Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Domely

New member
Może TV robi za hot spota, a przy okazji przesyła chińczykom wszystkie dane jakie przechodzą przez sieć domową... Szkoda ze ten model nie ma kamery bo by jeszcze filmy z domu wrzucał do sieci :)
 

wojtaszek_

New member
Nie, ale wydawało mi się to oczywiste :p.

W instrukcji dodatkowo piszą takie coś:
- Podczas nagrywania programu można oglądać nagrany wcześniej program.
- Podczas nagrywania nie można zmieniać kanałów telewizyjnych.
- Podczas nagrywania nie można wstrzymywać programu.
Aha, czyli do dysku można wejsć - spoko.
A cos o Smarcie piszą czy można wejść?
 

PiotrG

New member
TV po WiFi nadaje zapewne sygnał do wykorzystania przy transmisji wizji i dźwięku (Miracast)
chyba tak jest, swoją drogą korzystaliście już z tej możliwości. Ja mam SGS4 Android 4.2.2 i przy próbie połączenia na tv pokazuje mi się napis, że nie mam urządzenia zgodnego (i tu nie pamiętam jakieś 3 literki). Na tv słyszę tylko dźwięk, obrazu brak.
 

sixis

New member
Witam

Od paru dni jestem użytkownikiem 6008K\12 - 47", 8/2013 Węgry, soft : QF2EU-0.171.56.0, zakupiony w ME - 3500zł ( w cenie ich kalibracja ;) ).

Kilka słów co do tego TV :

OBRAZ jest Super ( jak dla mnie jako przeciętnego oglądacza TV ) oglądam jak na razie CP z dekodera bez programów HD i przez SCART, wzw. z tym każdy program wymaga osobnych ustawień, wiem że będzie lepiej - ogólnie przeskok z 32"

DŹWIĘK też Ok nic się nim nie bawiłem jeszcze,ale jest głośniej niż na poprzednim TV.

WIFI złapało od razu i nie mam do tej pory z nim problemu.

SMART TV jak dla mnie chodzi tak jak powinien,ale nie mam porównania do innego TV,wszystko się włącza i nic nie zacina,nie musiałem jeszcze resetować TV po zawieszeniu się bo nic takiego nie miało miejsca.

AMBILIGHT cudo, TV jeszcze stoi i jest ok 15cm od białej ściany, super efekt który polecam.

3D na pierwszy ogień Sammy 3D i chciałbym żeby każdy program tak wyglądał bez okularów:grin: po prostu BAJKA.

Na temat Cloudingu, Czerni, Podświetlenia i innych takich się nie wypowiem bo nie szukam problemu tam gdzie go nie widzę, a na razie zobaczyłem na niektórych kanałach nie ostry obraz, trochę rozmyty i poszarpany, ale myślę że zmiana ustawień to usunie?

Na koniec kilka pytań do osób bardziej rozeznanych z tym TV :

-jak włączyć kursor, wciskanie niebieskiego przycisku na pilocie nic nie daje, kursor się nie pojawia?
-sprawa obrazu 3D na Youtube, po wejściu w demo LG 3D obraz sam się złączył i wyświetlany jest w 2D, tak jak każdy inny materiał 3D włączony na tym TV, przycisk 3D wcale nie reaguje?
-korzystanie z klawiatury na Youtube, tu chyba trzeba czekać na aktualizację?
-jaki wieszak do tego TV polecacie, ale taki z obrotem w poziomie i pionie?
-jak zrobić aktualizację samego Youtube??

Dziękuje za odp i pozdrawiam.

Jak by ktoś miał jakieś pytania to śmiał, na pewno odpowiem i jak sam będę miał nowe to na pewno napisze:grin:
 
Niektóre filmy na youtube faktycznie nie uaktywniają się. Zauważyłem to wczoraj 16 XI. Przedtem tego nie było. Co do zawieszania się, też na początku wyłączałem telewizor. Ale wystarczy np. nacisnąć na "Domek", wyświetlają się różne ikony, wychodzisz ze "smarta" na TV naciskasz i po sprawie. Możesz wchodzić na Smart ponownie. Klawiatury na YouTube nie używam, więc nic nie doradzę. Natomiast w sprawie Ambilight, nie wiem jaki masz problem. W tej opcji są dwie możliwości, stałe, jasne, mocne oświetlenie ściany i ambilight dynamiczny czyli kolory. Czy przy pierwszym uruchomianiu telewizora "poinformowałeś" telewizor jaki masz kolor ściany? Ambilight to jest TO co trzyma mnie przy Philipsie. Oczywiście uruchamianie go w dzień lub w oświetlonym pomieszczeniu nie ma sensu. Tylko głęboki półmrok.


1. Klawiatura w tym modelu nie działa na You tube
2. Ambilight - nie wiem jak na kimś to nie robi wrażenia, może masz zbyt daleko od ściany TV lub nie oglądasz go wieczorami:)
 
w sklepie MM mi go dziś ten model bardzo odradzano..

że niby się zawiesza ? i tv trzeba wymieniać i że to tak na prawde chińczyk a nie philips, i ze ten ambilight to wnerwiajacy bajer ktory nie podswietla ładnie tylko na scianie za tv wyswietla punkciki ... potem sprawnie Pan mnie podprowadził do stoiska sony ...
1 .wygladałem na takiego nooba
2. Pan miał wiecej płacone za sprzedaz modeli promowanych ( dodam ze te soniacze były wystawione na sam poczatek alejki )
3 czy moze Pan miał troche racji ?

powiem tak: TV moze i czasem przymula jak się "lata" po menu czy Smarcie ale ambilight dla mnie działa rewelacyjnie. Gdy ktoś ma same punkciki to oznacza że ma zbyt blisko ściany TV. ja mam odległość powyżej 6 cm i jest dobrze (wcześniej miałem ciut większą i było jeszcze lepiej)
 
Odnośnie działania klawiatury na You Tube zamieszczam odpowiedź jaką otrzymałem z serwisu PHILIPSA:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

Klawiatura QWERTY na pilocie jest udogodnieniem z naszej strony jako producenta telewizorów. Niestety sama aplikacja w Smart TV należy do YouTube, która niestety tej klawiatury nie wspiera. Sprawdzaliśmy to wielokrotnie. To kwestia serwisu YouTube. Nie dostaliśmy informacji czy i kiedy będzie możliwość korzystania z tej funkcji.

W najbliższym czasie mogą państwo otrzymać ankietę dotyczącą udzielonej przeze mnie porady. Wypełnienie jej i wszelkie komentarze byłyby niezwykle pomocne w naszych staraniach o utrzymanie jak najwyższej jakości obsługi. W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań prosimy o dalszy kontakt.


Z poważaniem,

Biuro Obsługi Klienta

Philips Polska Tel: 22-397-15-04
Czynne od PN do PT w godzinach 8:00 - 18:00
 

sixis

New member
asqinejem - taki mam układ pomieszczenia że taki będzie najlepszy, nie będę siedział cały czas na wprost TV, teraz mam TV ustawiony na podstawie i skręcony w prawo a Ambi robi swoje bez problemu:)

-sprawdzone podpięcie dysków zewnętrznych, Pendrive Kingston 32GB i Dysk Toschiba 500GB podpięte 2 na raz i TV wszystko widzi i odczytuje nie ma problemu z wyborem i przechodzeniem między nimi.
 

sixis

New member
asqinejem - taki mam układ pomieszczenia że taki będzie najlepszy, nie będę siedział cały czas na wprost TV, teraz mam TV ustawiony na podstawie i skręcony w prawo a Ambi robi swoje bez problemu:)

-sprawdzone podpięcie dysków zewnętrznych, Pendrive Kingston 32GB i Dysk Toshiba 500GB podpięte 2 na raz i TV wszystko widzi i odczytuje nie ma problemu z wyborem i przechodzeniem między nimi.
 

MKusiu

Member
Witam
Od paru dni jestem użytkownikiem 6008K\12 - 47", 8/2013 Węgry, soft : QF2EU-0.171.56.0, zakupiony w ME - 3500zł ( w cenie ich kalibracja ;) ).
Jak by ktoś miał jakieś pytania to śmiał, na pewno odpowiem i jak sam będę miał nowe to na pewno napisze:grin:

Podzielisz się z nami ustawieniami by porównać z innymi użytkowanikami? :)

Pozdrawiam
 

sixis

New member
Jasne, jak tylko będzie chwila żeby wszystko pospisywać to zrobię i zapodam.

A wiecie coś na temat aktualizacji samego YOUTUBE?
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla pewnosci - wiem ze DTS nie bedzie gralo ale AC3 bangla i spokojnie downmixuje do stereo ? chodzi mi o odtwarzanie filmu z dysku USB ktorego sciezka dzwiekowa to AC-3 6ch
 
Do góry