Philips 9705 wszystko o serii

GracX

New member
Bez reklam
Kiki owszem ale ten model posiadał taki problem który philips oczywiście likwiduje.

Czarny dałem 1099euro z czego 100 euro zostanie mi zwrócone po rejestracji na stronie philipsa. + 110euro za rozszerzoną gwarancję na okres 5lat.

co do oprogramowania jeszcze nie połączyłem tv z siecią gdzie mogę sprawdzić aktualną wersję opr?

Podzielę się teraz dotychczasowymi wrażeniami dużo na razie tego nie będzie ale z czasem podsumuję wszystko w całość to obiecuję gdyż cenie sobie informacje zebrane na forum jak i subiektywne opinie użytkowników bardzo mi pomogły przy wyborze Tv.

ZAZNACZAM NA RAZIE ZERO KALIBRACJI USTAWIEŃ OBRAZU POZA WYBOREM OBRAZKÓW LEWA PRAWA.

Telewizja:Dekoder polsatu cyfrowego HD echostar HDS 400e

obraz rewelacyjny potwierdzam opinie że wszystko zależy od jakości sygnału kanały które mam w HD to HBO, HBO2, HBO COMEDY, CINEMAX, CINEMAX2 EUROSPORT zamierzam rozszerzyć swój abonament również w inne po tym co zobaczyłem rewelacja nie ma co porównywać ze starym samsungiem.SD jest na dobrym poziomie według mnie polsat mtv tvn bardzo ładnie gorzej wypada tvp2 reszty na razie nie oceniam bo za dużo nie oglądałem.

Wczoraj oglądałem mecze pucharu europy bliższe ujęcia super gorzej było z kamery obejmującej całe boisko, widać lekkie 'aury' wokoło piłkarzy nie wiem jak to fachowo się określa.w samsungu miałem to samo jeżeli dobrze pamiętam to kwestia ustawień 200mz.

Efekt Hallo nie zauważyłem nic mimo że wpatruję się w ekran wypatrując wad.

poślizg dźwięku względem obrazu nie występuje nic takiego na żadnym kanale na konsoli również czarny moim zdaniem powinieneś ten problem rozwiązać!

najważniejsze dla mnie czyli współpraca z konsolami (ps3)

przy fifie11 nie jest idealnie (podkreślam raz jeszcze fabryczne ustawienia) ale i tak jest lepiej niż przy samsungu! co zauważyłem że lekkie rozmycie jest jakby to określić równomierne tzn przy samsungu było tak że przy krótszych podaniach rozmycie nie występowało praktycznie w ogóle natomiast przy długich wszystko się rozmywało.. w philu obojętnie czy krótkie czy długie jest lekkie rozmycie to mnie skłania ku myśleniu że ustawienia tv wył/wł polepszaczy itd może to poprawić aczkolwiek nie jestem tego pewny.

pograłem również trochę ze znajomych w army of two2 na split screenie pomijając fakt iż znajomy przez chwilę w ogóle nie kontaktował co do niego mówiłem był pod dużym wrażeniem telewizora gra wypadła rewelacyjnie praktycznie zero rozmycia! przy najszybszych scenach ruchach postaci można coś tak wyłapać jeśli się dosłownie wpatruje w obraz i czeka na jakieś rozmycie.przy normalnym użytkowaniu już nie mówię pochłonięciu przez grę nie ma takiej opcji żeby to zauważyć!

Input lag-trudno mi to oceniać ale na podstawie fify na pewno jest mniejszy niż w samsungu to zwyczajnie czuć.

przy ustawieniu głośności powyżej poziomu 30 zaczyna buczeć (nie wiem czy ma to jakiś związek z dekoderem w samsungu też tak miałem) pomijając to dźwięk jak dla mnie super wybrałem ustawienie C.

to by było na razie tyle wszystkimi nowymi spostrzeżeniami będę się dzielić większość weekendu będę się bawił ustawieniami itd PROSZĘ JEDNAK MOJE SPOSTRZEŻENIA/ODCZUCIA TRAKTOWAĆ SUBIEKTYWNIE.

czekam na pytania, jeżeli ktoś chce coś sprawdzić proszę napisać co jeśli będę potrafił to pomogę :)

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Gratuluję udanego zakupu!
Witaj w gronie użytkowników "szacownego" telewizora lcd full led firmy Philips seria 9705.
"Będzie jeszcze lepiej jak podłączysz blu-ray".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

GracX

New member
Bez reklam
dzisiaj zobaczę na pewno jakiś film na blu-ray :) macie jakieś wskazówki co do ustawień pod ps3? czy po prostu metodą prób i błędów wył/wł polepszacze i obserwować zmiany?
 

accu

New member
Bez reklam
dzisiaj zobaczę na pewno jakiś film na blu-ray :) macie jakieś wskazówki co do ustawień pod ps3? czy po prostu metodą prób i błędów wył/wł polepszacze i obserwować zmiany?

Witam,

Metoda samodzielna ma tą zaletę , że poznajesz dogłębnie poszczególne opcje menu telewizora i później wyszukanie poszczególnych opcji i ich zastosowanie w praktyce nie nastręcza żadnych problemów , gdyż wykonujesz te czynności intuicyjnie.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

GracX

New member
Bez reklam
oooo taaak!!!! pobawiłem się trochę opcjami tak jak mówisz accu odpaliłem fife Z E R O ROZMYCIA ZERO ZERO ZERO IDEALNIE OSTRY PŁYNNY OBRAZ.

wybaczcie emocje ale jestem w niebo wzięty!! POEZJA ROZKOSZ DLA OCZU NIE POTRAFIĘ TEGO OPISAĆ!

ps.co do buczenia przy ps3 powyżej poziomu 30tego nie występuje więc to chyba kwestia dekodera.

Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Pisałem , że będzie dobrze , żeby tylko ten "cholerny"pilot miał dodatkowe przyciski ( nie trzeba byłoby wykonywać slalomów w wyszukiwaniu poszczególnych funkcji - nie każdy potrafi się w tym znaleźć).
Z czasem można to tej niedogodności się przyzwyczaić. Piloty do modeli telewizorów Philips 2011 r. są już przyjaźniejsze , ale też nie tak intuicyjne jak piloty innych marek.

Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 

Czarny1212

New member
Witajcie, dajcie jakąś radę !!! Mój phil już drugi raz się zawiesił ... nie daje się włączyć ! Poprzednio odłączyłem go od prądu na kilka minut i po włączeniu ekran się rozjaśnił i zgasł ale później mogłem go normalnie z pilota odpalić. Dziś zrobił to drugi raz i już odpalić się nie daje. Dioda kontrolna na TV mruga cyklicznie : dwa błyski jeden po drugim i potem pauza. Czy jest ktoś co może poradzić ? Jest weeken a Ja bez TV. Tyle programów z rocznicą w temacie ... kurcze - teraz mi phil podpadł :-( POMOCY !
 

GracX

New member
Bez reklam
gwarancja serwis?

jestem po paru testach mam mały mętlik w głowie z tymi grami mianowicie fifa leciała z właczonymi 200mz oraz redukcją rozmyć na maksa i jest przepięknie :) niemal idealnie jakieś lekkie zaciągi się zdarzają np piłkarze w czerwonych strojach są na to jakby bardziej podatni, mniejsza z tym to co zauważyłem to..

że przy różnych grach efekt jest inny np.army od 2 czy dante inferno niemal ideał a infamous czy resident evil5 duże rozmycia przy ruchu postaci. dlaczego mnie to ciekawi a no dlatego że dante inferno ma podobny model gry do infamous więc skąd taka różnica? pierwsze co mi przyszło do głowy kiedyś czytałem że w niektórych grach (głównie samochodowych) stosuje się filtry mające na celu rozmywanie otoczenia ma to imitować poczucie szybkości...
tak by mogło być ale jeżeli taki filtr jest zastosowany w kodzie gry to powinien być niezmienny prawda? a przy infamous w zależności od wł/wył opcji polepszaczy efekt się potęguję bądź słabnie.

a więc mam pytanie czy jest możliwe że to kod gry (zły bądź celowy zabieg twórców jak wał tak zwał) może powodować smużenie rozmycia itd?

trudno mi to wyjaśnić ale mam nadzieje iż uzyskam odpowiedz z jakiegoś powodu te różnice występują a nie chciałbym źle ocenić telewizora bądź denerwować się efektem na który tv nie ma wpływu.

pozdrawiam
 

Czarny1212

New member
PONAWIAM PROŚBĘ !!!!
Witajcie, dajcie jakąś radę !!! Mój phil już drugi raz się zawiesił ... nie daje się włączyć ! Poprzednio odłączyłem go od prądu na kilka minut i po włączeniu ekran się rozjaśnił i zgasł ale później mogłem go normalnie z pilota odpalić. Dziś zrobił to drugi raz i już odpalić się nie daje. Dioda kontrolna na TV mruga cyklicznie : dwa błyski jeden po drugim i potem pauza. Czy jest ktoś co może poradzić ?
Czy tylko serwis ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witaj,

Oj niedobrze! Czy nie miałeś "małego przepięcia" w sieci zasilającej , lub podłączałeś kable do złącz gdy urządzenia pracowały?

Pozdrawiam,
accu
:kom::kom:
 

Czarny1212

New member
Witajcie,
dzięki koledzy za troskę. Po przerwie 10 godzin z kilkoma kłopotami TV jednak odpalił !!!
Niestety boję się, że jest to zapowiedź następnych kłopotów. Serwis musi jednak to opanować. Jestem zaniepokojony jednak z nadzieją, że to uleczalne :-(
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Będzie dobrze . Twój telewizor zachowuje się jak mój laptop. Miałem z nim kłopot , gdy na wskutek wichury wyłączono nagle zasilanie. Kiedyś wcześniej na forum elektrody oglądałem różne porady , oraz sam zadawałem pytania , między innymi dowiedziałem się że na niektóre przypadłości pracy komputera pomaga wyłączenie go zupełnie z zasilania na okres powyżej 8 godzin do 18 godzin.(faktycznie w moim przypadku pomogło)

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

GracX

New member
Bez reklam
doradźcie proszę co zrobić by obraz nie zmieniał swoich rozmiarów tzn np po przełączeniu na inny program obraz staje się troszkę mniejszy po wygaszeniu się informacji o programie powiększa się ponownie wkurzające trochę a zapewne to kwestia ustawień

edit:to samo np przy regulacji głośności mowa oczywiście o zmianie kanałów poprzez pilot dekodera
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,
W menu ;Obraz > Format obrazu > Auto dopasowanie obrazu . Jest oprócz podanej przeze mnie opcji 4 opcje , ale podana opcja przeze mnie jest najlepsza. W menu
Dźwięk>Automatyczna regulacja głosu> włączony.

Pozdrawiam,
accu
:kom::kom:
 

Czarny1212

New member
Witam raz jeszcze, no i przechwaliłem ! TV po nocnej przerwie dało się włączyć natomiast po trzech godzinach znów zamarł .... :-( Teraz już wiem, że takie wyłączenie to nie lekarstwo. Wiem, że na serwis mam czas ale czekanie tu niczego nie zmieni. jest coś czego sam nie opanuję a i naprawa może być chwilowa. Tak czy owak muszę oddać mojego philka do lekarza ... Niestety jestem z tych, którzy stoją na stanowisku, że serwis to zło konieczne i ostateczność ale nie mam wyjścia. Pech czy znak czasów ? Samochód też mam nafaszefowany elektroniką i niby dobrze ale jakoś widzę, że awaryjność rośnie. Bo wystarczy drobiazg i już nic nie współpracuje. Jakie będą koleje losu mojego TV napiszę później - tymczasem smutny z nadzieją na szybką reakcję serwisu -pozdrawiam,
 

GracX

New member
Bez reklam
accu mam ustawione automatyczne dopasowywanie i jest dobrze zmiany występują w momencie zmiany kanału gdy na dole pokazuje się pasek z informacją o danym kanale, nie wiem dlaczego tak się dzieje
 
Do góry