Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
On od początku ma co jakiś czas swoje powtarzalne wyskoki. Ale ponieważ można go szybko utemperować "gołymi rękami" to niewielki problem. Ten wygłup to coś nowego, dlatego od wczoraj będę go "pilnie obserwował".
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja miałem dzisiaj "ciekawy" przypadek. Po włączeniu tv w pewnym momencie zorientowałem się, że mam pojedyncze "odbicie antenowe". W pierwszym momencie ruszyłem by sprawdzić wtyk antenowy, kiedy dotarło do mnie, że to "cyfrówka" i odbić nie ma. Wszystko było "zdublowane" łącznie z logo stacji i aplikacjami w SmartTv. Po wyłączemiu i wyjęciu wtyczki ponownie uruchomiłem i wszystko jest OK. Ciekawe czy to jednorazowy wyskok? Pożyjemy, zobaczymy.

Mi dzis tez po starcie tv obraz wskoczył rozdwojony ! Bez komentarza Philips ....
 

lucjan 5

New member
Mi dzis tez po starcie tv obraz wskoczył rozdwojony ! Bez komentarza Philips ....
Jest nadzieja, że to nie wadliwe telewizory lecz "okresowe" wyskoki. Całe szczęście, że doprowadzenie go do porządku jest "proste jak wyjęcie wtyczki z kontaktu". Jeśli to będzie raz na parę miesięcy to nie ma sprawy.
 

accu

New member
Bez reklam
Jest nadzieja, że to nie wadliwe telewizory lecz "okresowe" wyskoki. Całe szczęście, że doprowadzenie go do porządku jest "proste jak wyjęcie wtyczki z kontaktu". Jeśli to będzie raz na parę miesięcy to nie ma sprawy.

Witam uprzejmie,

Przecież takie "okresowe" wyskoki nie powinny się w ogóle zdarzać .
Chyba , że "okresowe" wyskoki na "bok".;-)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lucjan 5

New member
Witam uprzejmie,

Przecież takie "okresowe" wyskoki nie powinny się w ogóle zdarzać .
Chyba , że "okresowe" wyskoki na "bok".;-)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Oczywiście, że nie powinny. Nie miałem tego ("odbicie w szybie"/podwójny obraz) przy poprzednich oprogramowaniach. Zdarzyło się to dopiero przy "52". Są dwie możliwości, albo coś w najnowszej aktualizacji, albo telewizor sie "dotarł" i zacznie szwankować. Na szczęście ma jeszcze ponad rok gwarancji. Od owego wyskoku działa bez zarzutu, obraz jak zwykle rewelacyjny, nawet w SD. Nie zaglądałem na fora innych firm, więc nie wiem jak tam wygląda sprawa z oprogramowaniem. Czy też muszą dopracowywać kolejne wersje ze względu na "niespodziewanki"? Co do wyskoków w bok to bardzo przyjemna ale ryzykowna (z wielu względów) rozrywka, jeśli jest się w stałym związku.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Żyje się raz , więc należy się nim cieszyć:| jak najwięcej można .
Trzeba to jednak robić umiejętnie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnie dziwne zachowania ...to raczej wina nowego FW 52 . Ja również po wgraniu w/w i powrocie do v45 miałem duże problemy ... podwójny obraz ( TV na rauszu )/ jakieś dziwne blade kolory / migotania itp ...na szczęście wszystko wróciło do normy ( wiadomo pomocna wtyczka od prądu )
I teraz jest dylemat czy w ogóle w przyszłości wypróbowywać / ryzykować i wgrywać nowe FW Philipsa....
 

lucjan 5

New member
Też mi się wydaje, że "52" to niezbyt udany "eksperyment". Wczoraj ponownie wygaszał mi obraz. Nie chciało mi sie czekać aż "poukłada" sobie sprawy i odciąłem mu dostęp do energii. Natomiast dzisiaj, po raz drugi od kiedy go mam (sierpień 2013) po włączeniu ekran (brak obrazu) miał tło od jasnego brązu do szarości z pionowymi szarymi liniami. Został ponownie "ukarany" wyciągnięciem wtyczki z kontaktu, co "postawiło go do pionu". Zgłaszanie tego jako usterki nie ma sensu, ponieważ w serwisie może chodzić przez 2 tygodnie bez zarzutu. Najważniejsze, że "bat" w postaci wyciągania wtyczki działa natychmiast. Może doczekamy się jakiejś udanej aktualizacji. Może "53"?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Też mi się wydaje, że "52" to niezbyt udany "eksperyment". Wczoraj ponownie wygaszał mi obraz. Nie chciało mi sie czekać aż "poukłada" sobie sprawy i odciąłem mu dostęp do energii. Natomiast dzisiaj, po raz drugi od kiedy go mam (sierpień 2013) po włączeniu ekran (brak obrazu) miał tło od jasnego brązu do szarości z pionowymi szarymi liniami. Został ponownie "ukarany" wyciągnięciem wtyczki z kontaktu, co "postawiło go do pionu". Zgłaszanie tego jako usterki nie ma sensu, ponieważ w serwisie może chodzić przez 2 tygodnie bez zarzutu. Najważniejsze, że "bat" w postaci wyciągania wtyczki działa natychmiast. Może doczekamy się jakiejś udanej aktualizacji. Może "53"?

53,54,59 ....Philips jaja sobie robi bo im nowszy soft tym jest wiecej problemów z telewizorem ...
 
Tak sobie myślę że najnowszy soft 53 ...to już chyba będzie "Killer" dla naszych TV . Philips ma już najwyraźniej dosyć ciągłych utyskiwać. ........ ot taki czarny humor przychodzi mi jedynie na myśl .
 

seadd

New member
Od czasu do czasu pojawia mi się na ekranie menu jakbym wcisnął przycisk z domkiem na pilocie.
Dzieje się tak nawet jak pilot jest do góry nogami, czyli klawiaturą do góry więc to raczej nie zwarcie w pilocie.

Czy miał ktoś podobną sytuację? Problem pojawił się w sumie po włożeniu modułu CAM z CP. Wcześniej miałem moduł NCAM i pamiętam, że na samym początku też był taki problem, ale samoistnie ustąpił.
 

nonz

New member
Możesz jeszcze spróbować wyjąć baterie (sprawdź najpierw jak paruje się tv z pilotem).
Prawdopodobnie tylko pilot do wymiany :)
 

seadd

New member
Jednak nie pilot. Wyłączyłem listwę do której podłączony jest TV na pół dnia jak miałem jechać w odwiedziny, wróciłem, włączyłem listwę, TV i problemu nie ma już trzeci dzień.
Nie wiem co to było, ale chyba philips się wystraszył braku prądu i focha już nie strzela.
 

lucjan 5

New member
Jednak nie pilot. Wyłączyłem listwę do której podłączony jest TV na pół dnia jak miałem jechać w odwiedziny, wróciłem, włączyłem listwę, TV i problemu nie ma już trzeci dzień.
Nie wiem co to było, ale chyba philips się wystraszył braku prądu i focha już nie strzela.

Wyłączenie telewizora PILOTEM następnie odłączenie OD SIECI, po minucie lub dłuższej przerwie podłączenie DO SIECI, odczekanie aż zapali się dioda czuwania w telewizorze i włączenie PILOTEM. To ostateczny krok by okiełznać fochy 6008. Jeśli to nie zadziała pozostaje telefon do konsultantów.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jest jakis kod ktory resetuje telewizor do ustawień fabrycznych ? ,w tv jest zakładka ustawienia fabryczne ale po wybraniu tego zostają mi ustawienia internetowe ,jezyk ,region .Ja chce cały tv zresetować do stanu fabrycznego aby wszystko usunąć .
 

accu

New member
Bez reklam
Jest jakis kod ktory resetuje telewizor do ustawień fabrycznych ? ,w tv jest zakładka ustawienia fabryczne ale po wybraniu tego zostają mi ustawienia internetowe ,jezyk ,region .Ja chce cały tv zresetować do stanu fabrycznego aby wszystko usunąć .

Witam uprzejmie,

Jaki KOD ?

Po prostu zainstaluj od nowa telewizor , ot i wszystko .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jaki KOD ?

Po prostu zainstaluj od nowa telewizor , ot i wszystko .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Nie wiem czy sie rozumiemy ?,gdy ponownie daje na zainstaluj telewizor to zostają mi w pamięci ustawienia regionalne ,jezyk ,klucz do sieci itd.Chcialbym wykasować wszystko !.Jak pisałem kiedys ,po wgraniu starszego softu skacze mi kontrast ,raz jest normalnie wysoki i do czasu wyłączenia tv działa ok .Po wyłączeniu znow jest niski i obraz jest słabo nasycony ..musze znow resetowac ustawienia itd.Chcialbym wykasować wszystko ,nie wiem co jest powodem takich skoków kontrastu ,ale reset raz pomaga a juz kolejny raz nie .
 
Do góry