Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

matysek_alf

New member
Było już tego trochę w tym temacie ale niestety żadne ustawienia nie wyeliminowały mi szarpania obrazu przy wyłączonym PNM lub artefaktów z włączonym PNM.
 

kostykiewicz

New member
wiem, ale jakoś nie mogłem odpowiednio tego dostosować aby wycisnąć z tego naprawdę dużo.
Jeśli ktoś uważa i ma dobre ustawienia niech się podzieli sprawdzę jak działa u mnie.
Ktoś kto siedzi już w tym może będzie łaskawy podzielić się ustawieniami
 

lucjan 5

New member
Korzystam wyłącznie z FABRYCZNYCH ustawień obrazu. Są rewelacyjne. Nawet SD są świetne gdy telewizor otrzymuje dobry sygnał. Odbieram wyłącznie naziemną cyfrówkę. Czasami oglądam nagrania Full HD lub demo 4K w YT lub Vimeo. Nie mogę pojąć o co chodzi z szukaniem ustawień. Mam obraz BEZBŁĘDNY. Nie widzę różnicy między obrazem pokazowym z salonu telewizyjnego a tym z YT lub Vimeo. Oczywiście telewizor czasami ma swoje "wyskoki" i się zawiesza. Ale ponieważ dzieje sie to rzadko i jest na to sposób, nie dołuje mnie ta wada.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Zaraz mnie rezerwie ,od paru dni próbuje pobrac nowy soft ,telewizor pobiera do połowy i wyskakuje ze aktual.była niemożliwa.Net 100 mb .Telewizor ma skoki kontrastu .raz sie włączy potem czekam z 3 minuty .Telewizor brak reagowania na pilota .K...a Philips dziekuje wam za taki super telewizor ! Nie mam do niego juz cierpliwości .Sam obraz na poczatku był super ale zaczęły wychodzić nowe softy i wszystko sie zaczęło pier...
 

lucjan 5

New member
Zaraz mnie rezerwie ,od paru dni próbuje pobrac nowy soft ,telewizor pobiera do połowy i wyskakuje ze aktual.była niemożliwa.Net 100 mb .Telewizor ma skoki kontrastu .raz sie włączy potem czekam z 3 minuty .Telewizor brak reagowania na pilota .K...a Philips dziekuje wam za taki super telewizor ! Nie mam do niego juz cierpliwości .Sam obraz na poczatku był super ale zaczęły wychodzić nowe softy i wszystko sie zaczęło pier...

Miałem ten sam problem. Zadzwoniłem do działu telewizorów w Philipsie i potraktowano mnie w zaskakujący sposób. Nigdy nie spodziewałem się takiego gestu. Spróbuj może też Ciebie też tak potraktują. Nie podaję szczegółów, ponieważ nie wiem czy to już norma u Philipsa. Oczywiście trzeba mieć telewizor na gwarancji. A wszystkie 6008 są na gwarancji.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Miałem ten sam problem. Zadzwoniłem do działu telewizorów w Philipsie i potraktowano mnie w zaskakujący sposób. Nigdy nie spodziewałem się takiego gestu. Spróbuj może też Ciebie też tak potraktują. Nie podaję szczegółów, ponieważ nie wiem czy to już norma u Philipsa. Oczywiście trzeba mieć telewizor na gwarancji. A wszystkie 6008 są na gwarancji.

Napisz mi na PW co jak ok? Dzieki.

Pamietam ze był ostatni soft nr 53 ? ,mam wgrany nr 52 i pokazuje ze nowszego nie ma ! Philips skasował soft nr 53 z serwera bo były z nim problemy ?
 

Rafa 900

New member
Lucjan jeżeli mógłbym cie prosić również o pw z info byłbym na prawdę wdzięczny. Dostaje juz na prawdę szału z tym telewizorem, już nawet myślałem o wymianie na inny. Ciągle restart, smużenia, dziwne biało zielone paski i szumy po nie uruchamiając się filmy z dysku ponieważ poraz setny typ pliku nie jest obsługiwany.
 

lucjan 5

New member
Rafa próbuję wysłać Ci informację na "priv", ale coś mi nie dzia mimo, że pół godziny temu wysłałem komuś innemu na tym forum. Spróbuję jeszcze kolejny raz.
 

kostek111

New member
Witam
Panowie jeżeli otrzymaliście jakiś sposób z serwisu na okiełznanie naszego telewizorka to proszę podzielcie się z nami.
Pozdrawiam.

Wysyłane z mojego U30GT-H za pomocą Tapatalk 2
 

lucjan 5

New member
Witam,
dołączam się do prośby.
Pozdrawiam.

PIERWSZY KROK nie do serwisu, lecz do działu telewizorów Philipsa i wyłożenie problemu konsultantowi. Ponad 90% problemów w ten sposób sie załatwi. Jeśli oni nie pomogą to sami przyjmą zgłoszenie sprawy do serwisu. Serwisanci NIE MAJĄ CZASU na kilkudziesięciominutowe niekiedy, telefoniczne szukanie rozwiązania z właścicielem telewizora. Telefon 22 397 15 04, od 8:00 do 18:00 od pon. do piątku.
 

matysek_alf

New member
Ostatnio napisałem do Phillipsa w sprawie płynności obrazu. Opisałem, że przy wł PNM obraz ma artefakty a bez tej funkcji obraz nie jest płynny. Przesłałem im film w którym widać to zjawisko. Oto co mi odpisali:

"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

W nawiązania do pliku przesłanego przez Pana na którym występuje opisane zachowanie obrazu, przekazaliśmy go do analizy. Stwierdzone zostało, że widoczny efekt, jest to tzw. "Efekt Halo". Występuje on w przypadku wyświetlania obrazu przy włączonym Perfect Natural Motion. Występuje wtedy przeplot wyświetlanego obrazu, co powoduje pojawienie się za poruszającym się obiektem "artefaktów". Tak jak Pan pisał wcześniej, przy wyłączonym PNM obraz wyświetlany jest bez tego efektu.
W obecnie stosowanej technologii jest możliwość włączeni PNM co powoduje w/w efekt bądź wyłączyć, ale wtedy płynność obrazu jest mniejsza. Efekt ten występuje u wszystkich producentów TV i w obecnej technologi jest nie możliwy do wyeliminowania."


Dziwne, wydawało mi się, że moja siostra w tv SONY KDL-55W805 nie ma takiego problemu:/ Zresztą, rodzice, którym kupiłem jakiegoś zwykłego LCD też SONY, za chyba 1800zł też nie mają z tym problemu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ostatnio napisałem do Phillipsa w sprawie płynności obrazu. Opisałem, że przy wł PNM obraz ma artefakty a bez tej funkcji obraz nie jest płynny. Przesłałem im film w którym widać to zjawisko. Oto co mi odpisali:

"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

W nawiązania do pliku przesłanego przez Pana na którym występuje opisane zachowanie obrazu, przekazaliśmy go do analizy. Stwierdzone zostało, że widoczny efekt, jest to tzw. "Efekt Halo". Występuje on w przypadku wyświetlania obrazu przy włączonym Perfect Natural Motion. Występuje wtedy przeplot wyświetlanego obrazu, co powoduje pojawienie się za poruszającym się obiektem "artefaktów". Tak jak Pan pisał wcześniej, przy wyłączonym PNM obraz wyświetlany jest bez tego efektu.
W obecnie stosowanej technologii jest możliwość włączeni PNM co powoduje w/w efekt bądź wyłączyć, ale wtedy płynność obrazu jest mniejsza. Efekt ten występuje u wszystkich producentów TV i w obecnej technologi jest nie możliwy do wyeliminowania."


Dziwne, wydawało mi się, że moja siostra w tv SONY KDL-55W805 nie ma takiego problemu:/ Zresztą, rodzice, którym kupiłem jakiegoś zwykłego LCD też SONY, za chyba 1800zł też nie mają z tym problemu.

Jaki masz nr softu wgrany ?
 

LooLek

Member
Witam
Przeczytałem tutaj niezła litanie nt tego TV... Szkoda że nie przeczytałem tego jakiś czas temu...
No ale ja mam taki problem. Po podłaczeniu USB telewizor się resetuje. Bez znaczenia czy to pendrive czy dysk zewnętrzny. Problem nie występował przed najnoszą aktualizacją oprogramowania. Jest na to jakiś sposób? A może uda się zrobić jakiś downgrade softu?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam
Przeczytałem tutaj niezła litanie nt tego TV... Szkoda że nie przeczytałem tego jakiś czas temu...
No ale ja mam taki problem. Po podłaczeniu USB telewizor się resetuje. Bez znaczenia czy to pendrive czy dysk zewnętrzny. Problem nie występował przed najnoszą aktualizacją oprogramowania. Jest na to jakiś sposób? A może uda się zrobić jakiś downgrade softu?

Mi ostatnio telewizor gaśnie w ciagu dnia sam ,potem nie reaguje na pilota .Powoli mnie cos ..
Nie polecam juz wygrywać teraz starszego softu ,mi po próbie wgrania starego i potem znow nowego telewizor zawiesił kontrast .Czasami jest normalnie wysoki a po wyłączeniu tv znow niski .Nie wiem czy nie reklamować tego CUDU w Philipsie !?
 
Do góry