Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Predo

Banned
kupiłem wczoraj TV.. zaaktualizowałem wszystko i ogólnie w miarę bez szału działa ten TV (chodzi o wszystko inne niż obraz). SmartTV nie sprawdziłem bo nawet włączyć nie mogę..:/ chyba będzie reklamacja i wymiana jednak na inny TV bez jakiś głupich problemów..
 

lucjan 5

New member
kupiłem wczoraj TV.. zaaktualizowałem wszystko i ogólnie w miarę bez szału działa ten TV (chodzi o wszystko inne niż obraz). SmartTV nie sprawdziłem bo nawet włączyć nie mogę..:/ chyba będzie reklamacja i wymiana jednak na inny TV bez jakiś głupich problemów..
Szczerze mówiąc nie bardzo zrozumiałem co mu dolega. Może wymień konkretne problemy.
 

kosa666

New member
Kiki nie pisz stale bajek, ze jak uzywa sie pojedynczo aplikacji to dziala rewelacyjnie. Internet to mul do kwadratu - zeby przewinac o kawalek strone to trzeba miec anielska cierpliwosc. Nowe youtube jest tak zamulone, ze ciezko cokolwiek wybrac z jego menu. Stara wersja youtube miala mniej kategorii i przechodzenie przez nie bylo zdecydowanie lepsze - dzialala rowniez klawiatura. Teraz niedosc, ze nawigacja jest mocno mulowata, to nie dziala klawiatura, a po najnowszej aktualizacji dodatkowo jezyk youtuba jest w wersji angielskiej. Widac takie wady tej wersji juz dawno philips powinien przywrocic starsza odmiane youtuba, a nie od 3 aktualizacji siedzi przy wersji leanback do ktorej ten telewizor nie jest i nie bedzie przystosowany bo jest poprostu mulem do kwadratu.

kupiłem wczoraj TV.. zaaktualizowałem wszystko i ogólnie w miarę bez szału działa ten TV (chodzi o wszystko inne niż obraz). SmartTV nie sprawdziłem bo nawet włączyć nie mogę..:/ chyba będzie reklamacja i wymiana jednak na inny TV bez jakiś głupich problemów..

Panowie,

Zależy kto po co kupuje TV - jeżeli do oglądania (grania) to z czystym sumieniem można polecić ten TV! a jeżeli tak jak Wy ktoś szuka przeglądarki, YouTuba, SmartTV to polecam Samsunga (mam model 6750 w 46" i w obrazie to ma tylko lepszą czerń- całą resztę - łącznie z płynnością w dynamicznych scenach takich jak sport ma lesze philips)

PS - jeżeli ktoś nie używa praktycznie pilota i menu telewizora (bo ma np. zewnętrzny dekoder TV SAT) to nie uraczy wolnego działania MENU - jeżeli ktoś używa np telewizji naziemnej albo che śmigać po necie - to zdecydowanie niech kupi co innego ;)

PS2 - za sam obraz - POLECAM :)
 

Bosman81

Member
TV użytkuję od około 2 miesięcy i jest ok.

Dopiero dzisiaj odtworzyłem film nagrany jakiś czas temu na dekodorze enki, konkretnie Pirania 3D. Dekoder wykrył sygnał podał do odbiornika, włączyłem 3D i... nie dało się oglądać. Obraz rozłaził się po całym ekranie i nie sposób było go ujarzmić opcją zmniejszenia głębi. Standardowo trzeba było odpalić konwerter obrazu 2D->3D wtedy było już ok ale w takim razie co jest grane z tym 3D dedykowanym (czy jak to tam nazwać)?

pozdrawiam
 

kosa666

New member
TV użytkuję od około 2 miesięcy i jest ok.

Dopiero dzisiaj odtworzyłem film nagrany jakiś czas temu na dekodorze enki, konkretnie Pirania 3D. Dekoder wykrył sygnał podał do odbiornika, włączyłem 3D i... nie dało się oglądać. Obraz rozłaził się po całym ekranie i nie sposób było go ujarzmić opcją zmniejszenia głębi. Standardowo trzeba było odpalić konwerter obrazu 2D->3D wtedy było już ok ale w takim razie co jest grane z tym 3D dedykowanym (czy jak to tam nazwać)?

pozdrawiam

może to wina komunikacji dekodera z TV? u mnie 3D w plikach .mkv i na płytach BR działa bardzo dobrze (nawet byłem miło zaskoczony jakością bo myślałem, że pasywne 3D będzie beee ;) )

Pozdrawiam
 

yawa20

New member
Tak się zastanawiam nad muleniem tego TV w menu i gdzie popadnie. Do niedawna miałem model 42PFL4007 i w youtubie przy wpisywaniu tekstu w szukajce muliło... ale tylko z pilota. Jak wpisywałem ze smartfona wszystko chodziło dużo płynniej. Jak jest w tym modelu? Sprawdzić u siebie jeszcze nie mogę bo będę go miał najprawdopodobniej dopiero jutro (wersja 42'')

Ktoś może porównać tak na szybko?
 

lucjan 5

New member
Mam 42" 6008. Korzystam z telewizji naziemnej, SmartTv, nagrywania i zatrzymywania obrazu. Nie mam do telewizora żadnych zastrzeżeń, wręcz odwrotnie. Co prawda dłużej "przetrawia" polecenia niż dwa inne telewizory sprzed kilku lat, jednak dzieli je technologiczna przepaść. Możliwe, że któraś z funkcji, których nie używam nie działa, ale "czego oczy ....". Coś za coś, lampka nocna jest "szybsza" od komputera. Oczywiście muszę się liczyć z tym, że telewizor może się w każdej chwili zepsuć, jak zresztą wszystko na tym świecie łącznie z nami. Większa ilość możliwości które proponują nowe urządzenia to automatycznie większa ilość punktów, które mogą ulec awarii. Dlatego cieszę się doskonałym obrazem i dźwiękiem. I oby (tfu, tfu, tfu) nic się nie zmieniło. Natomiast rozumiem tych, którzy kupili telewizor ze względu na jego zaawansowanie technologiczne i niektóre "usługi" nie sprostały ich oczekiwaniom. Jednak czytając opinie o telewizorach, spotykam się z krytycznymi uwagami na temat niektórych funkcji w nawet BARDZO DROGICH modelach. Wniosek: nie ma telewizora IDEALNEGO.
 

piot.rek

New member
Panowie,
kilka dni temu zrobiłem aktualizacje do najnowszej wersji (173.042) i teraz nie mam polskich znaków w nazwach programów oraz w ich opisie (gdy dam "informacje"). Ktoś wie gdzie to zmienić? przed aktualizacją tego problemu nie miałem
 
Ostatnia edycja:

Predo

Banned
muszę cofnąć moją opinie.. Ogólnie SmartTV się w końcu włączył, pewnie przez to że na noc odłączyłem TV od prądu. Obraz fajny jest ale zobaczymy jak będzie po kalibracji.
Youtube działa bez problemu, TVN Player działał też dobrze, ogólnie trochę wolne działanie ale myśle że się przyzwyczaje. Muszę jeszcze obejrzeć film BD żeby konkretnie ocenić możliwości TV.
 

lucjan 5

New member
Panowie,
kilka dni temu zrobiłem aktualizacje do najnowszej wersji (173.042) i teraz nie mam polskich znaków w nazwach programów oraz w ich opisie (gdy dam "informacje"). Ktoś wie gdzie to zmienić? przed aktualizacją tego problemu nie miałem
Ten wpis o czymś mi przypomniał. Gdy miałem POPRZEDNI model Philipsa (rok produkcji 2011) przy pierwszym uruchomianiu "język" oczywiście był polski, lecz krajami REJESTRACJI były Finlandia lub Niemcy. Obecny telewizor z rozpędu również "zarejestrowałem" w Niemczech. Chociaż w Gallery Apps (SmartTv) aplikacje ustawione oczywiście na Polskę. Nie mam żadnych kłopotów poza reklamami programów telewizji z terenu Niemiec w SmartTv. Ciekaw jestem gdzie "zarejestrowaliście" swoje telewizory. Boję się "rejestrowania" u nas bo nie wiem czy nie będę musiał tego później odkręcać i ponownie wybierać koloru ściany, wołać żonę by zadecydowała jaka barwa dźwięku jej odpowiada i dokonywać wielu innych zabiegów. Jako ciekawostkę podam, że poprzedni model by przerzucić obraz z komputera na swój ekran żądał by komputer posiadał mikroprocesor MINIMUM 1,8 GHz. Ja posiadam muzealny laptop Toshiby 1,73 GHz i niestety nic z "współpracy" nie wychodziło. Natomiast 6008 nie stawia "staruszce" takich wymagań i odebrał z niej film na YouTube. Nie wiem czy taki zabytek nie powoduje spadku jakości przerzucanego obrazu. Nie miałem okazji jeszcze sprawdzić, ponieważ uruchomiłem tę funkcję szybko, pod naciskiem połowicy, która chciała zobaczyć film na którym zasnęła.
 

phil7008

New member
Bez reklam
kapen ja kozystam z ustawien kolegi asqinejem dla mnie sa dobre

Dzień:

Kontrast funkcji Backlight: 65
Kolor: 56
Ostrość: 2
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: Standard
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: wyłącz
Gamma: +2
Temperatura kolorów: własna (127/119/118/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50
 
Kurde ceny nadal lecą w dół... :) Jakiś dziwny trend bo zazwyczaj przed świętami rosną.
Dobrze ze nie kupiłem go 2 miesiące temu za prawie 4 koła... :)
Dziwne że cena 55" stoi w miejscu.

jak tak będziesz czekał to nigdy nic nie kupisz albo kupisz ale po 2mc będziesz wkurwiony że kupiłeś bo ceny znowu poszły w dół, przecież to normalne
 
Nie chcę zapeszać, ale po aktualizacji, IPLA i TVN Player podejrzanie szybko mi działają (Youtube dalej zamula). Faktem jest, że Smarta mało co używam, ale różnica jest na pewno na plus.

Rozumiem frustrację niektórych, bo gdy człowiek wydaje niemałą kasę na TV, to chce, by wszystko działało jak należy, ale nie zawsze się udaje. W sieci (na stronach z opiniami w sklepach, itp.) widać sporo pozytywnych opinii (poza wolnym menu i smartem), a negatywne pojawiają się głównie tu i na forum Philipsa, ale odnoszę wrażenie, że w większości wypadków, gdy TV działa jak należy, to człowiek siedzi i nie zawraca sobie głowy pisaniem na forum.

Ten model nie jest bez wad, ale pokażcie mi taki?

mądry wniosek:) sam odkąd kupiłem ten TV rzadziej tu wchodzę bo nie mam takiej potrzeby:)
 

Domely

New member
jak tak będziesz czekał to nigdy nic nie kupisz albo kupisz ale po 2mc będziesz wkurwiony że kupiłeś bo ceny znowu poszły w dół, przecież to normalne

Ale przecież nie napisałem ze nie kupiłem...:D
Kupiłem 3 tyg temu za 3,5 k więc zaoszczędziłem parę stówek chociaż dzisiaj można już kupić za 3,4 k.:lol:
 

rafalxdrm

New member
Obejrzyj bardzo dokładnie telewizor. Jeśli Ci się coś nie spodoba, np.ślady używania czy kurz, bo stał na półce, możesz "dodać" to do baterii w pilocie (nie powinno ich tam być) i zażądaj wymiany na nierozpieczętowany "karton". Co prawda mogą się tłumaczyć, że musieli sprawdzić coś związanego z pilotem innego telewizora więc "trafiło" na Twój, a baterie "zapomnieliśmy wyjąć". Tak teoretycznie mogło być. Napisz nam co zdecydowałeś i jak sprawy się potoczyły, bo to będzie doświadczenie dla innych użytkowników.


No a wiec sparowalem pilocik ladnie bez problemu. baterie byly w nim co mnie zdziwilo. W instrukcji nic chyba nie mialem napisane o sparowaniu. A co do tv byl ladnie zapakowany. Nie ma zadnych sladow zuzycia. Byl lekko zakurzony z tylu tylko. Mysle ze tylko ktos pilota "pozyczyl" do innego tv zeby cos sprawdzic.

A powiedzcie mi tez kolejna rzecz. Co wylaczyc w ustawieniach obrazu zeby nie przyciemnial mi ekranu za kazdym razem jak pojawia sie jakas scena w czarnym kolorze? Bo np ogladajac film Gopro jak na poczatku pojawia sie kamerka z logo gopro na czarnym tle jest ciemno a jak juz wchodza sceny dalej to sie rozjasnia i to widac ze sam przyciemnia i rozjasnia.
I druga sprawa. Okulary 3D pasywne i granie we 2 na tv czyli ten full gaming viev czy cos to jest porazka :p bo moj ekran widac na lewym np a drugi na prawym szkle okularow :D a pytanie czy w przypadku aktywnych okularow na obu szklach - oczach widac swoj ekran?
 

phil7008

New member
Bez reklam
widac ze nie czytales instrukcji a polecam dobra lektora ,na okularach z zestawu nie bedzie opcji dual gaming do tego trzeba kupic osobne okularki Philips PTA436 .Wylacz dynamiczne podswietlenie i twoj problem zniknie
 
Ostatnia edycja:
Do góry