnych niespodzianek ale zastanowiło mnie to czy aby nie dostrzegasz tego samego co u mnie jest bardzo wyrażne a mianowicie "input lag" tzn opóźnienie obrazu względem dźwięku. Czy u Ciebie występuje to samo ? No i na jakich kanałach ? U mnie widoczne jest nie w każdym kanale jednakowo ale występuje wszędzie. Odbieram cyfrowy sygnał naziemny. Zobaczę jak to będzie z platformą "n" bo właśnie skorzystałem z oferty świątecznej. Antenę założą mi na początku stycznia to się odezwę co dalej z tym opóźnieniem. Napisz kilka swoich uwag w temacie patrząc na Twój TV. Pozdrawiam,
 

NickSon

Member
lw1961 Sprawdz w instrukcji co ten tuner cyfry puszcza po HDMI (bo rozumiem ze tak masz podlaczony sprzet) jeśli leci wielokanalowy to sprawdz inne złacza w tv moj stary 9603 przyjmuje z HDMI DD i odaje po cyfrowym coaxialu więc i twój musi bez łaski.

Czarny1212 Input lag to raczej odnosi sie do laga ogolnie calego sygnału a nie dzwieku tak przynajmniej sie przyjeło w tym zwrocie. Chyba a raczej na pewno lw1961 ma inny problem. Dzwiek masz z głośników telewizora?
 

Czarny1212

New member
lw1961 Sprawdz w instrukcji co ten tuner cyfry puszcza po HDMI (bo rozumiem ze tak masz podlaczony sprzet) jeśli leci wielokanalowy to sprawdz inne złacza w tv moj stary 9603 przyjmuje z HDMI DD i odaje po cyfrowym coaxialu więc i twój musi bez łaski.

Czarny1212 Input lag to raczej odnosi sie do laga ogolnie calego sygnału a nie dzwieku tak przynajmniej sie przyjeło w tym zwrocie. Chyba a raczej na pewno lw1961 ma inny problem. Dzwiek masz z głośników telewizora?

Witaj,
jeśli coś kręcę to przepraszam ale taką definicję wyczytałem kiedyś na jakimś forum ... Wydaje mi się , że opóźnienie sałego sygnału jest w normalnych warunkach zupełnie bez znaczenia bo jest niezauważalne. Natomiast to co obserwuję u siebie to opóźnienie obrazu względem dźwięku i to jest widoczne. Odpowiadajac dalej na pytanie to istotnie dźwięku słucham tylko z głośników TV i powiem, że jest zupełnie przyzwoity. Wracajac do "zjawiska" opóźnienia to wyczytałem również, że dotyczy to tylko TV LCD i nie dokładnie wiadomo dlaczego powstaje :oops:.
 
Do góry