Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

DJ82

Member
...Philips byl jak najbardziej przemyslanym i swiadomym wyborem i w mojej ocenie to swietny sprzet. (produkcja listopad 2015) Kolega trafil akurat na wadliwy egzemplarz, niestety to sie zdarza.

Nie mów mi że rozpoznawanie mowy nie powoduje u Ciebie zwiechy?? u mnie średnio raz na 2 max 3 razy zwiecha i tylko wyłączenie z prądu pomaga...
 

pike

New member
Nie mów mi że rozpoznawanie mowy nie powoduje u Ciebie zwiechy?? u mnie średnio raz na 2 max 3 razy zwiecha i tylko wyłączenie z prądu pomaga...
Ja już nawet tego nie używam. Bo zwis taki ze później włączam go 10 min. posilkujac się wywaleniem kabla z sieci.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

zioolek

New member
Ja nie chcę siać defetyzmu. TV kupiłem na własną odpowiedzialność. Mój błąd polegał na tym, że nie będzie przysługiwało mi prawo zwrotu a będę musiał się posiłkować art. 556 kc...

W każdym razie - w moim 55PUS7600 wyszukiwanie głosowe działa bez zarzutu i nie powoduje żadnych problemów...
 
Ostatnia edycja:

qub3k

New member
4K a YouTube

Jako laik zapytam - czytałem, że modele Philipsa na 2015 nie obsługują 4K w YouTube - nie to żebym specjalnie oglądał :). Czy jest szansa, że jakaś aktualizacja załatwi tą sprawę?
 

qub3k

New member
Pytanie do graczy

Czy ktoś z osób posiadających ten model telewizora mógłby się wypowiedzieć jak sprawa wygląda podczas grania na konsoli? Wg specyfikacji input lag jest spory, ciekawy jestem jak to wygląda oczami użytkownika.
 

pike

New member
Czy ktoś z osób posiadających ten model telewizora mógłby się wypowiedzieć jak sprawa wygląda podczas grania na konsoli? Wg specyfikacji input lag jest spory, ciekawy jestem jak to wygląda oczami użytkownika.
Ja gram na ps4 i XO. Żadnych problemów z input logiem nie Widzę. Za to poprawiło mi się k/d w kilku tytułach. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mów mi że rozpoznawanie mowy nie powoduje u Ciebie zwiechy?? u mnie średnio raz na 2 max 3 razy zwiecha i tylko wyłączenie z prądu pomaga...

Czekalem z odpowiedzia, az przetestuje owa funkcje poniewaz do tej pory nie przyszlo mi do glowy ze kiedykolwiek bedzie mi potrzebna. Bawilem sie nia wczoraj ok 20 min. sama funkcja dziala roznie raz rozpoznaje raz nie, czasami mialem watpliwosci czy mowic po polsku czy moze zareaguje na angielskie komendy. Generalnie aplikacja chyba niezbyt dopracowana, nie powoduje jednak zadnego zawieszenia TV, testowalem to kilunastokrotnie. Bardziej martwia mnie schodkowe gradienty (przejscia tonalne) w tym telewizorze, szczegolnie widoczne podczas emisji snopow swiatel na koncertach, to prawdopodobnie wina 8 bitowej palety.
 

f.5

New member
PANOWIE powidzcie proszę jak mam sciągnąc to KLODI (cokolwiek to jest)
Dzis zainstalowali mi internet podłączyłem telewizor po kablu do routera i sprawdzę czy zawiesza mi się tak jak Wam.
Użytkuję ten TV od Wigilii ani razu nie miałem problemu z zawieszaniem jedynie cos tam powyłączałem bo obraz był jak to piszecie teatralny taki zbyt ostry.

Pozdrawiam Radek
 

DJ82

Member
KODI jest dostępne w sklepie play jak każda aplikacja.

Co do nowego softu - zapytałem supportu PHILIPSa kiedy będzie - otrzymałem odpowiedź że jest testowany i jak testy wypadną pomyślnie to będzie opublikowany... tylko że miesiąc temu też dostałem taką odpowiedź... Gorzej jak testy nigdy nie wypadną pomyślnie - co wtedy??
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zauwazylem ze w materialach 4K, a zdarza sie i w fullHd podczas szybszych scen glownie na zieleni (drzewa) daje sie zauwazyc drzenie obrazu. Np. na materiale: https://www.youtube.com/watch?v=ffxGB2j9ADo jesli chodzi o powyzszy material to wystepuje rowniez podczas najazdu kamery na bruk, tak ok. 17 sek. filmu. Mozecie sprawdzic u siebie?
 

DJ82

Member
Mój TV już doprowadza mnie powoli do skraju wytrzymałości... dzisiaj bez powodu (używam go w zasadzie jako monitora podłączonego do tunera sat) zawiesił się - obraz stop klatka - niby menu działa ale obraz stoi... na początku myślałem że to tuner się zawiesił ale jak się później okazało to TV - po wyłączeniu wszystko zgasło - nawet kontrolka na TV i włączał się przez 5 minut...

Jakby ktoś to powiedział - jak żyć!
 

pike

New member
No ja dzisiaj kodi wywaliłem. Niestety tak się zawiesił że tv się restartowal z logiem android. Znów start kręci koleczkiem i restart. Tak ze 20 min. Wyłączyłem z prądu i znów to samo. Później był wyłączony. Kontrolka hasła i się zapalala co 3 min. W końcu sam się włączył i gra. Oczywiście musiałem jeszcze wymusić zatrzymanie kodi. Coś czuję że bez zewnętrznego androida się nie obędzie :(.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

lizbona

Member
Na forum polecano ten model jako 55" do 6000 zł ale po przeczytaniu kilku stron chyba zaczynam rozumieć dlaczego ten model jest tak promowany.
Kupując coś o wyższym standardzie, za 6k oczekuje się stabilności, a ten model chyba nie zna tego pojęcia.
Jakiś czas temu odszedłem od Androida właśnie ze względu na tą słynną stabilność urządzeń.
 

rafal20x

New member
Zauwazylem ze w materialach 4K, a zdarza sie i w fullHd podczas szybszych scen glownie na zieleni (drzewa) daje sie zauwazyc drzenie obrazu. Np. na materiale: https://www.youtube.com/watch?v=ffxGB2j9ADo jesli chodzi o powyzszy material to wystepuje rowniez podczas najazdu kamery na bruk, tak ok. 17 sek. filmu. Mozecie sprawdzic u siebie?


Nie tylko w takich scenach.

Nie wiem w jakich warunkach TV był testowany, czasem widać po prostu migotanie.
Nowy soft powinien poprawić sporo błędów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry