Philips 9705 wszystko o serii

NickSon

Member
Czarny1212 mieszasz pojęca więc może nie używaj ich jak nie rozumiesz w telewizorach okreslenie INPUT LAG odnosci sie do calkowitego opoźnienia sygnału wynik tego opoźnienia przy okreslonych nastawach telewizora jest potrzebny np do ustawienia opoznienia dzwięku w amplitunerze (gdy sygnał do niego nie przechodzi przez telewizor) tylko np bezpośrednio z dvd, blue ray czy komputera no i po drugie daje nam informacje czy telewizor nadaje sie do gier żeby nie było tak że ruszysz myszką a efekt tego na tv będzie z dużym opóźnieniem.
Wiem o co Ci chodzi i zapewne niektórzy też wiedzą ja nie mam tego modelu może spróbuj róznych nastawów obrazu np kino czy inne albo powyłączaj wszystkie dodtkowe ulepszacze obrazu typu zmniejszanie zakłóceń itp Czasami u siebie tak mialem np na tvn24 ale nie wiem czy to byla wina telewizora czy nadawcy
BRIKSIK jak to sie pytasz jak sie ma? dajesz filmik no chyba widzisz na nim jak się ma :) Kiedy to Cie tak strasznie męczy? szwagier jest gotowy na tą męczarnie? 9704 ma wylaczane local dimming? zrób off
 

BRIKSIK

New member
NickSon nie zrozumieliśmy się to ja mam 9604 i ode mnie chce szwagier kupić 9604 a pytałem dlatego że gdybym mu sprzedał to bym kupił 9705, jest jeszcze kwestia taka że pojawia się nowe 9706 no dylemat
No i sam nie wiem co robić sprzedać i kupić 9705 czy sprzedać i czekać na 9706 a ten filmik no właśnie to mnie trochę odstrasza może 9706 będzie lepiej to się nazywa mętlik w głowie :)
 

accu

New member
Bez reklam
wspominam o tym bo mnie to strasznie męczy :) a szwagier uparł się żebym mu sprzedał swój 9604 a kupiłbym 9705

Witam.
Doprecyzuje do wypowiedzi Nicksona . Telewizory LCD marki Philips z serii 9705H (wszystkie wielkości ) posiadają w menu między innymi funkcję: Dynamiczne podświetlenie.
Ta z kolei ma 4 opcje do wyboru :
1) wyłączony
2) standard
3) najlepsze zasilanie
4) najlepszy obraz
Wybór opcji 4 tj. najlepszy obraz powoduje włączenie trybu "local dimming" .
W wielkości 32" efekt "haloo" jest minimalny i widać go gdy się ogląda pod dużym kątem. Niektórzy użytkownicy tej serii telewizorów nie dostrzegają go w ogóle ,dopiero jak ktoś ich zapyta o efekt "haloo" to dopiero dowiadują się że taki efekt istnieje.:kom:

Pozdrawiam , :) Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2011 oraz dobrego odbioru

accu
 

NickSon

Member
BRIKSIK kiedy sie pojawia 9706? za 5 miesięcy? za 17 miesiecy bedzie 9707...
Powiem tak matryca LCD jest jest tak zbudowana że może mieć i ma problem ze 100% zasłonieciem dość silnego tylnego podświetlenia efekt się pogarsza pod kątem w związku z tym wymyślili strefy wygaszania i efekt halo przy tej technice będzie zawsze w mniejszym lub większym stopniu widoczny. Jeśli skonstruują matryce która idealnie zasłania światło to zabawy z aktywne strefy będzie zbędny...
Jedynie co może zmnijeszać na dziś ten efekt to więcej diód ale nie sądze zeby philips jakos derastycznie zwiekszał ich liczbe (zobacz jaki numer zrobiło sony kastrując najwyzszą linie stare x4500 miało kilkaset diód i to RGB nowy HX900 ma bodajze niecale 100 stref)
Jak widać użytkownicy sa najczęsciej zadowoleni więc dla 1% nie będą tego robić :).

Wg mnie nie oplaca sie wymieniać po roku telewizora z tej samej serii 9 efekt żaden sztuka dla sztuki i snobistyczne podejście oczywiście mam na mysli samą jakośc obrazu takich dwóch tv
W nowym modelu dostaniesz jakieś tam bardziej czy mniej przydatne wodotryski typu PVR
Jak ktoś chce zmieniać tak szybko tv to dla mnie osobiście jedynie zmiana przekątnej jest uzasadnionym powodem np przejscie z 32 na 40 czy 46 wtedy to ma sens ale 32 na 32 zaden
moze tylko w przypadku gdy szwagier jest szalony i da Ci za niego tyle ze dorzucisz max tysiaka i kupisz nowy model ;) ale pamietaj na dziendobry cena nowosci bedzie jak zawsze wysoka więc i tak wypadało by czekać do jesieni....
 

BRIKSIK

New member
BRIKSIK kiedy sie pojawia 9706? za 5 miesięcy? za 17 miesiecy bedzie 9707...
Powiem tak matryca LCD jest jest tak zbudowana że może mieć i ma problem ze 100% zasłonieciem dość silnego tylnego podświetlenia efekt się pogarsza pod kątem w związku z tym wymyślili strefy wygaszania i efekt halo przy tej technice będzie zawsze w mniejszym lub większym stopniu widoczny. Jeśli skonstruują matryce która idealnie zasłania światło to zabawy z aktywne strefy będzie zbędny...
Jedynie co może zmnijeszać na dziś ten efekt to więcej diód ale nie sądze zeby philips jakos derastycznie zwiekszał ich liczbe (zobacz jaki numer zrobiło sony kastrując najwyzszą linie stare x4500 miało kilkaset diód i to RGB nowy HX900 ma bodajze niecale 100 stref)
Jak widać użytkownicy sa najczęsciej zadowoleni więc dla 1% nie będą tego robić :).

Wg mnie nie oplaca sie wymieniać po roku telewizora z tej samej serii 9 efekt żaden sztuka dla sztuki i snobistyczne podejście oczywiście mam na mysli samą jakośc obrazu takich dwóch tv
W nowym modelu dostaniesz jakieś tam bardziej czy mniej przydatne wodotryski typu PVR
Jak ktoś chce zmieniać tak szybko tv to dla mnie osobiście jedynie zmiana przekątnej jest uzasadnionym powodem np przejscie z 32 na 40 czy 46 wtedy to ma sens ale 32 na 32 zaden
moze tylko w przypadku gdy szwagier jest szalony i da Ci za niego tyle ze dorzucisz max tysiaka i kupisz nowy model ;) ale pamietaj na dziendobry cena nowosci bedzie jak zawsze wysoka więc i tak wypadało by czekać do jesieni....


Tak wiem o tym , mnie to najbardziej irytuje że w moim 9606 owszem jakość obrazu jeżeli chodzi o skalowanie np sd hd to wiadomo jest ok z tym że właśnie ta czerń która niestety w przypadku mojego 9604 jest niestety mizerna za to w 9705 jest o wiele lepsza z tym że tutaj występuje nieodzowny efekt halo, może jestem trochę pedantyczny ale dylematem jest czy pozostać przy swoim 9604 ze słabszą czernią ale jednolitą bez aureoli świętego (efekt haloo) i oglądać dla polepszenia humoru przy zapalonym świetle pozbywając się tym samym uroków ambilightu czy sprzedać swój 9604 i kupić 9705 ,ewentualnie poczekać na 9706 i mieć lepszą czerń z efektem halo. Wiem że trochę marudzę ale sami wiecie jak to jest człowiem chciałby być zadowolony
 

NickSon

Member
sorry błąd nie zauwazyłem że Ty masz 9604 a nie 9704 czy Twoj model ma pro LED? 9704 ma czeń na poziomie 0.02 czyli prawie ideał nie wiem jak Twoj
W jednym tescie znalazłem ze 96 ma jakies problemy z poziomem czerni (moze chodzi o jakas dynamiczna sytuacje?) Jak Cie to tak bardzo boli to zmieniaj sobie ale moze juz sie szarpnij i bierz 40 cali 9705
EDIT eee tak sobie sprawdziłęm Philips to jednak na chore ceny na te swoje "cuda"
32 cale 4tys 40 cali 7.5tys ocipieli :/ dziwnie to wyglada w Polsce Philips ma wąski kanał dystrybucji czy co? Na wyszukiwarkach cenowych na palcach jednej reki mozna policzyc sklepy mające te modele w ofercie taka sytuacja na pewno nie sprzyja konurencji cenowej. Konkurencja ze strefowym podswietleniem SONY / LG z kolei nie bawią się w przekatne ponizej 46cali
 
Ostatnia edycja:

BRIKSIK

New member
no niestety mój 9604 to nawet nie led tylkoi ze standartowym podświetleniem obraz ok ale dylemat mój tkwi tak jak napisałem powyżej czyli czy pozostać przy swoim 9604 ze słabszą czernią ale jednolitą bez aureoli świętego (efekt haloo) i oglądać dla polepszenia humoru przy zapalonym świetle pozbywając się tym samym uroków ambilightu czy sprzedać swój 9604 i kupić 9705 ,ewentualnie poczekać na 9706 i mieć lepszą czerń z efektem halo. Wiem że trochę marudzę ale sami wiecie jak to jest człowiem chciałby być zadowolony
 

NickSon

Member
Nie wiem nie poradze ale co Ty tak z ta aureolą? Miałeś stycznośc z tym tv i takim podwietleniem? Przecież widzisz że efekt halo w testach pokazuja na napisach albo panią skrzypaczke na czarnej scenie :D ile takich obrazów ogladasz na codzien? Nikt Ci nic nie napsize na temat 9706 wiec nie pytaj jedynie moezsz czekac ale nie sadze ze dostaneisz go u nas wczesniej niz kolo maja.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Całkowicie potwierdzam opinię NickSona. Po rocznym użytkowaniu 9704 jestem w stanie tak ustawić swój egzemplarz, że nawet na tej planszy tego efektu nie zauważysz. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem tutaj 27.12 i ... nie przejmuj się tym, czym nie warto się przejmować! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
 

accu

New member
Bez reklam
Całkowicie potwierdzam opinię NickSona. Po rocznym użytkowaniu 9704 jestem w stanie tak ustawić swój egzemplarz, że nawet na tej planszy tego efektu nie zauważysz. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem tutaj 27.12 i ... nie przejmuj się tym, czym nie warto się przejmować! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Witam.
Całkowicie z tą opinią się zgadzam.:kom:

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2011 dla wszystkich uczestników tego forum.


Pozdrawiam , :)
accu
 

qazar

Member
Bez reklam
Witam Panowie mam pytanie do użytkowników 9705 i konsol/pc. Czy na tym modelu philipsa występuje efekt smearingu ? Czyli zaciągania/ smużenia niektórych kolorów ? Jest to głównie widoczne w dynamicznych grach:)
 

jarek13

New member
Witam Panowie mam pytanie do użytkowników 9705 i konsol/pc. Czy na tym modelu philipsa występuje efekt smearingu ? Czyli zaciągania/ smużenia niektórych kolorów ? Jest to głównie widoczne w dynamicznych grach:)

Witam
Na modelu 46'' w połączeniu z XBOX360 nic takiego nie zauważyłem. Obraz jest wręcz perfekcyjny.
Producent zaleca włączyć opcję "Tryb PC", która wyłącza wszelkie bajery, które nie zawsze są potrzebne dla takiego źródła.
Z resztą podobnie jest z 3D, które według mnie daje lepszy efekt przy wyłączonych ulepszaczach (np. płynność szybkiego ruchu).

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
no niestety mój 9604 to nawet nie led tylkoi ze standartowym podświetleniem obraz ok ale dylemat mój tkwi tak jak napisałem powyżej czyli czy pozostać przy swoim 9604 ze słabszą czernią ale jednolitą bez aureoli świętego (efekt haloo) i oglądać dla polepszenia humoru przy zapalonym świetle pozbywając się tym samym uroków ambilightu czy sprzedać swój 9604 i kupić 9705 ,ewentualnie poczekać na 9706 i mieć lepszą czerń z efektem halo. Wiem że trochę marudzę ale sami wiecie jak to jest człowiem chciałby być zadowolony

Witam kolego tak jak Ci inni uzytkownicy pisza ze tak naprawde to tylko i wylacznie musisz sie zastanowic co tak naprawde chcesz , bo nikt za ciebie nie podejmie decyzji. Efekt halo z tego co pisza inni koledzy i z tego co ja widzialem u zanjomego po trosze da sie wyeliminowac i pytanie co wolisz czy lepsza czern czy miec tv bez tego efektu. Jedno jest pewne co bys nie kupil to i tak z lcd nie zrobisz ferrari dopki doputy wejdzie technologia oled - wtedy dopiero swiat pojdzie do przodu. A co zrobia 9706 ? to co ci wczesniej napisali przedmowcy jakis maly dizajn cos tam doczepia i znowu cena za 46 cali 11 tys i nagroda eisa bo w zyciu nikt inny nie dostanie nawet jakbybyl lepszy od philipsa :) Wiec jesli tak ta czern cie meczy to poczekaj troszke i kup 9705 bo zaplacisz taniej, a napewno nie bedzie duzo ustepowowal nowszemu modelowi. Bo co moga zrobic jeszcze zeby bylo lepiej jak jest,,,,,, nie doloza diod bo to za drogo bedzie a ludzie i tak kupia bo zawsze sie znjada tacy co poleca na nowosci czy bedzie 30 wiecej czy mniej tych diod to i tak zostanie to sprzedane biorac pod uwage jak bardzo sa dostepne w sklepach tv philipsa co tez uwazam i nie tylko ja ze jest to robione specjalnie. 3 tygodnie temu szwagier byl w Anglii i bylo ich naprawde dosyc w wileu sklepach a u nas jak zwykle jak na lekrwstwo jedna sztuka i to juz trzeba kupic z wystawy :) Pozdrawiam.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
Czarny1212 mieszasz pojęca więc może nie używaj ich jak nie rozumiesz w telewizorach okreslenie INPUT LAG odnosci sie do calkowitego opoźnienia sygnału wynik tego opoźnienia przy okreslonych nastawach telewizora jest potrzebny np do ustawienia opoznienia dzwięku w amplitunerze (gdy sygnał do niego nie przechodzi przez telewizor) tylko np bezpośrednio z dvd, blue ray czy komputera no i po drugie daje nam informacje czy telewizor nadaje sie do gier żeby nie było tak że ruszysz myszką a efekt tego na tv będzie z dużym opóźnieniem.
Wiem o co Ci chodzi i zapewne niektórzy też wiedzą ja nie mam tego modelu może spróbuj róznych nastawów obrazu np kino czy inne albo powyłączaj wszystkie dodtkowe ulepszacze obrazu typu zmniejszanie zakłóceń itp Czasami u siebie tak mialem np na tvn24 ale nie wiem czy to byla wina telewizora czy nadawcy
BRIKSIK jak to sie pytasz jak sie ma? dajesz filmik no chyba widzisz na nim jak się ma :) Kiedy to Cie tak strasznie męczy? szwagier jest gotowy na tą męczarnie? 9704 ma wylaczane local dimming? zrób off


Witaj,
ok, próbowałem wszystkiego a efekt jest i tyle ! Nie chcę się mądrzyć ale tak na wszelki wypadek proponuję poczytać ... wikipedię Opóźnienie wejścia ? Wikipedia, wolna encyklopedia
pozdrawiam,
 

incognitos

New member
Witaj,
jeśli coś kręcę to przepraszam ale taką definicję wyczytałem kiedyś na jakimś forum ... Wydaje mi się , że opóźnienie sałego sygnału jest w normalnych warunkach zupełnie bez znaczenia bo jest niezauważalne. Natomiast to co obserwuję u siebie to opóźnienie obrazu względem dźwięku i to jest widoczne. Odpowiadajac dalej na pytanie to istotnie dźwięku słucham tylko z głośników TV i powiem, że jest zupełnie przyzwoity. Wracajac do "zjawiska" opóźnienia to wyczytałem również, że dotyczy to tylko TV LCD i nie dokładnie wiadomo dlaczego powstaje :oops:.
W modelu 9705, jeżeli używasz trybu 400 Hz to ustaw opóźnienie dźwięku na ampli na 55ms, a jeżeli do tego Motion to chyba 200ms (nie jestem pewien ale jest w intstrukcji wszystko opisane).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam mam pytanko dzisiaj wlasnie w saturnie ogladalem na 9705 obraz 3d i mam pytanie do tych co maja ten tv i ogladaja w 3d lub moze inny model np 8605. Chodzi mi o to ze wg mnie w porownaniu do sonego hx 800 czy samsunga c 8000 to 3d w philipsie jest znacznie gorsze ( obydwa modele konkurecji sa tansze od philispa). W porownaniu do sonego to duzo gorzej a samsung wg mnie tez lepiej sobie z tym radzi. Nie mowiac o tym ze gorzej oczy mnie bola jak ogladam na philipsie. To jesli w 9705 jest tak jak jest to w 8605 to juz w wogole tragedia bedzie skoro mowia ze 3d w philipsie to tak naprawde dopiero jest w 9705. nawet ten sam trailer lecial filmu alicja w krainie czarow i w sonym jest o iebo lepiej ten sam trailer. Napiszcie o swoich spostrzezeniach. I o tym czy wzrok wasz tez jakos dziwnie reaguje ze oczy bardziej bola , i to nie odosobniony przypadek bo kolege mojego rowniez oczy bolaly. Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.

Ostatnia aktualizacja z dnia 05.01.2011 r. Q5551_0.140.27.0
wprowadza między innymi rozwiązania związane z nieprawidłowym dźwiękiem:
1. Solution for intermittent disturbance on audio via SPDIF out.(rozwiązanie dla przerywanego zaburzeniami poprzez złącze wyjście SPDIF)
2. Solution for distorted sound with certain video formats playing via HDMI . (rozwiązanie dla zniekształconego dźwięku z niektórymi formatami video w interfejście HDMI [przez]
3. Solution for installing Dig DVBC , DVB-C when 170 MHZ in MUX , picture distorted. (rozwiązanie dla
instalacji DVB-C przy 170 MHZ w MUX , gdy obraz jest zniekształcony)
4. Solution for sound drops. (rozwiązanie dla dźwięku )
5. Solution to avoid that the set is rebooting dead after sw update via PTA 02 by packed stick. (rozwiązanie w celu uniknięcia zestaw jest ponownie uruchomiony po aktualizacji przez PTA 02)
Przepraszam za niedokładne tłumaczenie. Może ten post się przyda użytkownikom 40"9705 i 46"9705
oraz 32"9705.

Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry