Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

D

Deleted member 121090

Guest
Koledzy.
Nie będzie żadnego nowego cudownego softu! Nie pojawił się od wyprodukowania tego TV do dzisiaj to i tym bardziej teraz się nie pojawi skoro już jest następca na rynku. Na nim się skupią wysiłki producentów a nie na modelu archaicznym. Nie wiem na co liczycie.
 

vigoo

Banned
Racja. Zapomnijcie o cudownych poprawkach, które wszystko naprawią.
Do sklepów jada już nowe modele, więc całą uwagę trzeba będzie skupić na ich poprawianiu ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Moze komus sie przyda - ustawienia w TV po profesjonalnej kalibracji 48 calowego, w 55 tez sie idealnie sprawdzilo:

https://www.youtube.com/watch?v=4kgNtibJ6Qc

Witam uprzejmie,

Niniejszy filmik bardzo dobrze(czytaj: szczegółowo) obrazuje menu ustawienia obrazu telewizora Philips 48PUS7600/12 .
Na temat ustawień obrazu nie wypowiadam się , gdyż nie mam tego telewizora , ale myślę , że
niektórym użytkownikom tego telewizora może ten filmik być bardzo pomocny .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pebe86

Member
Bez reklam
Panowie ma ktoś doświadczenia we współpracy tego tv z modułem CAM? Z tego co pamiętam to była bolączka Philipsa (długo zmieniające się kanały itp), a jest to dla mnie bardzo ważne.
Muszę przyznać że w moim Sony W805 działa to bardzo dobrze, z tego co wiem to LG i Samsungi też radzą sobie nieźle. A jak jest teraz z Philipsem?
 

DJ82

Member
U mnie z modułem CAM Cyfrowego Polsatu (CI bez plusa) działa bez zastrzeżeń. Ale i tak wolę osobny tuner sat bo ma więcej możliwości...
 

tomeko12

New member
Posiadam 2 moduły CAM od UPC i też nie widzę problemu (czasami chwilkę nie załapuje, ale to raczej wina modułu, bo na poprzednim TV miałem to samo)
 

Chooper

New member
Witam

Czytam ten temat od czasu, kiedy kupiłem 55PUS7600 tj. od 12.2015. TV zaktualizowany ostatnią aktualizacją z grudnia

Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, też zapytam o element, który w tym wątku nie był chyba jeszcze poruszany, ale od początku

1. obsługa głosowa - działa
2. PLAYER - od kilku dni działa (do lutego nie działał)
3. Ambilight - działa bez zastrzeżeń
4. Przez cały czas kiedy sprzęt jest u mnie zwiesił się może z 5 razy (w tym ze 3 razy na aplikacji youtube)
5. Netflix - nie mogę założyć konta via TV (wywala jakiś błąd żeby spróbować później)
6. Odnoszę wrażenie, że przy komunikacji TV-pilot jest maly lag, tj jak wciskam przycisk ustawień to TV trochę myśli zanim wyślietli menu. Podobnie jest z klawiaturą qwerty (trzeba dobrze kierować w sensor aby wiedział co piszę)

Z ww niedogodności są to drobiazgi, z którymi sobie radzę, ale ostatnio coraz bardziej drażni mnie karta sieciowa tego TV.

Mam router WDR4300 TP linka ok 7 metrów od TV i nadaje na dwóch pasmach 2,4 i 5ghz, tak że (5-tka w całym bloku jest tylko jedna, a 2,4 ma taką moc sygnału, że na wybranych kanałach gasi sieci sąsiadów przechodzące przez ściany.
Laptop zbiera w załym domu zbiorowo, , a z tv.....

a) Czasem potrafi zgubić sieć
b) Jak chcę zmienić pasmo na TV to czasem nie znajduje nawet drugiej sieci (ustawione statyczne IP, i TV "powiązany" w routerze")
c) O ile z YT czy Playerem sobie jeszcze radzi, tak z DLNA już jest problem (filmy się zacinają, choćtu może problemem jest dysk z postawionym serwerem DLNA na Gargoyle)
d) Rzutowanie z Laptopa do TV....hmmm

- Laptop niby widzi TV, ale z połączeniem czy wyświetlaniem (dublowaniem) ekranu już jest problem, bo nie odnajduje ekranu zewnętrznego.
- rzutowanie filmu do TV - działa z opóźnieniem, tj. TV potrzebuje kilku sekund na reakcję np. pauzę na komputerze.
- nieraz film idzie płynnie (10-15%) a w zdecydowanej większości zacina się lub nawet staje tak, że muszę na kompie pauzować i odpalać ponownie. O przesuwaniu czasem filmu mogę zapomnieć.
Ten sam plik puszczony z USB na TV idzie jak burza, więc to nie problem z plikiem, bo na komputerze też działa.

Będę próbował jeszcze przenieść router bliżej TV lub dać zaraz obok AP, ale nie wiem czy pomoże. Jak czytałem wcześniej LAN w tym TV działa jeszcze gorzej niż wifi...może nawet nie będę ryzykował.

A jak u Was z komunikacją laptop -> TV ?
 
Ostatnia edycja:

pike

New member
A proszę powiedzcie mi... Zginął mi tvn player w sklepie store. Zauważyłem również że dedykowane aplikacje philips pojawiają mi się najczęściej z rejonu Niemiec. Gdzie mogę zmienić lokalizację.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

DJ82

Member
Faktycznie - działa Player!!! po zaledwie pół roku od zakupu przeze mnie TV...

Na plus że chyba nie ma reklam.
Na minus - że nie ma opcji logowania więc płatnych opcji playera nie da się wykorzystać na TV.

Do Chooper - pobaw się trochę aplikacją VEVO i zobaczysz czy się nie zawiesi, przestanie wyświetlać obraz albo zgubi neta itd...
 

tomeko12

New member
W sieci pojawiła się nowa wersja softu 0.5.38.41, w której uruchomiono HEVC przez DVB-S2, dodano możliwość instalacji z nieznanych źródeł i dodano obsługę myszy i klawiatury USB. Niestety nie jest to wersja oficjalnie udostępniona przez TP Vision, wygląda to bardziej na jakiś wyciek testowanego firmware'u.
Więcej informacji na Philips Android TV - Pg. 70 | Android Development and Hacking, link do pobrania w poście #699.
 

accu

New member
Bez reklam
W sieci pojawiła się nowa wersja softu 0.5.38.41, w której uruchomiono HEVC przez DVB-S2, dodano możliwość instalacji z nieznanych źródeł i dodano obsługę myszy i klawiatury USB. Niestety nie jest to wersja oficjalnie udostępniona przez TP Vision, wygląda to bardziej na jakiś wyciek testowanego firmware'u.
Więcej informacji na Philips Android TV - Pg. 70 | Android Development and Hacking, link do pobrania w poście #699.

Witam uprzejmie,

Lepiej zaczekać na oficjalną wersję oprogramowania , ale też nie ma gwarancji , że nie będzie ona
z jakimś błędem , czy błędami . :neutral: Niemniej wersja developerska wnosi konkretne usprawnienia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

DJ82

Member
Kusi mnie żeby przetestować ten nieoficjalny soft - już go nawet pobrałem :)

Jak wrócę do domu to chyba przetestuje :) Oczywiście dam znać jaki efekt.
 
Do góry